Aktīvie lietotāji: 52 Šodien ievadītie novērojumi: 40 Kopējais novērojumu skaits: 1635042
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

Tiešraides kameras 2015

2016         2017

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

  • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
  • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
  • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
  • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
  • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
  • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
  • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
  • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
  • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
  • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
  • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
  • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
  • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
  • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
  • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
  • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
  • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
  • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
  • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
  • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
  • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

  • Jūras ērglis

    Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

    2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

    Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

    Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

    Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

    Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

    Teksts: Jānis Ķuze

     

    Melnais stārķis

    Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

    Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Jānis Ķuze

     

    Zivjērglis

    Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

    Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

     

    Lielais dumpis

    Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

    Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

    Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

    Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

    Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

    Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

    Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

    Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

    Teksts: Jānis Reihmanis

     

    Vistu vanags

    Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

    Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

     

    Atbalstītāji

     

    Datu pārraide: 

      

    4G rūteri:

     

    Serveris:

    Sistēmas konfigurēšana:

    Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


    Finansiālais atbalsts: 

    PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Projekts COASTLAKE:                                     

    Projekts COASTLAKE:                                   

    Projekts COASTLAKE:                    

     

     

    Pēdējie novērojumi
    Strix uralensis - 2023-06-05 Gaidis Grandāns
    Strix uralensis - 2023-06-05 Gaidis Grandāns
    Milvus milvus - 2023-06-04 sindi
    Crex crex - 2023-06-05 KrisVi
    Scolopax rusticola - 2023-06-04 KrisVi
    Strix aluco - 2023-06-04 KrisVi
    Scolopax rusticola - 2023-06-04 KrisVi
    Nezināms
    Ignotus
    @ VijaS
    Pēdējie komentāri novērojumiem
    LailaG 04.jūnijs, 23:56

    Paldies,Uģi.


    pētniece 04.jūnijs, 23:45

    Nevar jau zināt,cik balto, cik pelēko.


    guta7 04.jūnijs, 23:24

    Paldies par labojumu!


    roosaluristaja 04.jūnijs, 22:51

    "Specifiskais lidpojums" manuprāt nav diez ko pārliecinoša pazīme. Ausainā pūce lido tieši tāpat un sāk medīt jau krēslā.


    roosaluristaja 04.jūnijs, 22:49

    Kāpēc vajadzīgs "gārnis nenoteikts"? Var ziņot abas sugas


    pētniece 04.jūnijs, 22:20

    Nevarēju izmainīt sugu uz Gārnis nenoteikts.


    Ilgonis 04.jūnijs, 22:17

    paldies, interesants


    ekologs 04.jūnijs, 21:47

    Dzeltenrakstainais lapkoku koksngrauzis (Saperda scalaris) :)


    dziedava 04.jūnijs, 21:46

    Pareizi! Meklējiet īpašās apses Latvijas mežos :)


    roosaluristaja 04.jūnijs, 21:25

    Šādos gadījumos pareizi ir lietot pazīmi RM


    FunnyFox 04.jūnijs, 21:11

    Dārzā sadalot nozāģētu ozola stumbru, 2 nedēļu laikā novēroti vairāki īpatņi.


    felsi 04.jūnijs, 21:09

    Varbūt īpašās apses?:)


    ekologs 04.jūnijs, 20:56

    Koksngrauzis (Leiopus nebulosus/linnei) :)


    ekologs 04.jūnijs, 20:44

    Tumšais apšu koksngrauzis (Rusticoclytus rusticus) :)


    ekologs 04.jūnijs, 20:37

    Melndzeltenā sēņmārīte (Psyllobora vigintiduopunctata) :)


    dziedava 04.jūnijs, 19:45

    Nu šogad tad gaidu Ķemeros! :D


    VijaS 04.jūnijs, 19:36

    Drīzāk jau jāsaka, ka Inguna pārņēmusi monopoltiesības, man pagājušajā gadā nevienas nebija... :D


    piceriko 04.jūnijs, 19:32

    Paldies!


    dziedava 04.jūnijs, 19:30

    Bet vispār - es arī gribu viņu atrast :), jūs te ar Viju privatizējušas visas atradnes :)


    cielava 04.jūnijs, 19:30

    Precizējums - diemžēl šogad, vismaz pagaidām, neligzdo - cauna aizbiedēja un/vai aprija (vismaz vienu, spriežot pec dzirdētajām skaņām, noteikti)


    dziedava 04.jūnijs, 19:27

    Saki, nekāda ne īpašā, parasta suga?! :D 1,5km no otras Tavas atradnes. Interesanti, cik liela teritorija tām sanāk viena populācija?


    felsi 04.jūnijs, 19:14

    Pievienoju mikroskopiju.


