Aktīvie lietotāji: 313 Šodien ievadītie novērojumi: 11 Kopējais novērojumu skaits: 2122242
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

Tiešraides 2020. gadā

nodrošina Latvijas Dabas fonds

2020. gadā Latvijas Dabas fonds jau devīto sezonu (kopš 2012. gada) izvieto interneta tiešraides kameras – gan sabiedrības izglītošanai, gan pētniecības nolūkos. Tiešraidē var vērot divas jūras ērgļa, ūpja, melnā stārķa, zivjērgļa, vistu vanaga, divas mazā ērgļa un melnās klijas ligzdas.

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

Forums

 


Visas tiešraides kameras vienā logā

 



Tiešraides no aizsargājamo putnu ligzdām Tevi priecē, pateicoties daudzu brīvprātīgo darbam un sabiedrības ziedojumiem.
Putnu vērošana noteikti arī Tavu dzīvi padara krāsaināku. ZIEDO ARĪ TU!

 


 

JŪRAS ĒRGLIS Haliaeetus albicilla Durbē

Kopš 2015. gada tiešraidē vērojamā jūras ērgļu ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma kopš 2014. gada. Ligzda būvēta vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 30 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem 2015. gada janvāra nogalē. Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - atrašanas brīdī šī bija tikai ceturtā Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos. Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes.

2015. gadā ērgļu pāris Durbe un Roberts sekmīgi izaudzināja vienu mazuli - Durbertu. Vairāk par norisēm ligzdā 2015. gadā var izlasīt šeit vai noskatīties īsfilmu. 2016. un 2017. gadā ligzdas saimnieki vairākkārt nomainījās, un ligzdošana nevienā no abiem gadiem netika uzsākta. 2018. gadā šajā ligzdā sekmīgi ligzdoja jūras ērgļu pāris, kas šeit uzturējās kopš 2017. gada marta un kam ligzdas vērotāji devuši vārdus Milda un Raimis. Ligzdā izauga divi mazuļi. Pēc ligzdošanas sezonas ligzda pamazām sabruka, taču jūras ērgļu pāris ligzdu atjaunoja. arī 2019. gadā ligzdā izauga divi mazuļi.

Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

Vairāk informācijas par jūras ērgli var atrast šeit.

Kameras sistēmu izveidoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Ģirts Strazdiņš. Tās uzturēšanā ir palīdzējuši arī Māris Freibergs, Juris Lauva, Arnis Zacmanis, Leks van Drongelens (Lex van Drongelen) un un Jelle Lips.


JŪRAS ĒRGLIS Haliaeetus albicilla Slīteres nacionālajā parkā

Jūras ērgļu ligzdošanas teritorija šajā vietā ir zināma kopš 2010. gada – sākotnēji ērgļi ligzdoja aptuveni 20 gadus vecā mākslīgajā ligzdā, tad pārcēlās un 200 metrus tālāk uzbūvēja tiešraidē vērojamo ligzdu, kurā ligzdoja 2013. gadā. Nākamos piecus gadus ligzda bija neapdzīvota, un vieta, uz kuru bija pārcēlušies putni, nezināma. 2018./2019. gada ziemā ligzdu apmeklēja klinšu ērgļu pāris, tomēr viens no putniem bija nepilnīgi pieaudzis un ligzdošana pavasarī netika uzsākta.

Kameras sistēma pie ligzdas ir uzstādīta 2019. gada sākumā. Rudenī ligzdu sāka apmeklēt jūras ērgļu pāris, abi putni ir bez gredzeniem, līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka vismaz viens vai, iespējams, abi ērgļi ir šai teritorijai jauni – 2013. gadā, kad šajā ligzdā pēdējo reizi tika konstatēta sekmīga ligzdošana, mātīte bija gredzenota.

Ligzda ir būvēta priedē aptuveni 15 metru augstumā, blakus tai ir iekārusies pusizgāzusies priede, kas vējainā laikā beržas pret ligzdas koku, radot čīkstošu troksni. Šī iemesla dēļ mikrofons ir novietots nevis pie ligzdas, kā tas ir citos gadījumos, bet nedaudz nostāk uz zara. Līdz ar to ligzdas skaņas nav tik intīmas.

Šī ir viena no divām jūras ērgļa teritorijām, kas bijušas zināmas Slīteres nacionālā parka teritorijā (vēl trešajā teritorijā ligzda savulaik atradās uzreiz aiz parka robežas). Domājams, ka putni barojas gan jūrā, gan iekšzemē, tomēr par to labu priekšstatu gūsim tad, ja tiks uzsākta ligzdošana.

