Aktīvie lietotāji: 99 Šodien ievadītie novērojumi: 234 Kopējais novērojumu skaits: 593423
Tu neesi reģistrējies

Tiešraides kameras 2015

2016         2017

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

 • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
 • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
 • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
 • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
 • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
 • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
 • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
 • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
 • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
 • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
 • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
 • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
 • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
 • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
 • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
 • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
 • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
 • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
 • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

 • Jūras ērglis

  Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

  2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

  Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

  Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

  Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

  Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Melnais stārķis

  Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

  Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Zivjērglis

  Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

  Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

   

  Lielais dumpis

  Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

  Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

  Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

  Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

  Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

  Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

  Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

  Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Reihmanis

   

  Vistu vanags

  Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

  Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

   

  Atbalstītāji

   

  Datu pārraide: 

    

  4G rūteri:

   

  Serveris:

  Sistēmas konfigurēšana:

  Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


  Finansiālais atbalsts: 

  PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Projekts COASTLAKE:                                     

  Projekts COASTLAKE:                                   

  Projekts COASTLAKE:                    

   

   

  Pēdējie novērojumi
  Pararge aegeria - 2018-09-21 Ilona_rasa
  - 2018-09-21 bišudzenis
  Odonata sp. - 2018-09-21 bišudzenis
  Sterna sandvicensis - 2018-09-21 bišudzenis
  Hydroprogne caspia - 2018-09-21 bišudzenis
  Pluvialis squatarola - 2018-09-21 bišudzenis
  Calidris minuta - 2018-09-21 bišudzenis
  Charadrius hiaticula - 2018-09-21 bišudzenis
  Calidris canutus - 2018-09-21 bišudzenis
  Limosa lapponica - 2018-09-21 bišudzenis
  - 2018-09-21 meža_meita
  - 2018-09-21 dziedava
  Circus cyaneus - 2018-09-21 dekants
  - 2018-09-16 freimane
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Anas platyrhynchos - 2018-06-03 Dubults
  Ficedula hypoleuca - 2018-06-03 Dubults
  Muscicapa striata - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Phoenicurus ochruros - 2018-06-03 Dubults
  Coccothraustes coccothraustes - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Passer montanus - 2018-06-03 Dubults
  Passer montanus - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Cyanistes caeruleus - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Pica pica - 2018-06-03 Dubults
  Pica pica - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus trochilus - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia communis - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia borin - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Larus argentatus - 2018-06-03 Dubults
  Cuculus canorus - 2018-06-03 Dubults
  Lullula arborea - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Certhia familiaris - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Pica pica - 2018-06-03 Dubults
  Turdus philomelos - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus trochilus - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus trochilus - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Cuculus canorus - 2018-06-03 Dubults
  Carduelis carduelis - 2018-06-03 Dubults
  Serinus serinus - 2018-06-03 Dubults
  Chloris chloris - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus trochilus - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Columba livia domestica - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Passer montanus - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Pica pica - 2018-06-03 Dubults
  Apus apus - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia communis - 2018-06-03 Dubults
  Larus argentatus - 2018-06-03 Dubults
  Larus argentatus - 2018-06-03 Dubults
  Chloris chloris - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Passer montanus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Passer domesticus - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Apus apus - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia communis - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia communis - 2018-06-03 Dubults
  Motacilla alba - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-06-03 Dubults
  Passer montanus - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Parus major - 2018-06-03 Dubults
  Corvus cornix - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Turdus merula - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia borin - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia borin - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-06-03 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-06-03 Dubults
  Larus argentatus - 2018-06-03 Dubults
  Lycaena phlaeas - 2018-09-09 freimane
  Vanessa atalanta - 2018-09-09 freimane
  - 2018-09-21 dziedava
  Polypores sp. - 2018-09-21 roosaluristaja
  Pieridae sp. - 2018-08-26 freimane
  Lycaena phlaeas - 2018-08-26 freimane
  Everes argiades - 2018-08-26 freimane
  Issoria lathonia - 2018-08-26 freimane
  Pedicularis palustris - 2018-09-21 dziedava
  Lullula arborea - 2018-09-21 dekants
  Huperzia selago - 2018-09-21 IevaM
  Juncus bulbosus - 2018-09-21 dziedava
  Polypores sp. - 2018-09-21 IevaM
  Sciurus vulgaris - 2018-09-21 IevaM
  - 2018-09-21 Ansis
  - 2018-09-21 dziedava
  Polypores sp. - 2018-09-21 IevaM
  Lunaria rediviva - 2018-09-21 Ansis
  - 2018-09-21 dziedava
  Impatiens glandulifera - 2018-09-21 Ansis
  Issoria lathonia - 2018-09-16 Ilona_rasa
  Agonopterix heracliana - 2018-09-21 Rallus
  Lithosia quadra - 2018-09-21 Rallus
  Natrix natrix - 2018-09-21 Acenes
