Aktīvie lietotāji: 338 Kopējais novērojumu skaits: 2100566
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

Latvijas Dabas fonda tiešraides kameras 2016

2015         2017

Latvijas Dabas fonds 2016. gadā nodrošināja tiešraidi no piecu aizsargājamu putnu – melnā stārķa, jūras ērgļa, zivjērgļa, vistu vanaga un lielā dumpja ligzdām.

 

Forums

Atbalsti projektu

#juraserglis

  

Forums

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

  

Forums

Atbalsti projektu

#vistuvanags

  

Forums

Atbalsti projektu

#zivjerglis

Visas tiešraides kameras vienā logā

Jaunumi

  • 2016. gada tiešraides kameru ligzdošanas sezona – vērtīgi novērojumi un spraigi notikumi, 20.10.2016.
  • Lielā dumpja ligzdā sezona beigusies nemaz tā īsti nesākusies, 28.05.2016.
  • Latvijas Dabas fonds uzsāk tiešraidi no lielā dumpja ligzdas, 20.05.2016.
  • Translācija no zivjērgļu ligzdas Vidzemē, 14.04.2016.
  • Māra Strazda komentārs par mātītes atgriešanos - notikumiem melnā stārķa ligzdā 7.aprīlī, 09.04.2016.
  • Latvijas Dabas fonds aicina sekot līdzi notikumiem vistu vanaga ligzdā, 31.03.2016.
  • Tiešraidē iespējams vērot melno stārķu ligzdu, 24.03.2016.
  • Īsfilma par jūras ērgļa Durberta ģimeni, 10.03.2016.
  • Īsfilma par 2015.gada ligzdošanas sezonu lielā dumpja lizgdā Engures ezerā, 07.03.2016.

  • JŪRAS ĒRGLIS (Haliaeetus albicilla)

    Kamerā vērojamā jūras ērgļu ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada. Ligzda būvēta vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem 2015. gada janvāra nogalē. Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos. Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes.

    2015. gadā šīs ligzdas mātīte Durbe bija gredzenota, kā mazulis ligzdā Igaunijā. Igauņu kolēģi ziņoja, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa Roberta izcelsme mums nebija zināma, jo putns nebija gredzenots. Olas tika izdētas 9. un 12. martā, un, lai gan perēšanas laikā vienu no tām izēda vārna, atlikusī ola izšķīlās un ērgļu pāris sekmīgi izaudzināja vienu mazuli - Durbertu. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit vai noskatīties īsfilmu.

    2016. gada sākumā situācija ligzdā ir mainījusies – iepriekšējās sezonas ligzdas saimniece Durbe ir nozudusi (pēdējo reizi ligzdā tā tika redzēta 2015. gada decembra beigās, visdrīzāk devusies uz citiem medību laukiem, jo bija sasniegusi pieklājīgu vecumu) un par ligzdas piederību aizsākās intensīvi konflikti. Tā arī šajā gadā ligzdošana netika uzsākta, tomēr tajā risinājās gana daudz notikumi – jaunu jūras ērgļu mātīšu mēģinājumi uzsākt attiecības ar ligzdas saimnieku Robertu, jauna pāra mēģinājumi uzsākt ligzdošanu, dažāda vecuma jūras ērgļu apciemojumi, kraukļu vizītes u.c. notikumi.

    2016. gada rudenī jūras ērgļu ligzdā īpašuma tiesības ir pieteicis jauns pāris. Abi ērgļi ir gredzenoti - tēviņu 2010. gada vasarā, kā mazuli ligzdā Kurzemē, Kuldīgas pusē, gredzenojis ornitologs Jānis Ķuze (uz kreisās kājas C602, uz labās - Latvia Riga 221), savukārt mātīte ir gredzenota 2009. gadā Lietuvā (gredzena Nr.- B556) Šilutes rajonā, gredzenotājs - Deivis Dementavicius. Ligzdu vērotāji abiem ērgļiem devuši vārdus - Vents un Šiltute. Šobrīd notiek cītīgi ligzdas atjaunošanas darbi, kas vieš cerības uz veiksmīgu ligzdošanas sezonu 2017. gadā!

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana) un Ģirts Strazdiņš, tās uzturēšanā ir palīdzējuši Māris un Leo no Dabasdati.lv foruma, kā arī Leks van Drongelens (Lex van Drongelen) un un Jelle Lips. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.


    MELNAIS STĀRĶIS (Ciconia nigra)

    Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms. 2015. gadā putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni bija negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja gadu iepriekš, mēs nevaram.

    2015. gadā stārķi ligzdoja sekmīgi – lai gan olu perēšanas laikā tie piedzīvoja jūras ērgļa uzbrukumu, kura laikā divas olas tika izmestas no ligzdas, atlikušās divas no izdētajām četrām olām izšķīlās un abi stārķēni izauga un sekmīgi atstāja ligzdu. Viens no jaunuļiem – stārķu meitene Zīļuka tika aprīkots ar satelītraidītāju un tā pārvietošanās ceļiem var sekot līdzi interneta vietnē www.goris.lv, kur tai dots vārds Upene. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit.

    2016. gada sezonas sākumā - marta beigās, aprīļa sākumā – melno stārķu tēviņš, nevarot sagaidīt savu partneri, uzsāka attiecības ar jaunu mātīti, tomēr tām nebija lemts ilgs mūžs, jo ligzdā atgriezās īstā saimniece un savu konkurenti izsvieda laukā. Taču tā kā neviens no pieaugušajiem putniem nav gredzenots, nevar droši apgalvot, ka šie bija tie paši putni, kas iepriekšējā gadā. Aprīļa pirmajā pusē ligzdā tika izdētas četras olas, no divām izšķīlās mazuļi, divas - vanckari. 5. augustā abi izaugušie stārķēni uzsāka migrāciju un ligzdā vairs netika redzēti.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


    VISTU VANAGS (Accipiter gentilis)

    Tiešraidē iespējams vērot vienu no Rīgas pilsētas vistu vanagu ligzdām, kas atrodas pilsētas rūpnieciskajā zonā un ir būvēta papelē. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk ligzdā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī trijos no četriem gadiem, kad mums par šajā ligzdā ligzdojošajiem pāra putniem ir bijusi pieejama informācija. 2013. gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt 2015. un 2016. gadā nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

    2015. gadā pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā. Diemžēl ligzdošana bija nesekmīga, domājams, tādēļ, ka jaunais tēviņš nespēja perējošajai mātītei nodrošināt barību. Pamestajā ligzdā 8. maijā viesojās vārna, kas olas izēda.

