Aktīvie lietotāji: 162 Šodien ievadītie novērojumi: 7 Kopējais novērojumu skaits: 623026
Tu neesi reģistrējies

Tiešraides kameras 2015

2016         2017

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

 • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
 • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
 • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
 • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
 • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
 • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
 • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
 • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
 • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
 • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
 • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
 • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
 • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
 • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
 • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
 • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
 • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
 • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
 • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

 • Jūras ērglis

  Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

  2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

  Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

  Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

  Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

  Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Melnais stārķis

  Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

  Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Zivjērglis

  Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

  Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

   

  Lielais dumpis

  Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

  Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

  Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

  Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

  Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

  Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

  Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

  Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Reihmanis

   

  Vistu vanags

  Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

  Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

   

  Atbalstītāji

   

  Datu pārraide: 

    

  4G rūteri:

   

  Serveris:

  Sistēmas konfigurēšana:

  Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


  Finansiālais atbalsts: 

  PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Projekts COASTLAKE:                                     

  Projekts COASTLAKE:                                   

  Projekts COASTLAKE:                    

   

   

  Pēdējie novērojumi
  Cladonia sp. - 2019-02-16 Mo
  - 2019-02-16 Mo
  Corvus corax - 2019-02-17 LīgaKrā
  - 2019-02-16 Mo
  Strix aluco - 2019-02-17 LailaG
  Inonotus obliquus - 2019-02-17 LailaG
  Lepidoptera sp. - 2019-02-17 LailaG
  Garrulus glandarius - 2019-02-14 simila
  Dendrocopos major - 2019-02-17 KrisVi
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-02-17 Karmena 1
  Sciurus vulgaris - 2019-02-17 KrisVi
  Certhia familiaris - 2019-02-15 KrisVi
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Karmena
  Dendrocopos medius - 2019-02-16 Karmena
  Anas platyrhynchos - 2019-02-16 tatia
  Aves sp. - 2019-02-17 tatia
  Strix aluco - 2019-02-17 Rallus
  Cervus elaphus - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Periparus ater - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Poecile montanus - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Columba livia domestica - 2019-02-16 tatia
  Chloris chloris - 2019-02-16 tatia
  Lanius excubitor - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Calicium viride - 2015-05-03 Ansis
  Fringilla coelebs - 2019-02-17 tatia
  Buteo buteo - 2019-02-17 tatia
  Chloris chloris - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Dendrocopos major - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Acolium inquinans - 2015-05-23 Ansis 1
  Dendrocopos minor - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Dendrocopos medius - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Columba livia domestica - 2019-02-17 ūdensvistiņa
  Dendrocopos medius - 2019-02-17 Arnis2
  Cygnus olor - 2019-02-17 Arnis2
  Mergus merganser - 2019-02-17 Arnis2
  Perdix perdix - 2019-02-15 ūdensvistiņa
  Bucephala clangula - 2019-02-17 Arnis2
  Fulica atra - 2019-02-17 Arnis2
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 Arnis2
  Mollisia sp. - 2015-02-04 Ansis
  Plagiothecium curvifolium - 2015-08-04 Ansis
  Lophozia bicrenata - 2015-08-04 Ansis
  Lophozia excisa - 2015-02-04 Ansis
  - 2019-02-17 felsi
  Poecile palustris - 2019-02-17 felsi
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 felsi
  Parus major - 2019-02-17 felsi
  Passer montanus - 2019-02-17 felsi
  Dryocopus martius - 2019-02-17 Rolis
  Typha angustifolia - 2019-02-17 LailaG
  Salticidae sp. - 2019-02-17 Mo
  Glaucidium passerinum - 2019-02-17 Rolis 1
  Tytthaspis sedecimpunctata - 2019-02-17 Mo
  Pyrrhocoris apterus - 2019-02-17 Mo
  Adalia bipunctata - 2019-02-17 Mo
  Lanius excubitor - 2019-02-17 Mo
  Lichenes - 2019-02-17 Aceralba
  - 2019-02-17 Aceralba
  Scoliopteryx libatrix - 2019-02-17 Rolis
  Dryopteris carthusiana - 2019-02-17 Aceralba
  Orthezia urticae - 2015-05-18 Ansis
  Oxalis stricta - 2019-02-17 Aceralba
  Cygnus olor - 2019-02-16 tatia
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Aceralba
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Aceralba
  Capreolus capreolus - 2019-02-16 Acenes
  Dendrocopos leucotos - 2019-02-17 Aceralba
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 Mareks Kilups
  Picus canus - 2019-02-17 Acenes
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Acenes
  Chloris chloris - 2019-02-17 Acenes
  Certhia familiaris - 2019-02-17 Aceralba
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Acenes
  Parus major - 2019-02-17 Acenes
  Chloris chloris - 2019-02-17 Aceralba
  Sitta europaea - 2019-02-17 Acenes
  Cinclus cinclus - 2019-02-16 pustumsa 2
  Passer montanus - 2019-02-17 Acenes
  Poecile palustris - 2019-02-17 Acenes
  Sitta europaea - 2019-02-17 pustumsa
  Parus major - 2019-02-17 pustumsa
  Fringilla coelebs - 2019-02-17 Acenes
  Anas platyrhynchos - 2019-02-16 pustumsa
  Emberiza citrinella - 2019-02-17 Acenes
  Tachybaptus ruficollis - 2019-02-16 pustumsa
  Sitta europaea - 2019-02-17 eksperts 3
  Chloris chloris - 2019-02-17 eksperts 3
  Parus major - 2019-02-17 eksperts 3
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 pustumsa
  Pica pica - 2019-02-17 pustumsa
  Poecile montanus - 2019-02-17 eksperts 3
  Aves sp. - 2019-02-17 Carum carvi
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 pustumsa
  Aegithalos caudatus - 2019-02-17 eksperts 3
  Corvus corax - 2019-02-17 pustumsa
  Emberiza citrinella - 2019-02-17 eksperts 3
  Buteo buteo - 2019-02-17 eksperts 3
  Cygnus olor - 2019-02-16 pustumsa
  Apidae sp. - 2019-02-16 pustumsa
  Anser anser - 2019-02-16 pustumsa
  Anser serrirostris - 2019-02-16 Fuatra
  Alauda arvensis - 2019-02-17 Fuatra
  Brachythecium rutabulum - 2019-02-17 Fuatra
  Lichenes - 2019-02-17 Fuatra
  Scoliopteryx libatrix - 2019-02-17 Fuatra
  Oniscoidea sp. - 2019-02-17 Fuatra
  Ficedula hypoleuca - 2019-02-17 Carum carvi
  Steatoda bipunctata - 2019-02-17 Fuatra
  Nematocera - 2019-02-17 Fuatra
  Nematocera - 2019-02-17 Fuatra
  Nematocera - 2019-02-17 Fuatra
  Cygnus cygnus - 2019-02-16 alyka
  Ardea cinerea - 2019-02-15 Saila
  Culex pipiens - 2019-02-17 Fuatra
  Aves sp. - 2019-02-17 Carum carvi
  Anopheles maculipennis - 2019-02-17 Fuatra
  Larus sp. - 2019-02-16 tatia
  Perdix perdix - 2019-02-15 Fuatra
  Lichenes - 2019-02-15 Fuatra
  Lichenes - 2019-02-15 Fuatra
  Lichenes - 2019-02-15 Fuatra
  Ficedula hypoleuca - 2019-02-17 Carum carvi
  Sciurus vulgaris - 2019-02-17 forelljjanka
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 forelljjanka
  Aves sp. - 2019-02-17 Carum carvi
  Sus scrofa - 2019-02-17 forelljjanka
  Larus argentatus - 2019-02-16 tatia
  Cervus elaphus - 2019-02-17 forelljjanka
  Castor fiber - 2019-02-17 forelljjanka
  Mergus albellus - 2019-02-16 tatia
  Cygnus cygnus - 2019-02-16 tatia
  Mergus merganser - 2019-02-17 Andrejs
  Lepus timidus - 2019-02-17 forelljjanka
  Alcedo atthis - 2019-02-16 tatia
  Anas platyrhynchos - 2019-02-16 tatia
  Aves sp. - 2019-02-17 Carum carvi
  Asio otus - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 valters 2
  Corvus corax - 2019-02-17 Kristers K
  Ardea cinerea - 2019-02-17 Kristers K
  Haliaeetus albicilla - 2019-02-17 Kristers K 1
  Pisaura mirabilis - 2019-02-17 Vīksna
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 ievakiri
  Polypores sp. - 2019-02-16 Vīksna
  Larus argentatus - 2019-02-17 Kristers K
  Brachythecium rutabulum - 2019-02-16 Vīksna
  Bucephala clangula - 2019-02-17 Kristers K
  Radula complanata - 2019-02-16 Vīksna
  Mergus merganser - 2019-02-17 Kristers K
  - 2019-02-16 Vīksna
  Thuidium assimile - 2019-02-16 Vīksna
  - 2019-02-16 Vīksna
  Exochomus quadripustulatus - 2019-02-17 nekovārnis
  Pisaura mirabilis - 2019-02-17 nekovārnis
  Neckera pennata - 2019-02-16 Vīksna
