Aktīvie lietotāji: 82 Šodien ievadītie novērojumi: 144 Kopējais novērojumu skaits: 630779
Tu neesi reģistrējies

Latvijas Dabas fonda tiešraides kameras 2016

2015         2017

Latvijas Dabas fonds 2016. gadā nodrošināja tiešraidi no piecu aizsargājamu putnu – melnā stārķa, jūras ērgļa, zivjērgļa, vistu vanaga un lielā dumpja ligzdām.

 

Forums

Atbalsti projektu

#juraserglis

  

Forums

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

  

Forums

Atbalsti projektu

#vistuvanags

  

Forums

Atbalsti projektu

#zivjerglis

Visas tiešraides kameras vienā logā

Jaunumi

 • 2016. gada tiešraides kameru ligzdošanas sezona – vērtīgi novērojumi un spraigi notikumi, 20.10.2016.
 • Lielā dumpja ligzdā sezona beigusies nemaz tā īsti nesākusies, 28.05.2016.
 • Latvijas Dabas fonds uzsāk tiešraidi no lielā dumpja ligzdas, 20.05.2016.
 • Translācija no zivjērgļu ligzdas Vidzemē, 14.04.2016.
 • Māra Strazda komentārs par mātītes atgriešanos - notikumiem melnā stārķa ligzdā 7.aprīlī, 09.04.2016.
 • Latvijas Dabas fonds aicina sekot līdzi notikumiem vistu vanaga ligzdā, 31.03.2016.
 • Tiešraidē iespējams vērot melno stārķu ligzdu, 24.03.2016.
 • Īsfilma par jūras ērgļa Durberta ģimeni, 10.03.2016.
 • Īsfilma par 2015.gada ligzdošanas sezonu lielā dumpja lizgdā Engures ezerā, 07.03.2016.

 • JŪRAS ĒRGLIS (Haliaeetus albicilla)

  Kamerā vērojamā jūras ērgļu ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada. Ligzda būvēta vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem 2015. gada janvāra nogalē. Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos. Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes.

  2015. gadā šīs ligzdas mātīte Durbe bija gredzenota, kā mazulis ligzdā Igaunijā. Igauņu kolēģi ziņoja, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa Roberta izcelsme mums nebija zināma, jo putns nebija gredzenots. Olas tika izdētas 9. un 12. martā, un, lai gan perēšanas laikā vienu no tām izēda vārna, atlikusī ola izšķīlās un ērgļu pāris sekmīgi izaudzināja vienu mazuli - Durbertu. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit vai noskatīties īsfilmu.

  2016. gada sākumā situācija ligzdā ir mainījusies – iepriekšējās sezonas ligzdas saimniece Durbe ir nozudusi (pēdējo reizi ligzdā tā tika redzēta 2015. gada decembra beigās, visdrīzāk devusies uz citiem medību laukiem, jo bija sasniegusi pieklājīgu vecumu) un par ligzdas piederību aizsākās intensīvi konflikti. Tā arī šajā gadā ligzdošana netika uzsākta, tomēr tajā risinājās gana daudz notikumi – jaunu jūras ērgļu mātīšu mēģinājumi uzsākt attiecības ar ligzdas saimnieku Robertu, jauna pāra mēģinājumi uzsākt ligzdošanu, dažāda vecuma jūras ērgļu apciemojumi, kraukļu vizītes u.c. notikumi.

  2016. gada rudenī jūras ērgļu ligzdā īpašuma tiesības ir pieteicis jauns pāris. Abi ērgļi ir gredzenoti - tēviņu 2010. gada vasarā, kā mazuli ligzdā Kurzemē, Kuldīgas pusē, gredzenojis ornitologs Jānis Ķuze (uz kreisās kājas C602, uz labās - Latvia Riga 221), savukārt mātīte ir gredzenota 2009. gadā Lietuvā (gredzena Nr.- B556) Šilutes rajonā, gredzenotājs - Deivis Dementavicius. Ligzdu vērotāji abiem ērgļiem devuši vārdus - Vents un Šiltute. Šobrīd notiek cītīgi ligzdas atjaunošanas darbi, kas vieš cerības uz veiksmīgu ligzdošanas sezonu 2017. gadā!

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana) un Ģirts Strazdiņš, tās uzturēšanā ir palīdzējuši Māris un Leo no Dabasdati.lv foruma, kā arī Leks van Drongelens (Lex van Drongelen) un un Jelle Lips. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.


  MELNAIS STĀRĶIS (Ciconia nigra)

  Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms. 2015. gadā putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni bija negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja gadu iepriekš, mēs nevaram.

  2015. gadā stārķi ligzdoja sekmīgi – lai gan olu perēšanas laikā tie piedzīvoja jūras ērgļa uzbrukumu, kura laikā divas olas tika izmestas no ligzdas, atlikušās divas no izdētajām četrām olām izšķīlās un abi stārķēni izauga un sekmīgi atstāja ligzdu. Viens no jaunuļiem – stārķu meitene Zīļuka tika aprīkots ar satelītraidītāju un tā pārvietošanās ceļiem var sekot līdzi interneta vietnē www.goris.lv, kur tai dots vārds Upene. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit.

  2016. gada sezonas sākumā - marta beigās, aprīļa sākumā – melno stārķu tēviņš, nevarot sagaidīt savu partneri, uzsāka attiecības ar jaunu mātīti, tomēr tām nebija lemts ilgs mūžs, jo ligzdā atgriezās īstā saimniece un savu konkurenti izsvieda laukā. Taču tā kā neviens no pieaugušajiem putniem nav gredzenots, nevar droši apgalvot, ka šie bija tie paši putni, kas iepriekšējā gadā. Aprīļa pirmajā pusē ligzdā tika izdētas četras olas, no divām izšķīlās mazuļi, divas - vanckari. 5. augustā abi izaugušie stārķēni uzsāka migrāciju un ligzdā vairs netika redzēti.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


  VISTU VANAGS (Accipiter gentilis)

  Tiešraidē iespējams vērot vienu no Rīgas pilsētas vistu vanagu ligzdām, kas atrodas pilsētas rūpnieciskajā zonā un ir būvēta papelē. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk ligzdā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī trijos no četriem gadiem, kad mums par šajā ligzdā ligzdojošajiem pāra putniem ir bijusi pieejama informācija. 2013. gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt 2015. un 2016. gadā nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

  2015. gadā pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā. Diemžēl ligzdošana bija nesekmīga, domājams, tādēļ, ka jaunais tēviņš nespēja perējošajai mātītei nodrošināt barību. Pamestajā ligzdā 8. maijā viesojās vārna, kas olas izēda.