    2016. gadā sistēma ir aprīkota ar citu kameru un mikrofonu, kas nodrošina labāku attēla un skaņas kvalitāti, ir mainīts arī kadrējums, kas tagad nodrošina labāku skatu uz ligzdu. Marta beigās mātīte ligzdā jau pavada salīdzinoši daudz laika, kas varētu liecināt par gatavojošanos olu dēšanai. Šogad ligzdā tika iedētas četras olas, no kurām gan izšķīlās tikai divi mazuļi. Līdz ligzdošanas sezonas beigām ligzdā palika tikai viens mazulis, jo otrs gāja bojā.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana). Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


    ZIVJĒRGLIS (Pandion haliaetus)

    Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu (sarkanu „E82”), kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis bija gredzenots kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Tas pats putns ligzdā saimniekoja arī 2015. gadā, savukārt 2016. gadā tēviņš ir cits, gredzenots ar sarkanu gredzenu „397”, kas ļauj secināt, ka arī šis ērglis ir Latvijas izcelsmes, šķīlies 2012. gadā 63 km attālumā no šīs ligzdas. Otrs pāra putns (mātīte) nevienā no šiem gadiem nav bijusi gredzenota, līdz ar to tās izcelsme mums nav zināma un nevaram arī būt pārliecināti, vai darīšana visus šos gadus bijusi ar vienu un to pašu putnu. 2015. gadā ligzdā tika izaudzināti trīs jaunie putni - par norisēm ligzdā šajā gadā vairāk varat izlasīt šeit.

    Šogad zivjērglis pirmo reizi pie ligzdas tika novērots jau 29. martā. Nedēļu vēlāk (5. aprīlī) ligzdā tika redzēti divi putni – jau pieminētais tēviņš „397” un īslaicīgi arī mātīte ar melnu gredzenu „JE” (gredzenota Igaunijā 2013. gadā 88 km attālumā no šīs ligzdas). Aprīļa vidū, kad abi ērgļi ir aizņemti ar ligzdas atjaunošanu, mātīte ir bez gredzena – iespējams, ka tā pati, kas te ligzdoja iepriekšējā gadā. 2016. gadā ligzdā izaudzināti trīs mazuļi, no kuriem 1. jūlijā vienu ligzdā nomedīja vistu vanags.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana, SIA „Rewind”), kā arī Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


    LIELAIS DUMPIS (Botaurus stellaris)

    Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Tukuma novadā, Pūres pagastā. Ligzdu 2016. gada 11. maijā atrada ornitologi Artūrs Laubergs un Jānis Bētiņš. Atrašanas brīdī ligzdā jau bija pilns dējums – piecas olas. Tiešraide uzsākta 19. maijā, diemžēl jau pēc nedēļas, 25. maijā, tiešraides sezona noslēdzās, jo nakts aizsegā ligzdā bija paviesojusies Amerikas ūdele un izēdusi visas piecas olas. Amerikas ūdele (Neovison vison) ir viena no zināmākajām ligzdojošo ūdensputnu ligzdu postītājām.

    Vairāk par lielo dumpi lasi šeit.

    Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

    Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze, novērošanas sistēmu pie ligzdas uzstādīja Jānis Reihmanis, Roberts Šiliņš un Artūrs Laubergs. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

    Projektu “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

    Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā

     

    2015. gada sezona


    ATBALSTĪTĀJI

     

    Datu pārraide: 

      

    Finansiālais atbalsts, 4G rūteri:

     

     

     

    Sistēmas konfigurēšana:

    Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


    PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

     

     

     

    Projekts COASTLAKE:                                     

     

    Projekts COASTLAKE:                                   

    Projekts COASTLAKE:                    

     

     

    Pēdējie novērojumi
    Haliaeetus albicilla - 2025-02-13 DainisGeo
    Strix aluco - 2025-02-22 ligausis
    Vanellus vanellus - 2025-02-22 marccins
    Phalacrocorax carbo - 2025-02-22 marccins
    Falco columbarius - 2025-02-22 sandis
    Garrulus glandarius - 2025-02-22 sandis
    Corvus corone cornix - 2025-02-22 sandis
    Nezināms
    Ignotus
    @ mazais_ezis
    Pēdējie komentāri novērojumiem
    Osis 22.februāris, 19:48

    Paldies Māri!!!:):) Uz ko vērst uzmanību?


    MJz 22.februāris, 19:21

    Hmm, nav mazā polārkaija? Autoram jāiet atpakaļ un jāiegūst labākas bildes :)


    Acenes 22.februāris, 16:27

    :D


    kimkim 22.februāris, 11:44

    Tad,kad bildēju,nepamanīju,domāju,ka peļu klijāns.Vēlāk sāku skatīties attēlus,nu ja balta aste.Trīs dienas vēlāk bija ticis redzēts nedaudz tālāk,kur bija kritusi stirna un bija ievērota arī baltā aste


    IlzeP 22.februāris, 10:48

    Redzamas pieaugšajam jūras ērglim raksturīgās baltās astes spalvas


    IlzeP 22.februāris, 10:46

    Valda Pilāta komentārs: "Savulaik Ūdo norādīja: "the A.agrarius tail is strong stripped". Nu tāda tā vienā no pievienotajām bildēm labi redzama. Ķermeņa un astes proporcijas nojaušamas- neizskatās, ka aste būtu acīmredzami/uzkrītoši garāka par ķermeni. Un, nu ir tie ģīmji un ķermeņa uzbūve arī atšķirīgi. Sicistai: https://www.britannica.com/animal/birch-mouse."