    LailaG 04.jūnijs, 19:08

    Paldies,Artur!


    IlzeP 04.jūnijs, 17:51

    Te jau pavisam pēc kaņepīšiem izskatās :)


    gints 04.jūnijs, 17:45

    Paldies, Edgaram Dzenim par balss ieraksta apstiprinājumu!


    cielava 04.jūnijs, 17:32

    https://www.youtube.com/watch?v=IG4xP-Rjscw


    cielava 04.jūnijs, 17:24

    nu skaidrs, kāpēc pažobelēs šogad nečivina zvirbuļi un strazdi, arī svīres pazuda neizligzdojušas


    DaceK 04.jūnijs, 16:12

    Jā, Alvi, Tev taisnība, melnais erickiņš. Nu jau izlidojuši, modernā ligzda tukša.


    spiigana 04.jūnijs, 13:43

    Paldies, Uldi! Nebiju pārliecināta par savu versiju, domāju, varbūt jaunais putns. Ķīķis neienāca prātā, tagad zināšu, ka tas arī te mīt :) .


    Gaidis Grandāns 04.jūnijs, 13:29

    Vai pareizi ievadīta suga un nav nejauši sajaukta ar "dārza ķauķi". Sēlijā reta suga!


    dziedava 04.jūnijs, 13:16

    Pārāk riskanti no plazmodija noteikt :)


    dziedava 04.jūnijs, 13:11

    Pārāk jauna, lai noteiktu līdz sugai un pat ģintij


    ekologs 04.jūnijs, 13:03

    Mitrene gan nebūs. Tas ir kāpurs, iespējams, kādai no Līķvabolēm :)


    SimbaLK 03.jūnijs, 22:17

    3 mazuļi un vecāks sasaucas


    Edgars Smislovs 03.jūnijs, 20:06

    Erickiņš ?


    Lietuviete 03.jūnijs, 18:08

    Liels paldies, Edgar, par sugu noteikšanu!


    ekologs 03.jūnijs, 17:53

    Manuprāt, Skrejvabole (Calathus melanocephalus) :)


    Lietuviete 03.jūnijs, 17:46

    Paldies, Artur!


    ekologs 03.jūnijs, 17:08

    Ceļteku lācītis (Parasemia plantaginis) :)


    ekologs 03.jūnijs, 16:40

    Vai nav gadījumā Apšu pavasarsprīžmetis (Archiearis notha)?


    ekologs 03.jūnijs, 16:22

    Manuprāt Sibinia pellucens. Sugu izvēlnē tādu nepiedāvā.


    adata 03.jūnijs, 15:37

    Paldies par dārza ķauķīti!


    adata 03.jūnijs, 15:29

    Paldies par noteikšanu, lai arī pati jau atpazinu. Šis novērojums kā apliecinājums tam, ka tas ķauķītis tepat vien manā apkārtnē dzīvo. Katru dienu nedzirdu, bet kad ir, padzied bērzā, ābelē, aizlido uz krūmāju.


    ekologs 03.jūnijs, 15:12

    Manuprāt, Sarkanais mīkstspārnis (Cantharis rufa) :)


    roosaluristaja 03.jūnijs, 10:05

    Ja tas ir fotografēts septembrī, varētu būt parastā vītolu miķelīte. Vieta ir piemērota tāda tipa sugām, kas nav šeit vietējās


    piceriko 03.jūnijs, 10:01

    Pievienoju foto ar mazuļiem, lai ir precīzāka atpazīstamība.


    roosaluristaja 03.jūnijs, 10:01

    Varētu būt Pilosella aurantiaca. Adventīva suga


    MoreOrLess 03.jūnijs, 08:28

    Jā, tad jautājums par īsto sugu!


    roosaluristaja 03.jūnijs, 06:44

    Es personīgi tur neko tādu nespēju sasklausīt. Dārza ķauķis ir aktīvs, sarkanrīklīte, čuņčiņš


    Lemmus 03.jūnijs, 05:44

    Paldies par sugu noteikšanu,Marek!