Kameras sistēmu pie ligzdas uzstādīja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies Helmutam Hofmanim par palīdzību sistēmas uzturēšanā!


ŪPIS Bubo bubo

Tiešraides kamera pie ligzdas novietota 2017. gadā. Ūpju ligzda atrodas Kurzemē. Šī ūpja ligzdošanas teritorija ir zināma kopš 1998. gada, kad dabiskā ligzdvieta atrasta uz zemes. Pēc tam, kad ūpji vairākkārt nesekmīgi ligzdoja uz zemes, Juris Lipsbergs uzbūvēja mākslīgo ligzdu eglē, aptuveni 10 metru augstumā. Ligzda ir tik liela, ka tajā varētu saritināties pieaudzis cilvēks.

Pie ūpju ligzdas uzstādītā kamera ir ar jaunām tehniskām iespējām – tai ir iespējams attālināti regulēt pietuvinājumu un ir nodrošināta nakts redzamība, izmantojot infrasarkano gaismu.

No 2013. līdz 2017. gadam ik sezonu šajā ligzdā ligzdošana noritēja sekmīgi. 2017. gadā tiešraidē varējām vērot, kā ūpju pārim (Bubo un Bo) izaug un ligzdu atstāj trīs mazuļi. Apkopojumi par notikumiem ūpju ligzdā 2017. gadā: I daļa un II daļa.

Lai gan 2018. gada februārī ligzdu sāka apmeklēt ūpju pāris, ligzdošana nezināmu iemeslu dēļ netika uzsākta. Arī 2019. gada ziemas beigās-pavasarī ūpis regulāri apmeklēja ligzdu un nesekmīgi mēģināja sasaukt dzīvesbiedri. Ligzdošana nenotika.

Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

Kameras sistēmu izveidoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Pēteris Daknis.


MELNAIS STĀRĶIS Ciconia nigra

Šī ligzda Siguldas novadā ir atrasta divus gadus pirms kameras uzlikšanas, un pirmā sezona, par kuru mums ir pilnvērtīga informācija, ir par 2017. gadu, kad izšķīlās četri mazuļi, un izauga trīs.

Ligzdošanas iecirknis ir zināms ļoti sen. Iepriekšējā ligzda turpat netālu ir zināma vismaz kopš 1982. gada un tika izmantota līdz 2005. gadam, kad to izpostīja cauna. Droši vien jau tad putns pārcēlās uz šo ligzdu. Ligzda kā tāda ir ļoti tipiska melnā stārķa ligzda - uz priedes sānzara 1,8 m no stumbra, bet mazliet neparasti ir tas, ka tā atrodas jau apkārtējo koku vainagu vidusdaļā - apmēram 18 metru augstumā, nevis ir paslēpta zem vainagiem. Neparasts pie šīs ligzdas ir arī kameras sensora novietojums, jo tas atrodas nevis pie koka stumbra, bet uz zara aiz ligzdas. Tas ir tādēļ, lai visu dienu saule nespīdētu kamerā - ligzdas zars ir vērsts gandrīz precīzi uz dienvidiem.

Ligzda atrodas boreālajā mežā ar pieklājīgi vecām priedēm (varētu būt starp 150 un 200 gadiem) un eglēm. Tāpēc nebūs liels brīnums, ja kamerā ar balsi vai klātienē var atzīmēties vairākas pūču sugas (piemēram, urālpūce) un riekstrozis.

2018. gadā ligzdošana bija sekmīga pārim bija četri mazuļi, kuri visi veiksmīgi izlidoja. 2019. gadā tēviņš neatrada partneri, un ligzdošana nenotika.

Kameras sistēma ir uzstādīta, piedaloties Jānim Ķuzem, Jānim Rudzītim un Mārim Strazdam. Īpašs paldies arboristam Eduardam Ozoliņam.

Forums latviešu valodā


ZIVJĒRGLIS Pandion haliaetus

Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē Saldus novadā. Šī zivjērgļu ligzdošanas teritorija ir zināma jau kopš 1989. gada, kad tika atrasta ligzda bebrainē. 90. gadu sākumā tika uzstādīta mākslīgā ligzda eglē, diemžēl koks nolūza 1996. gadā. Pēc tam zivjērgļi ligzdojuši bebrainē dažādos nokaltušos kokos.