  Coccinella septempunctata - 2019-02-17 nekovārnis
  Lichenes - 2019-02-16 Vīksna
  Dicyphus pallicornis - 2019-02-17 nekovārnis 2
  Bulgaria inquinans - 2019-02-16 Vīksna
  Cygnus olor - 2019-02-17 Ara
  Lichenes - 2019-02-10 Vīksna
  Lichenes - 2019-02-10 Vīksna
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 Ara
  Lichenes - 2019-02-10 Vīksna
  Lichenes - 2019-02-10 Vīksna
  Lichenes - 2019-02-10 Vīksna
  Orthotrichum affine - 2019-02-10 Vīksna
  Pica pica - 2019-02-17 Vīksna
  Corvus cornix - 2019-02-17 Ara
  Nematocera - 2019-02-17 Vīksna
  Salix daphnoides subsp. daphnoides - 2019-02-17 Vīksna
  Cygnus olor - 2019-02-17 gunitak
  Cygnus olor - 2019-02-17 gunitak
  Garrulus glandarius - 2019-02-17 gunitak
  Scolopostethus sp. - 2019-02-17 Vīksna
  Scolopostethus thomsoni - 2019-02-17 Vīksna
  Dendrocopos major - 2019-02-17 gunitak
  Alcedo atthis - 2019-02-17 Snifs 2
  - 2019-02-17 asaris
  Polypores sp. - 2019-02-17 asaris
  Grus grus - 2019-02-17 valters
  Egretta alba - 2019-02-17 Natalja
  Anas crecca - 2019-02-17 Natalja
  Sturnus vulgaris - 2019-02-17 Anta.S.
  Anas crecca - 2019-02-17 Ilona_rasa
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Pūcis
  Cygnus olor - 2019-02-17 Ilona_rasa
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Ilona_rasa
  Sitta europaea - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Accipiter nisus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Poecile palustris - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Sitta europaea - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus corax - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Dendrocopos minor - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus cornix - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus monedula - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Poecile palustris - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus corax - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Lophophanes cristatus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Parus major - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Parus major - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Buteo lagopus - 2019-02-17 forelljjanka
  Polypores sp. - 2019-02-17 kimkim
  Troglodytes troglodytes - 2019-02-17 forelljjanka
  Polypores sp. - 2019-02-17 kimkim
  Dryocopus martius - 2019-02-17 forelljjanka
  Tetrastes bonasia - 2019-02-17 forelljjanka
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Pūcis
  Dryocopus martius - 2019-02-17 gudgalf
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 ZARS
  Tetrastes bonasia - 2019-02-17 Ilmārs Tīrmanis
  Haliaeetus albicilla - 2019-02-17 ZARS
  Dermacentor sp. - 2019-02-17 Ilmārs Tīrmanis
  Corvus cornix - 2019-02-17 Anta.S.
  Passer montanus - 2019-02-17 Anta.S.
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 Anta.S.
  Mergus merganser - 2019-02-17 Anta.S.
  Larus ridibundus - 2019-02-17 jayjay
  Formica rufa - 2019-02-17 kimkim
  Buteo buteo - 2019-02-17 sanchox
  Larus ridibundus - 2019-02-17 Anta.S.
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 kimkim
  Columba oenas - 2019-02-17 dekants
  Larus argentatus - 2019-02-17 Anta.S.
  Dendrocopos major - 2019-02-17 kimkim
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 Anta.S.
  Fulica atra - 2019-02-17 Anta.S.
  Cygnus olor - 2019-02-17 Anta.S.
  Egretta alba - 2019-02-17 alyka
  Rhytidiadelphus triquetrus - 2019-02-17 kimkim
  Vulpes vulpes - 2019-02-17 Matrus
  Sturnus vulgaris - 2019-02-17 Matrus
  Haliaeetus albicilla - 2019-02-17 MāraB
  Trapezonotus arenarius - 2019-02-17 CerambyX
  Accipiter gentilis - 2019-02-17 DanaH
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 Matrus
  Somateria mollissima - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 kimkim
  Scolopostethus thomsoni - 2019-02-17 CerambyX
  Sciurus vulgaris - 2019-02-17 Acenes 2
  Dryocopus martius - 2019-02-17 Acenes
  Scolopostethus pictus - 2019-02-17 CerambyX
  Scolopostethus affinis - 2019-02-17 CerambyX
  Pica pica - 2019-02-17 mocckba
  Picus canus - 2019-02-17 mocckba
  Buteo buteo - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 Pūcis
  Passer montanus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Columba livia domestica - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus cornix - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Columba palumbus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Mergus merganser - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Sitta europaea - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Dendrocopos major - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Ardea cinerea - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Mergus merganser - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Pica pica - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Corvus cornix - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Ardea cinerea - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 Sintija Martinsone
  Pyrrhocoris apterus - 2019-02-17 Izabella
  Pyrrhocoris apterus - 2019-02-17 CerambyX
  Inachis io - 2019-02-17 Izabella 2
  Mergus merganser - 2019-02-17 SintijaK
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 SintijaK
  Mergus merganser - 2019-02-17 SintijaK
  Juniperus communis - 2019-02-17 kimkim
  Vulpes vulpes - 2019-02-17 Pūcis
  Pica pica - 2019-02-17 dekants
  Alauda arvensis - 2019-02-17 dekants
  Parus major - 2019-02-17 SintijaK
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 Latvju_zēns 1
  Periparus ater - 2019-02-17 sanchox
  Nucifraga caryocatactes - 2019-02-17 sanchox
  Aegithalos caudatus - 2019-02-17 sanchox
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 SintijaK
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Sitta europaea - 2019-02-17 SintijaK
  Vulpes vulpes - 2019-02-17 SintijaK
  Anas platyrhynchos - 2019-02-17 SintijaK
  Grus grus - 2019-02-16 gints 1
  Certhia familiaris - 2019-02-17 dekants
  Garrulus glandarius - 2019-02-17 sandrux
  Coccothraustes coccothraustes - 2019-02-17 sandrux
  Cygnus olor - 2019-02-17 sanchox
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 sanchox
  Alauda arvensis - 2019-02-17 sanchox
  Vanellus vanellus - 2019-02-17 dekants
  Strix aluco - 2019-02-16 dekants
  Columba oenas - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-02-17 Pūcis
  Dendrocopos major - 2019-02-17 sandrux
  Pyrrhula pyrrhula - 2019-02-17 sandrux
  Chloris chloris - 2019-02-17 sandrux
  Bucephala clangula - 2019-02-17 sandrux
  Garrulus glandarius - 2019-02-17 vigulis
  Poecile palustris - 2019-02-17 vigulis
  Poecile montanus - 2019-02-17 vigulis
  Corvus cornix - 2019-02-17 sandrux
  Dendrocopos minor - 2019-02-17 kimkim
  Bucephala clangula - 2019-02-17 vigulis
  Mergus merganser - 2019-02-17 vigulis
  Gastrodes grossipes - 2019-02-17 Siona
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 sandrux
  Sitta europaea - 2019-02-17 sandrux
  Parus major - 2019-02-17 sandrux
  Corvus corax - 2019-02-16 Vabale
  Dendrocopos medius - 2019-02-17 sandrux
  Dendrocopos major - 2019-02-16 Vabale
  Dendrocopos medius - 2019-02-16 Vabale
  Certhia familiaris - 2019-02-16 Vabale
  Sitta europaea - 2019-02-16 Vabale
  Lophophanes cristatus - 2019-02-16 Vabale
  Cinclus cinclus - 2019-02-16 Vabale
  Alcedo atthis - 2019-02-16 Vabale
  Poecile palustris - 2019-02-16 Vabale
  Grus grus - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-16 Vabale
  Mergus merganser - 2019-02-16 Vabale
  Parus major - 2019-02-16 Vabale
  Dryocopus martius - 2019-02-17 kimkim
  Mergus albellus - 2019-02-17 Arnis2
  Formica rufa - 2019-02-17 kimkim
  Cygnus cygnus - 2019-02-17 vigulis
  Ardea cinerea - 2019-02-16 13ainars
  Columba oenas - 2019-02-17 Latvju_zēns
  Meles meles - 2019-02-17 Latvju_zēns
  - 2019-02-16 fufuks
  Aves sp. - 2019-01-31 KristīneČ
  Corvus corax - 2019-02-17 vigulis
  Corvus cornix - 2019-02-17 vigulis
  Anas platyrhynchos - 2019-01-15 fufuks
  Chloris chloris - 2019-02-17 vigulis
  Parus major - 2019-02-17 vigulis
  Cyanistes caeruleus - 2019-02-17 vigulis
  Sitta europaea - 2019-02-17 vigulis
  Dendrocopos medius - 2019-02-16 MāraB
  Vulpes vulpes - 2019-02-17 BioEliina
  Rhodobryum roseum - 2019-02-17 kimkim
  Polypores sp. - 2019-02-17 kimkim
  Parus major - 2019-02-17 vigulis
  Dendrocopos major - 2019-02-17 vigulis
  Chrysothrix candelaris - 2019-02-16 Vīksna
  Anser anser - 2019-02-17 Osis
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 sanchox
  Curculionidae sp. - 2019-02-16 Vīksna
  - 2019-02-16 Vīksna
  Curculionidae sp. - 2019-02-16 Vīksna
  - 2019-02-16 Vīksna
  Carabus nemoralis - 2019-02-16 Vīksna
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 sanchox
  Coccinella septempunctata - 2019-02-16 Vīksna
  Araneae sp. - 2019-02-16 Vīksna
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 sanchox
  Tibellus oblongus - 2019-02-16 Vīksna
  Pyrrhocoris apterus - 2019-02-16 Vīksna
  - 2019-02-16 Vīksna
  Asaphidion sp. - 2019-02-16 Vīksna
  Euthrix potatoria - 2019-02-16 Vīksna
  Phragmatobia fuliginosa - 2019-02-16 Vīksna
  Dasypoda sp. - 2019-02-16 Vīksna
  Nematocera - 2019-02-16 Vīksna
  Trichocera sp. - 2019-02-16 Vīksna
  Buteo buteo - 2019-02-17 sanchox
  Capreolus capreolus - 2019-02-17 sanchox
  Troglodytes troglodytes - 2019-02-17 Kurmata
  Nezināms
  @ Dagjak
  Nezināms Nezināms Nezināms Nezināms
  Pēdējie komentāri novērojumiem
  patigunta 18.februāris, 01:05