    Gederts 02.jūnijs, 23:46

    Šī gan neizskatās kā sālsastere. Būs kautkāda cita miķelīte. Lapas dikti robainas.


    marsancija 02.jūnijs, 21:07

    Jauna suga Lekstei :) Pagājušajā vasarā uz dambja vēl neredzēju nevienu.


    Ivars Leimanis 02.jūnijs, 19:30

    Visticamāk, rindu antrodija Antrodia serialis.


    Ziemelmeita 02.jūnijs, 16:03

    Paldies,Marek! Meklēju pie garkājodiem,bet nemācēju atrast.


    felsi 02.jūnijs, 16:02

    :)


    dziedava 02.jūnijs, 15:58

    O, interesanti! :)


    Lemmus 02.jūnijs, 15:13

    Šī bija blakus iepriekšējam novērojumam.


    Lemmus 02.jūnijs, 15:12

    Ievācu! Es padomāju par košo,bet samulsināja plakanā forma.


    dziedava 02.jūnijs, 14:52

    Paraudziņu ievāci? :D Tagad šīm Ļeontjevs izdalījis sugas, šī varētu būt Lycogala roseosporum


    adata 02.jūnijs, 13:26

    Paldies, Aini, par info, atpazinu. Brūnspārnu ķauķis šajā vietā ir ieziņots, svilpi vēl vaktēju bērzā. No šī punkta ir aizsūtīts arī "piecminūtes" ieraksts, tur arī vajadzētu būt klusajam ķauķim.


    dziedava 02.jūnijs, 10:07

    Tu mani iedvesmoji, ielaboju visur lākturīti! Laikam jāmēģina Dabasdatus latviskot pakāpeniski pa ģintij, jo visu uzreiz nespēju pavilkt


    Mareks Kilups 02.jūnijs, 09:30

    šim novērojumam vajadzētu mainīt pazīmi uz N. tā vieta nav platknābim piemērots ligzdošanas biotops, suga noteikti tur neligzdoja.


    Ivetta 02.jūnijs, 08:20

    Paldies, Uģi!


    felsi 01.jūnijs, 20:53

    Pievienoju mikroskopiju, Tava pieredze, kribrārija jeb lākturīte:)


    Vīksna 01.jūnijs, 20:12

    Apsveicu !


    Vīksna 01.jūnijs, 20:10

    Apsveicu !


    Ivars Leimanis 01.jūnijs, 19:10

    Paldies, Ansi!


    cielava 01.jūnijs, 17:46

    Precizēju - lai arī entuziastiskas, bija redzamas tikai to vienu rītu. Gan jau svīres patrieca


    Dzeerve 01.jūnijs, 17:40

    Paldies!


    angel 01.jūnijs, 17:39

    Paldies!


    a.b 01.jūnijs, 15:51

    Skaidrs. Paldies !


    nekovārnis 01.jūnijs, 15:49

    Meža zilenītis - tēviņš. Ne sīkā zilenīša tēviņam, ne mātītei nav zila spārnu virspuse (brūna, pelēkbrūna).


    Monta Heidemane 01.jūnijs, 15:15

    Paldies, Lilita!


    Kiwi 01.jūnijs, 14:51

    Paldies, Edgar!


    CerambyX 01.jūnijs, 11:35

    O, mana sapņu suga :D


    CerambyX 01.jūnijs, 10:49

    Det. N.Savenkovs


    CerambyX 01.jūnijs, 10:44

    Suga precizēta pēc N.Savenkova komentāra.


    dziedava 01.jūnijs, 08:34

    Gļotsēne tā nebūs, tā ir sēne, rūsas sēne, kas aug tieši uz priežu skujām


    marsancija 01.jūnijs, 00:50

    Vai varētu būt populus nigra?


    marsancija 01.jūnijs, 00:15

    Paldies, Uģi! Jaucu tinējus ar tīklkodēm:)


    AinisP 31.maijs, 23:58

    Pirmajā audio failā - ir arī lukstu čakstīte, brūnspārnu ķauķis un 1x iedziedas arī mazais svilpis. Otrajā audio failā - dzied arī brūnspārnu ķauķis un 1x zilzīlīte.


    ekologs 31.maijs, 23:42

    Paldies!