  Vipera berus - 2018-09-21 Acenes
  Vipera berus - 2018-09-21 Acenes
  Phylloscopus collybita - 2018-09-21 Rallus
  Turdus viscivorus - 2018-09-21 Rallus
  Dryocopus martius - 2018-09-21 Rallus
  Dendrocopos medius - 2018-09-21 Rallus
  Anthus pratensis - 2018-09-21 Rallus
  Fringilla montifringilla - 2018-09-21 Rallus
  Coccothraustes coccothraustes - 2018-09-21 Rallus
  Prunella modularis - 2018-09-21 Rallus
  Dendrocopos minor - 2018-09-21 Rallus
  Accipiter nisus - 2018-09-21 Rallus
  Alces alces - 2018-09-21 Rallus
  Corvus cornix - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Circus aeruginosus - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Egretta alba - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Ardea cinerea - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Alauda arvensis - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Accipiter nisus - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Anthus pratensis - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Oenanthe oenanthe - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Apatura ilia - 2018-09-20 Līga Strazdiņa
  Phylloscopus inornatus - 2018-09-20 Cumulus
  Regulus ignicapilla - 2018-09-20 Cumulus
  Aeshna mixta - 2018-09-19 Ilona_rasa
  Vulpes vulpes - 2018-09-16 Edgars Smislovs
  Picus canus - 2018-09-20 Rallus
  Lamia textor - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Hydroprogne caspia - 2018-09-20 Igors
  Lasiommata megera - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Tringa nebularia - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Larus argentatus - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Gallinago gallinago - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Hydroprogne caspia - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Anser albifrons - 2018-09-20 Ilona_rasa
  Anser anser - 2018-09-20 Ilona_rasa 1
  Cygnus olor - 2018-09-20 Ilona_rasa 1
  Turdus merula - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Sturnus vulgaris - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Capreolus capreolus - 2018-09-20 Igors
  Phalacrocorax carbo - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Clavulina coralloides - 2018-09-16 Mari
  Cervus elaphus - 2018-09-20 Vīksna
  Charadrius hiaticula - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Buteo buteo - 2018-09-20 Igors 1
  Calidris alpina - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Rallus aquaticus - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Remiz pendulinus - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Buteo buteo - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Pluvialis apricaria - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Aegithalos caudatus - 2018-09-20 i.vasiljevs
  Lymnocryptes minimus - 2018-09-20 Edgars Smislovs
  Sturnus vulgaris - 2018-09-19 DainisKR
  Anas platyrhynchos - 2018-09-19 DainisKR
  Actitis hypoleucos - 2018-09-19 DainisKR
  Columba livia domestica - 2018-09-19 DainisKR
  Passer domesticus - 2018-09-19 DainisKR
  Anthus pratensis - 2018-09-19 DainisKR
  Turdus philomelos - 2018-09-19 DainisKR
  Larus marinus - 2018-09-19 DainisKR
  Larus argentatus - 2018-09-19 DainisKR
  Corvus monedula - 2018-09-19 DainisKR
  Corvus cornix - 2018-09-19 DainisKR
  Hirundo rustica - 2018-09-19 DainisKR
  Motacilla alba - 2018-09-19 DainisKR
  Tetrao urogallus - 2018-09-20 Rallus
  Tetrao urogallus - 2018-09-20 Rallus
  Erithacus rubecula - 2018-05-20 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-05-20 Dubults
  Carduelis carduelis - 2018-05-20 Dubults
  Serinus serinus - 2018-05-20 Dubults
  Chloris chloris - 2018-05-20 Dubults
  Vipera berus - 2018-09-20 kapso
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Passer montanus - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-05-20 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-05-20 Dubults
  Turdus pilaris - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-05-20 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-05-20 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-05-20 Dubults
  Hippolais icterina - 2018-05-20 Dubults
  Acrocephalus palustris - 2018-05-20 Dubults
  Motacilla alba - 2018-05-20 Dubults
  Motacilla alba - 2018-05-20 Dubults
  Columba livia domestica - 2018-05-20 Dubults
  Columba livia domestica - 2018-05-20 Dubults
  Columba livia domestica - 2018-05-20 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-05-20 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-05-20 Dubults
  Erithacus rubecula - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Passer montanus - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Cyanistes caeruleus - 2018-05-20 Dubults
  Pica pica - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Ficedula hypoleuca - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus trochilus - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia communis - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia communis - 2018-05-20 Dubults
  Dendrocopos major - 2018-05-20 Dubults
  Phoenicurus phoenicurus - 2018-05-20 Dubults
  Coccothraustes coccothraustes - 2018-05-20 Dubults
  Serinus serinus - 2018-05-20 Dubults
  Chloris chloris - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Passer montanus - 2018-05-20 Dubults
  Passer domesticus - 2018-05-20 Dubults
  Passer domesticus - 2018-05-20 Dubults
  Passer domesticus - 2018-05-20 Dubults
  Passer domesticus - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Corvus cornix - 2018-05-20 Dubults
  Pica pica - 2018-05-20 Dubults
  Pica pica - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Sturnus vulgaris - 2018-05-20 Dubults
  Upupa epops - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia communis - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-05-20 Dubults
  Regulus regulus - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Fringilla coelebs - 2018-05-20 Dubults
  Passer montanus - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Parus major - 2018-05-20 Dubults
  Corvus cornix - 2018-05-20 Dubults
  Muscicapa striata - 2018-05-20 Dubults
  Turdus philomelos - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Turdus merula - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus collybita - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-05-20 Dubults
  Phylloscopus sibilatrix - 2018-05-20 Dubults
  Sylvia atricapilla - 2018-05-20 Dubults
  Dryocopus martius - 2018-09-20 Rallus
  Cygnus olor - 2018-09-20 gunitak
  Bucephala clangula - 2018-09-20 gunitak
  Anas platyrhynchos - 2018-09-20 gunitak
  Fulica atra - 2018-09-20 gunitak
  Podiceps cristatus - 2018-09-20 gunitak
  Anas penelope - 2018-09-20 gunitak
  Lasiommata megera - 2018-09-20 gunitak
  Aglais urticae - 2018-09-20 gunitak
  Polyommatus icarus - 2018-09-20 gunitak
  Pieris rapae - 2018-09-20 gunitak
  Fistulina hepatica - 2018-09-20 dziedava
  Aegithalos caudatus - 2018-09-20 dziedava
  - 2018-09-20 Ansis
  Issoria lathonia - 2018-09-20 dziedava
  Phellinus ferruginosus - 2018-09-20 dziedava
  Nezināms
  @ aina
  Nezināms Nezināms Nezināms Nezināms
  Pēdējie komentāri novērojumiem
  dziedava 21.septembris, 07:51

