Aktīvie lietotāji: 150 Šodien ievadītie novērojumi: 1804 Kopējais novērojumu skaits: 2084716
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

Tiešraides 2022. gadā

nodrošina Latvijas Dabas fonds

Latvijas Dabas fonds jau 11 gadus izvieto tiešraides kameras sabiedrības izglītošanas un pētniecības nolūkos. Pašlaik var vērot tiešraidi no divām jūras ērgļa ligzdām, divām mazā ērgļa ligzdām, zivjērgļa, melnās klijas, vistu vanaga, melnā stārķa un baltā stārķa ligzdas, kā arī no zemūdens pasaules.

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

 


Visas tiešraides kameras vienā logā

 



Tiešraides no aizsargājamo putnu ligzdām Tevi priecē, pateicoties daudzu brīvprātīgo darbam un sabiedrības ziedojumiem.
Putnu vērošana noteikti arī Tavu dzīvi padara krāsaināku. ZIEDO ARĪ TU!

 


JŪRAS ĒRGLIS Haliaeetus albicilla Durbē

Kopš 2015. gada tiešraidē vērojamā jūras ērgļu ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma kopš 2014. gada. Ligzda būvēta vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 30 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem 2015. gada janvāra nogalē. Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - atrašanas brīdī šī bija tikai ceturtā Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos. Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes.

2015. gadā ērgļu pāris Durbe un Roberts sekmīgi izaudzināja vienu mazuli - Durbertu. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit vai noskatīties īsfilmu. 2016. un 2017. gadā ligzdas saimnieki vairākkārt nomainījās, un ligzdošana nevienā no abiem gadiem netika uzsākta.

2017. gada martā ligzdu aizņēma jūras ērgļu pāris, kam ligzdas vērotāji deva vārdus Milda un Raimis. 2018., 2019. un 2020. gadā šis pāris sekmīgi ligzdoja katru gadu izauga divi mazuļi. 2021. gadā izšķīlās divi mazuļi, taču pazuda Raimis un barības nebija pietiekami, lai tie izdzīvotu.

Vairāk informācijas par jūras ērgli var atrast šeit.

Kameras sistēmu izveidoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Ģirts Strazdiņš. Tās uzturēšanā ir palīdzējuši arī Māris Freibergs, Juris Lauva, Arnis Zacmanis, Leks van Drongelens (Lex van Drongelen) un un Jelle Lips.

Forums latviešu valodā


JŪRAS ĒRGLIS Haliaeetus albicilla Slīteres nacionālajā parkā

Jūras ērgļu ligzdošanas teritorija šajā vietā ir zināma kopš 2010. gada – sākotnēji ērgļi ligzdoja aptuveni 20 gadus vecā mākslīgajā ligzdā, tad pārcēlās un 200 metrus tālāk uzbūvēja tiešraidē vērojamo ligzdu, kurā ligzdoja 2013. gadā. Nākamos piecus gadus ligzda bija neapdzīvota, un vieta, uz kuru bija pārcēlušies putni, nezināma. 2018./2019. gada ziemā ligzdu apmeklēja klinšu ērgļu pāris, tomēr viens no putniem bija nepilnīgi pieaudzis un ligzdošana pavasarī netika uzsākta.

Kameras sistēma pie ligzdas ir uzstādīta 2019. gada sākumā. Rudenī ligzdu sāka apmeklēt jūras ērgļu pāris, abi putni ir bez gredzeniem, līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka vismaz viens vai, iespējams, abi ērgļi ir šai teritorijai jauni – 2013. gadā, kad šajā ligzdā pēdējo reizi tika konstatēta sekmīga ligzdošana, mātīte bija gredzenota.

Ligzda ir būvēta priedē aptuveni 15 metru augstumā, blakus tai ir iekārusies pusizgāzusies priede, kas vējainā laikā beržas pret ligzdas koku, radot čīkstošu troksni. Šī iemesla dēļ mikrofons ir novietots nevis pie ligzdas, kā tas ir citos gadījumos, bet nedaudz nostāk uz zara. Līdz ar to ligzdas skaņas nav tik intīmas.

Šī ir viena no divām jūras ērgļa teritorijām, kas bijušas zināmas Slīteres nacionālā parka teritorijā (vēl trešajā teritorijā ligzda savulaik atradās uzreiz aiz parka robežas). Domājams, ka putni barojas gan jūrā, gan iekšzemē, tomēr par to labu priekšstatu gūsim tad, ja tiks uzsākta ligzdošana.

Kameras sistēmu pie ligzdas uzstādīja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies Helmutam Hofmanim par palīdzību sistēmas uzturēšanā!

Forums latviešu valodā


MAZAIS ĒRGLIS Clanga pomarina - ligzda bērzā

Tiešraidē redzamā mazo ērgļu ligzda Zemgalē ir zināma kopš 2017. gada jūlija, kad tajā konstatēts viens jaunais putns. Tā ir būvēta bērzā aptuveni 20 metru augstumā. Spriežot pēc ligzdas materiāla, ligzda ir vismaz piecus gadus veca (apakšējās daļas jau ir daļēji sadalījušās).

Tiešsaistes kameras sistēma šajā vietā ir izvietota 2018. gada pavasarī. Vēlāk, ligzdošanas sezonas laikā, ligzdā uzturējās mazo ērgļu pāris, tomēr ligzdošana netika uzsākta. 2019. gadā ligzdošana tika uzsākta, mātīte izdēja vienu olu, taču tā neizšķīlās. 2020. gada pavasarī ligzdu apmeklēja vairāki ērgļi, taču ligzdošana netika uzsākta. 2021. gadā ligzdošana šajā ligzdā bija nesekmīga ērgļu pāra olu saknāba dižraibais dzenis.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis, tās uzturēšanā ir palīdzējis arī Valdis Lukjanovs un Ģirts Strazdiņš.

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta "Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā" (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.