    Amanda 22.februāris, 07:30

    Izskatās pēc mājas vistas spalvām.


    kimkim 21.februāris, 22:48

    Bija aizdomas,bet nebija pārliecības,ka tiešām tā


    Osis 21.februāris, 22:40

    Cik bildēs skatos sarkanu aci neredz, tātad būs vien lielā polārkaija (pirmā bilde lieluma salīdzinājumam ar jūraskraukli)? Un PALDIES par komentāru, Artūr, noteikti ņemšu vērā!


    VijaS 21.februāris, 21:58

    Paldies, Renāte!


    a.b 21.februāris, 21:51

    Ja acis nav sarkanas, tad albīns nav )


    Vīksna 21.februāris, 21:47

    Varbūt Zāļsvilnis Ecpyrrhorrhoe rubiginalis ?


    Amanda 21.februāris, 20:57

    Jūras ērglis


    zemesbite 21.februāris, 20:42

    Paldies, Ansi!


    Langa 21.februāris, 18:46

    Centrā jā, bet kreisajā stūrī ir.


    Daiga1 21.februāris, 13:31

    Bļoda ir 8x8cm


    Daiga1 21.februāris, 13:18

    P.S.Pieliku bildi, lai aste redzama.


    Daiga1 21.februāris, 13:18

    Video, ļoti pietuvināts un palielināts, lai netramdītu zvēru. Patiesībā ļoti maziņa ar garu asti, vijīgu, kuru tā interesanti nesa ejot pa istabu, kā tādu izlocītu C burtu uz augšu, tāpēc likās, ka kaut kas nav tā kā parasti, ka nav pele. Diezgan droša bija, līda čībās, garā aste palika laukā. Kāpa man pa kāju augšā. Šobrīd tiek sargāta no kaķiem (neatkarīgi kas par zvēru izrādīsies), krāsa nav tik brūna, mans telefons apvieno tuvumā esošos toņus vienā gammā, zeltīti brūnganā. https://www.youtube.com/watch?v=nPtO-_ijxU4


    ivars 21.februāris, 09:34

    Otrajā bildē ūdensvista.


    Алексей 20.februāris, 19:34

    piekrītu


    IlzeP 20.februāris, 19:31

    Igauņu grauzēju pētnieka Uudo Timm komentārs: "The color of the back of this animal in the picture is clearly brown. Sicista is usually yellowish gray. And considering the size of the animal according to the grains and its bowl, it is definitely an A.agrarius."


    Osis 20.februāris, 15:56

    Paldies Ilmār! Pieteikumu aizsūtīju arī uz ring@latnet.lv


    BI 20.februāris, 15:50

    Colour - ring projektos atrast nevaru, ieliku FB grupā, pagaidām tikai priecājas. Cerams ka kāds dos kādas norādes


    Mežirbe777 20.februāris, 15:27

    Chrysothrix candelaris.


    roosaluristaja 20.februāris, 14:55

    Nu O.K. Neesmu super duper eksperts par sicistām, bet drusku tā kā zinu par dzīvnieku ekoloģiju. Es neņemos noteikt dzīvnieka sugu pēc šī foto, bet sicistām, tāpat kā, piemēram, susuriem ir īsta, cieša ziemas guļa. Viņas nemostas atkarībā no apkārtējās vides temperatūras izmaiņām. Gaidām video. Visādi brīnumi gadās


    Osis 20.februāris, 13:30

    vēl nē, tikko ejot cauri bildēm tik atradu


    BI 20.februāris, 13:26

    Otrā bolde jau labāka. Vai ir jau kaut kur ziņots par gredzenu?


    IlzeP 20.februāris, 12:35

    Vai ir foto/video, kurā redzama aste?


    Osis 20.februāris, 12:28

    Paldies Andri!


    DainisGeo 20.februāris, 11:35

    Paldies, Ansi, par sugas noteikšanu! :)


    fufuks 20.februāris, 11:26

    Pēc knābja drīzāk jaunais ziemeļu.


    ūdensvistiņa 20.februāris, 09:57

    Mežā tur bija lieli koki - egles, priedes, bērzi.


    Egliitee 20.februāris, 09:55

    Nokaltušas egles galotnē. Otrs putns turējās tālāk.


    ūdensvistiņa 20.februāris, 09:53

    Putns bija lielas egles galotnē. Pirmā doma man bija- krustknābis, pēc bilžu apskates izskatījās pārāk sarkans, gluži kā ziemeļu svilpis noteicējā. Knābis bija vai nebija krustenisks, nevarēju saprast pat binoklī. Sauciens divdaļīgs, skanīgs, pirmā daļa garāka, melodisks, putnam, kas atsaucās, tas bija tieši tāds pats.


    Daiga1 19.februāris, 22:25

    P.S. Mēģināšu nofilmēt lielākai skaidrībai, lai jūs varētu izteikt savu gala verdiktu, kas tas ir par zvēru.


    Daiga1 19.februāris, 22:21

    Mēģināšu ielikt video. Lai var redzēt labāk. Melna svītra, kas sākas no galvas, ļoti gara aste.


    Daiga1 19.februāris, 22:06

    Tieši tāpēc, Uldi, tas ir tik neparasti. Un tā mēdz pamosties pie temperatūras svārstībām (tas nav īsts miegs kādā viņa ieslīgst) un tas mēdz uznākt arī lietainā un vēsā laikā vasarās. Palasiet lūdzu, vairāk. Ir bildes un video. Nav nekādu šaubu, ka tā ir meža sicista. Ne vismazāko. Visas pazīmes atbilst 100%. Un mājās tā var būt ienesta ar kartupeļu maisu no Bauskas puses, maisā bija arī siens. Nav zināms, kas tur to sienu salicis, varbūt sicista taisīja sev migu. Bet mūsu pieliekamajā tika iztramdīta, jo mēsli, līdzīgi peļu mēsliem tieši tur tika atrasti.