  Palūkoju, ka aknene nekonsekventi atzīmēta pie interesantajiem novērojumiem, tāpēc grupiņu, ko pamanīju neatzīmētu, atzīmēju. Uzskatu, ka gana reta un katrs novērojums joprojām atzīmēsanas vērts.


  Cumulus 21.septembris, 06:49

  Vispār jau četri..., bija ieviesusies kļūda! Paldies, izlabots!


  Arnis2 21.septembris, 05:35

  Diemžēl ne.


  Tauriņu Vērošana 21.septembris, 01:21

  Tāds aizdomīgs lidošanas laiks - drīzāk velk uz Aricia agestis. Varbūt ir vēl kāds foto sanācis?


  Tauriņu Vērošana 21.septembris, 01:21

  Neredzot apakšpusi grūti pateikt vai nav tomēr parastais zilenītis (Polyommatus icarus).


  CerambyX 20.septembris, 23:42

  1 vai 3?


  Mari 20.septembris, 21:09

  Vai šī varētu būt parastā apmalpiepe, tikai ļoti jauna?


  lolitapetkevica 20.septembris, 20:53

  Paldies!!!


  CerambyX 20.septembris, 20:44

  18-Sep vēl nebija :)


  forelljjanka 20.septembris, 16:49

  Baltijas reņģu kaija,kāds nomedījis(vistu vanags) ,sācis plūkt,bet iztraucēts,atžirgusi...


  dziedava 20.septembris, 10:33

  Vai nav kāda flēbija?


  felsi 19.septembris, 22:28

  Paldies Marek!


  dziedava 19.septembris, 21:20

  Info no latvijasdaba.lv “Latvijā reti, galvenokārt valsts centrālajā un rietumu daļā. Austrumu daļā nav sastopams.” Ja nav kas mainījies, izcils atradums!!


  Ansis 19.septembris, 20:43

  Šis ir daudz retākais palu staipeknītis; atrodams uz mitrās kūdras, smilts (vālīšu staipeknis aug daudz sausākās vietās, ir lielāks, garāks).


  dziedava 19.septembris, 20:09

  Paldies! :)


  Mangusts 19.septembris, 17:05

  Paldies!


  CerambyX 19.septembris, 14:39

  Carabus clathratus - reta, bet ap Engures ezeru zināms, ka dzīvo.


  Ivars L. 19.septembris, 14:00

  Ļoti interesanti uzaugusi!!!:) Smuka.


  benito 19.septembris, 13:42

  vot tādas aizdomas jau bija!!!


  roosaluristaja 19.septembris, 12:57

  Jā, tā ir.


  Liepzieds 19.septembris, 09:43

  Bildē ir zilzīlīte http://www.putni.lv/cyacae.htm, mazliet gan pabalējusi :)


  IlzeP 19.septembris, 08:17

  Varbūt tomēr pagaidīsim novērotāja (profesionāla entomologa) komentārus - par šo un par brūnuli?


  OKK 19.septembris, 00:57

  Pieņemu, ja kāds iedrukātu, ka pie Pampāļiem (Saldus novada Pampāļu pagastā) ir novēroti 20 Loxodonta africana, tad tikai kāds adminis iedrukātu skriptos noasukumu un pats nopriecātos, ka viņš to prot.


  OKK 19.septembris, 00:28

  Admiņiem: Zilenītis Aricia agestis, Aricia agestis >>>>> Zilenītis nenosakāms. Admiņi guļ?


  OKK 19.septembris, 00:26

  Pēc cik gadiem izdzēsīs šo ne ar ko nepamatoto "novērojumu"?


  LailaG 18.septembris, 23:58

  Paldies,Uldi,par labojumu!