MAZAIS ĒRGLIS Clanga pomarina - ligzda eglē

Ligzda atrodas Zemgales rietumu malā. Tā ir atrasta 2018. gadā.

Ligzda ir būvēta eglē 17 metru augstumā, stabilā trīs žuburu žāklē. Pēc novietojuma tā ir vērtējama kā tipiska mazo ērgļu ligzda – aptuveni puse no visām mazo ērgļu ligzdām Latvijā atrodas eglēs, un liela daļa no tām ir būvēta šādās vietās, kur stumbra lūzuma vietā zari ir izveidojuši vairākas jaunas galotnes. Spriežot pēc ligzdas izmēriem un materiāla stāvokļa, ligzda ir vismaz piecus gadus veca.

Pēdējos trīs gadus ērgļu pāris Anna un Andris sekmīgi izaudzināja pa vienam mazulim.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies par atbalstu Jānim Kažotniekam un Renātei Kviesei!

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta "Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā" (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.


ZIVJĒRGLIS Pandion haliaetus

Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē Saldus novadā. Šī zivjērgļu ligzdošanas teritorija ir zināma jau kopš 1989. gada, kad tika atrasta ligzda bebrainē. 90. gadu sākumā tika uzstādīta mākslīgā ligzda eglē, diemžēl koks nolūza 1996. gadā. Pēc tam zivjērgļi ligzdojuši bebrainē dažādos nokaltušos kokos.

2007. gada novembrī Aigars Kalvāns uzstādīja mākslīgo ligzdu priedē, kuru 2010. gadā pirmo reizi apdzīvoja zivjērgļu pāris. Diemžēl tajā gadā ligzdošana nebija sekmīga. No 2012. līdz 2015. gadam ligzda bija apdzīvota un ligzdošana sekmīga – 2012. gadā tika izvesti trīs zivjērgļa mazuļi, 2013. gadā – viens, 2014. gadā – divi un 2015. gadā – trīs. 2016. gadā ligzda bija apdzīvota, bet ligzdošana nesekmīga.

2017. gadā, kad pie šīs ligzdas tika uzstādīta tiešsaistes kameras sistēma, zivjērgļi ligzdoja sekmīgi. 2018. gadā ligzdošanu uzsāka tas pats tēviņš, kas šeit ligzdoja iepriekšējā gadā Teo un cita mātīte, kura tika nodēvēta par Tiju. Tija izdēja 3 olas un sāka tās perēt, taču 1. maijā tiešraides sistēmu sabojāja negaiss un tālākās norises ligzdā nevarējām vērot. 2019. gadā ligzdā atgriezās Teo, taču pāris neizveidojās un ligzdošana nebija sekmīga. Arī 2020. un 2021. gadā ligzdošana bija nesekmīga mazuļus no ligzdas aiznesa vistu vanags.

Kameras sistēmu izveidoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Aigars Kalvāns, tās uzturēšanā ir palīdzējis arī Jānis Jansons.


MELNĀ KLIJA Milvus migrans

Tiešraidē vērojamā ligzda atrodas melnās klijas ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Iepriekš putni ligzdoja citā ligzdā, savukārt šī, kas ir būvēta vecā bērzā, ir atrasta 2017. gadā. Gan atrašanas gadā, gan divos turpmākajos gados šajā ligzdā klijas sekmīgi ligzdoja.

Kā tas klijām ir raksturīgi, ligzda ir bagātīgi pušķota ar cilvēku radītām "dekorācijām" – plēvēm, lupatām un striķu gabaliem, arī uz zemes zem ligzdas ir nokrituši plastmasas plēvju gabali.

Tiešraides sistēma pie ligzdas ir uzbūvēta 2020. gada marta beigās, gan 2020., gan 2021. gadā ligzdā sekmīgi izauga trīs mazuļi.

Kameras sistēmu uzbūvēja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis, piedaloties arī Pēterim Daknim, Aleksejam Šarīpinam un Renātei Kviesei. Paldies Aigaram Kalvānam par informāciju par ligzdas apdzīvotības vēsturi.


VISTU VANAGS Accipiter gentilis

Vistu vanaga ligzda šajā vietā Rīgā ir zināma kopš 2016. gada – domājams, ka ligzdojošais pāris šurp pārcēlās no citas mājvietas aptuveni 600 metru attālumā. Ligzdas tuvākajā apkārtnē ir gan rūpnieciski objekti, kuru skaņas fons ir nereti dzirdams, gan privātmāju apbūve. Pats ligzdas koks atrodas nelielā mitrā teritorijā, kas aizaugusi ar nezālēm un krūmiem. Ligzda uzbūvēta melnalksnī, kas aug grāvja malā. Vanags savu māju uzbūvējis uz vārnas ligzdas atliekām. Par to, ka vārna bijusi izturīgu celtniecības materiālu piekritēja, aizvien liecina ligzdā iepītās metāla stieples.

Pāris, kas šeit ligzdoja līdz 2020. gadam, un jo sevišķi mātīte, apmeklējušo gredzenotāju vidū bija zināma ar savu īpašo raksturu tā mēdza uzvesties sevišķi agresīvi un uzbrukt cilvēkiem, kad tie vēl tikai tuvojas ligzdai. Savukārt pie cilvēkiem un tehnikas, kas darbojas aiz sētas netālajā rūpnieciskajā objektā, putni bija pieraduši un tiem nepievērsa uzmanību. Interesanti, ka laikā, kad mātīte iedēja pirmo olu, pavisam netālu, aptuveni 50 m no ligzdas, vārnu pāris būvēja savu ligzdu. Vārnas ir biežs vistu vanagu barības objekts, bet gadās novērot, ka vanagi savas ligzdas tuvumā citus ligzdojošos putnus neaiztiek, un tie šo drošības zonu izmanto. 2020. gadā ligzdā izauga divi mazuļi.