  2016. gadā sistēma ir aprīkota ar citu kameru un mikrofonu, kas nodrošina labāku attēla un skaņas kvalitāti, ir mainīts arī kadrējums, kas tagad nodrošina labāku skatu uz ligzdu. Marta beigās mātīte ligzdā jau pavada salīdzinoši daudz laika, kas varētu liecināt par gatavojošanos olu dēšanai. Šogad ligzdā tika iedētas četras olas, no kurām gan izšķīlās tikai divi mazuļi. Līdz ligzdošanas sezonas beigām ligzdā palika tikai viens mazulis, jo otrs gāja bojā.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana). Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


  ZIVJĒRGLIS (Pandion haliaetus)

  Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu (sarkanu „E82”), kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis bija gredzenots kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Tas pats putns ligzdā saimniekoja arī 2015. gadā, savukārt 2016. gadā tēviņš ir cits, gredzenots ar sarkanu gredzenu „397”, kas ļauj secināt, ka arī šis ērglis ir Latvijas izcelsmes, šķīlies 2012. gadā 63 km attālumā no šīs ligzdas. Otrs pāra putns (mātīte) nevienā no šiem gadiem nav bijusi gredzenota, līdz ar to tās izcelsme mums nav zināma un nevaram arī būt pārliecināti, vai darīšana visus šos gadus bijusi ar vienu un to pašu putnu. 2015. gadā ligzdā tika izaudzināti trīs jaunie putni - par norisēm ligzdā šajā gadā vairāk varat izlasīt šeit.

  Šogad zivjērglis pirmo reizi pie ligzdas tika novērots jau 29. martā. Nedēļu vēlāk (5. aprīlī) ligzdā tika redzēti divi putni – jau pieminētais tēviņš „397” un īslaicīgi arī mātīte ar melnu gredzenu „JE” (gredzenota Igaunijā 2013. gadā 88 km attālumā no šīs ligzdas). Aprīļa vidū, kad abi ērgļi ir aizņemti ar ligzdas atjaunošanu, mātīte ir bez gredzena – iespējams, ka tā pati, kas te ligzdoja iepriekšējā gadā. 2016. gadā ligzdā izaudzināti trīs mazuļi, no kuriem 1. jūlijā vienu ligzdā nomedīja vistu vanags.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana, SIA „Rewind”), kā arī Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


  LIELAIS DUMPIS (Botaurus stellaris)

  Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Tukuma novadā, Pūres pagastā. Ligzdu 2016. gada 11. maijā atrada ornitologi Artūrs Laubergs un Jānis Bētiņš. Atrašanas brīdī ligzdā jau bija pilns dējums – piecas olas. Tiešraide uzsākta 19. maijā, diemžēl jau pēc nedēļas, 25. maijā, tiešraides sezona noslēdzās, jo nakts aizsegā ligzdā bija paviesojusies Amerikas ūdele un izēdusi visas piecas olas. Amerikas ūdele (Neovison vison) ir viena no zināmākajām ligzdojošo ūdensputnu ligzdu postītājām.

  Vairāk par lielo dumpi lasi šeit.

  Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

  Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze, novērošanas sistēmu pie ligzdas uzstādīja Jānis Reihmanis, Roberts Šiliņš un Artūrs Laubergs. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

  Projektu “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

  Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā

   

  2015. gada sezona


  ATBALSTĪTĀJI

   

  Datu pārraide: 

    

  Finansiālais atbalsts, 4G rūteri:

   

   

   

  Sistēmas konfigurēšana:

  Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


  PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

   

   

   

  Projekts COASTLAKE:                                     

   

  Projekts COASTLAKE:                                   

  Projekts COASTLAKE:                    

   

   