  Vīksna 18.septembris, 22:33

  E.Mūkins apstiprināja, ka ēnainā jumtene.


  felsi 18.septembris, 22:32

  Man palīdzēja Ivars, mīksta, uzspiežot brūnē, baraviku smarža, aug uz skujkoku kritalām.


  dziedava 18.septembris, 22:10

  Paldies :), pašai likās kaut kas nesakarīgs, pat nobildēt sakarīgi nevarēja.


  pustumsa 18.septembris, 22:00

  Paldies


  Mari 18.septembris, 21:47

  Paldies. Inguna! :) Apskatīju internetā pieejamos foto, jā, šķiet, ka būs īstā - trauslā mīkstpiepe. (Vakar pati mēģināju noteikt, nekas jēdzīgs nesanāca)


  felsi 18.septembris, 21:27

  Varētu būt trauslā mīkstpiepe.


  Ansis 18.septembris, 21:08

  Varētu būt Gymnocolea inflata.


  Rallus 18.septembris, 20:26

  Šāda putna sastapšana galvaspilsētā tomēr ir respektējami!


  Vīksna 18.septembris, 20:18

  Paldies !


  lolitapetkevica 18.septembris, 17:07

  Paldies!!!


  lolitapetkevica 18.septembris, 17:06

  Paldies!!!


  pustumsa 18.septembris, 17:04

  Paldies!


  viedais 18.septembris, 12:03

  Paldies Ansi! Man jau bija aizdoma par vērmeļu ''virzienu''. Vispār jau tam ir pietiekami ''agresīva uzvedība''.


  marsons 18.septembris, 11:52

  Paldies! Šai karstajā vasarā šo bija diezgan daudz. Vienā pēcpusdienā apm.150 m garā joslā izcēlu 11 eksemplārus. Citās vasarās nemanīju.


  marsons 18.septembris, 11:44

  Paldies!


  Liepzieds 18.septembris, 11:33

  Paldies!


  de kje 18.septembris, 10:49

  Super!


  OKK 18.septembris, 10:40

  Šos DD novērojumus skatīsies / pētīs pēc 100 - 200 - 500 un vairāk gadiem :)


  OKK 18.septembris, 10:22

  Priedniece, ja pareizi atceros, DD tagadējā projekta vadītāja, kaut ko ierakstīs, bet - reāli neizdzēsīs novērojumu, kuram nav nekāda sakara ar patiesību


  OKK 18.septembris, 08:08

  Šis "novērojums" arī admiņiem jāpārliek kā "nenosakāms" (teica taču!), lai DD nepārvērstos par anonīmo novērotāju fantāziju spēļu laukumu


  OKK 18.septembris, 08:02

  Zilenītis Aricia agestis, Aricia agestis >>>>> Zilenītis nenosakāms. Admiņi guļ? Un - vispār, anonīms "profesionāls biologs"...


  LailaG 18.septembris, 02:09

  Unikāls foto!


  Karmena 17.septembris, 23:29

  Paldies, Marek!


  dziedava 17.septembris, 22:50

  Paldies visiem par sugu noteikšanu un nosaukumu maiņu, kamēr man pašai nepietiek laika tam pievērsties..


  Igors 17.septembris, 22:17

  Varbūt 2g.Kaspijas vai Tundras kaija


  Mari 17.septembris, 21:45

  Paldies, Julita! :)


  Aceralba 17.septembris, 20:56

  Cik jauki, liels paldies!


  dziedava 17.septembris, 18:29

  Paldies! :)


  CerambyX 17.septembris, 18:04

  Peltis izskatās ka ir, bet apaļie caurumi rindā ir Scolytus ratzeburgi


  Aleksandra 17.septembris, 17:14

  Paldies, Baiba un Ilze!


  W 17.septembris, 17:00

  Marek, paldies!


  roosaluristaja 17.septembris, 16:31

  Ja egle, tad droši vien Postia caesia. Cits nekas tādā skatā nenāk prātā.


  Ivars L. 17.septembris, 15:47

  Ir īstā. ;)


  Ivars L. 17.septembris, 13:59

  Kāda no ēkusēnēm.


  Ivars L. 17.septembris, 13:59

  Antrodija. Visticamāk, ka A.sinuosa.


  Ivars L. 17.septembris, 13:57

  Onnia tomentosa


  nekovārnis 17.septembris, 13:25

  leg.>det.?


  Rallus 17.septembris, 11:19

  Protams, ziņojot no lietotnes nebiju izvērsis. Vēlāk papildināšu ar citām bildēm un īpatņiem, arī no iepriekšējās dienas.


  enesija 17.septembris, 10:35

  Araneidae, Larinioides cornutus


  enesija 17.septembris, 10:34

  izskatās pēc L. patagiatus


  nekovārnis 17.septembris, 10:33

  Paldies Inguna un Julita!:)


  enesija 17.septembris, 10:32

  Araneidae, Araneus angulatus


  kamene 17.septembris, 09:31

  Zilganā baltsamtīte Leucobryum glaucum


  Ivars L. 16.septembris, 22:54

  Arī slāņpiepei ir poras, vietām var būt ļoti sīkas, bet vienalga saskatāmas bez lupas.


  roosaluristaja 16.septembris, 22:42

  Maybe. Citi varianti laikam ir vēl neticamāki.