    VijaS 19.februāris, 21:14

    Bāc, biju pilnīgi pārliecināta, ka to pierakstīju.. 6,5-7mkm, pārsvarā ap 6,8.


    dziedava 19.februāris, 21:03

    Un pats galvenais - sporu izmērs?


    IlzeP 19.februāris, 20:02

    Vēl Imanta foto: https://www.dropbox.com/scl/fo/iqvtx1trizehx2m2ws580/AEtFtK97HBpxHnLaf14i0Mc?rlkey=6lcpdaz3f34xwj0xdyjui1a9m&dl=0


    IlzeP 19.februāris, 20:01

    Vēl Imanta foto: https://www.dropbox.com/scl/fo/dv9hzyw1xr8c33tpga47a/AKFAgvjfNF7UapIvP8ybqVM?rlkey=x1mcvzdjld8rk61upm7vhu3ln&dl=0


    Amanda 19.februāris, 17:27

    Izskatās pēc zvirbuļvanaga.


    roosaluristaja 19.februāris, 16:42

    Meža sicistai ir cieša ziemas guļa. Tā nemēdz pamosties un nekad nenāk mājās


    IlzeP 19.februāris, 13:17

    ... Un te vēl labi red dzeltenīgos matiņu galus un tumšas ausis.


    roosaluristaja 19.februāris, 11:35

    Punkts nez kāpēc neprecīzi ielikās. Sikspārnis ziemoja pagrabā, ēkā uz DR no punkta


    roosaluristaja 19.februāris, 09:38

    Viss ir elementāri. Mazos lauku māju pagrabos normāli ziemo tikai divas sugas: brūnais garausis un ziemeļu sikspārnis. Abas ļoti atšķiras viena no otras. Ļoti retos gadījumos un ne visur Latvijā vēl var ziemot Eiropas platausis, ūdeņu naktssikspārnis, varbūt vēl kāds. Bet tas ir ļoti reti. Standarts ir šīs divas sugas.


    spiigana 19.februāris, 09:02

    Paldies, Uldi! Kaut kā nelikās, ka pēc šīs miglas bildes var precīzu sugu noteikt, visu cieņu :) .


    CerambyX 19.februāris, 08:28

    Manuprāt, krustknābis? Protams, rakurss tāds ne pats labākais attēliem - ja kaut nedaudz knābi redzētu, tad jau šaubu nebūtu (kaut, spriežot pēc apraksta, dabā knābis nemaz nav redzēts?). Droši vien ir vērts precizēt kas tieši tika dzirdēts - kādi saucieni un tā. Jāatceras, ka krustknābjiem ar var būt (ir) melodiski svilpieni dziesmā.


    ūdensvistiņa 18.februāris, 21:41

    Beidzot izdevās !


    CerambyX 18.februāris, 21:25

    Man domāt, ka nepieaugusi (jeb gandrīz pieaugusi - 4cy) melnspārnu kaija


    ūdensvistiņa 18.februāris, 20:41

    Dators pēc atjaunināšanas nepieņem bildes no fotoaparāta.


    IlzeP 18.februāris, 14:37

    Vēl aizvien ir tā, ka bildi web versijā var pievienot tikai pēc novērorojuma pievienošanas. Vai būtu iespējams pamēģināt vēlreiz pievienot vai arī atsūtīt foto uz dabasdati(et)ldf.lv?


    Gaidis Grandāns 18.februāris, 14:20

    Izskatās pēc mazā ērgļa


    Durkts 18.februāris, 13:32

    drīzāk paceplītis


    ūdensvistiņa 18.februāris, 06:39

    Ja ne ātrāk, tad 1. martā apskatīsim bildes.


    dziedava 17.februāris, 22:24

    Šis uz jautājuma, jo "kaudzītes" vairāk kā Physarum confertum / obscurum / virescens. Ar baltu kapilīciju var būt Physarum confertum / obscurum, bet tiem sporas 10-14(-16) mkm / 6/8 mkm, bet šis ir tieši pa vidu - (7)8-10 mkm. Attīstība ievāktam no plazmodija, tātad sporas varētu būt mazliet lielākas drīzāk nekā mazākas. Tātad vairāk uz obscurum pusi, un tomēr palielas. Priekš F.gyrosa (7-11 mkm) sporas būtu ideālas, tikai kopskats nepārliecina


    Andrejs 17.februāris, 21:24

    Iztraucēta pacēlās no jauktu koku jaunaudzes ieskautas meža taciņas netālu no bij. dārzkopības sabiedrības teritorijas ... Ievēroju samērā labi izteikto mugurpuses rūsganokerīgo nokrāsu ...


    Ziemelmeita 17.februāris, 19:19

    Paldies Ivar un Uldi!


    megemege 17.februāris, 19:10

    Labdien, ligzda bija diezgan tuvu ceļam. 1 -1,10 augstumā no zemes.


    roosaluristaja 17.februāris, 19:03

    Diezgan netipisks uzturēšanās biotops šai sugai, it īpaši, ja ņem vērā, ka šis nav invāzijas gads


    Ivars Leimanis 17.februāris, 17:48

    Climacocystis borealis


    Ivars Leimanis 17.februāris, 17:42

    Datronia mollis


    forelljjanka 17.februāris, 16:30

    Viss atkarīgs no tā,kas ir tur tas ar zaļo aļģi noklātais.Ja tie ir koka prauli-dziedātājstrazds.Ja māli/dubļi-pelēkais.Tīri vizuāli pēc novietojuma,koka,ligzdas cita materiāla,vairāk izskatās pēc pelēkā.Tomēr,dziedātājstrazdi arī jau pasākuši galīgi netipiski ligzdas vīt.;)


    StarFlare 17.februāris, 16:00

    Šis visticamāk būs tas pats lauku piekūns, kurš šajā vietā uzturas kopš 23.12.2024., un bija šeit novērots arī 13.janvārī un 31.janvārī, un 6.februārī.


    ivars 17.februāris, 15:41

    Jūras ērglis.


    roosaluristaja 17.februāris, 14:48

    Ļoti agri, turklāt tāda plivināšanās uz vietas nav raksturīga bezdelīgu piekūnam, toties tādu medību tehniku bieži izmanto, piemēram, lauku piekūns


    IlzeP 17.februāris, 14:11

    Vai tikai nebūs cita piekūnu suga?