2021. gadā šajā ligzdā ligzdoja cits vistu vanagu pāris jaunāki putni, kuriem izauga trīs mazuļi.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas uzstādīja Ģirts Strazdiņš, Arnis Zacmanis un Jānis Rudzītis. Translāciju ilgstoši atbalsta darbaspars.lv.

Forums latviešu valodā


MELNAIS STĀRĶIS Ciconia nigra

Šī ligzda Siguldas novadā ir atrasta divus gadus pirms kameras uzlikšanas, un pirmā sezona, par kuru mums ir pilnvērtīga informācija, ir par 2017. gadu, kad izšķīlās četri mazuļi, un izauga trīs.

Ligzdošanas iecirknis ir zināms ļoti sen. Iepriekšējā ligzda turpat netālu ir zināma vismaz kopš 1982. gada un tika izmantota līdz 2005. gadam, kad to izpostīja cauna. Droši vien jau tad putns pārcēlās uz šo ligzdu. Ligzda kā tāda ir ļoti tipiska melnā stārķa ligzda - uz priedes sānzara 1,8 m no stumbra, bet mazliet neparasti ir tas, ka tā atrodas jau apkārtējo koku vainagu vidusdaļā - apmēram 18 metru augstumā, nevis ir paslēpta zem vainagiem. Neparasts pie šīs ligzdas ir arī kameras sensora novietojums, jo tas atrodas nevis pie koka stumbra, bet uz zara aiz ligzdas. Tas ir tādēļ, lai visu dienu saule nespīdētu kamerā - ligzdas zars ir vērsts gandrīz precīzi uz dienvidiem.

Ligzda atrodas boreālajā mežā ar pieklājīgi vecām priedēm (varētu būt starp 150 un 200 gadiem) un eglēm. Tāpēc nebūs liels brīnums, ja kamerā ar balsi vai klātienē var atzīmēties vairākas pūču sugas (piemēram, urālpūce) un riekstrozis.

2018. gadā ligzdošana bija sekmīga pārim bija četri mazuļi, kuri visi veiksmīgi izlidoja. 2019. gadā tēviņš neatrada partneri, un ligzdošana nenotika, 2020. gadā ligzdu apmeklēja vairāki melnie stārķi, taču ligzdošana netika uzsākta. 2021. gadā ligzdā izauga trīs mazuļi, kaut gan pārim bija grutības ar barības sagādi.

Kameras sistēma ir uzstādīta, piedaloties Jānim Ķuzem, Jānim Rudzītim un Mārim Strazdam. Īpašs paldies arboristam Eduardam Ozoliņam.


BALTAIS STĀRĶIS Ciconia ciconia

Tiešraide no balto stārķu ligzdas nodrošināta sadarbībā ar AS "Sadales tīkls".

Saskaņā ar Dabas aizsardzības pārvaldes un "Sadales tīkls" (ST) datiem, pēdējo gadu laikā gaisvadu elektrolīniju balstos reģistrēts vairāk nekā 8000 stārķu ligzdu. Aptuveni 70% Latvijas balto stārķu populācijas dzīvo ST infrastruktūrā. Tāpēc AS "Sadales tīkls" rūpes par balto stārķi ir viena no sociālas atbildības prioritātēm.

Par "Sadales tīkls" un baltajiem stārķiem - stāsts 2019. gada "Panorāmas" sižetā.

Forums latviešu valodā


SVĪRE

Tiešraide no svīres būra tiek nodrošināta sadarbībā ar Cēsu pili.

Svīre, ko Latvijas Ornitoloģijas biedrība šogad izraudzījusi par 2022. gada putnu, ir viens no biežāk novērojamajiem putniem Cēsu pilsdrupās. Visticamāk, svīres pils ēku pažobelēs ligzdojušas jau tolaik, kad Cēsīs atradusies Vācu ordeņa bruņinieku galvenā mītne. Arī turpmākajos gadsimtos varenās pils mūri bija nozīmīga svīru ligzdošanas vieta.

Visbiežāk svīres ligzdo dažādās spraugās ēkās, bet var izmantot arī putnu būrus un koku dobumus. Svīres dējumā ir 1 līdz 3 baltas olas. Gadā ir viens perējums.

Svīres Latvijā uzturas tikai trīs mēnešus, lai izaudzinātu nākamo paaudzi – atlido maijā un uz ziemošanas vietām Āfrikā dodas jau augustā. Tieši tādēļ putnu pazinēji par vasaras sākumu mēdz uzskatīt svīru atgriešanos, bet svīru saucienu trūkums augusta beigās jau liecina par vasaras aiziešanu.


LAŠVEIDĪGĀS ZIVIS LĪGATNES UPĒ

Kamera sniedz iespēju ielūkoties zemūdens dzīvē Līgatnes upē lejpus zivju ceļam, kas tika atjaunots 2020. gada vasarā. Zivju ceļš Līgatnes upē ir viena no retajām šāda veida konstrukcijām Latvijā, kas nodrošina zivju un citu ūdens organismu migrāciju pār cilvēku radītiem upju aizsprostiem – slūžām un hidroelektrostacijām. Lašveidīgās zivis, kuras pastāvīgi vai migrācijas laikā mājo Līgatnes upē un citās ūdenstecēs Latvijā, rudenī un ziemā nārsta laikā nespēj pārvarēt dažāda veida aizsprostus, no kuriem daļa ir veidoti elektroenerģijas iegūšanai. 2020. gada augustā Līgatnes upes zivju nārsta apstākļu uzlabošanas nolūkā Līgatnes novada dome atjaunoja 2013. gadā uzstādīto koka konstrukcijas zivju ceļu, lai laši, strauta foreles, taimiņi un alatas varētu pārvietoties uz nārstošanas vietām upes augštecē, jo šīm sugām raksturīga nārsta migrācija. Pēc darba veikšanas jau pirmajā nārsta sezonā tika novērotas daudzas migrējošās zivis, un zemūdens tiešraides kamera sniedz ieskatu šajā procesā.