2007. gada novembrī Aigars Kalvāns uzstādīja mākslīgo ligzdu priedē, kuru 2010. gadā pirmo reizi apdzīvoja zivjērgļu pāris. Diemžēl tajā gadā ligzdošana nebija sekmīga. No 2012. līdz 2015. gadam ligzda bija apdzīvota un ligzdošana sekmīga – 2012. gadā tika izvesti trīs zivjērgļa mazuļi, 2013. gadā – viens, 2014. gadā – divi un 2015. gadā – trīs. 2016. gadā ligzda bija apdzīvota, bet ligzdošana nesekmīga.

2017. gadā, kad pie šīs ligzdas tika uzstādīta tiešsaistes kameras sistēma, zivjērgļi ligzdoja sekmīgi. 2018. gadā ligzdošanu uzsāka tas pats tēviņš, kas šeit ligzdoja iepriekšējā gadā Teo un cita mātīte, kura tika nodēvēta par Tiju. Tija izdēja 3 olas un sāka tās perēt, taču 1. maijā tiešraides sistēmu sabojāja negaiss un tālākās norises ligzdā nevarējām vērot. 2019. gadā ligzdā atgriezās Teo, taču pāris neizveidojās un ligzdošana nebija sekmīga.

Kameras sistēmu izveidoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Aigars Kalvāns, tās uzturēšanā ir palīdzējis arī Jānis Jansons.

Forums latviešu valodā


VISTU VANAGS Accipiter gentilis

Vistu vanaga ligzda šajā vietā Rīgā ir zināma kopš 2016. gada – domājams, ka ligzdojošais pāris šurp pārcēlās no citas mājvietas aptuveni 600 metru attālumā. Ligzdas tuvākajā apkārtnē ir gan rūpnieciski objekti, kuru skaņas fons ir nereti dzirdams, gan privātmāju apbūve. Pats ligzdas koks atrodas nelielā mitrā teritorijā, kas aizaugusi ar nezālēm un krūmiem. Ligzda uzbūvēta melnalksnī, kas aug grāvja malā. Vanags savu māju uzbūvējis uz vārnas ligzdas atliekām. Par to, ka vārna bijusi izturīgu celtniecības materiālu piekritēja, aizvien liecina ligzdā iepītās metāla stieples.

Ligzda šajā laikā tikusi kontrolēta un tajā gredzenoti mazuļi. Šis pāris, un jo sevišķi mātīte, apmeklējušo gredzenotāju vidū zināma ar savu īpašo raksturu tā mēdz uzvesties sevišķi agresīvi un uzbrukt cilvēkiem, kad tie vēl tikai tuvojas ligzdai. Savukārt pie cilvēkiem un tehnikas, kas darbojas aiz sētas netālajā rūpnieciskajā objektā, putni ir pieraduši un tiem nepievērš uzmanību. Interesanti, ka laikā, kad mātīte iedēja pirmo olu, pavisam netālu, aptuveni 50 m no ligzdas, vārnu pāris būvēja savu ligzdu. Vārnas ir biežs vistu vanagu barības objekts, bet gadās novērot, ka vanagi savas ligzdas tuvumā citus ligzdojošos putnus neaiztiek, un tie šo drošības zonu izmanto.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas uzstādīja Ģirts Strazdiņš, Arnis Zacmanis un Jānis Rudzītis. Paldies SIA "Darba Spars" par sadarbību!

Forums latviešu valodā


MAZAIS ĒRGLIS Clanga pomarina - ligzda bērzā

Tiešraidē redzamā mazo ērgļu ligzda Zemgalē ir zināma kopš 2017. gada jūlija, kad tajā konstatēts viens jaunais putns. Tā ir būvēta bērzā aptuveni 20 metru augstumā. Spriežot pēc ligzdas materiāla, ligzda ir vismaz piecus gadus veca (apakšējās daļas jau ir daļēji sadalījušās).

Tiešsaistes kameras sistēma šajā vietā ir izvietota 2018. gada pavasarī. Vēlāk, ligzdošanas sezonas laikā, ligzdā uzturējās mazo ērgļu pāris, tomēr ligzdošana netika uzsākta. 2019. gadā ligzdošana tika uzsākta, mātīte izdēja vienu olu, taču tā neizšķīlās.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis, tās uzturēšanā ir palīdzējis arī Valdis Lukjanovs un Ģirts Strazdiņš.

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta "Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā" (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.

Forums latviešu valodā


MAZAIS ĒRGLIS Clanga pomarina - ligzda eglē

Ligzda atrodas Zemgales rietumu malā. Tā ir atrasta 2018. gadā.