    Amanda 17.februāris, 11:42

    Varbūt dziedātājstrazda ligzda.


    zane_ernstreite 17.februāris, 11:29

    Paldies Jums, Dagmāra, par precizējumiem! Ak šie smalkumi, kas man ir, nu jā, parāk smalki...


    dziedava 17.februāris, 10:20

    Tas vairāk ir skatāms (ar lupu) nekā taustāms. Doma tāda, ka tā kājiņa nav tāda izteikta kāja, bet vairāk kā striķītis, kurā galviņa karājas. Te var labi saprast striķīša domu: https://dziedava.lv/daba/komentet_bildi.php?id=17065 Bet tiem "striķīšiem" nav obligāti jābūt gariem, var būt arī īsi, kā, piem., te: https://dziedava.lv/daba/komentet_bildi.php?id=22750 Galvenais, ka nav tāda stabila kāja, uz kuras varētu galviņa stāvēt, ja pagrieztu ar galviņu uz augšu. Ja nekādas kājas nav vispār, tad gan var būt atkal citas sugas, ko bez mikroskopēšanas nenoteiks.


    Durkts 17.februāris, 08:30

    Paldies. Kā to ļenganumu konstatē? Jāgaida, kad beigsies mīnusi vai arī salā var pabakstīt?


    Mežirbe777 16.februāris, 22:25

    Basidioradulum radula.


    Matrus 16.februāris, 16:06

    Paldies Ilona par gulbju kontrolēm! No tiem 4 šoziem nebija vēl atzīmēti. droši vien janvārī uzturējušies Dārziņu attekā. Poļu gulbis EV481 - pirmā kontrole kopš gredzenošanas (343 dienas atpakaļ).


    Amanda 16.februāris, 14:48

    Izskatās pēc jauna vistu vanaga.


    zemesbite 16.februāris, 14:25

    Paldies, Renāte!


    Kiwi 16.februāris, 12:56

    Uldi, diemēž foto kamera nebija līdzi, bet uz galvas gaišas svītras un pati pelēcīga, izskatot meža pūces bildes, noteikti meža pūce.


    roosaluristaja 16.februāris, 12:12

    Analizējot visus faktus, meža pūce 99%, bet nu, protams, ja pieņemam lēmumu tikai no šī foto, tad sugu noteikt nav iespējams


    zemesbite 15.februāris, 21:14

    Paldies, Julita!


    adata 15.februāris, 07:42

    Gaiši tie ir, kad svaigi, pēc tam tumšojas.


    dziedava 14.februāris, 23:23

    Hmm... interesanta toņu maiņa, bet augļķermeņi nav pat aizmetušies. Protams, sals dara savu..


    zemesbite 14.februāris, 21:31

    Paldies, Vija!


    W 14.februāris, 20:54

    Paldies!


    zemesbite 14.februāris, 12:27

    Paldies, Renāte!


    artis113 14.februāris, 12:04

    Mežirbe, kas paēdusi lazdu skaras?


    IlzeP 14.februāris, 09:20

    Kuram šeit taisnība?


    IlzeP 14.februāris, 09:20

    Jāmaina uz Aporpium canescens?


    IlzeP 14.februāris, 09:19

    Jāmaina uz Oxyporus latemarginatus?


    Ziemelmeita 13.februāris, 22:03

    Paldies,Julita! Ja vēl kāda bumbiņa būs uz mizas gabaliņa, rīt uztaisīšu vēl kādu mikroskopiju. Pirms šī skatīju sūnu, lai gan stikliņš bija cits, gan jau kāds sūnas puteklītis ticis virsū.


    dziedava 13.februāris, 21:54

    Nevienāds krāsojums liecina par traucētu attīstību. Tai skaitā var būt sala dēļ.


    zemesbite 13.februāris, 21:40

    Paldies, Astra!


    Ziemelmeita 13.februāris, 21:37

    Ja uz egles sveķiem, tad tā būs sēne Sarea resinae.


    zemesbite 13.februāris, 21:09

    Julita, šajā foto šūnainei redzams kaut kas violets, varbūt sala dēļ krāsa mainījusies.


    IlzeP 13.februāris, 20:40

    "Lāču konsīlija" komentārs: "Ļoti novērtējami būtu šādiem ziņojumiem pievienot zinātnisko vērtību - lāča klātbūtnes pazīmju fotofiksāciju, pēdas gadījumā ar priekšķepas pēdas nospieduma mērījumu".


    IlzeP 13.februāris, 20:39

    "Lāču konsīlija" komentārs: "Ļoti novērtējami būtu šādiem ziņojumiem pievienot zinātnisko vērtību - lāča klātbūtnes pazīmju fotofiksāciju, pēdas gadījumā ar priekšķepas pēdas nospieduma mērījumu".


    IlzeP 13.februāris, 20:37

    "Lāču konsīlija" komentārs: "Pēc saziņas ar ziņojuma iesūtītāju bija iespēja ievākt ģenētisko paraugu. Rezultāti sugas identifikācijai - "nav lācis". Tāpēc ļoti novērtējams ir turpmākajiem šāda veida lāča klātbūtnes pierādījumiem ievākt arī ģenētiskā materiāla paraugu."


    IlzeP 13.februāris, 20:36

    "Lāču konsīlija" komentārs: "Lūgums pēdas nospiedumu fotografēt vairākreiz (dažādos attālumos, leņķos) - jo pēc vienas fotogrāfijas, kurā pēdas nospiedums ir neizteikts, nevar ziņojumu apstiprināt."