  Paldies, Tauriņu Vērošana (gribēju jau teikt 04.12.18. :) )


  patigunta 18.februāris, 00:49

  Paldies, Edgar!


  patigunta 18.februāris, 00:12

  Man arī grūti pateikt - bet... vides temperatūra? Mums nav Floridas klimats, pat ne ASV Lielo ezeru rajona klimats, kur zinātnieki uztraukušies par Trachemys scripta invāziju Ēri ezerā, ne par pašiem rupučiem.Varot draudēt nezināmi parazīti un visu zivju izēšana.Man zināmais Tr.s scr. elegans parasti uzturas akvārijā 22- 25 grādu temperatūrā, ja ziemā jāstaigā pa aukstu grīdu, tad ir mazkustīgāks, drīz ielien kādā kaktā, ķepiņas pavisam aukstas. Tuvojas anabioze:D Iespējams - sarkanausu bruņurupuci spēj pie mums veiksmīgi ziemot, vismaz siltās vai vidējās ziemās, ziemas guļa vai anabioze pārciešama. Šis konkrētais rupucis droši vien laimīgāks ir par vientuļu rupuci akvārijā, kuram neviens nevelta uzmanību. Ja izmests, tad veiksmīgā vietā. Zivis un bezmugurkaulniekus viņi ēd gan. Mums akvārijā divas zivis pazuda, līķi netika atrasti. Tomēr - pirms bruņurupuča iegādes ir jābūt apdomīgam, viņi ilgi dzīvo! Iespējams, man zināmo rupuci, kurš nemaz nav mans(iestādes rupucis) , nāksies ņemt pie sevis. Akvāriju nebiju plānojusi... It kā scr. scr. un scr. elegans varot krustoties savā starpā.


  dziedava 17.februāris, 23:43

  Droši vien kāda no molīzijām, iespējams, pelēkā molīzija Mollisia cinerea, bet nezinu, cik droši to var apgalvot bez mikroskopiskiem pētījumiem.