  Pēdējie novērojumi
  Capreolus capreolus - 2019-03-17 ligausis
  Fringilla coelebs - 2019-03-26 ligausis
  Cervus elaphus - 2019-03-24 kamene
  Sturnus vulgaris - 2019-03-26 ligausis
  Spinus spinus - 2019-03-26 Matrus
  Streptopelia decaocto - 2019-03-26 AinisP
  Lepus timidus - 2019-03-25 roosaluristaja
  Sitta europaea - 2019-03-26 ligausis
  Garrulus glandarius - 2019-03-24 tatia
  Dendrocopos major - 2019-03-26 ligausis
  Erithacus rubecula - 2019-03-26 ligausis
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-03-24 tatia
  Motacilla alba - 2019-03-26 ligausis
  Capreolus capreolus - 2019-03-24 tatia
  Buteo buteo - 2019-03-24 tatia
  Lullula arborea - 2019-03-24 tatia
  Turdus viscivorus - 2019-03-24 tatia
  Alauda arvensis - 2019-03-26 Margarita W
  Dendrocopos major - 2019-03-23 tatia
  Fulica atra - 2019-03-23 tatia
  Mergus merganser - 2019-03-23 tatia
  Luzula pallidula - 2019-03-26 Lyncyy
  Bubo bubo - 2019-03-26 Lyncyy
  Cygnus cygnus - 2019-03-26 DG
  Capreolus capreolus - 2019-03-26 DG
  Cygnus cygnus - 2019-03-26 DG
  Ciconia ciconia - 2019-03-26 DG
  Vanellus vanellus - 2019-03-26 DG
  Cygnus cygnus - 2019-03-26 DG
  Grus grus - 2019-03-26 DG
  Cladonia sp. - 2019-03-26 Lyncyy
  Aythya ferina - 2019-03-26 Matrus
  Ondatra zibethicus - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Nymphalis xanthomelas - 2019-03-24 Divpēdis
  Gonepteryx rhamni - 2019-03-24 Divpēdis
  Mergus merganser - 2019-03-24 Divpēdis
  Troglodytes troglodytes - 2019-03-26 KrisVi
  Circus aeruginosus - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Anas platyrhynchos - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Lophophanes cristatus - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Dendrocopos major - 2019-03-26 KrisVi
  Fulica atra - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Rallus aquaticus - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Parus major - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Corvus corax - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Corvus cornix - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Turdus viscivorus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Turdus viscivorus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Columba palumbus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Columba palumbus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Parus major - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Poecile montanus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Poecile montanus - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Buteo buteo - 2019-03-24 Sintija Martinsone
  Climacocystis borealis - 2009-09-08 kamene
  Araschnia levana - 2013-07-02 kamene
  Sitta europaea - 2019-03-26 dekants
  Aythya fuligula - 2019-03-26 dekants
  Mergus merganser - 2019-03-26 dekants
  Bucephala clangula - 2019-03-26 dekants
  Dendrocopos major - 2019-03-26 dekants
  Passer domesticus - 2019-03-26 dekants
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-03-26 dekants
  Passer montanus - 2019-03-26 dekants
  Chloris chloris - 2019-03-26 dekants
  Acanthis flammea - 2019-03-26 dekants
  Accipiter gentilis - 2019-03-26 dekants
  Troglodytes troglodytes - 2019-03-26 dekants
  Turdus merula - 2019-03-26 dekants
  Parus major - 2019-03-26 dekants
  Anas platyrhynchos - 2019-03-26 dekants
  Larus ridibundus - 2019-03-26 dekants
  Cygnus olor - 2019-03-26 dekants
  Columba livia domestica - 2019-03-26 dekants
  Larus argentatus - 2019-03-26 dekants
  Sturnus vulgaris - 2019-03-26 dekants
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-26 dekants
  Lanius excubitor - 2019-03-23 Edgars Smislovs
  Chloris chloris - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Passer domesticus - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Larus ridibundus - 2019-03-26 dekants
  Passer montanus - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Parus major - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Tussilago farfara - 2019-03-24 Fēnikss
  Columba livia domestica - 2019-03-26 Natalja Knazeva
  Accipiter gentilis - 2019-03-26 tatia
  Capreolus capreolus - 2019-03-26 tatia
  Pica pica - 2019-03-26 AndaB
  Garrulus glandarius - 2019-03-26 AndaB
  Fringilla coelebs - 2019-03-26 de kje
  Ciconia ciconia - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Tetrao tetrix - 2019-03-26 Rallus
  Anser serrirostris - 2019-03-26 Rallus
  Anser albifrons - 2019-03-26 Rallus
  Branta leucopsis - 2019-03-26 Rallus
  Anser sp. - 2019-03-26 Sintija Martinsone
  Anas platyrhynchos - 2019-03-26 Acenes
  Lullula arborea - 2019-03-25 sandis
  Acari sp. - 2019-03-25 sandis
  Turdus philomelos - 2019-03-25 sandis
  Anas penelope - 2019-03-25 sandis
  Bucephala clangula - 2019-03-25 sandis
  Linaria cannabina - 2019-03-25 sandis
  Coccinella septempunctata - 2019-03-24 sandis
  - 2019-03-24 sandis
  Apidae sp. - 2019-03-24 sandis
  Dryocopus martius - 2019-03-24 sandis
  Gonepteryx rhamni - 2019-03-24 sandis
  Cygnus cygnus - 2019-03-24 sandis
  Tringa ochropus - 2019-03-24 sandis
  Dendrocopos medius - 2019-03-24 sandis
  Sitta europaea - 2019-03-24 sandis
  Picus canus - 2019-03-23 sandis
  Anas crecca - 2019-03-23 sandis
  Cygnus olor - 2019-03-23 sandis
  Araneae sp. - 2019-03-23 sandis
  Bucephala clangula - 2019-03-23 sandis
  Mergus merganser - 2019-03-23 sandis
  Grus grus - 2019-03-23 sandis
  Turdus viscivorus - 2019-03-23 sandis
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-03-23 sandis
  Tubaria furfuracea - 2019-03-23 sandis
  Dendrocopos medius - 2019-03-23 sandis
  Phosphuga atrata - 2019-03-23 sandis
  Egretta alba - 2019-03-23 sandis
  Sturnus vulgaris - 2019-03-23 sandis
  Poecile montanus - 2019-03-23 sandis
  Cygnus cygnus - 2019-03-23 sandis
  Accipiter gentilis - 2019-03-23 sandis
  Alcedo atthis - 2019-03-23 sandis
  Lullula arborea - 2019-03-23 sandis
  Turdus viscivorus - 2019-03-23 sandis
  Dendrocopos leucotos - 2019-03-23 sandis
  Tussilago farfara - 2019-03-22 sandis
  Archiearis parthenias - 2019-03-22 sandis
  Nymphalis xanthomelas - 2019-03-22 sandis
  Gonepteryx rhamni - 2019-03-22 sandis
  Cygnus cygnus - 2019-03-22 sandis
  Cygnus olor - 2019-03-22 sandis
  Ciconia ciconia - 2019-03-22 sandis
  Larus ridibundus - 2019-03-22 sandis
  Lanius excubitor - 2019-03-22 sandis
  Columba palumbus - 2019-03-22 sandis
  Tulipa sylvestris - 2019-03-24 Vīksna
  Chelidonium majus - 2019-03-24 Vīksna
  Brachycera - 2019-03-24 Vīksna
  Hymenoptera sp. - 2019-03-24 Vīksna
  Nematocera - 2019-03-23 Vīksna
  Castor fiber - 2019-03-23 Vīksna
  Brachycera - 2019-03-23 Vīksna
  Pulmonaria obscura - 2019-03-25 Vīksna
  Carabus nemoralis - 2019-03-25 Vīksna
  Araneae sp. - 2019-03-15 Vīksna
  Araneae sp. - 2019-03-25 Vīksna
  Larus ridibundus - 2019-03-23 pustumsa
  Anas platyrhynchos - 2019-03-23 pustumsa
  Larus ridibundus - 2019-03-23 pustumsa
  Anas crecca - 2019-03-23 pustumsa
  Cygnus cygnus - 2019-03-23 pustumsa
  Larus ridibundus - 2019-03-23 pustumsa
  Egretta alba - 2019-03-23 pustumsa
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Gonepteryx rhamni - 2019-03-24 Aleksandra
  Cygnus cygnus - 2019-03-23 pustumsa
  Sturnus vulgaris - 2019-03-25 Aceralba
  Anas platyrhynchos - 2019-03-23 pustumsa
  Vanellus vanellus - 2019-03-23 pustumsa
  Anser anser - 2019-03-23 pustumsa
  Tetrastes bonasia - 2019-03-25 ūdensvistiņa
  Larus ridibundus - 2019-03-25 Aceralba
  Parus major - 2019-03-24 Aleksandra
  Sturnus vulgaris - 2019-03-25 gints
  Fringilla montifringilla - 2019-03-25 KrisVi 2
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-25 gints
  Certhia familiaris - 2019-03-25 gints
  Columba palumbus - 2019-03-24 ūdensvistiņa
  Mustela nivalis - 2019-03-23 Edgars Smislovs