  Līga Strazdiņa 16.septembris, 22:30

  Paldies par apstiprinājumu! ;)


  Melissa 16.septembris, 22:23

  Paldies par noteikšanu.Šeit,Igaunijas pierobežā ir problēmas ar internetu,tādēļ toeši šī iemesla dēļ,man ir atņemta iespēja pašai salīdzināt atradumu noteicējos.


  dziedava 16.septembris, 22:20

  Man likās kkāda slāņpiepe, tai tā neredz, man šķiet


  Ivars L. 16.septembris, 22:09

  Izskatās, ka nav poru - tad jau neskaitās piepe.


  Ivars L. 16.septembris, 22:03

  Jā, ir pareizi!;)


  dziedava 16.septembris, 21:54

  Noteikti zemesmēlīte. Starp sfagniem varbūt Trichoglossum hirsutum, bet droši apgalvot nevaru. Pēdējā foto eksemplārs gan neparasts


  Ivars L. 16.septembris, 21:47

  Lai gan gaiša, tomēr man šķiet, ka tik un tā kastaņbrūnā.


  roosaluristaja 16.septembris, 19:50

  Melnas dižvālenes neeksistē. Vismaz Latvijā ne. Šī ir vai nu kāda no zemesmēlītēm (Geoglossum sp.) vai čūskmēlīšu milnene (Cordyceps ophioglossoides).


  CerambyX 16.septembris, 18:57

  Pa labi gan 2cy putns.


  Kukainis 16.septembris, 18:39

  Laikam tomēr nebūs circenis. Viens no sienāžiem ar īsiem spārniem. Ja nemaldos, Pholidoptera aptera. Pie rokas nav noteicēja.


  Kukainis 16.septembris, 18:36

  Būtu labi neturēt grūsnu mātīti iesprostotu, jālaiž vaļā, lai izdētu olas.


  LV zilzīlīte 16.septembris, 18:32

  jā tas gan tiesa , bet nav jau liela traģēdija.


  felsi 16.septembris, 18:25

  Izskatās pēc gļotsēnes Mucilago crustacea.


  W 16.septembris, 18:24

  Ļoti līdzīga sēnei Radulomyces confluens no Julitas lapas.


  Martins 16.septembris, 16:32

  Interesanti, ka nupat ir vēl viens jauns dievlūdzēja novērojums no Skrīveru apkārtnes - arī nobriedusi mātīte.


  Vīksna 16.septembris, 08:53

  Balodeņu pūcīte.


  Vīksna 16.septembris, 08:52

  Baltdzīslainā aireņpūcīte.


  Vīksna 16.septembris, 08:44

  Paldies !


  Vīksna 16.septembris, 08:19

  Paldies !


  Mari 15.septembris, 22:43

  Varbūt uz sūnām vairāk aug mitruma dēļ? Tas rada iespaidu, ka par substrātu tiek izmantotas sūnas, jo uz kritalas koksnes arī bija šīs piepes "plēksnītes", tikai ievērojami mazāk


  dziedava 15.septembris, 21:39

  Izskatās pēc piepes, jo ir poras. Bet kas aug uz sūnām - nezinu.


  roosaluristaja 15.septembris, 21:02

  Pēc skata visatbilstošākais ir tumšais rumpucis (Helvella atra)


  megere 15.septembris, 20:58

  Cepurītes virspuse bija samtaina, gaiši pelēcīga, garšoja labi.Par sugu arī nedaudz šaubījos, bet visos pieejamos sēņu katalogos neko piemērotāku neatradu. Pagājošo gadu arī tajā pašā vietā atradu divas tādas pašas sēnes, arī uz egles stumbra, tikai neatceros, vai uz tās pašas.


  nekovārnis 15.septembris, 20:57

  Kas zin. Varbūt mednieki/malumednieki darbojušies.


  dziedava 15.septembris, 20:53

  Bijusi maltīte uz akmens?


  nekovārnis 15.septembris, 20:49

  Kāja stirnas, pārējais gan jau ka arī:)


  roosaluristaja 15.septembris, 20:48

  Spriežot pēc naga izmēriem, tā vajadzētu būt.


  roosaluristaja 15.septembris, 20:34

  Pēc kātiņpiepe šī pārāk neizskatās. Varbūt drīzāk sausene?


  dziedava 15.septembris, 20:14

  Pēdējais foto no netālas vietas laikam paskaidro iepriekšējos redzamo. Stirna?


  lolitapetkevica 15.septembris, 18:09

  Paldies!!!


  felsi 15.septembris, 15:57

  Parastā vēršmēlene.


  Vīksna 15.septembris, 14:57

  14 septembrī vēl kādus 10 zīdainos zaglīšus redzēju uz pils R puses sienas un iekšpagalmā, bet maz laika bija vairāk meklēt.


  crabis 15.septembris, 12:07

  cerams, ka sugu pareizi uzminēju


  Līga Strazdiņa 15.septembris, 10:19

  Paldies, Uldi!