Ligzda ir būvēta eglē 17 metru augstumā, stabilā trīs žuburu žāklē. Pēc novietojuma tā ir vērtējama kā tipiska mazo ērgļu ligzda – aptuveni puse no visām mazo ērgļu ligzdām Latvijā atrodas eglēs, un liela daļa no tām ir būvēta šādās vietās, kur stumbra lūzuma vietā zari ir izveidojuši vairākas jaunas galotnes. Spriežot pēc ligzdas izmēriem un materiāla stāvokļa, ligzda ir vismaz piecus gadus veca.

2019. gadā ligzda priecēja skatītājus ar harmonisku ligzdošanu ērgļu pāris Anna un Andris izaudzināja vienu mazuli, kas auga mierīgi, barības pārpilnības apstākļos un veiksmīgi izlidoja.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies par atbalstu Jānim Kažotniekam un Renātei Kviesei!

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta "Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā" (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.

Forums latviešu valodā


MELNĀ KLIJA Milvus migrans

Tiešraidē vērojamā ligzda atrodas melnās klijas ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Iepriekš putni ligzdoja citā ligzdā, savukārt šī, kas ir būvēta vecā bērzā, ir atrasta 2017. gadā. Gan atrašanas gadā, gan divos turpmākajos gados šajā ligzdā klijas sekmīgi ligzdoja.

Kā tas klijām ir raksturīgi, ligzda ir bagātīgi pušķota ar cilvēku radītām "dekorācijām" – plēvēm, lupatām un striķu gabaliem, arī uz zemes zem ligzdas ir nokrituši plastmasas plēvju gabali.

Tiešraides sistēma pie ligzdas ir uzbūvēta marta beigās, pirmais putns ligzdā pārradās 6. aprīļa pēcpusdienā.

Kameras sistēmu uzbūvēja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis, piedaloties arī Pēterim Daknim, Aleksejam Šarīpinam un Renātei Kviesei. Paldies Aigaram Kalvānam par informāciju par ligzdas apdzīvotības vēsturi.

 


 

 


VĒSTURE

2015
2016
2017
2018
2019

 

 


ATBALSTĪTĀJI

Datu pārraide: 

Finansiāls un tehniskais atbalsts, 4G rūteri:

Sistēmas konfigurēšana:

 

  

 

PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

 

 

Pēdējie novērojumi
Grus grus - 2025-04-01 Maris Maskalans
Grus grus - 2025-04-01 Maris Maskalans
Anser sp. - 2025-04-01 Maris Maskalans
Grus grus - 2025-04-01 Maris Maskalans
Grus grus - 2025-04-01 Maris Maskalans
Buteo buteo - 2025-04-01 Maris Maskalans
Grus grus - 2025-04-01 mardzh
Nezināms
Ignotus
@ zemesbite
Pēdējie komentāri novērojumiem
Mareks Kilups 01.aprīlis, 06:19

vai droši, ka nav sarkanā? Kurzeme tomēr.


a.b 31.marts, 23:24

Tik daudz putnu, tik tālu, uz vietas bez jaudīga teleskopa grūti kaut ko atšķirt. Safotografēju horizontu, mājās pārbaudīju kas tu ir )


Edgars Smislovs 31.marts, 22:26

http://www.putni.lv/calalp.htm http://www.putni.lv/scorus.htm


Amanda 31.marts, 22:12

Meža pīles spalvas


a.b 31.marts, 21:59

Nav gadījumā kāda kuitala ?


gb 31.marts, 21:37

Pieliku foto. Diemžēl neko piemērotāku kā Parastais šņībītis, neatradu


Zigurds Krievans 31.marts, 21:14

Labi atradījās:) , vakar dienas otrajā pusē tā arī nesanāca atrast.


Edgars Smislovs 31.marts, 20:06

Būs sajaukta suga ievadot novērojumu.


Zigurds Krievans 31.marts, 19:21

Viena bija normāla akmeņu čipste. Šī tāda jocīgāka, iesārtām krūtīm. Ar akmeņu?


Ivetta 31.marts, 18:20

Paldies, Uģi!


ekologs 31.marts, 18:01

Kārklu raibenis (Nymphalis xanthomelas).


Rallus 31.marts, 17:02

Pēc silueta izskatās kā sila strazdi, atbilstu arī aprakstam. Līdzīgs ir arī dziedātājstrazds.