    Ilgonis 31.maijs, 22:48

    Paldies, es tikai vienreiz paspēju nobildēt, bet agrāk neredzēts


    felsi 31.maijs, 22:38

    Pievienoju mikroskopiju, apmulsu, A. minuta?


    guta7 31.maijs, 22:13

    Paldies!


    Alef1 31.maijs, 22:12

    Drošvien ka porcellio scaber krāsu morfs. Sarkani lāsumotā ir ļoti līdzīga kā "šķirne" Porcellio scaber lava: https://www.roachcrossing.com/for-sale/non-roach/rough-isopod-6/ https://insektenliebe.com/de/shop/porcellio-scaber-lava/ Cita suga ir tā ar baltu "kleitu", visdrīzāk ka ka oniscus asellus.


    CerambyX 31.maijs, 22:11

    Trešajā foto - dzeltenais gāršas resngalvītis


    Alef1 31.maijs, 22:02

    Trachelipus rathkii.


    Alef1 31.maijs, 22:01

    Porcellio scaber neparasti tumšs eksemplārs. To gat droši varētu pateikt ja būtu vēderpuses fotogrāfija, porcellio ir 2 pāri vēderkāju plaušu (balti plankumi).


    Ilze Ķuze 31.maijs, 21:50

    Paldies, Edgar! Cik jauki, ka varēja noteikt!


    marsancija 31.maijs, 21:29

    Paldies, Edgar!


    CerambyX 31.maijs, 21:21

    Izskatās, kas segliņš. Tad tur divi varianti - cagnagella un irrorella.. Tad nu tomēr paliek Yponomeuta sp. :)


    Ilze Ķuze 31.maijs, 21:11

    Paldies, Ansi!


    angel 31.maijs, 21:08

    Liels paldies par noteikšanu! Ierakstīts arī ir!


    Ilgonis 31.maijs, 20:00

    Paldies, diemžēl augu nepazīstu, tāpēc otreiz nobildēju situāciju ar augu, kurš izskatās pēc viengadīga lakstauga un foto pievienoju novērojumam


    adata 31.maijs, 19:37

    Paldies Edgar! Pašai pārsteigums gan par šo, gan par dzilnu!


    felsi 31.maijs, 19:27

    Ideja laba!


    dziedava 31.maijs, 19:19

    Njā, kas to zina, kas tas varētu būt. Bet vari ielikt FB grupā kā parasts mirstīgais un pavaicāt Ļeontjeva domas.


    Irbe 31.maijs, 19:19

    Melnā dzilna


    Ivetta 31.maijs, 19:12

    Paldies, Uģi!


    felsi 31.maijs, 18:07

    Man izskatās pēc Tubiferas applanata, žēl, ka tad neievācu paraudziņus.


    felsi 31.maijs, 18:01

    Pievienoju mikroskopiju.


    davis_wi 31.maijs, 17:56

    Sorry, atradu, kā var.


    davis_wi 31.maijs, 17:55

    Vairs nevar no lietotnes pievienotajiem ziņojumiem audio pievienot?


    mufunja 31.maijs, 17:37

    bet šaubu nav)) paldies


    Ivetta 31.maijs, 15:14

    Paldies, Uģi!


    CerambyX 31.maijs, 14:32

    Nē, parastais ir pirmais no sīksamteņiem, kas parādās - parasti jau maija vidū (+/- atkarībā no sezonas agruma/vēluma). Purva sīksamtenis gan šogad šajā laikā ar varētu lidot, jo šķiet ir tāda agra vasara.


    spiigana 31.maijs, 14:28

    Paldies, Uģi! Parastajam nav ļoti agrs?


    Ilgonis 31.maijs, 14:17

    Paldies, bieži redzēta bet līdz šim nepazīta


    Izabella 31.maijs, 13:46

    Paldies!


    Ziemelmeita 31.maijs, 13:21

    Paldies Ansi par sūnu noteikšanu.