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Capreolus capreolus - 2019-03-23 Edgars Smislovs
  Turdus philomelos - 2019-03-25 mazais_ezis
  Dendrocopos medius - 2019-03-25 mazais_ezis
  Sitta europaea - 2019-03-24 Aleksandra
  Sturnus vulgaris - 2019-03-25 DainisKR
  Neovison vison - 2019-03-25 DainisKR
  Adalia bipunctata - 2019-03-25 Laimeslācis
  Regulus regulus - 2019-03-25 DainisKR
  Columba palumbus - 2019-03-25 DainisKR
  Turdus merula - 2019-03-25 DainisKR
  Corvus cornix - 2019-03-25 DainisKR
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Anser anser - 2019-03-23 pustumsa
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 Aleksandra
  Pica pica - 2019-03-25 DainisKR
  Larus argentatus - 2019-03-25 DainisKR
  Larus ridibundus - 2019-03-25 DainisKR
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Alauda arvensis - 2019-03-25 DainisKR
  Anas platyrhynchos - 2019-03-23 pustumsa
  Ciconia ciconia - 2019-03-25 Stach
  Cygnus olor - 2019-03-25 DainisKR
  Tadorna tadorna - 2019-03-23 pustumsa
  Larus argentatus - 2019-03-23 pustumsa
  Anser anser - 2019-03-25 DainisKR
  Cygnus olor - 2019-03-23 pustumsa
  Phalacrocorax carbo - 2019-03-24 Aleksandra
  Nymphalis antiopa - 2019-03-25 Carum carvi
  Mergus serrator - 2019-03-23 pustumsa
  Ciconia ciconia - 2019-03-23 pustumsa
  Pica pica - 2019-03-22 mardzh
  Psyllobora vigintiduopunctata - 2019-03-23 mardzh
  Columba livia domestica - 2019-03-25 mardzh
  Anser albifrons - 2019-03-25 Carum carvi
  Hepatica nobilis - 2019-03-24 mardzh
  Lycopodium annotinum - 2019-03-24 mardzh
  Pyrrhocoris apterus - 2019-03-24 mardzh 1
  Branta leucopsis - 2019-03-25 Carum carvi
  Sturnus vulgaris - 2019-03-23 mardzh
  Vanellus vanellus - 2019-03-25 Carum carvi
  Anser sp. - 2019-03-23 mardzh
  Anas crecca - 2019-03-25 Carum carvi
  Columba oenas - 2019-03-25 Carum carvi
  Corvus corax - 2019-03-25 Carum carvi
  Grus grus - 2019-03-25 Carum carvi
  - 2019-03-22 Laimeslācis
  Larus ridibundus - 2019-03-23 mardzh
  Ciconia ciconia - 2019-03-25 Carum carvi
  Vulpes vulpes - 2019-03-25 Carum carvi 5
  Ciconia ciconia - 2019-03-23 pustumsa
  Anser albifrons - 2019-03-25 Carum carvi 1
  Anser albifrons - 2019-03-24 angel
  Chelidonium majus - 2019-03-24 meža_meita
  Haliaeetus albicilla - 2019-03-23 pustumsa
  Grus grus - 2019-03-23 pustumsa
  Anser anser - 2019-03-23 pustumsa
  Egretta alba - 2019-03-23 pustumsa
  Grus grus - 2019-03-23 pustumsa
  Tadorna tadorna - 2019-03-23 pustumsa
  Anas platyrhynchos - 2019-03-23 pustumsa
  Acanthis flammea - 2019-03-25 Shtein
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Passer montanus - 2019-03-25 Shtein
  Tetrao urogallus - 2019-03-24 SA Travel 1
  Alauda arvensis - 2019-03-24 angel
  Cossus cossus - 2019-03-24 vizmae
  Dendrocopos medius - 2019-03-25 ligausis
  Certhia familiaris - 2019-03-23 pustumsa
  Sitta europaea - 2019-03-23 pustumsa
  Erithacus rubecula - 2019-03-23 pustumsa
  Regulus regulus - 2019-03-23 pustumsa
  Anas platyrhynchos - 2019-03-23 pustumsa
  Anas sp. - 2019-03-23 pustumsa
  Pica pica - 2019-03-23 pustumsa
  Haliaeetus albicilla - 2019-03-23 pustumsa
  Ardea cinerea - 2019-03-23 pustumsa
  Egretta alba - 2019-03-23 pustumsa
  Larus ridibundus - 2019-03-23 pustumsa
  Grus grus - 2019-03-23 pustumsa
  Sturnus vulgaris - 2019-03-14 Daarta
  Linaria cannabina - 2019-03-25 Siona
  Archiearis notha - 2019-03-24 gunitak
  Regulus regulus - 2019-03-25 Kristers K
  Aves sp. - 2019-03-25 Flendermens
  Cygnus cygnus - 2019-03-25 Flendermens
  Aves sp. - 2019-03-25 Flendermens
  Larus ridibundus - 2019-03-25 Arnis2
  Scolopax rusticola - 2019-03-25 Anta.S.
  Sturnus vulgaris - 2019-03-25 galochkin
  Cygnus olor - 2019-03-25 anthicus
  Larus ridibundus - 2019-03-25 Kristers K
  Erithacus rubecula - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-03-25 Kristers K
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Lophophanes cristatus - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Columba oenas - 2019-03-24 EL
  Pica pica - 2019-03-25 Kristers K
  Parus major - 2019-03-25 Kristers K
  Parus major - 2019-03-25 Kristers K
  Turdus merula - 2019-03-25 Kristers K
  Anser sp. - 2019-03-24 EL
  Anser sp. - 2019-03-24 EL
  Regulus regulus - 2019-03-24 EL
  Regulus regulus - 2019-03-24 EL
  Acanthis flammea - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Anser sp. - 2019-03-24 EL
  Anser sp. - 2019-03-24 EL
  Regulus regulus - 2019-03-24 EL
  Troglodytes troglodytes - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Lophophanes cristatus - 2019-03-24 EL
  Poecile montanus - 2019-03-24 EL
  Larus ridibundus - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Alauda arvensis - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Vanellus vanellus - 2019-03-25 Astrantia
  Anser sp. - 2019-03-25 Astrantia
  Acanthis flammea - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Columba oenas - 2019-03-24 EL
  Columba oenas - 2019-03-24 EL
  Erithacus rubecula - 2019-03-24 EL
  Acanthis flammea - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Anser albifrons - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Columba oenas - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Accipiter nisus - 2019-03-24 EL
  Garrulus glandarius - 2019-03-24 EL
  Garrulus glandarius - 2019-03-24 EL
  Capreolus capreolus - 2019-03-25 Astrantia
  Dytiscus marginalis - 2019-03-24 Mangusts
  Regulus regulus - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Sitta europaea - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Turdus philomelos - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Lepus europaeus - 2019-03-25 Aigars
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Spinus spinus - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Chloris chloris - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Fringilla coelebs - 2019-03-24 EL
  Certhia familiaris - 2019-03-24 EL
  Passer montanus - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Parus major - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Cyanistes caeruleus - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Corvus cornix - 2019-03-24 EL
  Turdus viscivorus - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Turdus merula - 2019-03-24 EL
  Larus argentatus - 2019-03-24 EL
  Larus argentatus - 2019-03-24 EL
  Larus argentatus - 2019-03-24 EL
  Larus argentatus - 2019-03-24 EL
  Larus argentatus - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Dendrocopos major - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Columba palumbus - 2019-03-24 EL
  Grus grus - 2019-03-25 Astrantia
  Polyporus squamosus - 2010-08-05 kamene
  Vanellus vanellus - 2019-03-23 de kje
  Capreolus capreolus - 2019-03-25 Astrantia
  Cygnus cygnus - 2019-03-23 de kje
  Grus grus - 2019-03-23 de kje
  Dryocopus martius - 2019-03-23 de kje
  Ciconia ciconia - 2019-03-25 Astrantia
  Motacilla alba - 2019-03-25 megere
  Grus grus - 2019-03-25 Astrantia
  Ciconia ciconia - 2019-03-25 megere
  Buteo buteo - 2019-03-25 Astrantia
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-03-25 Rallus
  Buteo buteo - 2019-03-25 Astrantia
  Milvus milvus - 2019-03-25 marccins
  Dermacentor reticulatus - 2019-03-23 Kukainis
  Glaucidium passerinum - 2019-03-20 Gaidis Grandāns
  Podiceps grisegena - 2019-03-24 rolandsl 3
  Vanellus vanellus - 2019-03-24 Giitaa
  Fulica atra - 2019-03-24 rolandsl 1
  Vanellus vanellus - 2019-03-24 rolandsl 1
  Columba palumbus - 2019-03-25 Giitaa
  Certhia familiaris - 2019-03-25 Giitaa
  Natrix natrix - 2019-03-25 Giitaa 6
  Ardea cinerea - 2019-03-25 AndaB
  Mergus merganser - 2019-03-25 AndaB
  Fulica atra - 2019-03-25 AndaB
  Nezināms
  @ felsi
  Nezināms Nezināms Nezināms Nezināms
  Pēdējie komentāri novērojumiem
  Ilmārs Tīrmanis 26.marts, 11:28