Kameras sistēmu uzstādīja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis, piedaloties arī Jānim Zilveram, Gunaram Šķēlem un Mārim Mitrēvicam. Latvijas Dabas fonds pateicas Līgatnes novada domei un īpaši Aināram Šteinam, uzņēmuma "Līgatnes komunālserviss" pārstāvjiem un citiem šīs tiešraides kameras uzstādīšanā un nodrošināšanā iesaistītajiem!

Forums latviešu valodā

 


VĒSTURE

2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021

 

 


ATBALSTĪTĀJI

Datu pārraide: 

Finansiāls un tehniskais atbalsts, 4G rūteri:

Sistēmas konfigurēšana:

 

  


PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

 

 

Pēdējie novērojumi
Lichenes - 2025-01-18 guta7
Anas platyrhynchos - 2025-01-18 eksperts 3
Anas platyrhynchos - 2025-01-18 fufuks
Peltigera sp. - 2025-01-18 guta7
Bucephala clangula - 2025-01-18 cygnologs
Bucephala clangula - 2025-01-18 eksperts 3
Bucephala clangula - 2025-01-18 cygnologs
Nezināms
Ignotus
@ sindi
Pēdējie komentāri novērojumiem
Ziemelmeita 18.janvāris, 20:52

Julita, pēc sporu izmēra tā kā sanāktu plakanā aveņgļotsēne.


dziedava 18.janvāris, 19:52

Šī suga aprakstā minēta augam uz dzīviem kokiem, bet šī apse lūzusi, šķiet, vismaz gadu atpakaļ, un gļotsēne neaug arī tieši pie ielām un ēkām, kā citās atradnēs, bet mežā. Sāku pētīt līdzšinējos sugas atradumus un ievēroju, ka visas atradnes ir ne tālāk kā ~150 m no dzelzceļa sliedēm. Vēl varētu domāt, ka dzīvie koki nejauši apsekoti visi tieši netālu no dzelzceļa, tomēr visbiežākajai dzīvo koku sugai B.versicolor tik izteikta korelācija ar dzelzceļu tomēr nav. Būtu interesanti, vai zeltpūšļu pilienīti izdotos atrast arī patālāk no dzelzceļa. Varbūt par dzīvo koku svarīgāki ir kaut kādi dzelzceļa vai pilsētas putekļi? Pie mājām vnk nestāv kritalas, tāpēc arī parasti novērota uz dzīviem kokiem.


DaceK 18.janvāris, 17:58

Paldies par sugas noteikšanu


ekologs 18.janvāris, 17:03

Iespējams kāds no Otiorhynchus sp. Marek, Uģi, jūsuprāt, kas ar segspārniem, tie apaļie izbīdījumi?


Osis 17.janvāris, 22:08

Paldies Edgar!


Osis 17.janvāris, 20:37

Paldies Edgar!


dziedava 17.janvāris, 17:12

Pēc atslēgas gandrīz sanāk B.panicea, bet tā aug uz kritalām (nav redzēts, ka apaugtu sūnas uz dzīva koka) un sporu raksts, lai ar formāli gandrīz atbilst (ir tumšākas kārpu grupas un iekļaujas 10-14 mkm), tomēr salīdzinot ar tipisko izskatās mazliet skrajāks.


Alarion 17.janvāris, 16:43

Dūdotājs īsti rokās nedodas, lai kārtīgi varētu apskatīt gredzenus, bet prom arī pagaidām nelaižas un sēž lodžijā. Cerams, ka atpūtīsies un varēs doties tālāk savās gaitās.


StarFlare 17.janvāris, 15:08

Lielās gauras tēviņi


BI 17.janvāris, 14:09

Varētu būt, ka no Polijas. Diemžēl baložu audzētājiem nav centralizētas institūcijas, kur varētu kaut ko noskaidrot. Dažreiz mēdz būt telefona numurs uz gredzena, tad var šutīt SMS vai zvanīt.


Alarion 17.janvāris, 12:28

Ciemiņš vēl tepat uzturas, šķiet, ka uz gredzena saskatīju PL - varētu būt no Polijas?


IlzeP 17.janvāris, 08:34

Paldies, Rūta!


MJz 16.janvāris, 21:42

1.bildē kākauļi, 2.bildē nevar īsti saprast - iespējams lielā gaura un kākaulis; 3.bilde - nenosakāmi.


Codex Seraphinianus 16.janvāris, 20:10

Jā, mātīte. Augusta beigas, tāpēc vēderā olas, un spārni mātītēm ir tipiski īsāki. Līdz ar to tās slikti izplatās salīdzinājumā ar tēviņiem (neveic pārlidojumus).


nekovārnis 16.janvāris, 10:45

Paldies, Uģi! :)


IlzeP 16.janvāris, 08:12

Paldies, Dagmāra!


dziedava 15.janvāris, 22:46

Diemžēl vismaz priekš manis te pietrūkst info, lai varētu pateikt, kas tas ir. Neredz kausiņu, nevar saprast, vai kapilīcija pavedieniem ir daudz brīvu galu vai nē. Ja nē, tad var būt Hemitrichia clavata/calyculata. Bet kaut kas tur mani mulsina, krāsa, vai, varbūt vispār kas cits..


inita_h 15.janvāris, 21:59

Paldies!


Ragaste 15.janvāris, 21:39

Eristalis sp.


Ragaste 15.janvāris, 21:38

Eristalis sp, tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 21:37

Sphaerophoria sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 21:36

Helophilus sp, tēviņš. Šai ģintij gan tēviņiem acis nesaskaras, bet augšdaļā tās ir paralēlas viena otrai. Mātītēm tā nav.


Ragaste 15.janvāris, 21:33

Eristalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 21:31

Helophilus pendulus


Ragaste 15.janvāris, 21:27

Eristalis arbustorum vai abusiva tēviņš, droši nosakāmi pēc sariņa taustekļa galā - vai uz tā attiecīgi ir gari matiņi vai īsi, jo krāsojums ļoti līdzīgs.