OlgaK 31.marts, 15:40

Izskatās, ka tās ir mājas pīles - melnās zviedru pīle (black Swedish duck).


enesija 31.marts, 15:38

Krasta medniekzirneklis, Dolomedes plantarius


alexborzenko 31.marts, 12:37

galu galā atrada viņu:)


Lemmus 31.marts, 10:14

Paldies!


roosaluristaja 30.marts, 22:22

Manuprāt viena no vilkpienainēm


Amanda 30.marts, 20:58

Sloka


adata 30.marts, 20:49

Paldies, Marek!


Toms Čakars 30.marts, 20:35

Paldies!


Osis 30.marts, 20:31

Dzilnītis


finesse 30.marts, 19:57

Paldies, Uldi, par noteikšanu


roosaluristaja 30.marts, 19:25

Kāda grieze?? Agrākās griezes Latviijā atgriežas aprīļa beigās. Turklāt vēl pazīme - ligzda ar olām. Varbūt sloka?


gunitak 30.marts, 19:05

Liels paldies par noteikšanu, Uldi, man jauna suga!


Miksrieksts 30.marts, 17:00

Paldies, Uldi!


dziedava 30.marts, 16:57

Paldies!


ekologs 30.marts, 16:04

Kārklu raibenis (Nymphalis xanthomelas).


ekologs 30.marts, 15:30

Ķērpju māņkrabjzirneklis (Philodromus margaritatus).


IlzeP 30.marts, 13:20

Sarkans/rozā knābis un melns paugurs ir tikai šai sugai.


Justs K 30.marts, 13:19

https://photos.app.goo.gl/Xo4cTPtEBL7vfbto7


Toms Čakars 30.marts, 12:35

Paldies!


Eggy 30.marts, 11:40

Paldies!


ievakiri 30.marts, 11:04

Šim noteikti jābūt pie interesantajiem!


roosaluristaja 30.marts, 10:41

Liesmainās egļu piepes var būt arī uz lazpu kokiem. Tas nav nekas neparasts


roosaluristaja 30.marts, 10:37

iespējams, Aporpium macroporum, ja uz apses


roosaluristaja 30.marts, 10:20

Varētu būt Xylodon quercinus. Igaunijā tāda suga nav astrasta, protams, tā būtu arī jauna suga Latvijā. Ģintī ir vairākas sugas, kuras nav viegli atšķirt


Amanda 30.marts, 08:43

Dzeltenā stērste


dziedava 30.marts, 08:26

Tā kā te ir skaidri saskatāmas kājiņas, mainu uz P.notabile


Osis 29.marts, 22:30

Paldies Edgar!


Osis 29.marts, 22:28

Paldies Amanda!


zemesbite 29.marts, 19:48

Paldies, Julita!


ekologs 29.marts, 19:11

Kāda no klaidoņpelēm.


ekologs 29.marts, 19:07

Alkšņu zilais lapgrauzis (Agelastica alni).


Amanda 29.marts, 18:10

Izskatās pēc zilzīlītes


Amanda 29.marts, 18:07

Niedru lija


Amanda 29.marts, 18:05

Paugurknābja gulbis


CerambyX 29.marts, 17:47

Jā, tā man ar izskatās, ka šī suga


ekologs 29.marts, 15:47

Septiņpunktu mārīte (Coccinella septempunctata).


ekologs 29.marts, 15:46

Graudzāļu vērpējs (Euthrix potatoria).


ekologs 29.marts, 15:44

Kārklu raibenis (Nymphalis xanthomelas).


ekologs 29.marts, 14:58

Šis būs Segzirneklis (Neriene montana).


Filips Bobinskis 29.marts, 11:06

Paldies, ieziņoju atsevišķi.


Vīksna 29.marts, 09:24

Paldies !


dziedava 29.marts, 08:03

Paciņu ragansviests?


dziedava 29.marts, 07:02

Dzelteno vajag atsevišķi


dziedava 29.marts, 07:02

Ir ir divas sugas, dzeltenā ir pilienīte, visdrīzāk maldinošā, jo sporu mākonis nav smuks apaļš (ir brīvi gali) un nav vāciņa, kas noplīstu pa apli.


Filips Bobinskis 28.marts, 22:29

Nevaru saprast, vai tomēr nav divas sugas?


Amanda 28.marts, 17:02

Izskatās pēc lauku lijas


ekologs 28.marts, 15:45

Ok. :) Visiem paldies! :)


CerambyX 28.marts, 15:34

Šaubu nav, Ivaram var ticēt.


ekologs 28.marts, 13:46

Kāda no ūdensspolītēm, iespējams Dūkstāju ūdensspolīte (Planorbis planorbis).