  Rūdolfs Tīrmanis ērces tēviņu noķēra, Ilmārs Tīrmanis noteica.


  Kukainis 26.marts, 10:56

  Palaboju visus Valdas Ērmanes ierakstus, jo pārbaudīju. Pēc foto varēju noteikt arī Mārītes Ramšas bildi. Ērci ir svarīgi fotografēt no apakšas un augšas, tad diezgan droši var noteikt sugu. Svarīga ir arī kvalitāte. Šogad plānos ir vairāk pievērsties Dermacentor un Hyalomma.


  IlzeP 26.marts, 10:40

  Labāk paliksim pie nenoteikta.


  kamene 26.marts, 09:38

  Piekrītu, malā redzamas arī vecākas vācelītes, kas izskatās pēc O. speciosum. Nomainu sugu.


  nekovārnis 26.marts, 09:18

  Laba doma!:) Mapi pārsaucu par Ganībērces Ixodes sp.


  CerambyX 26.marts, 08:55

  To tukšo Dermacentor sp. 'kastīti' varbūt var vienkārši pārsaukt par Ixodes sp., lai nav jādzēš ārā. Tāda jau arī noderētu, jo droši vien pēc būtības vairums DD ziņoto Ixodes jau arī būtu jāliek kā sp., jo ricinus un persulcatus nezinu pat vai tā pēc foto var atšķirt (t.i. neesmu pētījis - varbūt ka var)?


  nekovārnis 26.marts, 08:36

  Paldies!:) Šo tad pagaidām kā ornamentēto pļavērci. Nenoteiktās Dermacentor pārvietošu no ērces Dermacentor sp. (Ixodidae) uz pļavērces Dermacentor sp.(Amblyommidae). Ja pareizi sapratu Latvijā jābūt vēl vienai šīs ģints sugai D.marginatus? Pēc pārvietošanas tukšo mapi ērces Dermacentor sp. vajadzēs izdzēs, nezinu gan kā to izdarīt.


  Kukainis 26.marts, 08:01

  Jā, pēc jaunākās taksonomijas tā ir. D. reticulatus nosaukta par ornamentēto pļavu ērci. Kas to izdomājis - nezinu. Trīs vārdi ir par daudz. Labāk būtu divi, piemēram, ornamentētā pļavērce. Tad dzimtu Amblyommidae varētu saukt par pļavērcēm. Tās tik tiešām biežāk sastopamas zālājos, nevis mežos. Ixodidae - ganību ērces ir iegājies nosaukums un nevajadzētu mainīt, lai arī līdzīgs pļavērcēm. Vispār jau latvisko nosaukumu veidošana ir tādā kā pašplūsmā, katrs veido nosaukumus kā māk. Teorētiski jaunos nosaukumus vajadzētu apstiprināt Terminoloģijas komisijai, taču tā nenotiek. Varbūt kādā LEB sanāksmē šo jautājumu varētu aktualizēt.


  Aleksandra 25.marts, 22:42

  Paldies!


  Aleksandra 25.marts, 22:41

  Paldies, Kārli!


  asaris 25.marts, 22:34

  Jūraskraukļi


  asaris 25.marts, 22:34

  Dzilnītis.


  pustumsa 25.marts, 22:02

  Paldies par labojumu


  pustumsa 25.marts, 22:01

  Paldies. Varbūt citiem arī noderēs.


  CerambyX 25.marts, 21:43

  Man pirmā asociācija pēc silueta - gaišs peļu klijāns. Bet nu attēla kvalitāte, protams, atstāj daudz vaļas fantāzijas lidojumam :D


  IlzeP 25.marts, 21:42

  Tiešām labs! :)


  CerambyX 25.marts, 21:40

  Garknābja gauras


  IlzeP 25.marts, 21:39

  Pēc nelielām pārdomām ieviesu Anas sp. Reti gan tāda būs vajadzīga, bet, rakstot tikai vienu no sugām, skaits nebūtu pareizs.


  IlzeP 25.marts, 21:31

  Lauku balodis dzied "Pus pūr' ol' piedēj', pus pūr' ol' piedēj", bet meža balodim monotoni pūtieni. Taču šis augstais lidotājs, lai nu būtu, kas būdams, var būt migrējošs.


  Laimeslācis 25.marts, 20:54

  Labs :)


  Arnis2 25.marts, 20:49

  Tā jau domāju, ka tavs. Numuri bija ļoti tuvu.


  Ansis 25.marts, 20:48

  Vai šī nav Orthotrichum speciosum? Sprogainei, vismaz nobriedušām vācelītēm, vajadzētu pacelties virs lapām uz manāmi gara kātiņa.


  Vīksna 25.marts, 20:42

  Paldies ! Tur arī nebija skujkoki.


  LV zilzīlīte 25.marts, 20:38

  Varbūt arī ir melnā dzilna...?


  Vīksna 25.marts, 20:36

  Paldies !


  Laimeslācis 25.marts, 20:28

  Paldies, Ansi, par noteiktajām sūniņām! ;)


  Laimeslācis 25.marts, 20:23

  Paldies par atminējuma variantiem! :) Man arī vairāk tā kā pēc kūniņas izskatījās, bet tur visādus brīnumus var atrast. Tajā pat dienā atradu arī kaut kādu, no gaisa nokritušu, mērierīci. Neaiztiku, nofotografēju gan. Līdzīgi kokoniņi man reiz bija piestiprināti pie vestes, kuru mežā pazaudēju un pēc nedēļas atradu. :))) Toreiz neienāca prātā nofotografēt.


  pustumsa 25.marts, 20:23

  Kā lai pievieno, ja ir dažādas pīles? Vai labāk dzēst novērojumu?


  Ansis 25.marts, 20:22

  Droši vien Bentrijas gludkausīte, bet jāskatās kas ir ievākts.


  Edgars Smislovs 25.marts, 20:19

  Piles- Garkaklis,baltvēderis


  Vladimirs S 25.marts, 20:15

  Putns apgredzenots: 12.04.2013 Rīga.(Autoosta). Paldies!


  Ansis 25.marts, 20:09

  Varētu būt šaurlapu sfagns. Bet zaļos, smalkos sfagnus "uz aci" var neizdoties pareizi atpazīt (līdzīgs ir bārkstlapu sfagns - Sphagnum fimbriatum).


  Ansis 25.marts, 20:05

  Vajadzētu būt sausienes skrajlapei.


  W 25.marts, 20:02

  Jāmēģina dabūt labāks attēls..


  W 25.marts, 19:57

  Paldies!


  DabaLaba 25.marts, 19:57

  Sauciens vairāk nāca no augšas.


  Ansis 25.marts, 19:53

  Ar bālzaļām lapām un brūnu (pērnā gada) sporu vācelīti ir parastā griezene; redz veidojamies arī jaunas sporu vācelītes.


  pustumsa 25.marts, 19:46

  Paldies! Man tā šķita


  ligausis 25.marts, 19:25

  Tā ir. Kļūdas pēc pievienoju otreiz, jo pēc pirmās reizes neparādījās kā pievienots.


  Ansis 25.marts, 19:22

  Varētu būt līdzīgā ežlape. Stāvaine ir tumšāk zaļa (sūnzaļa), ar skrajāk izkārtotiem zariņiem, tai tipiska augšanas vieta ir skujkoku meži; ošu un apšu gāršām stāvaine nav raksturīga.


  gunitak 25.marts, 19:15

  Paldies Uģim un N. Savenkovam par noteikšanu. Iekopēju arī komentāru no otra novērojuma: Tauriņu Vērošana 25-Mar-2019, plkst. 09:44 Tas pirmais (mazāk raibais) tiešām apšu pavasarsprīžmetis (N.Savenkovs det.)