  Vīksna 17.februāris, 23:14

  Paldies !


  felsi 17.februāris, 22:50

  Izskatījās kā sēne ar dobu vidu, uz sūnas nebija, sakni neatradu, sūna bija uz nokaltuša koka.


  dziedava 17.februāris, 22:45

  Tā tiešām ir izskatījās kā sēne (nevis kāda veca auga atlieka)? uz kā auga (uz sūnas, kritalas vai zemes)?


  CerambyX 17.februāris, 22:33

  Peļu klijāns


  Aceralba 17.februāris, 22:27

  Paldies!


  Mo 17.februāris, 20:48

  O, jā, ir - paldies!


  asaris 17.februāris, 20:43

  Domāju ka mārīte Tytthaspis sedecimpunctata


  asaris 17.februāris, 20:37

  Alu pūcīte


  CerambyX 17.februāris, 20:30

  Steatoda bipunctata tā izskatās.


  Carum carvi 17.februāris, 20:12

  Paldies!


  forelljjanka 17.februāris, 19:39

  Nu nē!Varēji kādu sadauzīt,smaķele būtu ne pa jokam!:O Tur pa starpu visādi zirnekļi,mušas ieķepušas,arī tā nav jābūt.Vēl varēji vienkārši olas pagrozīt,jaundētas visas smuki grozās,vecas,pamestas iegūlušās tādā kā vietā,bezmaz pielipušas pie ligzdas materiāla.Zīlītes arī nepieder pie nekādiem ekstrēmagrligzdotājiem,vismaz nekas nav dzirdēts.Aprīļa otra puse,beigas, tad viss sāksies.;)


  Carum carvi 17.februāris, 19:10

  Bet vai tās varētu būt šī gada? Pēc olu satura nevarēja saprast. Laikam jau novēloti šogad iztīrīju..


  forelljjanka 17.februāris, 19:04

  Vajadzētu būt lielajai zīlītei,zilzīlītei gan ļoti līdzīgas,tikai mazākas.Kaut gan, daudzām zīlītēm olas līdzīgas.;)


  Saila 17.februāris, 18:58

  Paldies par labojumu!


  Saila 17.februāris, 18:57

  Paldies par komentāru!


  Carum carvi 17.februāris, 18:53

  Paldies!


  forelljjanka 17.februāris, 18:42

  Kāda no zīlītēm,iespējams zilzīlīte.


  Vīksna 17.februāris, 17:54

  Paldies !


  Kukainis 17.februāris, 16:50

  Rūdolf! Vai Tu to ērci sagūstīji un iesprostoji?


  Vīksna 17.februāris, 16:46

  Paldies !


  Siona 17.februāris, 16:39

  Izskatās pēc septiņpunktu mārītes (Coccinella septempunctata) kāpura! ;)


  Wiesturs 17.februāris, 13:30

  Acleris notana?


  bišudzenis 17.februāris, 12:36

  Vai tiešām noteikts līdz sugai? Bija kādas pazīmes?


  gints 17.februāris, 11:40

  Super :)


  Siona 17.februāris, 10:52

  Tāda rūsgana... nav tomēr rūsganā meža skudra? :)


  Vīksna 17.februāris, 10:46

  Paldies !


  ūdensvistiņa 17.februāris, 10:31

  Izskatās pēc ziemas žubītes.


  dziedava 17.februāris, 10:06

  Tās varētu būt tīklērces Tetranychidae


  kamene 17.februāris, 09:59

  Paldies, Ivar!


  Aceralba 17.februāris, 09:26

  Paldies!


  Aceralba 17.februāris, 09:25

  Paldies!


  Aceralba 17.februāris, 09:24

  Paldies!


  Vīksna 17.februāris, 08:51

  Paldies !


  forelljjanka 17.februāris, 08:23

  Guna,grūti pateikt,visi tie Amerikas līdzinieki parasti ir izturīgāki par Eiropas un izspiež vietējos(Eiropas/Amerikas ūdele,Signāl un c.vēži/platspīļu vēzis),purva bruņurupucis gan ir tik maz(vai vispār ir Kurzemē?),ka šamais,būdams vēl arī viens pats,to neapdraud,bet vai tam klājas īpaši grūti...;) Skumji varbūt vienam!:D Ja pareizi saprotu,ēd viņš zivis,ūdens bezmugurkaulniekus,tās mantas HES-ā netrūkst...


  W 17.februāris, 08:21

  Paldies, Julita:)


  Vīksna 17.februāris, 07:43

  Paldies !


  patigunta 16.februāris, 23:56

  Ar pārziemošanu var apsveikt, bet nedomāju, ka viņam viegli klājies, par bijušo saimnieku un zooveikalu nezinu, ko domāt. Uldi - dzīvnieki ne tikai izbēg, tos arī pamet. Šādus interesantos novērojumus pie sevis pieskaitu dramatiskajiem novērojumiem, atliek cerēt, ka dažiem ir laimīgas beigas. Ja rupucis ir noķerams, tad kāds rupuču mīļotājs varētu dzīvniekam piedāvāt izvēles iespējas. Pašai nācies socializēt un vest pastaigā rupuci, kuram īpašnieks tikai iedeva ar mēru ēst, izmazgāja akvāriju, bet citādi nelikās ne zinis. Pastaigas laikā pamukt var, manējais metās prom pa tramvaja sliedēm... Tik tikko noķēru.


  Ansis 16.februāris, 23:50

  Bildē izskatās taisnas lapas un rizoīdiem bagāti klāts (tūbains) stublājs - tas atbilsts viļņotajai divzobei


  Durkts 16.februāris, 22:50

  klāt ir..


  dziedava 16.februāris, 22:35

  Micarea lignaria līdzīga. Bet vai ir - kas zina..


  dziedava 16.februāris, 22:31

  Man tā kā atgādina Melanohalea sp. (M. olivacea vai M. septentrionalis; bērzs labi der abām), bet droši apgalvot nevaru


  W 16.februāris, 21:24

  Uz pusdzīvas blīgznas kritalas!


  dziedava 16.februāris, 21:02

  Uz kā novērots?


  dziedava 16.februāris, 21:00

  Neparasta..


  forelljjanka 16.februāris, 20:16

  Šamais lopiņš ir atkal veiksmīgi pārziemojis un esot novērots tuvāk HES-a slūžām.


  patigunta 16.februāris, 19:51

  2015. gadā delfīni manīti pie Klaipēdas. Delfinārijs tur nav tālu:)) Vai ir reāli izmukt no delfinārija, gan nezinu. Afalīnas iespējams izmantot arī militāriem mērķiem. Novērojums, protams, patiesi interesants.