Ragaste 15.janvāris, 21:24

Eristalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 21:19

Eristalis sp, tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 21:19

Platycheirus sp, tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 21:17

Sphaerophoria sp., mātīte


Ragaste 15.janvāris, 21:13

Helophilus pendulus (mātīte), jo pakaļējās kājas stilbs apmēram 2/3 dzeltens. Līdzīgajām hybridus vai trivittatus sugām būtu vairāk melns.


Ziemelmeita 15.janvāris, 21:11

Paldies,Dagmāra!


Ragaste 15.janvāris, 21:07

Sphaerophoria sp, tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 21:07

Eupeodes sp., mātīte.


Ragaste 15.janvāris, 21:05

Eupeodes corollae mātīte, šai sugai ļoti raksturīga vēdera dzelteno plankumu forma


Ragaste 15.janvāris, 21:03

Eupeodes corollae mātīte, sugai ļoti raksturīga dzelteno plankumu forma vēdera virspusē.


Ragaste 15.janvāris, 21:01

Ersitalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 21:00

Eristalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:58

Sphaerophoria sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:57

Šī nebūs, Helophilus ir tumši taustekļi, un uz vēdera virspuses būs dzelteni plankumi, nevis joslas. Šī būs drīzāk kāda no Syrphinae apakšdzimtas ziedmušām.


Ragaste 15.janvāris, 20:53

Sphaerophoria sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:52

Sphaerophoria sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:52

Eristalis sp., tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 20:51

Eristalis arbustorum vai abusiva, tēviņš.


Ragaste 15.janvāris, 20:48

Eristalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:48

Eristalis sp, mātīte


Ragaste 15.janvāris, 20:47

Helophilus pendulus


Ragaste 15.janvāris, 20:45

Helophilus pendulus tēviņš


Ragaste 15.janvāris, 20:44

Domāju, ka Cheilosia sp, jo uz sejas redzams ģintij raksturīgais "puns", tēviņš.


Ragaste 15.janvāris, 20:42

Vai nu Eristalis abusiva vai arbustorum tēviņš.


Ragaste 15.janvāris, 20:32

Helophilus sp, mātīte.


Ragaste 15.janvāris, 20:24

Eristalis sp.


Ragaste 15.janvāris, 20:24

Bildēs vismas divas dažādas sugas. Pirmajā, spriežot pēc ķermeņa krāsojuma - tievām, gaišām joslām vēdera posmu apakšmalā, varētu būt Eristalis sp. Pārējās divās Syrphinae apakšdzimtas suga.


Ragaste 15.janvāris, 20:18

Eristalis ģints.


Ragaste 15.janvāris, 20:14

Esmu pārliecināta, ka šī ir Helophilus pendulus.


Ragaste 15.janvāris, 20:11

Tā būs Helophilus ģints.


marsancija 15.janvāris, 19:11

Paldies Inesei un Ilzei par tik sena novērojuma komentāriem!


Tihomirova 15.janvāris, 17:18

Kamera nebija līdzi, fočēts ar telefonu uz max zoom, putni bija diezgan tālu no krasta


Tihomirova 15.janvāris, 17:17

Neesmu droša, vai ir lielais alks, bet knābji likās pārāk lieli, salīdzinot ar kākauli


Miksrieksts 15.janvāris, 17:14

Paldies, Ivar!


Ivars Leimanis 15.janvāris, 16:50

Lielā pergamentsēne Phlebiopsis gigantea


bišudzenis 15.janvāris, 11:22

15.01.2025. Vēl uz vietas, kopā ar 3 cekulpīlēm.


IevaLeite 15.janvāris, 06:08

Ir jau viss izdarīts,tai pat dienā tika sarunāta aizgādāšana speciālistiem.


BI 14.janvāris, 19:27

Gredz. 22.6.2014 mātīte 3y Ķengaragā


Vladimirs S 14.janvāris, 17:08

Paldies!


BI 14.janvāris, 16:50

Šis putns reģionā ziemo, gredz. Polijā 12.12.21. Vecmīlgrāvī skatīts 13.12.23; 02.01.24;.23.02.24; 16.12.24 2023. gadā Jūsu kontrole


dziedava 14.janvāris, 15:18

Tā var būt, jo suga nav no biežajām plus noteikšana prasa mikroskopēšanu. Vispirms vajag ievērot, ka tā nav "parastā šokolāde", un tad to mēģināt noteikt precīzāk. Līdz ar to mēs ar centīgu mikroskopēšanu varam būt citām valstīm par piemēru :). E.Johannesena 2020. gada publikācijā šī suga nosaukta kā "rather rare species". Un vēl tur ir tāds komentārs: "Most species of Stemonaria are described from Japan and have only been collected there. S. irregularis differs from the two other species of Stemonaria with a widespread distribution (S. longa and S. laxa), by having warted spores, distinctly paler on one side, without any sort of reticulation." Resp., mums vēl varētu būt S. longa and S. laxa, kas līdz šim nav atrastas, bet, lai 100% zinātu, ka arī šajā novērojumā tā nav, vajadzētu tomēr sporu 1000x mikroskopiju. Pēc kopskata man šķiet, ka atbilst S.irregularis, bet nav pieredzes ar abām pārējām.


Mežirbe777 14.janvāris, 15:13

Phellinus tremulae.


Mežirbe777 14.janvāris, 14:56

Paldies par apstiprinājumu! Interesanti, ka konkrētai sugai šeit DD ir vairāk novērojumu (13), nekā globālajā portālā INaturalist (tikai 10).


dziedava 14.janvāris, 14:46

Ārējo tīkliņu nemana, jā. Ciktāl iespējams saprast bez 1000x palielinājuma, jā, būs ērkulīte. :)


Mežirbe777 14.janvāris, 14:40

Pievienoti mikrofoto. Šķiet, ka atbilst ērkulītei.


ivars 14.janvāris, 09:44

Ar kaijām ir gaigala.


kamene 14.janvāris, 09:13

Paldies, Vija!


kamene 14.janvāris, 09:06

Paldies, Ansi! Aizdoma bija par lucernu, bet pārliecības nebija.