  Ansis 25.marts, 19:14

  Ja labi pameklē, abos foto redzamas arī sporu vācelītes, jaunas, segtas ar pūkainajām cepurītēm, kas laba šīs sugas atšķirības pazīme.


  gunitak 25.marts, 19:07

  Apšu pavasarsprīžmetis ielikts atsevišķā novērojumā.


  Aceralba 25.marts, 18:38

  Varbūt, mežā kāds balodis bija dzirdams dūdojam (tik labi gan neatšķiru, vai tieši lauku) un arī senāk lauku balodis netālu redzēts. Ļoti augstu gan lidoja (planēja?) - vai baloži tik augstu lido?


  Giitaa 25.marts, 18:27

  paldies


  Arnis2 25.marts, 18:25

  Šis būs lauku.


  Aceralba 25.marts, 18:21

  Paldies!


  Aceralba 25.marts, 18:20

  Paldies!


  CerambyX 25.marts, 18:00

  Domāju, ka visai droši ka kāda kukaiņa 'izstrādājums' - kūniņas apvalks, ko varētu dēvēt par kokonu, bet nu nav tik blīvs kā tipiski kokoni izskatās, bet 'mežģīņains'.


  felsi 25.marts, 17:21

  Izskatās pēc sietiņa, būs kā mans celtniecības atkritums!:)


  felsi 25.marts, 17:19

  Julitai! Kad būs vairāk laika, paskatīšos mikroskopā, man liekas, ka ļoti līdzīgas 18.11.18 atrastajām. Tās arī bija zem apses kritalas mizas.


  dziedava 25.marts, 16:17

  Šis labs novērojums. Raksturīgi, ka nereti tādas kā puslodes, ne visas apaļas (te gan nav tik uzkrītoši, ka tā). Dabasdatos šis sanāk 4. novērojums, bet lapā http://www.myx.dk/gen/reports/repnordspp.html meklētājā ievadot šo sugu, var atrast, ka tā Latvijā atrasta arī iepriekš - publicēta 2005. gadā. Tomēr nav nekādu citu datu par izplatību un sastopamības biežumu.


  dziedava 25.marts, 15:59

  Nevar būt cilvēku darinājums?


  nekovārnis 25.marts, 15:50

  Voldemār, šobrīd Dabasdatos Dermacentor ērces ir pie ganībērcēm Ixodidae, bet Fauna Europaea citā dzimtā - Amblyommidae. Kur būs pareizi pievienot sugu Dermacentor reticulatus? Un, ja Amblyommidae, tad vai ir latviskais nosaukums šai dzimtai?


  kimkim 25.marts, 15:40

  vakar krauklis no ligzdas apkārtnes dzina projām vanagu


  dziedava 25.marts, 14:43

  Te izskatās tajā pašā vietā un dienā bildēts foto: https://dabasdati.lv/lv/observation/fc5tdn0j81n0e0big9c6n5aau3/ Bet datumi atšķiras par 8 dienām. Kurš ir pareizais? Otru foto varētu pārlikt, lai abi ir vienā novērojumā, un lieko novērojumu dzēst.


  dziedava 25.marts, 13:59

  Manuprāt, nav simtkājis, bet tūkstoškājis. Tūkstoškājis Polydesmus complanatus vtml.


  dziedava 25.marts, 13:57

  Parastā kaulene Lithobius forficatus?


  dziedava 25.marts, 13:53

  Tas nav drīzāk tūkstoškājis, piemēram, Ommatoiulus sabulosus?


  dziedava 25.marts, 13:52

  Manuprāt nav simtkājis, bet tūkstoškājis Polydesmus complanatus


  Edgars Smislovs 25.marts, 13:05

  Jā visdrīzāk ka Dzeltenā stērste.


  CerambyX 25.marts, 12:50

  Es ar par dzelteno stērsti


  dekants 25.marts, 12:18

  Šķiet drīzāk dzeltenā stērste. Daniel, sauciens nāca no lejas (niedrēm) vai bija vairāk "virs galvas"?


  Bekuvecis 25.marts, 11:22

  Pazīstamas sēnes uz pazīstama celma: samtainās ziemenes (gan pavecas).


  Bekuvecis 25.marts, 11:21

  Pazīstama suga uz personīgi pazīstama koka: parastā apmalpiepe.


  dziedava 25.marts, 11:09

  Man izskatās pēc Physconia perisidiosa - balts uzklājums galos un uz piepaceltām malām sorāļi. Vēl līdzīgs variants ir Physconia enteroxantha.


  Rallus 25.marts, 11:04

  Stipri, Uģi, pēc šīs bildes. Pateicos!


  IlzeP 25.marts, 11:03

  Vai pēc šīm sliktajām bildēm ir iespējams pateikt, vai tas ir bērzu pavasarsprīžmetis?


  kamene 25.marts, 09:47

  Tuvplānā centrā ar smailajām lapām visdrīzāk ir nelīdzenā īsvācelīte Brachythecium salebrosum, bet kopplānā dominē ciprešu hipns Hypnum cupressiforme.


  Vīksna 25.marts, 09:45

  Paldies !


  Tauriņu Vērošana 25.marts, 09:44

  Tas pirmais (mazāk raibais) tiešām apšu pavasarsprīžmetis (N.Savenkovs det.)


  kamene 25.marts, 09:43

  Parastā smailzarīte Calliergonella cuspidata.


  Tauriņu Vērošana 25.marts, 09:41

  Pirmais (ar atplestajiem spārniem) apšu pavasarsprīžmetis (N.Savenkovs det.)


  kamene 25.marts, 09:40

  Ežlape Thuidium sp.


  kamene 25.marts, 09:38

  Žēl, ka nav sporu vācelīšu, bet spriežot pēc visai prāvajām, smailajām lapām ar ieritinājušos malu - visdrīzāk lielā pūkcepurene Orthotrichum speciosum.


  Vīksna 25.marts, 09:37

  Laikam kāds dundurs.


  Vīksna 25.marts, 09:36

  Paldies !


  Edgars Smislovs 25.marts, 09:33

  RINGING INFO: Species: Larus canus - Common Gull Sex: U | Unknown Age: 3 | 1st year bird Date: 19.12.2013 Place: Pärnumaa, Pärnu Geographical co-ordinates: +58° 23' 10", +24° 30' 1" Ringer: Kert Rannaste


  kamene 25.marts, 09:31

  Smailā skrajlape Plagiomnium cuspidatum.


  Rallus 25.marts, 08:18

  Neiebilstu, drīzāk arī ir Agonopterix ciliella/heracliana


  Rallus 25.marts, 08:17

  Pateicos par šīs sugas noteikšanu!


  LV zilzīlīte 24.marts, 23:59

  Varbūt meža zoss ?


  dziedava 24.marts, 22:50

  Paldies!


  Tauriņu Vērošana 24.marts, 22:13

  Nu nez, tauriņš stipri nodilis - raksts padzisis. Kāpēc gan ne vienkārši Agonopterix ciliella/heracliana?


  Laimeslācis 24.marts, 21:37

  Apciemoju puņķīšus uz kritalas, cerībā, ka pēc applūšanas būs pamainījuši izskatu, bet nekā - bez izmaiņām. Pievienoju divas bildes. Vienā tādi svaigāki, baltāki izskatās.


  nekovārnis 24.marts, 21:07

  Paldies!:)


  gunitak 24.marts, 21:02

  Paldies!