  Aceralba 16.februāris, 18:37

  Šodien (16.02.2019.) ~ padsmit metrus no pirmā koka pamanīju kalumus vēl citā kokā (6.-9.foto).


  LV zilzīlīte 16.februāris, 18:35

  Es neko tādu Latvijā neesmu redzējusi dzirdējusi . Fantastiski !!! Bet varbūt būtu jāziņo par to sociālajos tīklos (varbūt) . Bet varbūt tie ir izbēguši...?


  forelljjanka 16.februāris, 17:51

  Tundras sējas zosis.


  IlzeP 16.februāris, 14:04

  Nosaukumu izlaboju. Ehh, divas stundas vēlāk šādus brīnumus tur neredzējām.


  puke 16.februāris, 12:31

  16.02 no rīta pīle turpat pie mola.


  Sintija Martinsone 16.februāris, 11:23

  Lūdzu dzēst šo novērojumu.


  Sintija Martinsone 16.februāris, 11:22

  Lūdzu dzēst šo novērojumu.


  Mareks Kilups 16.februāris, 11:12

  janvāris, jā, protams. uz janvāra novērojuma atkārtojumu varēja cerēt, kad bijām Liepājā centrālajos ziemotāju uzskaišu datumos dažas dienas vēlāk :) bet Ilzei un Ievai tas izdevās Rīgā. nav jau izslēgts, ka tas ir kāds no tiem pašiem šodien redzētajiem putniem... ā nē, zivīm... ā nē sorī - zīdītājiem ;)


  Sintija Martinsone 16.februāris, 11:09

  Fantastiski!


  CerambyX 16.februāris, 10:47

  Latīnisko gan kādam jāpalabo - trunKatus ne pēc ka neizskatās :D


  CerambyX 16.februāris, 10:46

  10.janvārī 1 īpatnis bija Liepājas ostā - tā ka šogad 'uzpeldējums'


  Mareks Kilups 16.februāris, 10:33

  šis ir ļooooti iespaidīgi! vēlreiz apsveicu! (ja par cūkdelfīnu novērojumiem ir redzēti kautkādi apkopojumi (laikam jau saistībā ar Gada dzīvnieka akciju), tad par afalīnu novērojumiem Latvijā neko daudz neesmu redzējis. varbūt Dabasdatos var kāds uztaisīt apkopojumu? pieļauju, ka šis ir pirmais novērojums Latvijā, kad redzēti vienlaikus divi delfīni!?)


  IevaM 16.februāris, 10:09

  Man arī tā šķiet


  dziedava 16.februāris, 09:56

  Ja skujkoks, tad dzeltenā receklene Tremella mesenterica nevarētu būt, jo tā aug uz lapukokiem. Drīzāk Dacrymyces palmatus, kas aug uz skujkokiem.


  CerambyX 16.februāris, 09:27

  Opā, es jau sāku skatīties kalendārā vai nav 1. aprīlis :D Stilīgi! Laikam jau afalīna (Tursiops truncatus)?


  tngu 16.februāris, 09:26

  Tas varētu būt skujkoks. Kadiķis?


  kamene 16.februāris, 09:09

  Paldies!


  Laimeslācis 15.februāris, 20:54

  O! Man prieks un jauna suga! :)


  Vīksna 15.februāris, 20:21

  Paldies ! Vēršmēles, suņmēles tur nav redzētas, neaizmirstules gan pietiekoši.


  dziedava 15.februāris, 19:35

  Tās ir kādas no ciborijām. Uz lazdām it kā augot Ciboria coryli, bet Latvijā, šķiet, neviens īsti nav šķirojis, visas pie spurdžu ciborijām Ciboria amentacea, bet, domāju, mikroskopiski gan jau būtu pierādāmas arī citas sugas. Bet vispār - spurdžu ciborijas esot vienas no pirmajām pavasara sēnēm - tā ka pavasaris klāt! :)


  dziedava 15.februāris, 18:34

  Paldies!


  CerambyX 15.februāris, 18:31

  Šis grūts, jo pirmās stadijas nimfas daudzām sugām visai līdzīgas un nav vēl ieguvušas īsti nekādas pieaugušam īpatnim raksturīgas iezīmes.


  CerambyX 15.februāris, 18:25

  Šis es ar domāju, ka visai droši, ka būs Sehirus luctuosus - ķermeņa virspuse tomēr ar vieglu bronzas atspīdumu, nav 'piķa melna'. Kā arī luctuosus tieši ir saistīta ar neaizmirstulītēm (Myosostis sp.) kamēr morio - g.k. ar vēršmēlēm (bet piemin arī suņmēles, piemēram).


  CerambyX 15.februāris, 18:22

  Paldies, eksemplārs saņemts un, izpētot to tuvumā, jāsaka, ka tas tomēr būs Sehirus luctuosus. Bronzas atspīdums tomēr izteikts un arī citādi viss pārējais tomēr atbilst. Tāds 'trekns' eksemplārs tātad - tuvu sugas maksimālajam iespējamajam izmēram. Pagaidām gribētos teikt, ka pārāk bieža šī suga nav tā ka jebkurā gadījumā foršs atradums :)


  Blakts 15.februāris, 18:11

  Tā izskatās, jā!


  Ilona_rasa 15.februāris, 17:46

  Paldies par noteikšanu!


  Bekuvecis 15.februāris, 16:52

  Novērojuma laiks gan šķērsām...


  Bekuvecis 15.februāris, 16:49

  Otrajā foto redzami tipiski pundurkamolenes kātiņi!


  Bekuvecis 15.februāris, 16:28

  Ir puslocenes, ir. Frišas un skaistas!


  dziedava 15.februāris, 15:38

  Elasmostethus interstinctus?


  dziedava 15.februāris, 14:14

  Kas tā par koka sugu varētu būt? Skujkoks/ lapukoks?


  Laimeslācis 15.februāris, 12:38

  Skaisti! Neesmu speciālists, bet teiktu oranžā puslocene.


  Ilona_rasa 15.februāris, 09:23

  Nu, viņš jau māk maskēties :)


  ūdensvistiņa 15.februāris, 09:05

  Pelēkais.


  de kje 15.februāris, 09:02

  ehhh..sho neizdevaas noverot! :)


  de kje 15.februāris, 09:01

  Busim vienlaicigi noverojuši! :)


  de kje 15.februāris, 08:38

  ok


  Vīksna 14.februāris, 22:03

  Paldies par nosaukumiem !


  cygnologs 14.februāris, 19:27

  Man vienmēr pirmie pavasara vēstnieši (ja runājam par ziemeļu gulbjiem) ir īpatņi ar kakla gredzeniem. Ja ziemas mēnešos tiem bija las;ijumi Vācijā vai Polijā un pēc tam arī Latvijā - tad 100% pavasara migrants :) Vai arī bara lielumam jābūt vismāz virs 30 īpatņiem. Neviens taču nezin cik ziemeļu gulbji katru ziemu par ziemošanas vietu izvēlas Liepājas ezeru.