    IlzeP 13.februāris, 20:33

    "Lāču konsīlija" komentārs: "Citā reizē lūgums būtu ievākt ekskrementa paraugu, jo 100% piederību sugai apstiprināt var tikai ar ģenētiskajām analīzēm."


    guta7 13.februāris, 17:13

    Paldies, Astra, ka pamanīji, biju nokļūdījusies izvēlē!


    meža_meita 13.februāris, 08:22

    Paldies Raivo par sēnītēm, novērojuma gadā vēl nepazinu :)


    dziedava 12.februāris, 23:20

    Oho, interesanta mikroskopija! Bet jā, laikam nekas cits man ar nenāk prātā.


    VijaS 12.februāris, 22:52

    Līga, atļāvos pievienot mikroskopiju :). Julita, par šo mēs jau reiz runājām, ka tik īsi elateru gali neatbilst greizajai pilienītei. T. scabra nesanāk, jo sporām nav tīkliņš (tajā senajā mikroskopijā laikam īsti nevarēja saprast rakstu), bet tās ir vienmērīgi kārpainas. Uz elaterām gan izteiktu bumbuļu nav, tikai tie mezgli, ar ko sākas nosmailojumi, bet tā kā gali ir ļoti īsi un arī vijumi salīdzinot ar greizo pilienīti nav tik līdzeni, domāju, ka šī drīzāk pieskaitāma Karstena (spuraingreizajām ) pilienītēm.


    dziedava 12.februāris, 21:52

    Tās varētu būt gļotsēnes (vai sēnes) ar sēni (pelējumu), bet mikroskopijā visdrīzāk ir iekļuvusi sūna.


    dziedava 12.februāris, 21:22

    Te šāda mikroskopēšana nepalīdzēs. Vajag 1000x palielinājumā saskatīt, vai sporām ir smalks tīkliņš. Un arī vislielākā palielinājumā ne vienmēr to var skaidri ieraudzīt. :/ Var mēģināt tikai pēc kopskata- vai vāciņš noplīst pa precīzu apli (crateriformis), vai arī galviņa saplaisā neregulāri (decipiens). Man te izskatās drīzāk pēc H.decipiens. Tuvplānā skatot ar lupu varbūt var to apstiprināt.


    Ivars Leimanis 12.februāris, 20:29

    Būšu kļūdījies. Šī ticamāk ir Oxyporus latemarginatus.


    Mežirbe777 12.februāris, 19:26

    Paldies par ieteikumu! Jā, īsti raksturīga Jungūnijai nav, lai gan aug uz citas piepes.


    Ivars Leimanis 12.februāris, 19:22

    Tomēr būs kaut kas cits. Domāju - Trechispora mollusca.


    dziedava 12.februāris, 19:17

    Veicu revīziju mājās esošajiem P.ovisporum / P.notabile paraugiem. Ja man būtu iespējas, veiktu sekvencēšanu. Balsoju par to, ka abas ir viena suga, tikai atkarībā no apstākļiem ar vai bez kājiņas. Tas pats ar šiem paraugiem. Ja labi sabolās, tad arī sēdošajām var sabolīt kājiņu. Un Ph. notabile ietver gan sēdošas, gan ar kājiņu. Tā ka pēc pašreizējām zināšanām lieku abiem paraugiem vienu sugu, bet saglabāšu. Ja nu būs kādreiz iespēja DNS analīzes veikt, tad te būs lieliski paraugi. :)


    Ivars Leimanis 12.februāris, 18:59

    Nokļūdījos! Šis ir lielāks retums - kāriju aporija Aporpium canescens.


    Ziemelmeita 12.februāris, 18:21

    Paldies,Ivar!


    Ivars Leimanis 12.februāris, 18:03

    Egļu violetpiepe


    dziedava 12.februāris, 13:05

    Veicu tehniskas nosaukumu izmaiņas. Nosaukuma maiņa nenozīmē, ka suga pārnoteikta. Šī nav :)


    Mežirbe777 12.februāris, 11:19

    Apskatīju 08.02. Šķiet, pastāvīgā sala iestāšanās attīstību ir iepauzējusi. 15.02 plānoju vēlreiz apskatīt.


    dziedava 12.februāris, 10:35

    Vai nav sanācis vēlreiz apskatīt, vai kas attīstās?


    dziedava 12.februāris, 10:14

    Paldies, Raivo! :)


    Mežirbe777 12.februāris, 03:45

    Junghuhnia pseudozilingiana.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:42

    Phellinus tremulae.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:39

    Ražens Bjerkandera adusta eksemplārs.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:33

    Oxyporus populinus.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:24

    Laetiporus sulphureus.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:17

    Daudz piedzīvojusi Phellinus igniarius.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:05

    Phellinus chrysoloma.


    Mežirbe777 12.februāris, 03:00

    Viennozīmīgi Trametes gibbosa.


    Mežirbe777 12.februāris, 02:55

    +1 balss par Fomitopsis pinicola.


    Mežirbe777 12.februāris, 02:53

    Fomes fomentarius.


    Mežirbe777 12.februāris, 02:40

    Fomes fomentarius.


    dziedava 11.februāris, 21:48

    Šo mikroskopēju, sk. manas piezīmes.


    Ivars Leimanis 11.februāris, 20:38

    Ticamāk Onnia tomentosa.


    Ivars Leimanis 11.februāris, 19:53

    Coltricia perennis


    mufunja 11.februāris, 13:16

    Paldies Julita :)


    DainisGeo 10.februāris, 23:11

    Piekrītu, ka tā nebija sākotnēji manis domātā Hygroamblystegium suga. Tomēr ar B. salebrosum nesakrīt raupjā seta un dzīsla, kas aiziet līdz lapas smailei, kā arī sīkākais lapiņu izmērs. Šobrīd drīzāk šķiet, ka varētu būt B. populeum. :)?


    zemesbite 10.februāris, 18:14

    Paldies, Renāte!


    zemesbite 10.februāris, 18:13

    Paldies, Ansi!


    dziedava 10.februāris, 16:09

    Mikroskopēju, suga pareizi noteikta.