  Quetzalcoatl 24.marts, 20:48

  Nav par ko!


  DabaLaba 24.marts, 20:32

  Paldies!


  Edgars Smislovs 24.marts, 20:29

  Niedru stērste


  Saulcite 24.marts, 20:28

  Paldies


  Edgars Smislovs 24.marts, 20:27

  Lauku balodis (?)


  DabaLaba 24.marts, 20:25

  Paldies!


  Edgars Smislovs 24.marts, 20:24

  Jā, sila strazds.


  LV zilzīlīte 24.marts, 20:12

  Neesu pārliecināta vai tā ir melnā dzilna.


  nekovārnis 24.marts, 20:07

  Tas raibākais tā kā pēc bērzu pavasarsprīžmeša izskatās, par otru neesmu drošs.


  Pūcis 24.marts, 19:52

  Švaka bilde:-(


  dziedava 24.marts, 18:57

  Gļotsēne tā nav, tā ir recekļaina sēne. Ja tā ir priede, tad saldā eksīdija Exidia saccharina.


  Arnis2 24.marts, 18:56

  Paldies. Turpat vien palicis:))


  IlzeP 24.marts, 18:15

  Bērzu pavasarsprīžmetis?


  IlzeP 24.marts, 18:05

  Man arī šodien tādi bija!


  IlzeP 24.marts, 17:45

  Paldies par skaidrojumu!


  forelljjanka 24.marts, 17:19

  Vairāk velk uz kaņepīti...;)


  Edgars Smislovs 24.marts, 16:54

  Manuprāt kaņepītis vai ķeģis.


  Matrus 24.marts, 16:34

  Leišu gredzens.


  Laimeslācis 24.marts, 16:27

  Ooo! Paldies!


  Latvju_zēns 24.marts, 16:20

  Ziemas žubīte


  Blakts 24.marts, 15:45

  Pievienojos Marekam - vajadzētu būt Drymus sylvaticus


  Kristers K 24.marts, 15:17

  Nav par ko! No kādas valsts šis gulbis atlidojis?


  DabaLaba 24.marts, 14:12

  Paldies!


  LV zilzīlīte 24.marts, 11:56

  Mizložņa.


  Quetzalcoatl 24.marts, 11:29

  Atvainojos. Izlaboju statusu. Tiešām redzēju sloku mājas pagalmā. Droši vien migrēja. Pietuvojos, lai redzētu, vai tā ir ievainota, un putns aizlidoja bez problēmām.


  dziedava 24.marts, 11:23

  Tas varētu būt gļotainās liepu zāģlapsenes Caliroa annulipes kāpuru darbs. Grauž arī ozolu lapas.


  dziedava 24.marts, 11:18

  Tas nav dižkoks?


  LigaL 24.marts, 11:18

  Ar binokli grūti saskatīt numuru, diemžēl nav jaudīgākas optikas - vieta & darbs kolēģiem ar teleskopiem! Šīs zosis šiet uzturas un barojas jau vairāk kā nedēļu.


  Latvju_zēns 24.marts, 11:14

  Pirmajā bildē tuvākajai zosij gredzens ap kaklu


  Laimeslācis 24.marts, 11:03

  Paldies, Marek!


  DabaLaba 24.marts, 10:22

  Paldies!


  Vīksna 24.marts, 10:12

  Jau sāk iekrāties bildes, nav laika likt.


  gunitak 24.marts, 10:06

  Paldies!


  Matrus 24.marts, 09:49

  Paldies par gulbja kontroli, papildināju daru bāzi!


  Matrus 24.marts, 09:47

  Paldies par gredzenoto gulbju kontrolēm no Velnezera, papildināju datu bāzi!


  Matrus 24.marts, 09:47

  Paugurknābja gulbis, tēviņš, dzimis 2008. gadā vai agrāk, gredzenots Lielupes grīvā 05.06.2011. Datu bāzē ir tikai 6 kontroles no grīvas un Vakarbuļļiem. Nav ligzdojis. Šogad Buļļupē novērots 10.03.2019. Paldies par kontroli!


  Mari 24.marts, 08:20

  Paldies!


  IlzeP 24.marts, 08:16

  Apbrīnojami!


  IlzeP 24.marts, 08:13

  Jā, vārnveidīgie putni mēdz pulcēties uz nakšņošanu koku galotnēs lielos baros, arī vairākas sugas kopā.


  IlzeP 24.marts, 08:10

  Migrāciju laikā var gadīties arī mājas pagalmā. Bet kādēļ statuss ir "NAV novērots", kas ar šo domāts?


  nekovārnis 24.marts, 07:48

  Pēc proporcijām man tā kā pēc Drymus sylvaticus izskatās. Mazliet pietrūkst asuma. Jāpagaida Uģa viedoklis.


  Aceralba 24.marts, 07:46

  Paldies!


  forelljjanka 24.marts, 07:32

  Sātans(tā tur viņu saucot, jo met ārā baltajiem iedzīvi)ir mājās!:DD


  Kukainis 24.marts, 06:56

  Sēņodiņš Mycetophilidae sp.


  Vladimirs S 24.marts, 06:07

  Putns apgredzenots: 11.04.2013 Rīga.(Autoosta). Paldies!


  Laimeslācis 23.marts, 23:59

  No virspuses izskatās pēc sūrās pundurkamolenes, apakšiņu neredz, tāpēc vienmēr jānobildē :)


  marsancija 23.marts, 23:14

  Paldies Julitai un Ansim par papardi un ķērpi.


  Liepzieds 23.marts, 22:52

  Paldies! :)


  Edgars Smislovs 23.marts, 22:17

  Kovārņi un krauķi.


  Liepzieds 23.marts, 22:12

  Krauķi vai kovārņi? Vairākiem parka kokiem galotnes pilnas. Vai šādi iekārtojas uz nakšņošanu?


  nekovārnis 23.marts, 21:54

  Pavasarsprīžmetis, drīzāk bērzu, bet nav pārliecības ka ne raibāka apšu pavasarsprīžmeša mātīte.


  Andrejs 23.marts, 21:52

  Paldies!


  dziedava 23.marts, 21:45

  Paldies, Marek!


  nekovārnis 23.marts, 21:42

  Manuprāt kādas strautenes kāpurs.


  AinisP 23.marts, 21:31

  Jā, tika novērots vizuāli. Tika iztraucēts no stāvkrasta klints Gaujas vecupes krastos. Domājams, ka te ir ligzdošanas terit., jo arī GNP ekspertu atzinumā mežaudzei, ūpis te ir ticis konstatēts arī iepriekš.


  pustumsa 23.marts, 21:12

  Paldies! Man tāds vēl nebija bijis.


  asaris 23.marts, 21:08

  Garkaklis.


  Kristers K 23.marts, 20:56

  Sorry nepamanīju, ka statuss NAV novērots, kaut speciāli meklēts


  Kristers K 23.marts, 20:55

  Tiešām sloka pilsētā?


  Kristers K 23.marts, 20:52

  Izskatās pēc spīļastes


  Vīksna 23.marts, 20:29

  Paldies !


  dziedava 23.marts, 20:21

  Šitā interesanta. Tik nevar saprast, vai pa vidu ir uzkalniņš vai tas objekts ir kā kausiņš un pa vidu bedrīte? Vai varētu būt kas līdzīgs kā sēne Lasiobelonium lanceolatum vai pavisam kas cits?