  Vīksna 14.februāris, 18:39

  Paldies !


  forelljjanka 14.februāris, 17:19

  Nūū,27-jā decembrī pirmie pavasara migranti nu nekādīgi! :DD Sugām, kuras Latvijā vairāk vai mazāk ziemo, jēdziens pirmie pavasara migranti ir ttiikk stiepjams!!!;) Manuprāt būtu atzīmējama vai nu masveidīga migrācija ,vai pierādīta atgriešanās Latvijā no Polijas vai Vācijas,kaut Lietuvas! Gredzenotiem ziemeļniekiem tas nav nekas neiespējams.


  forelljjanka 14.februāris, 17:09

  Paturpinot Ritvaru ,kukaiņu piekūna 1 cy būtu daudz gaišāka galvas virsa un izteiktāka "sejas maska".Savā monitorā gan putnu redzu diezgan brūnu un sliecos vairāk uz purva 1 cy,bet purva jau ir gan.;)


  Rekmanis 14.februāris, 15:49

  Primārās lidspalvas spārna virspusē KP ir bez svītrojuma. Tās ir vienkrāsaini pelēkzilas līdz brūngani melnas atkarībā no putna vecuma. KP nedaudz citas proporcijas šādā pozīcijā - garāka aste; platāki, garāki, un ne tik smaili spārni (salīdzinot ar putnu fotogrāfijā). KP mātītei labi redzama būtu oranžā galva. KP 1cy ķermeņa virspuses krāsojumā dominē brūnais tonis, nevis zilganais tonis, kā putnam fotogrāfijā. KP tēviņš tas noteikti nav. Edgaram bija variants par purva piekūnu. PP M un 1cy tas nav, jo ķermeņa virspuse zilgana, nevis brūna. Bildē spārnu virspusē labi redzamas raibās primārās lidspalvas, kas raksturīgas PP. Zilgani pelēkais ķermeņa virspuses krāsojums norāda uz to, ka tas ir purva piekūna tēviņš. Lūdzu izlabot sugu!


  Matrus 14.februāris, 14:28

  Lūgums pievienot sarakstam šo naktstauriņu sugu.


  Vīksna 14.februāris, 14:11

  Paldies !


  Vīksna 14.februāris, 12:57

  Piepalīdzēšu Uģim ar Mareku kādu blakti pamedīt, cik būs laika, tā jau visu ko bildēju.


  Vīksna 14.februāris, 12:25

  Paldies !


  Vīksna 14.februāris, 12:24

  Paldies !


  kamene 14.februāris, 11:33

  Birztalas skarene Poa nemoralis


  Bekuvecis 14.februāris, 11:01

  Arī rūsganās! Agrāk domāju, ka tās ir trešās izplatītākās Latvijā - pēc skropstainajām (G.fimbriatum) un vainagotajām (G.quadrifidum). Taču pēdējos gados sāk izkatīties (ne tikai pēc DD ziņojumiem), ka varētu būt pat otrās.


  Vīksna 14.februāris, 10:53

  Arī apmēram, kur iepriekšējās zemeszvaigznes bildētas.


  Bekuvecis 14.februāris, 10:53

  Pardon, neuzmanīgi lasīju novērojuma piezīmes + neuzmanīgi pats rakstīju! Pareizi jābūt: rūsganās un skropstainās agrā jaunībā izskatās diezgan līdzīgas. Jaunas sekstainās ir jūtami atšķirīgas.


  Vīksna 14.februāris, 10:51

  Un kādas šīs lūdzu zemeszvaigznes ?


  Durkts 14.februāris, 10:12

  atkal jūtīgā tēma parauta...


  Bekuvecis 14.februāris, 10:10

  Vēl piezīme: rūsganās un sekstainās agrā jaunībā izskatās diezgan līdzīgas, ir viegli sajaukt!


  Bekuvecis 14.februāris, 10:01

  Nu riktīgi rūsgana! :) Un ne tikai.


  CerambyX 14.februāris, 09:55

  Var pie administratores vestibilā to trauciņu (ar norādi ka tas man) atstāt.


  ivars 14.februāris, 09:40

  Ar ko šis novērojums ir interesants?


  Edgars Smislovs 14.februāris, 09:19

  https://dabasdati.lv/lv/observation/7bon4f713lmoj2nhf8os8mh2e7/


  de kje 14.februāris, 09:07

  un kas tad bij shie 4 gab. virs Gaujas?? Velinie promlidotaji vai agrie migranti, vai vnk ''gaujenieki? https://dabasdati.lv/lv/observation/7bon4f713lmoj2nhf8os8mh2e7/


  Laimeslācis 13.februāris, 23:06

  Domāju, ka varēšu uz muzeju, tikai kam nodot, atstāt?


  CerambyX 13.februāris, 22:47

  Ja ir pa ceļam, tad vislabāk būtu nogādāt līdz Latvijas Dabas muzejam - var droši ar smecernieku komplektā, ja nav žēl šķirties no dāvanas :) Ja varbūt LDM nav īsti pa ceļam, tad varam epastā (cerambyx et inbox.lv) precizēt/izdomāt kādu citu variantu kur atstāt šos objektus.


  IlzeP 13.februāris, 22:10

  Skaidrs! Tā kā bija ziņots nenoteikts ķērpis, koncentrējos uz ķērpi.


  Laimeslācis 13.februāris, 21:14

  Priecīga ziņa Uģim! :) Pateicoties auklītei (atrada lēni rāpojam pie atvērta loga pa palodzi), blakts ir pie manis. Dzīva. Ieliku filmiņas trauciņā, kopā ar dažām telpauga lapiņām (lai nav garlaicīgi) :) Vāciņā izdūru caurumiņus. Piektdien man jābūt Rīgā un līdz pusdienlaikam varētu nogādāt, tikai kur? P.S. Zinātnes vārdā varu nodot izpētei arī savu dāvanu - Smecernieku Curculionidae sp. https://dabasdati.lv/lv/observation/risd3senipm0i5pkfr20fsnej5/ bet ja nav vajadzīgs - neglabāšu. :)


  Vīksna 13.februāris, 20:38

  Mazliet kļūme- zeltactiņa.


  IevaM 13.februāris, 19:33

  Paldies!