Ziemelmeita 13.janvāris, 21:56

Paldies,Artur!


ekologs 13.janvāris, 21:03

Manuprāt, Labirintzirneklis (Steatoda grossa).


Durkts 13.janvāris, 17:39

vidū nē, drusku pie maliņas. Bet ja nopietni- jā uz ceļa, līdzīgi kā rudeņos sēž uz ceļa. Aizmuka tikai no auto.


Amanda 13.janvāris, 15:55

Izskatās pēc Vistu vanaga


Amanda 13.janvāris, 15:53

Zvirbuļvanags


Edgars Smislovs 13.janvāris, 15:18

Manuprāt sudrabkaija un neveiksmīgs leņķis.


Inita 13.janvāris, 12:48

Varbūt ziemas sēntiņa?


Inita 13.janvāris, 12:47

Varbūt Tubaria?


Inita 13.janvāris, 12:46

Varbūt Strobilurus?


Inita 13.janvāris, 12:43

Panellus vai Crepidotus


Kurmata 13.janvāris, 10:56

Vai putns bija ceļa vidū?


Ivars Leimanis 13.janvāris, 10:41

Kāpēc gan ne? Tā kā jaunu gļotsēnu sugu atklāšana pamazām noplaks, tad jāsāk pētīt šādas interesantas gļotsēņu attiecības ar citiem organismiem. Julit, ļoti gaidām šādus pārsteidzošus atklājumus!


VijaS 13.janvāris, 09:36

Paldies, Uģi!


dziedava 12.janvāris, 20:23

Paldies, Ivar! Šo būs interesanti pavērot arī citos gadījumos, vai spēkā secība Physarum straminipes > Oxyporus corticola. Jo iepriekš arī gļotsēnei bija liels klājiens, bet šogad nav. Vietā piepe, arī klājiens..


Ivars Leimanis 12.janvāris, 20:19

Mizas apaļpore


Osis 12.janvāris, 18:56

Pamēģini atvērt savu novērojumu un labā pusē pievienot bildi tagad (pēc jau pievienota novērojuma) / vajadzētu darboties!


FunnyFox 12.janvāris, 18:31

Man gadījies lapseņu pūžņus redzēt tikai smuki pelēkus, bet sirseņu mājas brūnīgos un smilšu krāsas toņos, tādēļ man likās, ka šim jābūt sirsenim. Mūsmājās un tiešā tuvumā dzīvo gan vieni, gan otri. Neesmu entomologs, klausu uz vārda. Lai būtu lapseņu karalienes namiņš.


MargaritaKri 12.janvāris, 18:13

Nevaru pievienot foto - bet labprāt nosūtīšu pierādījumam.


adata 12.janvāris, 17:46

Varbūt zaķis?


Vīksna 12.janvāris, 16:51

Paldies !


Ziemelmeita 12.janvāris, 16:13

Paldies,Ansi!


ūdensvistiņa 12.janvāris, 15:13

Kāds no briežiem, stirnas stumbru nemizo.


Osis 12.janvāris, 11:57

Paldies Amanda un Edgar!!!


CerambyX 11.janvāris, 23:24

Man domāt, ka kādai citai lapsenei ne sirsenim.


Amanda 11.janvāris, 22:38

Varbūt lielais piekūns


Amanda 11.janvāris, 22:34

Peļu klijāns


FunnyFox 11.janvāris, 22:10

Man patīk domāt, ka mūsmāju bēniņos bija sirseņmātes ligzda no aizgājušās vasaras.


FunnyFox 11.janvāris, 22:08

Kūniņa ienesta virtuvē rudenī ar pētersīļiem podā.


Ziemelmeita 11.janvāris, 19:22

Paldies,Edgar!


Langa 11.janvāris, 18:57

Спасибо, Игорь !


Igors 11.janvāris, 17:11

Fotogrāfijā gandrīz visas pīles ir melnas, tikai viena ar kaijam ir tumšā


Ziemelmeita 11.janvāris, 13:40

Paldies,Artur!


ekologs 11.janvāris, 13:25

* slaidzirnekļiem


ekologs 11.janvāris, 13:25

Kāds no slaidzirnekļie (Tetragnatha sp.).


Ivars Leimanis 11.janvāris, 11:53

Nē, nav ok, nav jāpaliek A.gossypium. Jālabo atpakaļ uz Skeletocutis odora. Atvainojos!


forelljjanka 11.janvāris, 09:21

Ziemas pali aiznesušu jūrā,kāda no grūti atšķiramajām-ezera/dīķa/zaļā varde.


Jeva 11.janvāris, 06:28

Vai kāds atpazīst?


Ilze Ķuze 10.janvāris, 17:25

Šoreiz nevaru īsti piekrist. Poru slāņa krāsa ar iPadu bildētam foto arī ir visai nosacīta pazīme. Manā pieredzē kokvilnas antrodija ir ar trauslāku poru slāni, šķērssienas tādas kā papīra, daļēji caurspīdīgas. Te tā nebija. Man izskatījās pēc diezgan drošas S.odora, kas arī ir biežāk sastopama suga. Bet ok - visu cieņu Tavām zināšanām. Lai paliek. Bet vispār, ir interesanti, ka šī diskusija pacēlusies - šogad būs tam vairāk jāpievērš uzmanība.


Vīksna 10.janvāris, 16:14

Ziemojoši dienastauriņi katru gadu arvien mazāk mājās atrasti, bet šogad nevienu nemanīju, vismaz istabaugšā.


picapica 10.janvāris, 13:34

Paldies! stirnas ir, līdz augstajiem zariem neaizsniegtos, alnis pa laikam pastaigā, bet staltbrieži līdz šim nebija manīti. Tādi grauzumi pirmo reiz šajās vietās satikti....Redzēs, ja paveiksies...