  Fuatra 23.marts, 20:11

  Es mājās jau bieži nemaz precīzi neatceros kurā vietā fotografēju to vai citu sūnu vai citu augu. Šoreiz staigāju pa vidus daļu pirms vidējā pagrieziena (ja skatās no Ērgļu puses). Ja liktu foto uzreiz bez apstrādes no vietas, tas nebūtu tik kvalitatīvi, bet var jau citeiz mēģināt. Šoreiz no manām esošām vietām paņēmu tādu, kas ietver šodien skatīto teritoriju.


  asaris 23.marts, 20:09

  Bildē žubītes tēviņš.


  Ansis 23.marts, 19:36

  Jautājums vairāk ir par vietas koordinātēm, ne biotopu. Jums ir labas fotogrāfijas ar droši atpazīstamām sugām, kuras gribētos piesaistīt precīzākai vietai. Nākamo reizi šīs (protams arī citas!) sugas varētu mēģināt atrast kādu kilometru tālāk. Būtu daudz labāks priekšstats par sugu izplatību.


  Fuatra 23.marts, 19:13

  Mežā


  nekovārnis 23.marts, 19:03

  Varbūt parastais nātru raibenis? Mazajam vēl par agru.


  forelljjanka 23.marts, 18:52

  Domāju,ka zvirbuļnieks.;)


  Ansis 23.marts, 18:50

  Kur īsti novērojums veikts?? Mežā, meža malā, tīrumā, purvā, ceļmalā. Vispār jau tas ir svarīgi un jo sevišķi - koordinātes. No uzvilktās 20 km garās līnijas, datus eksportējot, saglabāsies tikai līnijas sākumpunkta koordinātes.


  forelljjanka 23.marts, 17:27

  Kāds no jūrasbuļļiem,nebūtu tik novārtīts,varētu pateikt.Ticamāk ,ka ziemeļu.


  dziedava 23.marts, 17:24

  Vēja slota, kas rodas ģenētiskas mutācijas rezultātā.


  forelljjanka 23.marts, 17:23

  Lai būtu korekti ,prasītos DDatos ieviest kaut kādu Clanga vai Aquila sp.,jo putnu labi apskatīt neizdevās.Mazajam izrādās nav nekāds ekstrēms datums,tomēr vidējo izslēgt nevar(saucieni Dabā nav atšķirami).


  LV zilzīlīte 23.marts, 16:31

  Varbūt platgalve...?


  Siona 23.marts, 16:28

  Paldies! :)


  LV zilzīlīte 23.marts, 16:25

  Jā izskatās kā peļu klijāns


  felsi 23.marts, 16:24

  Paldies Ansi!


  Siona 23.marts, 16:02

  Nav kaut kāda buļļzivs, piemēram, četrragu buļļzivs?


  Siona 23.marts, 13:57

  Zilzīlīte ;)


  Vīksna 23.marts, 11:55

  Paldies !


  Aceralba 23.marts, 09:03

  Gredzenotā pīle turpat bija arī 22.03.2019.


  Laimeslācis 22.marts, 23:38

  Kārpainā peltīgera.


  Laimeslācis 22.marts, 23:28

  Paldies, Marek! Gribēju likt - samtērce, bet nospriedu ka laikam tomēr nebūs pareizi, tāpēc ieliku zirneklis (nenoteikts).


  Vīksna 22.marts, 22:14

  Ledusskapī 2 ērces burciņās jau ir.


  zemesbite 22.marts, 20:05

  Paldies, Valt! :)


  Latvju_zēns 22.marts, 20:03

  Baltvēderis


  asaris 22.marts, 19:39

  Vai nu nepareiza bilde vai nepareiza suga.


  Arnis2 22.marts, 19:29

  Žēl. Bija degungalā.


  Matrus 22.marts, 18:48

  Holandes gredzeniem ir x.xxx.xxx - Tev trūkst divu ciparu sākumā...


  Astrantia 22.marts, 17:13

  Paldies! Nebija pārliecības.


  Kukainis 22.marts, 15:30

  Tas nu par treku, tik daudz atradumu. Sestdien ap pusdienlaiku braucu uz Sviteni lenkt ērces ar "ērču deķi"!


  Edgars Smislovs 22.marts, 14:46

  Peļu klijāns.


  Edgars Smislovs 22.marts, 14:42

  Sila strazds.


  alisija220alisija0alise 22.marts, 00:14

  jup sniedze... Paldies Ilze!


  alisija220alisija0alise 22.marts, 00:12

  cielava toč nebija...


  Vīksna 21.marts, 23:41

  Paldies !


  CerambyX 21.marts, 23:04

  Sēņgrauzis Mycetophagus quadriguttatus - reta suga, pēdējos ~30 gados vien 3 publicēti atradumi.


  Aceralba 21.marts, 21:36

  Paldies!


  Vīksna 21.marts, 20:57

  Paldies !


  Edgars Smislovs 21.marts, 20:55

  Denmark. http://www.cr-birding.org/node/865


  Matrus 21.marts, 20:51

  Trūkst sērijas (varbūt S) un pirmā cipara. Tad arī uzzināsim, kas šādi liek gredzenus...)


  Matrus 21.marts, 20:49

  Visi putnu gredzeni ir unikāli, bieži lielie ķīri tiek novēroti vienā vietā daudzu gadu periodā. Par tādiem atkārtotiem novērojumiem arī ir jāziņo pētniekiem...)


  Ievucis 21.marts, 19:31

  Skaidrs, paldies!


  Aceralba 21.marts, 19:30

  Jauki, paldies!


  Vladimirs S 21.marts, 19:25

  Putns apgredzenots: 17.07.2017 Rīga (Torņakalns). Arkādijas parks. Paldies!


  meža_meita 21.marts, 19:13

  Julita, vai śī arī būs Cladonia botrytes?


  Igors 21.marts, 19:10

  https://dabasdati.lv/lv/observation/92m1jjvai12qbqk1fvum75jhd2/


  meža_meita 21.marts, 19:07

  Paldies Ivar!


  meža_meita 21.marts, 19:03

  Paldies Uģim!


  zemesbite 21.marts, 18:29

  Šajās bildēs bumbulīšus neredz, varbūt izdosies ieraudzīt uz citas Parmelia sulcata.


  kamene 21.marts, 18:09

  Par ciprešu hipnu liecina arī bizītes veidā sakārtotas sirpjveida lapas. Īsvācelītēm lapas parasti taisnas.


  Ansis 21.marts, 17:01

  Īsvācelītes parasti ir tumšāk zaļas ar īsākām un platākām (kā minēts ģints nosaukumā) sporu vācelītēm.


  Ansis 21.marts, 16:49

  Sievpaparde mūsu klimatā nekad nepārziemo; dzeloņainā ozolpaparde ir daļēji ziemzaļa, viegli atpazīstama šai laikā.


  Ansis 21.marts, 16:27

  Izskatās pēc lielās pūkcepurenes. Krokvācelītei krāsa un forma līdzīga, bet tā ir vismaz 2 x mazāka, meklējama mežos, noēnotās nogāzēs uz smilts vai kūdras


  Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2019
  © dabasdati.lv
  Saglabāts