    Karmena 10.februāris, 13:05

    Paldies par labojumu, Dagmāra!


    IlzeP 10.februāris, 13:03

    Statuss "B" izmantojams tikai ligzdošanas sezonā.


    Vīksna 10.februāris, 12:10

    Paldies !


    dziedava 10.februāris, 11:30

    Nu tad vien pašai jāizlemj, vai pietiekami staipīgs, ka var likt šo sugu :). Jo foto neko no tā, ka staipīgs, neredz. Citreiz var pastaipīt un nobildēt "pārstaipu", tad arī kļūst skaidrāks :)


    Ziemelmeita 10.februāris, 11:24

    Paldies,Julita! Šoreiz noslinkoju un nepaņēmu paraugu.


    StarFlare 10.februāris, 09:59

    Izskatās pēc dzeltenās stērstes mātītes.


    dziedava 10.februāris, 09:37

    Pēc foto grūti saprast, bet varētu mikroskopēt - smukas sporas un kapilīcijs, kas ļoti savijas pats ar sevi, tad būtu skaidrs :)


    kamene 10.februāris, 08:59

    Paldies, Renāte! Hipogimnijas arī tur pat daudz bija, neieskatījos, ka šī ir savādāka.


    Igors 10.februāris, 08:26

    Rietumu dzilnītis‚ Sitta europaea caesia


    angel 09.februāris, 22:42

    Paldies, Edgar! Pirmo reizi tāds gadās! Domāju sastresojies lauku cīrulis. Pieliku vēl bildes, kur divi.


    VijaS 09.februāris, 22:11

    Paldies, Julita, par noteikšanu! :)


    dziedava 09.februāris, 21:43

    Pēc ļoti stūrainajām sporām šķiet, ka varētu būt medainā bumbulīte Oligonema favogineum. Vai netika novērots, ka augļķermeņi izteikti vertikāli izstiepti? Ja to nekādi nevar noteikt, tad varbūt var mikroskopēt ne tikai sporas, bet arī kapilīcija pavedienus? Būtu jāredz, cik tie resni (kaut vai salīdzinājumā ar sporām).


    Ziemelmeita 09.februāris, 21:17

    Paldies,Renāte! Mēģināšu tikt līdz sporām.


    megemege 09.februāris, 19:27

    Paldies, Vija!


    krista84 09.februāris, 19:17

    Paldies,Julita! Saule un sniega atstarotā gaisma.Ideāli apstākļi fotografēšanai.


    VijaS 09.februāris, 19:10

    Jā, Lielajā sēņu grāmatā minēts tieši uz alkšņiem un lazdām.


    dziedava 09.februāris, 17:32

    Skaisti foto! :)


    meža_meita 09.februāris, 15:53

    Ar nelielu iespēju, ka var būt arī ļoti līdzīgā Chaenotheca trichialis. Ja reiz ķērpis nonācis uz priekšmetstikliņa, tad vairs nav grūti tikt arī līdz sporām (atrodas tajā galviņā). To forma, krāsa un izmēri ļoti palīdz noteikšanā.


    Vīksna 09.februāris, 01:43

    Paldies !


    dziedava 08.februāris, 23:54

    P.S. Ja ir paraugs, tad ir vērts saglabāt.


    dziedava 08.februāris, 23:53

    Aveņgļotsēnei līdzīga, jā, bet nav. Šūnainēm Latvijā zināma viena suga - violetā šūnaine. Bet šajā foto neizskatās diži violeta, tāpēc mazliet šaubos, jo ir vēl iespējama Siphoptychium reticulatum (tīklotā šūnaine), kam tonis vairāk atbilst, bet tad virsmai vajadzētu būt vairāk tīklotai. Man ir bijuši līdzīgi paraugi, ko pēc foto D.Ļeontjevs (sugas aprakstītājs) tomēr noteica par violeto. Bet nu pagaidām tāpēc atstāju noteiktu tikai ģints līmenī.


    Alvis Āboliņš 08.februāris, 22:04

    Tajā mežā varētu arī gaidīt ligzdošanu.


    ekologs 08.februāris, 21:11

    Kā tik arī nav kāds no Latridiidae sp.


    megemege 08.februāris, 20:32

    Vija, vai tā var augt uz lazdas?


    Vīksna 08.februāris, 19:47

    Paldies !


    ekologs 08.februāris, 19:43

    Kāds no lapgraužiem, un, ja konkrētāk, tad iespējams Spradzis (Chaetocnema sp.).


    dziedava 08.februāris, 10:12

    Oho, kāds bagātīgs klājiens! Pēc novērojuma laika un kopskata, šķiet, vajadzētu būt vīnogķekaru dzelksnītei. Būtu bijis labi saprast, vai bumbiņām ir ļenganas kājiņas, tāpēc suga sanāk vairāk kā minējums.


    dziedava 07.februāris, 23:06

    Ļoti grūti saskatīt sporu rakstu, bet aizdomas, ka nav tik smalks regulārs tīkliņš, kā S.fusca vajadzētu


    Vīksna 07.februāris, 21:39

    Paldies !


    Laimeslācis 07.februāris, 19:41

    Paldies, Dagmāra, par skaidrojumu un sugas noteikšanu!


    dziedava 07.februāris, 19:33

    Interesanti, ka tik mazas sporas, lai arī augums liels. var. rufescens sporas ir 6-7,5 mkm, bet var. fusca vajadzētu būt 8-9 mkm. Vismaz pēc Nannengas


    zemesbite 07.februāris, 19:01

    Paldies, Artur! :)


    dziedava 07.februāris, 17:13

    Visticamāk paliks nenoteikts. Neredzu smalku tīkliņu ar daudzām, vienmērīgi izvietotām acīm.


    dziedava 07.februāris, 15:14

    Te nav neviena mikro-foto un par sporām nav pierakstīts, vai kārpainas vai ar tīkliņu, līdz ar to noteikšana nav iespējama.