  Līga Strazdiņa 15.septembris, 10:18

  Liels paldies par skaidrojumu, Uldi!


  roosaluristaja 15.septembris, 06:37

  Pēc cepurītes virsmas krāsojuma tipiska samtpiepe. Kā no grāmatas. Filcenēm parasti ir vairāk dzeltenbrūno toņu.


  roosaluristaja 15.septembris, 06:30

  Aknenes aug uz lapu kokiem, īpaši ozoliem. Uz eglēm viņas nevar būt.


  Carum carvi 14.septembris, 23:57

  Paldies, Marek!


  Ivars L. 14.septembris, 23:28

  Ēkusēnes vai kautkas dtamlīdzīgs.


  Vīksna 14.septembris, 22:45

  Paldies !


  nekovārnis 14.septembris, 21:48

  Iespējams kāds Larinioides ģints riteņzirneklis.


  kamene 14.septembris, 21:35

  Paldies! Man tā ir jauna suga un, šķiet, arī Pļaviņu novadam.


  kapso 14.septembris, 20:56

  Mani piesaistīja,ka tās bija skaisti baltas un spožas.


  felsi 14.septembris, 20:06

  Vispār jau ēkusēnes ir krāšņas rozīgi oranžīgas mežģīnes, tā tik versija!


  IlzeP 14.septembris, 20:01

  Domāju, ka būs grūti noteikt sugu.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:51

  OK, lai ir! :)


  Bekuvecis 14.septembris, 19:46

  Tiešām smags gadījums. Sānause uz skujukoka ir liels retums! Cepurītes virsa visos 3 foto ir pārgaismojusies līdz vienmērīgam baltumam, nekādas nianses tur nevar saskatīt. Neesmu drošs, vai pat vispār ir sānause.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:30

  Nav vērts īpaši lauzt šķēpus, egļu vai bērzu. Pēc modernās koncepcijas abas sugas ir sabāztas vienā maisā - kā B.edulis.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:28

  Lai arī ar robežšķirtne starp L. aurantiacum un L. albostipitatum nav īsti skaidra ne Initai, ne man, šī nu ir ar tik sniegbaltām zvīņām, ka būs vien baltkāta.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:24

  Varens čemurs! Tādi tik bieži negadās.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:21

  Mušmire gan, bet tikpat labi var būt bālā. Pēc šī vienīgā foto droši nenoteikšu.


  dziedava 14.septembris, 19:16

  Iebildīšu - dabā bija pārāk skaistas! ;)


  Bekuvecis 14.septembris, 19:15

  Lai nu kas, bet ne sērsēne.


  dziedava 14.septembris, 19:15

  Noteikti lai paliek visi foto! Tie nav tikai identifikācijai, bet arī vietas parādisanā un šai gad.arī salīdzināsanai ar otru nov.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:13

  Tā pati P. cervinus vien ir, tikai izcili garkātaina.


  Bekuvecis 14.septembris, 19:11

  Tad tomēr! Jautājums: vai te īsti iederas tie divi foto, kuros dižadatene ir tikai kā sīks balts pleķītis, pārgaismojies līdz pilnīgam detaļu trūkumam?


  Bekuvecis 14.septembris, 19:05

  Ieliku "Sārtlapīte (nenoteikta)", jo vajadzīgās sugas nav DD listē. Konkrēti ir Entoloma serrulatum - tas redzams pēc lapiņu melnajām šķautnēm.


  Bekuvecis 14.septembris, 18:58

  Sugai te būtu tikai 2 varianti, bet ir pārāk vecas un sažuvušas, lai pateiktu, kurš ir īstais.


  Bekuvecis 14.septembris, 18:53

  Adminiem: latīniskajā epitetā jābūt dubultam "l".


  Bekuvecis 14.septembris, 18:52

  Izskatās, ka pirmo reizi pasaulē konstatēta augam ūdenī, gandrīz upes vidū!


  LV zilzīlīte 14.septembris, 18:21

  sairaiķos pie kastaņu koka . atradām uz zemes. sētas vidū. vecā muižas parkā. Paldies ! (:


  felsi 14.septembris, 17:59

  Nevar būt ēkusēnes?


  dziedava 14.septembris, 08:12

  Liels paldies! :)


  Ansis 14.septembris, 07:26

  Birztalas zemzālīte - uzskata par senu krāšņumaugu no Eiropas siltākās daļas, atrodama vecos muižu parkos, kā šeit, Zentenē.


  OKK 14.septembris, 02:26

  Noras samtenis 99,9 %. Netipisks lidošanas laiks


  OKK 14.septembris, 02:11

  Lapseņzirneklis


  galochkin 13.septembris, 22:53

  Впервые вижу такой клюв у синицы да и вообще у мелких птиц. Отчего такое бывает?


  mardzh 13.septembris, 21:44

  Tā ir tā pati vieta (nav vēl viena atradne). Pievienoju foto, kas uzņemts 24.jūlijā. Ilzes 8.augusta novērojumā redzama izaugsme.


  IlzeP 13.septembris, 20:17

  Šeit noteikti nav rakstāma atlanta pazīme AL, bet samulsu, kādu pazīmi ieteikt. Ja zinātu, ka bijis perējums, būtu LL.


  Ivars L. 13.septembris, 19:14

  Man arī tā šķiet.


  Ivars L. 13.septembris, 19:09

  Varētu būt caurspīdīgā mitrumpiepe.