    Ziemelmeita 31.maijs, 13:20

    Paldies,Ansi!


    nekovārnis 31.maijs, 13:07

    Paldies, Uģi! :)


    dziedava 31.maijs, 12:44

    Reku notikumu attīstība - pēc dienas dzeltenais kļuva rūsgans! https://www.facebook.com/groups/myx.lv/posts/1014448273056993


    Karmena 31.maijs, 12:13

    Paldies par sugas noteikšanu, Uģi!


    zane_ernstreite 31.maijs, 11:49

    Jā, krāsojums visai raksturīgs. Skatos vaboles lielākoties Mareka Ieviņa blogā, un šo kaut kā neatradu, kaut to, ka smecernieks, visumā biju sapratusi


    zane_ernstreite 31.maijs, 11:42

    Paldies, Uģi! Likās, ka smecernieks, bet man, protams, daudz kas var likties ))


    CerambyX 31.maijs, 11:42

    Tā kā smecernieks Polydrusus picus - šķiet gana raksturīga un nesajaucama suga. Neesmu gan pārliecināts vai suga ir Latvijā pirms tam konstatēta. Vismaz 2012. gada Latvijas smecernieku apkopojumā minēta vien kā potenciāla suga (konstatēta Lietuvā), bet nu varbūt kāds šo 11 gadu laikā ir tomēr atradis? Kas zin?... :)


    CerambyX 31.maijs, 11:23

    Deguns nedaudz aplipis ar smiltīm, bet cik varu saskatīt, tad, manuprāt, testudinaria. Pirmajā foto kur no augšas - deguna vidējā daļa sanāk tāda kā ievirzīta nedaudz uz iekšu, novietota dziļāk kā malējās. E.maura viss deguns tā kā plakans, visas 3 daļas vairāk vai mazāk vienā līmenī.


    ekologs 31.maijs, 10:57

    Paldies, Marek! :)


    ekologs 31.maijs, 10:57

    Paldies, Uģi! :)


    CerambyX 31.maijs, 10:55

    Šiem sugas var palīdzēt noteikt augs uz kā kāpuri barojas.


    ekologs 31.maijs, 10:53

    Varbūt pagaidīsim, ko Uģis teiks?


    ekologs 31.maijs, 10:52

    Laikam Marek taisnība Tev ir:) Ja pietuvina to bildi, kur bruņublakts guļ uz muguras un aplūko vēdera apakšpusi pie ģenitālijām, tad forma atgādina Eurygaster testudinaria.


    CerambyX 31.maijs, 10:52

    Man ar vairāk kā saulii, bet nu jā - tā 80/20 :)


    ekologs 31.maijs, 10:40

    Mh...Jā, ārēji ļoti līdzīgas. Pielikšu klāt vēl bildes:)


    nekovārnis 31.maijs, 10:36

    Izskatās, ka sīkais. Otrajā foto, malā, tas ar zilajiem spārniem gan cita suga.


    nekovārnis 31.maijs, 10:24

    Ar Eurygaster bruņublaktīm nejūtos pārāk drošs, bet manuprāt šī ir Eurygaster testudinaria - deguna vidusdaļa šķiet ieliekta uz leju, nevis vienā līmenī ar malējām daļām kā E.maura?


    megere 31.maijs, 10:12

    Tā nu gan nebūs zebiekste. Vairāk izskatās pēc akmens caunas.


    kamene 31.maijs, 09:25

    Paldies, Uģi. Jauna suga pagalmā.


    kamene 31.maijs, 09:20

    Paldies! Tādi vērpumi šur tur pie mums parādās.


    Mežirbe777 31.maijs, 08:23

    Orchis mascula.


    Carum carvi 30.maijs, 23:42

    Sīkais vai meža?


    Carum carvi 30.maijs, 23:41

    Āboliņa sprīžmetis


    Carum carvi 30.maijs, 23:40

    Kāpostu


    dziedava 30.maijs, 23:27

    Nekas cits nesanāca, tāda krāsa arī vairāk raksturīga parastajam.


    Alef1 30.maijs, 21:05

    Laputis ir mārīšu pamatbarība, šur tur tās pat speciāli izlaida šim nolūkam.


    adata 30.maijs, 21:03

    Varētu būt baltblusiņas. Kaitēklis, īpaši siltumnīcā.


    andrisb 30.maijs, 20:26

    Paldies!


    dziedava 30.maijs, 19:49

    Visticamāk, jā. Varētu likties, ka šī tāda parasta suga, bet man pašai tikai kādi 5 novērojumi, gandrīz visi pagājušā gadā..