Amanda 28.marts, 11:44

Izskatās pēc melnā erickiņa


VijaS 28.marts, 11:41

Pēc krāsas tipiska šūnu daudzpilīte. Tām kājiņas arī parasti ir īsas, bet vislabākā atšķiršanas pazīme - šūnu daudzpilītei sporu mākonis ir staipīgs, pavelkot būs gari pavedieni.


ekologs 28.marts, 11:02

Ko Edgars Smislovs teiks?


Ziemelmeita 28.marts, 10:56

Jā, izskatijās ka jaunais.


dziedava 28.marts, 10:53

Agri gan! Izskatās jaunā raža.


ekologs 28.marts, 10:38

Jā, arī tāda doma, bet skatījos mātītes un jaunos putnus, tur var arī kļūdīties :)


ivars 28.marts, 10:17

Melnais.


Vīksna 28.marts, 09:46

Paldies !


ekologs 28.marts, 09:06

Ozolu koksnes mizgrauzis (Trypodendron domesticum).


ekologs 28.marts, 08:57

Spožā skudra tā nebūs. Vairāk izskatās pēc melnās skudras (Lasius niger) mātītes.


Ivars Leimanis 28.marts, 08:17

Caurspīdīgā mitrumpiepe Physisporinus vitreus


Ivars Leimanis 28.marts, 08:12

Snaržīgā sētaspiepe


Aceralba 28.marts, 07:09

Paldies!


Ivars Leimanis 27.marts, 23:58

Parastā apmalpiepe


Ivars Leimanis 27.marts, 23:57

Dzeltenā tauriņpiepe


Ivars Leimanis 27.marts, 23:57

Egļu sakņupiepe


BI 27.marts, 22:36

Otrs ir melns VM, šeit arī 22.03.2025.Gredz 12.01.2022. Amsterdama


Matrus 27.marts, 21:22

Paldies par gulbju kontrolēm! EP290 - tēviņš, 16+ gadi, daudzus gadus ligzdojis Vecdaugavas attekā, no turienes ar "piepampušu kāju" aizvests uz "Drauga spārnu" 20.10.2023., izveseļojies un 25.05.2024. palaists Kaltenes jūrmala un pēc gada novērots Buļļupē! EM465 - mātīte, 17 gadi, vairākus gadus ligzdoja Ziemeļupes attekā, pēdējo reizi novērota Buļļupē pie tilta piems gada (05.05.2024.)


Matrus 27.marts, 21:16

Paldies par paugurknābja gulbja kontroli! Tēviņš, 15 gadi vai vairāk, apgredzenots kā pieaugušais 07.05.2013. Daugavā pie Ķengaraga, pēdējos gados (2022.-2024.) katru pavasari novērots Lielupe pie Kalnciema (pārī ar negredzenotu mātīti).


Matrus 27.marts, 21:13

Paldies, Artur!


guta7 27.marts, 20:17

Paldies, Ivar!


Osis 27.marts, 19:47

Lauku lija?


Eggy 27.marts, 19:37

Tikko vakarā atlidoja otrs Baltais Stārķis. Tagad abi kārto zariņus ligzdā.


krista84 27.marts, 19:02

Paldies Julita! Gaidīju apstiprinājumu būs vai nebūs. Šodienas prieks.


dziedava 27.marts, 19:00

Labs atradums! Es pati tikai 1x esmu atradusi, pagājušā gadā.


Eggy 27.marts, 18:16

Vai tie varētu būt Kaņepīši?


ekologs 27.marts, 18:13

Sarkanbrūnais lācītis (Phragmatobia fuliginosa).


zemesbite 27.marts, 18:12

Paldies, Renāte!


Amanda 27.marts, 17:21

Dzeltenā stērste


Ilze Ķuze 27.marts, 17:11

Varbūt Antrodia xantha.


dziedava 27.marts, 11:12

Kas par skatu!