  Ivars L. 13.septembris, 19:07

  Kāda antrodija - dzeltenā vai viļņainā.


  roosaluristaja 13.septembris, 19:07

  Man šķiet, ka varētu būt Ischnoderma benzoinum


  Ivars L. 13.septembris, 19:04

  Man šķiet, ka ir Polyporus tubaeformis - neliela, gaiša, tūtasveida cepurīte ar centrālu, tumšu kātiņu. Šī sanāk 3.atradne Latvijā. Starp šo Tavu atradni un manu pirmo, man ir vēl viena GNP.


  forelljjanka 13.septembris, 18:53

  1.Kur ligzda atradās?Krūmā,augājā,uz zemes,koka zarā,dobumā,malkas grēdā,pažobelē,būrītī???2.Cik augstu?Ja augājā,krūmā,kokā.3.Kādā biotopā?Pļavā,mežā,purvā,parkā,upmalā,niedrājā,slīkšņā,kāpā?Patreiz te var uzskaitīt kādas 20-30 zvirbuļveidīgo sugas,taču arī atbildot uz visiem jautājumiem 100% pateikt autoru nebūs iespējams.Tīri tā uz čuju,kāds no tā sauktajiem "kardueļiem"-dadzītis,kaņepītis...;)


  gunitak 13.septembris, 18:42

  Acainais raibenis.


  LV zilzīlīte 13.septembris, 18:25

  gribētu zināt kāda putna ligzda šī ir . Novērtēšu jebkādu palīdzību


  he* 13.septembris, 18:24

  pagaidām novēroju, ko otro gadu viņa ir turpat un tāda pati, diemžēl īsākā laika periodā tā apzināti neesmu vērojusi. bet paldies par ieteikumu!


  roosaluristaja 13.septembris, 12:59

  Droši vien Polyporus varius.


  roosaluristaja 13.septembris, 12:55

  Baigi tumšā. Manuprāt vairāk izskatās pēc krupju.


  LailaG 13.septembris, 12:49

  Nē,diemžēl nav


  benito 13.septembris, 12:16

  vairāk jau izskatās pēc bērzu baravikas!


  roosaluristaja 13.septembris, 11:22

  Skaidrs. Neesmu dižs lapiņsēņu speciālists, bet teorija māca, ka austeru sānauses aug uz lapku kokiem un ārkārtīgi reti uz skuju kokiem. Manuprāt šī varētu būt kāda cita suga.


  megere 13.septembris, 11:04

  Tas koks ir egle.


  felsi 12.septembris, 22:30

  Julitai! Internetā atradu paskaidrojumus par mikroskopiem ar visu filmiņu lietošanai, nav ar tik dārgi, tik jāsāk darīt. Lamproderma ir uz jautājuma zīmes, tik darba variants.


  dziedava 12.septembris, 22:23

  Mikroskopu es jau pāris gadus domāju un nesaprotu, ko vajag. Bet kko vajag, tas fakts. Lamprodermu es ar iedomājos, bet tur nav citāds kātiņš?


  felsi 12.septembris, 22:01

  Paldies Julita! Liekas, ka tomēr jāpērk būs mikroskops! Par Anša noziņoto, kaut kas līdzīgs ir Lamproderma arcyrionema. Vai gļotsēnēm vrētu pietikt ar skolas tipa mikroskopu(200x palielinājums)?


  dziedava 12.septembris, 21:56

  Līdzīga ir ļoti! Es tik tagad bez datora uc materiāliem nejūtos droši apgalvot kaut ko. Arī - vai Latvijà tāda ir fiksēta..


  felsi 12.septembris, 21:43

  Julitai, 2 bildes piekadrēju tuvāk.


  dziedava 12.septembris, 21:33

  Didymium squamulosum Interesanta versija! Lielāku tuvplānu droši vien nevar? Tai raksturīgs krokojums, bet pa gabalu nav saskatāms..


  dziedava 12.septembris, 21:28

  Cik skaista! Par fizāru šaubos, tai galviņa nav tik regulāri apaļa. Bet kas ir, pagaidām nevaru pateikt.


  dziedava 12.septembris, 21:21

  Jauki, ka sabildētas stadijas! Izskatās pēc kādas fizāras, bet tās plakanās galvas.. Kad būs vairāk laika, papētīšu, te vērtīga info.


  roosaluristaja 12.septembris, 19:02

  Vai nav kāda no ausenēm?


  kamene 12.septembris, 11:35

  Jā, zemais bērzs.


  roosaluristaja 11.septembris, 23:49

  Tas koks ir priede?