    Ziemelmeita 30.maijs, 19:18

    Otrā rītā arī izmaińu nav,tikai zem mizas veidojas kūlīte


    Ziemelmeita 30.maijs, 18:49

    Paldies,Julita, par tik ātru noteikšanu. Tad jau droši vien pārējās arī ir tās pašas. Visas atrastas uz priedes koksnes.


    Irbe 30.maijs, 18:45

    Varbūt krūmu ķauķis


    Lietuviete 30.maijs, 16:35

    Paldies!


    Monta Heidemane 30.maijs, 16:04

    Paldies!


    adata 30.maijs, 15:48

    Cekulainā ziepenīte.


    Kiwi 30.maijs, 15:37

    Paldies, Marek!


    Kiwi 30.maijs, 15:36

    Paldies, Uģi!


    CerambyX 30.maijs, 12:39

    Grūti tā attēlā saskatīt, varbūt kādas cikādiņas.


    Karmena 30.maijs, 12:39

    Paldies par sugas noteikšanu, Uģi!


    Rekmanis 30.maijs, 12:11

    Niedru lijas tēviņš


    VitaS 30.maijs, 12:09

    Trejlapu puplaksis


    IlzeP 30.maijs, 11:52

    Drīzāk pēc lijas izskatās.


    nekovārnis 30.maijs, 11:35

    Iespējams daudzveidīgās mārītes (Harmonia axyridis) kāpurs. Mārītes ēd laputis :)


    dziedava 30.maijs, 10:56

    Mikroskopijā no maza gabaliņa jau visu varēja labi saprast :). Tai potenciālajai jaunajai sugai laikam vajadzētu būt tumšākai. Te izskatās, ka ir labs piemērs, kā varētu izskatīties: https://www.gbif.org/occurrence/3894180306 Un augot uz melnajiem plūškokiem - vērts pievērst uzmanību, ja nu tādus redz :)


    VitaS 30.maijs, 10:09

    Pat neiedomājos, ka var būt tāda līdzība. Paldies!


    kamene 30.maijs, 09:17

    Paldies! Tāds man uz garāžas durvīm tupēja.


    nekovārnis 30.maijs, 02:54

    Izskatot iespējamos variantus tā kā pēc sarkankrūšu līķvaboles kāpura izskatās.


    Vīksna 30.maijs, 00:06

    Pļavas spulgnaglene.


    a.b 29.maijs, 23:52

    Paldies.


    Irbe 29.maijs, 23:04

    Purva ķauķis


    Irbe 29.maijs, 22:48

    Mazais ērglis


    CerambyX 29.maijs, 22:28

    Hipparchia alcyone is 'almost' impossible in that location. Without photo proof unfortunately it is impossible to accept this observation as this species.


    Aceralba 29.maijs, 22:06

    Paldies :)


    felsi 29.maijs, 20:54

    Pievienoju mikroskopiju.


    dziedava 29.maijs, 20:12

    Nu super, apsveicu! :)


    Lemmus 29.maijs, 19:31

    Paldies,Uģi!


    Lietuviete 29.maijs, 17:55

    Neesmu pārliecināta, vai tas ir zivjērglis.


    ekologs 29.maijs, 17:14

    Jā, man arī liekas, ka Scymnus frontalis :)


    bitene 29.maijs, 17:12

    Pierādījums ir ievākts, tikai jāsarunā kā nodot.


    anthicus 29.maijs, 16:31

    Scymnus frontalis (sugas nav DD sarakstā).


    Irbe 29.maijs, 15:58

    Pļavu čipste?


    CerambyX 29.maijs, 15:21

    O, apsveicu - šis interesants atradums! Jauna suga Latvijai (noteikšanu apstiprina Nikolajs Savenkovs)! Ja gadās vēl kādreiz tādu pamanīt - nebūtu slikti sagūstīt kādā trauciņā, lai ir vēsturei eksemplārs kā pierādījums, Dabas muzejā par to priecāsimies. Suga gan ārēji visai raksturīga. Lai arī tuvākajās kaimiņvalstīs laikam nav konstatēta, esot izplatījusies, piemēram, Dānijā, tā ka varbūt sugas konstatēšana bija teorētiski sagaidāma. Super - šogad laikam pirmā jaunā tauriņu suga Latvijai :)


    ekologs 29.maijs, 14:30

    Eh...sacerējos:) Paldies!