Ivars Leimanis 27.marts, 10:06

Barbylophozia barbata


Edgars Smislovs 27.marts, 10:06

http://www.putni.lv/luslus.htm


Ziemelmeita 26.marts, 22:38

Paldies,Amanda un Edgar!


dziedava 26.marts, 22:37

Gļotsēņu atslēga tā kā nav baigi pārliecināta, bet tuvākie sugu varianti sanāk vīnogķekaru dzelksnīte, paciņu ragansviests un kaudzīšu pumpurīte. Kā ģints vairāk velk uz dzelksnītēm. Interesanti, kādas ir iekšas. ir taču ievākta?


dziedava 26.marts, 22:19

Cik dekoratīvi! Kā tāds adījums :)


martinssitcs 26.marts, 22:12

Atnāca atbilde no BTO: Dear - Thank you for taking the time to report to us details of a bird ring you found. Information about this bird and its movements is given below. Ringing Scheme: London Ring Number: EX71590 Species of bird: Woodcock (Scolopax rusticola) This bird was ringed by Tay Rg as age 2nd year, sex unknown on 16-Feb-2023 21:00:00 at Letham Pools, Fife, Fife, UK OS Map reference NO3013 accuracy 0, - co-ordinates 56deg 18min N -3deg -7min W accuracy 0. It was found on 23-Mar-2025 time unknown at Pasilciems, Zlēkas, Latvia, Latvia OS Map reference - accuracy 0, - co-ordinates 57deg 7min N 21deg 43min E accuracy 0. Finding condition: Freshly dead - within about a Week Finding circumstances: Road Casualty Extra Information: - It was found 766 days after it was ringed, 1518 km from the ringing site, direction E.


Vīksna 26.marts, 20:56

Paldies !


angel 26.marts, 20:36

Paldies!


Ivars Leimanis 26.marts, 20:26

Oki! :)


Amanda 26.marts, 20:18

Varbūt pelēkais strazds


dziedava 26.marts, 19:20

Irdenā noteikti nē, kā jau savulaik teicu - rozā neder. Pēc pagaidām esošām sugām - mazā vai smalkā sprodzīte. Bet tā kā šobrīd ģints tiek reorganizēta un esošās sugas sadalīsies nez cik sugās, tad šobrīd laikam diezgan vienalga, par kuru noteikt ;). Nosaku pēc pašreizējās pieredzes līdzīgāko versiju.


ekologs 26.marts, 19:06

Skrejvabole (Limodromus assimilis).


enesija 26.marts, 17:46

Linyphiidae Linyphia triangularis


spiigana 26.marts, 17:39

Ceru, ne vilks, tas ir pārāk tuvu mājām... Lapsa jau arī var izklaidēties, īpaši, ja tur tikai bebra detaļas atlikušas, ne vesels. Mainu sugu uz bebru :) .


IlzeP 26.marts, 14:53

Gan jau vilks var aizvilkt tālu.


dziedava 26.marts, 14:46

Mana senā hipotēze ir aplama, turklāt dzeltens plazmodijs nobirās var būt pat dažādu dzimtu sugām, arī oktobrī, tāpēc suga pēc tā vien nav nosakāma (ja vien neaugs pieredze kā no plazmodija niansēm noteikt sugu).


dziedava 26.marts, 14:40

Ja tas ir nobirās, tad noteikti ne maldinošā pilienīte. No biežākajām sugām nobirās ticamākā ir trauslā lāsenīte, bet mana topošā gļotsēņu atslēga atzīmēja, ka pāris (retas) pumpurīšu sugas pēc novērošanas laika varētu būt vēl vairāk iespējamas. Jeb citiem vārdiem - no šāda plazmodija sugu noteikt nevar, tādos gadījumos būtu jāvēro attīstība. Kaut kādos augšanas pīķu laikos vienīgi varētu izvirzīt hipotēzes ar lielāku varbūtību, bet jūlijs šādiem plazmodijiem ir reti.


ekologs 26.marts, 14:17

Paldies, Gaidi!


ekologs 26.marts, 13:18

Iespējams, jā, bet es vēl uz lielo stērsti biju sacerējis. Grūti saskatīt


Amanda 26.marts, 13:12

Varbūt mērkaziņa


Amanda 26.marts, 13:10

Varbūt dzeltenā stērste


Ziemelmeita 26.marts, 13:06

Paldies,Evita!


dziedava 26.marts, 10:16

Par pakāji interesanti, būs jāpapēta, kā tur īsti ir noteiktajiem paraugiem. Bet no visiem DD Oligonema persimile (syn. Trichia persimilis) novērojumiem tikai abi Tavējie nemikroskopētie ir uz egles kritalas, tāpēc ir zināmas šaubas par noteikšanas pareizību no foto vien. Tāpēc es tos labāk mainīšu uz nenoteiktu.


Kiwi 26.marts, 09:28

Paldies, Edgar, par sugas noteikšanu!


Kiwi 26.marts, 09:25

Paldies, Amanda un Ilze, par sugas noteikšanu. Bija doma, ka jūras ērglis, bet attālums paliels un nesaskatīju balto virsasti, acīmredzot, jaunie putni.