MoreOrLess 10.janvāris, 10:54

Super novērojums, foršs gada sākums :)


Ziemelmeita 10.janvāris, 09:07

Paldies, Artur!


MJz 10.janvāris, 00:05

Cekulpīle


MJz 10.janvāris, 00:05

Baltvēderis


MJz 09.janvāris, 23:55

Skaisti! Bet ķerru vajadzētu ieziņot atsevišķi, jo ziemojošo atlantā šajā kvadrātā līdz šim nav ziņota.


kirsisnelsons 09.janvāris, 21:50

Paldies, Artūr !


Ivars Leimanis 09.janvāris, 19:50

Poru slāņa krāsa un tās kontrastāšana ar balto pamata slāni ļoti atbilst A.gossypium šādā attīstības stadijā. Šis nav vairs tik jauns, vairs nav augošs aķ, tāpēc baltā mala vairs gandrīz nav, bet kaut kur vēl kopskata bildē samanāma. Tas, kas ar piepēm notiek vecumā, jau sakalstot, var būt diez gan mainīgi, atkarībā no laika apstākļiem un piepes atrašanās vietas uz kritalas. Domāju, ka šāda bieza gossypium pēkšņas augstas gaisa temperatūras gadījumā, bez nokrišņiem, var sakalst vienā kompaktā gabalā, uzreiz nesačākstot, bet sākumā saplaisājot. Nekas jau nav 100%, bet šī tomēr diezgan droša A.gossypium.


a.b 09.janvāris, 19:26

Apsveikumi ar unikālu novērojumu !


ekologs 09.janvāris, 17:19

Iespējams kāds no Zemeszirnekļiem (Gnaphosidae sp.).


Ziemelmeita 09.janvāris, 17:11

Paldies,Artur!


ekologs 09.janvāris, 17:07

Ķērpju māņkrabjzirneklis (Philodromus margaritatus).


Ilze Ķuze 09.janvāris, 17:06

Piekrītu


Ilze Ķuze 09.janvāris, 17:05

Nedomāju gan. Atceros šo novērojumu. Jaunajam aķ nebija tik krasas pārejas starp malu un aķ kā parasti ir kokvilnas antrodijai. Kokvilnas antrodijai ir vairāk gareni izstieptas poras. Vecajam aķ plaisājums raksturīgs smirdīgai baltenei - joprojām "pufīgs", bet saplaisājis. Kokvilnas antrodijai veci aķ saplok un saplēkšņojas.


kirsisnelsons 09.janvāris, 16:43

Paldies !


Zacmanis 09.janvāris, 16:26

https://dabasdati.lv/lv/observation/a16ef615e624ba3f052901269ccd8e8a/ Šī ir saite uz Jāņa Ķirša tumšās čakstītes foto, 6. janv 2025.


Zacmanis 09.janvāris, 16:22

Pievienotais foto ir Jāņa Ķirša, 6. janv 2025 atkārtoti apmeklējot novērojuma vietu.


IlzeP 09.janvāris, 14:24

Sarkanrīklīte tur, protams, var būt, bet nevajadzētu ziņot, balstoties tikai uz Merlin!


IlzeP 09.janvāris, 14:18

Katra suga ir jāievada atsevišķi. Taču nevajadzētu ziņot novērojumus, tikai balstoties uz aplikāciju! Aplikācijai var būt būtiskas kļūdas. Tas var būt tikai palīglīdzeklis noteikšanā, lai saprastu, kādā virzienā meklēt.


kanepiite 09.janvāris, 13:28

sarkanrīklīte


kanepiite 09.janvāris, 13:27

Merlin noteicējs .. trīs purnus ievadīju atsevišķi. jo nemacēju izveidot kopejjo sarakstu


enesija 09.janvāris, 13:01

Paldies!


IlzeP 09.janvāris, 09:09

Un arī par šo - vai atrasts zem mizas?


IlzeP 09.janvāris, 09:09

Valda, šeit jautāumi par to, vai jātnieciņš atrasts zem mizas un vai atrasts uz miruša koka?


finesse 08.janvāris, 23:00

Platumā ap 4cm, garumā 5,5 līdz 6cm.


Fonsv 08.janvāris, 22:11

Thanks for answering!


Fonsv 08.janvāris, 22:08

Could I please know if it was found like this?


Fonsv 08.janvāris, 22:08

Could I please know if it was found on a dead tree? :)


kirsisnelsons 08.janvāris, 17:30

Sveiks ! Pasaki lūdzu savu e-pastu.


Rallus 08.janvāris, 16:02

Bilde būtu lietderīgi gan. Biju tur vakar no rīta, putnu neatradu.


Aleksandra 08.janvāris, 14:56

Paldies, Ilze un Inese!


Lemmus 08.janvāris, 12:24

Paldies, Ivar!


IlzeP 08.janvāris, 11:20

Atrašanās pie saldūdens roņiem nav nekas bīstams un satraukumam nav pamata - kad apstākļi būs atbilstoši, ronis dosies atpakaļ uz jūru. Detalizēts Mart Jüssi komentārs: “The seals go to rivers actually quite frequently, as there is fish to eat. Of course they prefer marine areas as it is safer for them there, but if there are not many places they can rest they would look for some place inland. The ringed seals have been seen quite far from the sea in big rivers, sometimes even tens of kilometers, one lived under a waterfall in Narva (East Estonia) for many months. Also harbour seals rest on river islands if the seashore is a long sandy beach, because they can not come out if there are lots of people and dogs on the beach. Grey seals are more shy, but they come to harbours and rivers to catch fish. A boat ramp is a good solid place to rest with easy access to water if someone bothers you. The Baltic Sea is not as salty as ocean, but anyway fresh water does not disturb seals, they do not need salt for living. There are some seals who have moved over to lakes and rivers and live there permanently, as in Ladoga, Lake Baikal and some Canadian large rivers. It is important for them to find food and a place to rest and have their pups so that the terrestrial predators like bears and wolves can not reach them.”


enesija 08.janvāris, 10:37

Tēviņš


AZandovs 08.janvāris, 10:34

Paldies!


enesija 08.janvāris, 10:33

Dolomedes sp., nepieaudzis


enesija 08.janvāris, 10:29

Vairāk pēc D.fimbriatus


enesija 08.janvāris, 10:27

Varētu būt.