    Ziemelmeita 07.februāris, 10:42

    Paldies,Renāte, par skaidrojumu. Pamazām iepazīstu kērpjus.


    meža_meita 07.februāris, 09:40

    Ķērpis, ķērpis. Krāsu reakciju ar reaģentiem rada ķērpju lapoņos esošās skābes. Sūnas tādas skābes nesatur, tāpēc to noteikšanā reaģentus neizmanto.


    meža_meita 07.februāris, 09:39

    Leprārijas ir tādas smalki miltainas, bez lapveida daivām.


    ekologs 07.februāris, 08:15

    Ziemeļu sikspārnis (Eptesicus nilssonii).


    dziedava 07.februāris, 00:36

    Mārīt, manam telefonam ar tādas iespējas nav. Tāpēc man ir planšete. Bet, jā, man arī pašreizējā situācija galīgi nepatīk :(


    zemesbite 06.februāris, 21:52

    Paldies, Renāte!:)


    zemesbite 06.februāris, 21:50

    Julita, šāds pakalpojums manam telefonam nav pieejams, tāpēc turpināšu norūdīt nervu sistēmu :D


    meža_meita 06.februāris, 21:34

    Izskatās pēc parazītiskās sēnes, kas aug pār ķēpju lapoņiem.


    dziedava 06.februāris, 09:36

    Mārīt, ja iespējams, jāuzliek Dabasdatu aplikāciju un jāziņo ar to. Bez aplikācijas novērojumu pievienošana Dabasdatos šobrīd ir mazohisms :/, bet ar aplikāciju nav tādu problēmu.


    zemesbite 06.februāris, 01:44

    Paldies, Vija, par gļotsēņu noteikšanu! Esmu atpalikusi no jaunajiem nosaukumiem, jo nebija iespējams atvērt DD, kur nu vēl pievienot novērojumus. Tagad, ja ļoti sakoncentrējās, tad dienas laikā kaut ko izdodas pievienot. Kad braukšu uz to pusi, tad paskatīšos kādas ir izmaiņas. :)


    zemesbite 06.februāris, 01:27

    Paldies, Julita! :)


    dziedava 05.februāris, 22:24

    Vija, tieši tāpēc arī tik daudz samikroskopēju, jo neatceros nekad tik skaidru un daudz


    VijaS 05.februāris, 22:24

    Varētu būt kāda no kocītēm. Arī vēl pavisam nenobriedusi.


    VijaS 05.februāris, 22:21

    Ļoti tipisks izskats, kas, manuprāt, ļauj noteikt sugu jau plazmodija stadijā. "Rāpošana" pa to klājenisko sēni arī liecina par labu vīnogķekaru dzelksnītei. Ļoti interesanti būtu pavērot, kas notiek ar attīstību tagad, ja ir uznācis sals.


    VijaS 05.februāris, 22:06

    Perfekti skaists tīkliņš! :)


    ekologs 05.februāris, 19:25

    Paldies, Marek! :)


    Ziemelmeita 05.februāris, 19:07

    Ziemas kātińpiepei ir poras, šī ir lapińsēne, visdrīzāk kāda no turzenēm.


    nekovārnis 05.februāris, 19:02

    Varētu būt.


    ekologs 05.februāris, 16:22

    Smecernieks (Otiorhynchus sp.).


    ekologs 05.februāris, 15:34

    Cik nu iemūžināju pazīmes, bet liekas, ka atbilst Limodromus assimilis. Ko Mareks, Uģis teiks?


    Ansis 05.februāris, 14:42

    1.foto ir diegu hipns (Hypnum cupressiforme var. filiforme)


    Ansis 05.februāris, 13:52

    Šādas ar būtu vācamas. Aptuveni tā izskatās sīkās vairgumiņu samtītes (Rosulabryum, Gemmabryum ģintis), kuras var noteikt tikai pēc vairgumiņu izmēriem uc. mikroskopiskām pzīmēm.


    Ziemelmeita 05.februāris, 13:08

    Paldies,Evita!


    Ziemelmeita 05.februāris, 13:06

    Ķērpis vai sūna? Mulsina krāsošanās KOH šķīdumā. Vai sūnas tā dara?


    Ziemelmeita 05.februāris, 13:02

    Paldies,Ansi, par sūnu noteikšanu un labojumiem. Turpmāk ievākšu.


    Ansis 05.februāris, 12:51

    Šāda izskata, uz koksnes (nevis dzīva koka vai mizas) augošus hipnus ir vērts ievākt "uz aci" neredzmo pazīmju izpētei mikroskopā.


    Loliksa 05.februāris, 12:29

    Paldies, tante google izmeta sākuma Cneorhinini, bet neveicās ar nekā skaidra atrašanu.


    Vladimirs S 04.februāris, 23:24

    Спасибо, за и информацию, теперь буду знать!


    Ragaste 04.februāris, 17:05

    Varu minēt, ka pirmajā bildē redzams Sphaerophoria scripta tēviņš, jo spārni ir stipri īsāki par vēdera garumu. Principā šī suga ir vienīgā, kur tās tēviņus var šādi atpazīt, neskatoties uz to ģenitālijām. Taču otrajā bildē redzama Sphaerophoria mātīte un tām parasti sugas ir ļoti grūti nosakāmas, tāpēc arī lai paliek kā vienkārši Sphaerophoria sp.


    VijaS 04.februāris, 12:24

    Paldies, Uģi!


    dziedava 04.februāris, 10:25

    Skatos, ka Merismodes fasciculata grupējas tādās grupiņās. Bet tur tad būtu jāiedziļinās - ir vai nav.


    dziedava 04.februāris, 10:21

    Vai ir pētīts, kā Resupinatus poriaeformis atšķiras no Merismodes?


    kamene 04.februāris, 09:29

    Paldies, Dagmāra!


    Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
    Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2025
    © dabasdati.lv
    Saglabāts