  Vīksna 13.februāris, 18:31

  Kādreiz zvēre rakstīja, vietējie par svēri sauca.


  dziedava 13.februāris, 18:06

  Priekš brūnās tiešām izskatās par tumšu, ticamāka ir dziedzerainā


  dziedava 13.februāris, 18:01

  Badhāmija gan jau ir. Vai pēc šāda foto droši var noteikt sugu - šaubos, bet hipotēze ir ticama.


  felsi 13.februāris, 17:40

  Tādi paši kāmanā 18.11.18 novērojuma uz lazdas zara.


  felsi 13.februāris, 17:38

  Man liekas, ka dziedzerainā eksīdija.


  felsi 13.februāris, 17:36

  Ragveidīgā kalocera?


  Bekuvecis 13.februāris, 17:06

  Nepārprotams kātiņš ir arī daudziem G.schmidelii eks., sevišķi veciem (arī bildē zemeszvaigzne ir tāda). Tādai sīkaliņai kā G.schmidelii pat tie pāris mm ir gana daudz. Esmu šamējai tādus kātainus eks. atskatījies cik uziet, jo man 2,5 km no mājām ir ikgadēji ražojoša atradne. Taču, die's pasarg', nesaku, ka bildē ir G.schmidelii - tikai norādu, ka arī šādu iespēju te nedrīkstētu izslēgt.


  forelljjanka 13.februāris, 16:32

  https://dabasdati.lv/lv/observation/qihm2l68a6qbmkqs3vu8pgti63/ ;)


  dziedava 13.februāris, 14:15

  Šādos gadījumos, Ilze, es noteikti gribētu, lai saglabātu kā nenoteiktu sēni, jo tas ir daudzkārt vērtīgāks novērojums nekā parasts ķērpis.


  meža_meita 13.februāris, 10:27

  Paldies, Roland! :)


  lichen_Ro 13.februāris, 10:24

  tā ir inficēta Ramalina fraxinea. Lihenofīlas sēnes sugu pateikt bez preparēšanas nav iespējams


  lichen_Ro 13.februāris, 10:21

  Man liekas ka tomēr Chaenotheca trichialis :)


  Durkts 13.februāris, 09:08

  Pa Ventu decembrī/janvārī pie Raņķiem un Lēnu Baznīcas grozījās no 2 - 20 ziemeļu gulbjiem. Tad nozuda, tagad atkal parādās. Nedomāju, ka šie būtu klasiskie migranti, drīzāk - "ventenieki" :)


  bišudzenis 13.februāris, 00:32

  Nepamanīju :)


  Diāna 12.februāris, 23:53

  Par Schmideli un pectinatum atšķirībām - purmajai endoperīdijas kātiņš 1-2 mm, savukārt pwctinatum 4-13 mm. Attēlā kātiņš nepārprotams


  Edgars Smislovs 12.februāris, 23:10

  Novērojuma laiks-10-Nov-2018.


  bišudzenis 12.februāris, 23:05

  Nu šodien pie Grobiñas 14 un pie Skrundas 12. Tas vairāk uzmanības pievēršanai, lai sāk ziñot.


  MJz 12.februāris, 23:02

  Nez vai var būt pārliecināts, ka šie ir pirmie migranti. Es janvārī ap to vietu redzēju 2 ziemeļniekus lidojumā virs Ventas. Kaut gan vakar - 11.02. redzēju arī pārīti uz lauka Rendas apkārtnē.


  Vīksna 12.februāris, 22:47

  Paldies ! Jāpaskatās vairāk mūsu pusē mežā, kurš tad vairāk aug.


  Edgars Smislovs 12.februāris, 21:23

  Interesants novērojums!


  LV zilzīlīte 12.februāris, 21:15

  Man nedaudz žēl dažu kaiju..


  Vīksna 12.februāris, 19:36

  Daudzsēklu balanda nav sarakstā.


  Vīksna 12.februāris, 18:58

  Pilsrundāles pusē visur ar baltiem ziediem, bet Svitenes pusē rozā ziediem mežos sausserži.Un smaržīgie sausserži vietām mežos lielās platībās.


  Vīksna 12.februāris, 17:50

  Domāju, ka grimonis,skaidri gan nezinu.Bet ir , kur daudz viņi mežā saauguši.


  forelljjanka 12.februāris, 16:34

  Ceru ķauķa juv.


  Vīksna 12.februāris, 14:56

  Mauragu rūgtpiene - Picris hieracioides nav sarakstā.


  Vīksna 12.februāris, 14:22

  Kompasa salāts - Lactuca serriola L. nav sarakstā.


  de kje 12.februāris, 14:10

  ehhh..tomer vinjas tur ir!


  de kje 12.februāris, 14:09

  iespaidigi!!


  tatia 12.februāris, 13:05

  Atvainojos, sajaucu sugu. Laboju! :)


  IlzeP 12.februāris, 12:29

  Un ko Andris domā par attēlā redzamo spalvu?


  tatia 12.februāris, 12:18

  Andris, apskatoties divas spalvas (novērojumam to bilde nav pievienota) uzreiz pateica, ka tā ir svītrainā pūce, jauns putns (spārnu sekundārās spalvas). Spalvas un atriju atdevu viņam.


  dziedava 12.februāris, 10:50

  Kāpēc domā, ka Arrhenia retiruga? Ne tāda krāsa, un jo mazāk - tādas izteiktas lapiņas. Tad jau vairāk līdzīga Arrhenia onisca, kas turklāt raksturīga purviem, bet nevaru apgalvot, ka nav vēl kāda līdzīgāka suga.


  dekants 12.februāris, 10:11

  Paldies par balsu ierakstiem - noderēs! Šis bija vairākas minūtes un krūmos virs/pie upītes (vismaz 15m no manis un dzirdams pa gabalu).


  Vladimirs S 12.februāris, 09:38

  Lūgums paskaidrot sugas izvēli, kādi būtu argumenti tam, ka tā ir svītrainā pūce? Spalva pieder ausainās pūcei, bet atšķirt atrijas vidējā izmēra pūcēm (ausainai, meža, purva, svītrainai), kuras barojas ar pelēm, manuprāt, nav iespējams.


  Durkts 12.februāris, 09:02

  redz kā....


  CerambyX 12.februāris, 00:38

  Tas ir vītolu slaidkoksngrauzis (Necydalis major) - samērā reti sastopama suga Latvijā


  CerambyX 12.februāris, 00:36

  Glīti putni


  Vīksna 12.februāris, 00:14

  Paldies !


  Edgars Smislovs 12.februāris, 00:13

  Vai kurmis? http://polistovsky.ru/media1/voices/voices-of-mammals


  Edgars Smislovs 11.februāris, 23:48

  ???


  roosaluristaja 11.februāris, 17:24

  Par zivju ūpi es arī aizdomājos:DDD. Bet atrija vienalga ir par mazu priekš ūpja.


  forelljjanka 11.februāris, 16:24

  Varbūt zivju ūpis ?! :DDD


  tatia 11.februāris, 15:18

  Vakarā tiekos ar Andri Avotiņu, apskatīsim pierādījumus, tad izdibināsim taisnību :)


  nekovārnis 11.februāris, 15:02

  Paldies!:)


  Vladimirs S 11.februāris, 14:51

  Atrija priekš ūpja ir par mazu, spalva izskatās ir ausainās pūces.


  tatia 11.februāris, 12:31

  Jā, Ilze, es jau nosūtīju ziņu pūču izpētes biedrībai, jo izņēmu tās atrijas un spalvas, ko viņiem nodot precīzai sugas noteikšanai. Par tām zivju atliekām man arī pārliecības nav, vairāk balstījos uz spalvām un spalvu kušķi.