Ivars Leimanis 08.janvāris, 09:26

Jauna nav. Diezgan jau sen un vairākkārt atrasta. Tik Dabasdatos nebija ieriktēta, jo nebija īsti saprašanas un pārliecības.


Vīksna 08.janvāris, 08:32

Paldies !


roosaluristaja 08.janvāris, 07:40

Jauna suga Latvijā??


roosaluristaja 08.janvāris, 07:21

Izmērs derēja


Ivars Leimanis 08.janvāris, 00:15

Mīkstpiepe Postia sp. (Oligoporus sp.)


Ivars Leimanis 08.janvāris, 00:10

Anomoporia bombycina


Ivars Leimanis 08.janvāris, 00:03

Antrodia pulvinascens


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:58

Junghuhnia pseudozilingiana


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:55

Antrodia xantha


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:53

Sarcoporia polyspora


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:51

Antrodia gossypium.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:47

Antrodia sinuosa


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:39

Lūdzu nolabot uz Mīkstpiepe Postia sp. (Oligoporus sp.)


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:33

Lūdzu nolabot uz Mīkstpiepe (Postia sp.)


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:12

Anomoporia bombycina


Karmena 07.janvāris, 23:06

Paldies par sugas noteikšanu, Inese! Paldies par labojumu, Ilze!


Ivars Leimanis 07.janvāris, 23:02

Jālabo uz Antrodia gossypium.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 22:57

Lūdzu nolabot uz Sarcoporia polyspora.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 22:32

Lūdzu nolabot uz Piepe (nenoteikta).


Ivars Leimanis 07.janvāris, 22:18

Lūdzu, izlabot uz Antrodia gossypium.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 22:11

Fibroporia (Antrodia) gossypium


Ivars Leimanis 07.janvāris, 22:05

Resinoporia piceata


Ivars Leimanis 07.janvāris, 21:33

Jānolabo uz Physysporinus sanguinolentus.


AZandovs 07.janvāris, 21:31

Paldies!


Ivars Leimanis 07.janvāris, 21:25

Ļoti pēc Diplomitoporus crustulinus izskatās.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 21:11

Aizdomiņas, ka šī ir Antrodia gossypium.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 20:54

Jānolabo uz Skeletocutis papyracea.


nekovārnis 07.janvāris, 19:05

Gan jau no kādas lapkoku malkas siltumā izlīdis.


nekovārnis 07.janvāris, 18:59

Paldies, Inese un Ilze! :)


Stach 07.janvāris, 16:08

Iecavas man zināmais lielākais smilšērkšķis ir diezgan bēdīgā stāvoklī,ir ieperinājies kāds vaboļis un ēd nost,pašlaik miza krīt nost , cauri redzams un draud pārlūzt.Ko tādā gadijumā lai iesāk,atzimēts kā dižkoks nav.


Ivars Leimanis 07.janvāris, 11:35

Tomēr, visticamāk (99%), šī ir liesmainā egļpiepe, pat, ja uz tās pašas kritalas, pat, ja uz apses.


enesija 07.janvāris, 11:09

Pisauridae Dolomedes plantarius


enesija 07.janvāris, 11:08

Linyphiidae


Vīksna 07.janvāris, 10:32

Paldies !


enesija 07.janvāris, 10:31

Pholcidae Pholcus phalangoides. Pieņemu, ka apkārt sēž bērni


enesija 07.janvāris, 10:28

Pisauridae Dolomedes fimbriatus būvē saviem bērniem istabu


enesija 07.janvāris, 10:26

Pisauridae Pisaura mirabilis


enesija 07.janvāris, 10:24

Theridiidae Theridion sp.


enesija 07.janvāris, 10:22

Pisauridae Doplomedes fimbriatus


enesija 07.janvāris, 10:19

Agelenidae Agelena labyrinthica


enesija 07.janvāris, 10:16

Pisauridae Dolomedes fimbriatus


roosaluristaja 07.janvāris, 07:18

Nē, apšu spulgpiepe. Tajā pašā vietā, kur iepriekš 2016. gadā. Varbūt pat uz tās pašas kritalas.


roosaluristaja 07.janvāris, 07:16

Jā, kļūda ir. Bet es atceros to vietu. Nez kāpēc purvā ieliku. Vajag pavilkt uz leju, uz meža malu. Tur arī bija.


kirsisnelsons 06.janvāris, 23:45

Paldies ! Sapratu. 10.07.24. apmēram 150 m no šīs ligzdas redzēju vistu vanagu.


dziedava 06.janvāris, 23:30

Par šo man īsti skaidrs šobrīd nav. Saglabāšu pie vēl citām līdz galam nenoteiktajām.


dziedava 06.janvāris, 23:26

Pēc augšanas laika un sporu izmēra sanāk oranžā aveņgļotsēne. Ja būtu atrasta jauna, oranža, tas būtu bijis acīmredzamāks.


Andrejs 06.janvāris, 22:16

Paldies !


dziedava 06.janvāris, 22:00

Mikroskopija sugu apstiprināja.


Ivars Leimanis 06.janvāris, 21:40

Nē, šī ir Gloeoporus taxicola uz priedes.


Ivars Leimanis 06.janvāris, 21:20

Vizuāli visai līdzīga Postia floriformis, bet tā neaug uz apsēm, bet uz egļu trupošas koksnes, piemēram, uz izgāztu egļu saknēm.


Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2025
© dabasdati.lv
Saglabāts