    CerambyX 29.maijs, 14:06

    Drīzāk Amara fulva vai kaut kas tāds. Prieksrūšu vairogs baigi plats nu un sabulosa laikam Latvijā nav sastopama/konstatēta.


    Ivetta 29.maijs, 13:45

    Paldies, Uģi!


    ekologs 29.maijs, 13:09

    Mīkstspārnis (Cantharis rustica) :)


    ekologs 29.maijs, 13:01

    Sprakšķis (Ctenicera pectinicornis) :


    ekologs 29.maijs, 12:33

    Lapseņzirneklis gan nebūs :) Tas ir kāds no lēcējzirnekļiem, Lēcējzirneklis (Salticidae sp.) :)


    IlzeP 29.maijs, 11:01

    Ir, ir iedzeltenais


    VitaS 29.maijs, 10:58

    Tik interesants eksemplārs :) Un par noteikšanu, ne Tev vienai tā gadās. Man sanāca vaboli no blakts neatšķirt...


    marsancija 29.maijs, 10:46

    Kas pazaudējis šo skaisto spalvu? Tumši brūna ar pelēcīgu nokrāsu lejas daļā. Kātam apmēram trešdaļa balta, tālāk pāriet tumši brūnā. Sānskatā ļoti izteikta S- veida forma. Atļaušos izteikt aptuvenus minējumus- dzērve vai liels plēšputns?


    ekologs 29.maijs, 10:16

    Manuprāt Skrejvabole (Amara sabulosa). Sugu izvēlne tādu nepiedāvā. Ko teiks Uģis, Mareks?


    Dzeerve 29.maijs, 09:57

    Tiešām! Ļoti atvainojos un paldies par labojumu!


    Kiwi 29.maijs, 09:32

    Paldies, Uģi, par labojumu, laikam nepareizi uzspiedās....


    kripoks 29.maijs, 08:59

    :))))


    kripoks 29.maijs, 08:59

    Vakar biju apņēmusies sugas pati noteikt, izskatās, ka neveiksmīgi gan tauriņiem, gan blaktīm, gan graužiem


    Irbe 29.maijs, 08:02

    Mājas čurkste


    picapica 29.maijs, 00:10

    Paldies!


    CerambyX 28.maijs, 23:25

    Oho, super!


    CerambyX 28.maijs, 23:25

    Tā kā uz pakaļspārna balts laukums, tad domāju, ka parastais, bet nu tāds aberants jeb netipisks īpatnis ar reducētiem plankumiem. Pirmajā brīdī pat gan iešāvās prātā vai nevar būt kaut kas retāks... Bet nu šķiet nekas cits nesanāk.


    CerambyX 28.maijs, 23:20

    Interesanti, ka redzamā lapsenīte nav pati bumbuļu panglapsene bet kāds šīs sugas parazitoīds, kas dēj olas tās kāpuros - Torymus sp. vai kas līdzīgs.


    CerambyX 28.maijs, 23:16

    Bruņutis, iespējams grimoņu bruņuts Parthenolecanium corni (nosaukums relatīvi mānīgs - dzīvo arī uz daudziem citiem augiem ne tikai grimoņiem, tajā skaitā upenēm) vai kaut kas līdzīgs.


    Mareks Kilups 28.maijs, 21:20

    paldies! sastapts uz avenes.


    IlgaK 28.maijs, 21:04

    Paldies!


    VijaS 28.maijs, 20:50

    Pēc divām nedēļām nekas vairs nav palicis.


    Randra 28.maijs, 19:55

    https://www.youtube.com/watch?v=K54J_ejZCcs


    Kiwi 28.maijs, 19:30

    Paldies, Mārtiņ!


    ekologs 28.maijs, 17:09

    Vairogblakts (Eurydema oleracea) :)


    Dzeerve 28.maijs, 17:02

    Paldies! :)


    Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
    Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2023
    © dabasdati.lv
    Saglabāts