  Bekuvecis 11.februāris, 11:32

  Uldi, skropstainajai galīgi neatbilst "skurstenītis" ar pamatnīti tam apkārt. Piekrītu, ka visticamāk ir biezstaru. Tādā gadījumā - īsts retums!


  Bekuvecis 11.februāris, 11:23

  Ir vēl trešā kandidāte, kam piemīt šāds stipri rievots "knābītis" (es teiktu - "skurstenītis") - Šmidela zemeszvaigzne (Geastrum schmidelii). Diemžēl no foto nevar saprast, kas īsti ir ap tās "kakliņu" - vai nu pieķēries kāds gruzis, vai tomēr paliekas no pašas sēnes "apkakles". Un, ja otrais variants, tad - kāda veida "apkakles"? Tā ka korektāk būtu iegrāmatot kā Geastrum sp.


  felsi 11.februāris, 11:09

  Paldies Diānai!


  IlzeP 11.februāris, 11:09

  Zivju atliekām nevajadzētu būt nekādam sakaram ar ūpi, to laikam Uldis gribēja teikt. Spalva gan varētu būt, bet jāprasa pūču speciem.


  felsi 11.februāris, 11:08

  Paldies!


  dziedava 11.februāris, 10:14

  Kas ir šis, es pagaidām atturēšos minēt. Bet ķērpis uz ķērpja gan diezin vai..


  Vīksna 11.februāris, 10:13

  Nemanīju arī komposta salātu.


  Vīksna 11.februāris, 10:07

  Meža dipsaks, bet nav sarakstā.


  Vīksna 11.februāris, 07:35

  Paldies !


  CerambyX 11.februāris, 00:08

  Otiorhynchus ir jā, varbūt arī tiešām sulcatus, bet nu tur sugu noteikšana (bez nopietnākas pieredzes ar šo ģinti) pēc foto tāda 'tricky' padarīšana.


  Vīksna 10.februāris, 23:55

  Paldies !


  tatia 10.februāris, 23:22

  Labojiet, ja esmu kļūdījusies!


  roosaluristaja 10.februāris, 23:19

  Un kāds tam sakars ar ūpi?


  zemesbite 10.februāris, 22:53

  Ķērpis uz ķērpja, laikam, arī nav bijis.


  dziedava 10.februāris, 22:31

  Super, lieliski, viens osis pamazām savāks visas (apzinātās un apzinās jaunas) LV sēņu sugas, kas aug uz ķērpjiem! :)))


  Diāna 10.februāris, 22:22

  Vienkrāsas cerēna nebūs, tai himenofors ir daudz neregulārāks, pie tam konsistence cita. Šī drīzāk varētu būt ieliektā cietpiepe Phellinus conchatus


  Diāna 10.februāris, 22:19

  Peniophora incarnata, domājams


  Diāna 10.februāris, 22:15

  Izskatās pēc parastās sīkpiepes Stereum rugosum. Novērojumiem vajadzētu vienmēr pievienot koka sugu, uz kuras koksnes sēne atrasta, tas ļoti noder...


  Diāna 10.februāris, 22:00

  Šai vajadzētu būt biezstaru zemeszvaigznei Geastrum triplex, pēc foto noteikti nav parastā skropstaina zemeszvaigzne


  Diāna 10.februāris, 21:43

  Šī noteikti nav Geastrum quadrifidum, jo šai sugai peristoms (tas knābītis augšā) ir gluds, attēlā redzamajai - izteikti rievots. Varianti ir Geastrum pectinatum vai G. striatum. Domāju, ka šī visticamāk ir sekstainā zemeszvaigzne Geastrum pectinatum. Manuprāt, sastopama daudz retāk, nekā vainagotā.


  Vīksna 10.februāris, 21:39

  Varbūt ko senāk kā jaunu sugu minēja -riteņzirneklis Gibbaranea gibbosa ?


  Aceralba 10.februāris, 18:58

  Paldies, ļoti jauki, ceru tur kādreiz ieraudzīt arī pašu dzilnu :)


  roosaluristaja 10.februāris, 18:44

  Jā, tipiski melnās dzilnas kalumi.


  roosaluristaja 10.februāris, 18:44

  Tagad jau dokumentācija, domājams, ir normāla. To lapiņsēņu vienkārši ir tik daudz.. Šī nav no tām, ko es spēju atpazīt.


  Aceralba 10.februāris, 18:15

  Nedaudz tālāk vēl uz/pie 2 kokiem bija darbības pēdas (4. un 5.foto).


  kimkim 10.februāris, 18:09

  Aug uz nokaltušās egles stumbra


  kimkim 10.februāris, 18:07

  Pievienoju vēl vienu bildi,no apakšas,kaut gan ne visai veiksmīgi


  forelljjanka 10.februāris, 17:59

  Uģa bildē bija ļoti līdzīga Gastrodes abietum,ja nav pareizi-labojiet.;)


  roosaluristaja 10.februāris, 16:34

  Te cepurītes apakšpusi vajadzēja nobildēt. Šādā skatā - nav variantu.


  Ansis 10.februāris, 16:34

  Pirmajā bildē augšā, koši zaļā ir slotiņu divzobe, zemāk, olīvzaļā tonī - ciprešu hipns; otrajā bildē vairāk redz ķērpi, kladoniju (Cladonia sp.)


  Sintija Martinsone 10.februāris, 16:05

  Sanita, Jums pie Skultes muižas, pie Bīriņiem un Inčukalna novadā visās fotogrāfijās redzama viena un tā pati barotava ar pelēko dzilnu. Laikam gadījusies kāda kļūme, pievienojot foto vai izvēloties novērojuma vietu.


  IevaM 10.februāris, 13:35

  Spīdīgā stāvaine


  roosaluristaja 10.februāris, 12:49

  Šādus jaunus augļķermeņus nav viegli noteikt. Iespējams. parastā apmalpiepe.


  roosaluristaja 10.februāris, 12:47

  Šī arī noteikti nav piepe.Varētu būt želejas flēbija, kaut arī tā pilnīgi pārliecinoši es te pazīmes nevaru saskatīt.


  gunitak 10.februāris, 12:43

  Paldies, Uldi!


  roosaluristaja 10.februāris, 12:40

  Arī šī stingri ņemot nav piepe.


  roosaluristaja 10.februāris, 12:38

  Flēbijas gan pie piepēm nepieder. Himenofors tām ir bez ;porām.


  Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2019
  © dabasdati.lv
  Saglabāts