  Līvucis 11.septembris, 22:48

  Paldies


  meža_meita 11.septembris, 21:37

  Nezināju par tādām, paldies! :)


  felsi 11.septembris, 20:58

  Varbūt pūkainā mīkstpiepe?


  dziedava 11.septembris, 20:39

  Ja tas nav kāds defekts, tad šīs plakanās pogas ir riktīgi interesantas! Tādai formai vispār piefiksēts tikai viens variants - Didymium clavus. Šobrīd man galīgi nav laika, būtu jāpapēta, bet ka tik nav Latvijai jauna suga..


  dziedava 11.septembris, 19:58

  Ilze, tieši tā! :)


  IlzeP 11.septembris, 19:54

  Kāda sapelējusi (tātad ar citu sēni apaugusi) beka?


  patigunta 11.septembris, 18:44

  Paldies, Marek, aizķēros pie zaļā riteņzirnekļa:), bet uzvedība un lielums neatbilda. Šis četrpunktu riteņzirnekļa eksemplārs mierīgi varēja neslēpties un tēlot ķirbi.


  patigunta 11.septembris, 18:32

  Bet līdzigs ir parastajam krusta zirneklim.


  patigunta 11.septembris, 18:30

  Gluži neizskatās pēc A. diadematus...


  CerambyX 11.septembris, 16:17

  Katalogā Ammoconia caecimacula biežuma atzīme '2-3' (5 ballu skalā), kas sanāk kaut kas pa vidu starp 'reti' un 'diezgan bieži'.


  nekovārnis 11.septembris, 15:17

  Izskatās ka Četrpunktu riteņzirneklis, Araneus quadratus


  patigunta 11.septembris, 14:24

  Zirneklis dabā ir blāvi zaļš (auto režīmā sliktos gaismas apstākļos devis lillā, zaļais redzams "puķu" režīmā), sākumā noturēju par pogaļu vai miniatūru ķirbi, nespēju noticēt, ka tiešām zirneklis, krusta zirnekļa mātītes lielumā. Man galvenais tobrīd bija fiksēt medījuma saķeršanu, iesaiņošanu un slēpšanu.


  Mari 11.septembris, 14:18

  Izskatās pēc zemā bērza (Betula humilis) ...


  Matrus 11.septembris, 11:42

  Pats šo katalogu (grāmatas veidā) dabūju pirms diviem gadiem viesojoties pie DU entomologiem Daugavpilī, kuriem bija kādi 10 eks. iepirkti. Varbūt to vēl var dabūt igauņu tauriņu biedrībā vai vienkārši nokopēt/ieskanēt. Vai gaidīt 2020.g., kad plānots nākamais izdevums...)


  felsi 11.septembris, 11:33

  Varētu būt Uzpūstā saknene.


  CerambyX 11.septembris, 10:40

  Tas katalogs tagad principā bibliogrāfisks retums - vismaz Latvijā. Tā ka grāmata izdota igaunijā, varbūt tur kādi eksemplāri aizķērušies? Mājās varu paskatīt ko katalogs saka par A.caecimacula, bet ja pareizi atceros tad tas nav nekas pārāk rets. Katrā ziņā 'krēslus aiz sajūsmas nelauzu' kad pirmo reizi to sastapu. Ja būtu liels retums, tad atmiņā būtu palicis :)


  Liepzieds 11.septembris, 10:18

  Paldies!


  Rallus 11.septembris, 10:00

  Varētu būt tumšpelēkā mizpūcīte (Lithophane furcifera)


  Rallus 11.septembris, 09:48

  No komentāra nojaušams, ka vērtīga grāmata: http://www.dabasmuzejs.gov.lv/zinatniskas-publikacijas-entomologija


  dziedava 11.septembris, 09:37

  Ir Riccardia multifida?


  Rallus 11.septembris, 09:34

  Vai zini, kur to var iegādāties, ja vēl kāds tirgo? Reizi gadā apskatīt bibliotēkā varētu būt par retu.


  Matrus 11.septembris, 09:28

  Andri, vai Tev nav Latvijas tauriņu kataloga (Savenkov N., Šulcs I. 2010. Latvijas tauriņi. Katalogs, Tallinn, 176 lpp.)? Tur ir ziņas par visu tauriņu sastopamību LV.


  Rallus 11.septembris, 09:23

  Uģi, paldies par šo noteikšanu. Vai zināms kas vairāk par šīs sugas sastopamību Latvijā? DD līdz šim pelēkā vēlpūcīte nav bijusi ziņota. Skatos, ka pēc IGoTerra saraksta, Tev bijis šīs sugas novērojums 2015-09-17 Dāvjos. Skaitās reta vai vēlajā lidošanas sezonā mazāk "pieskatīta"?


  pustumsa 11.septembris, 08:39

  Paldies!


  pustumsa 11.septembris, 08:37

  Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Paldies!


  OKK 11.septembris, 05:54

  Cik piezemēti, cik neromantiski!


  OKK 11.septembris, 05:28

  Nav labākas kvalitātes bildes?


  OKK 11.septembris, 05:24

  Ausainā aurēlija Aurelia aurita


  OKK 11.septembris, 05:18

  Sfingu dzimta, iespējams - sausseržu sfings


  LailaG 11.septembris, 01:06

  Paldies par labojumu!


  OKK 10.septembris, 23:28

  Starp citu, 2. novērojums visā DD vēsturē...


  OKK 10.septembris, 23:25

  Paldies, cits nekas nevar būt...


  OKK 10.septembris, 23:19

  Sorry, ne tur iedrukāju :)


  OKK 10.septembris, 23:16

  Ja tā ir tā, tad 3. novērojums DD?


  Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2018
  © dabasdati.lv
  Saglabāts