Kiwi 26.marts, 09:22

Paldies, Julita, par sugas noteikšanu!


Kiwi 26.marts, 09:21

Paldies, Rūta un Ilze, par precizējumiem!


Kiwi 26.marts, 09:20

Paldies, Uģi, par sugas noteikšanu!


spiigana 25.marts, 21:44

Teorētiski varētu būt, ja iztēlojas, ka priekšā ir "īstie" bebra zobi. Jautājums, ko viņs dara meža vidū vismaz puskilometru no upes. Nē, nu skaidrs jau, ka aizvazāts, bet tālu.


IlzeP 25.marts, 21:14

Es jau tik sugu nomainīju :)


bog288 25.marts, 20:20

Mazā gaura


Amanda 25.marts, 18:21

Varbūt lauku baloži


zane_ernstreite 25.marts, 17:56

Paldies par precizējumu, pētīju, pētīju, bet līdzgalam tomēr neesmu izpētījusi


MJz 25.marts, 15:46

Lauku


CerambyX 25.marts, 13:15

Bebrs? Priekšzobi tik izkrituši :)


spiigana 25.marts, 12:09

Tik jocīgu galvaskausu nekad nebiju redzējusi, varbūt kāds gudrāks var palīdzēt saprast, kam tas pieder?


guta7 25.marts, 10:49

Paldies Ilzei un Ivaram par palīdzību noteikšanā!


guta7 25.marts, 10:47

Paldies, Ansi, par labojumu!


IlzeP 25.marts, 10:33

Ūdeņu naktssikspārnis?


enesija 25.marts, 09:34

Lycosidae Pardosa sp.


enesija 25.marts, 09:33

Clubionidae Clubiona sp.


enesija 25.marts, 09:31

Araneidae


enesija 25.marts, 09:29

Lycosidae Trochosa sp.


enesija 25.marts, 09:28

Māņkrabjzirneklis Philodromidae Philodromus sp.


enesija 25.marts, 09:28

Tetragnathidae Tetragnatha montana


enesija 25.marts, 09:26

Mimetidae Ero sp. kokons


dziedava 25.marts, 08:21

Diskusija: https://www.facebook.com/groups/SlimeMold/posts/3937882323138263/


visvaldis.s 24.marts, 23:35

Daļēji aizmūrējis zīlīšu būra skreju.


VitaS 24.marts, 21:17

Šķiet, ka melnalksnis. Pieliku bildi, kur koku vairāk var redzēt.


Miksrieksts 24.marts, 20:06

Pelēkā cietpiepe


Miksrieksts 24.marts, 20:05

Samtainā ziemene ;)


Miksrieksts 24.marts, 20:02

Izskatās pēc kādas no cietpiepēm, piemēram, apšu, tik koku neatpazīstu


Edgars Smislovs 24.marts, 18:55

Laukirbēm savādāka forma, ar sašaurinājumu no vienas puses, faktiski kā bumbieri. Šeit varētu būt diskusija par mežirbi un rubeni, kur vairāk sliecos uz rubeņa pusi, apskatoties atkārtoti tomēr neizslēdzot arī mežirbi, bet ātrumā neatrodu grāmatās, ne internetā salīdzinājumus ar izmēriem.


adata 24.marts, 15:58

Nomērīju un pievienoju, ir ap 2cm. Rubenis ap māju diez vai vazātos.


CerambyX 23.marts, 22:37

Būs vienkārši mizložņa nevis īspirkstu mizložņa (kas liels retums Latvijā)


ekologs 23.marts, 20:58

Manprāt, Sarkanbrūnais lācītis (Phragmatobia fuliginosa).


martinssitcs 23.marts, 20:18

Ziņots par atradumu https://app.bto.org/


dziedava 23.marts, 20:02

Paldies!


martinssitcs 23.marts, 19:31

BTO NH MUSEUM LONDON SW7 www.ring.ac EX71590


Amanda 23.marts, 17:43

Lielais ķīris


Ivars Leimanis 23.marts, 17:31

Oki! :)


meža_meita 23.marts, 17:13

Lecideju tipa apotēciji un graudainais zaļais laponis labi pieder B.rubella. B.vernalis apotēciji biatorveida, laponis lielgraudains.


bitene 23.marts, 15:42

Noņēmu to lieko bildi ar Šrēbera rūsaini


meža_meita 23.marts, 15:33

Varens koks!


megemege 23.marts, 15:28

Atvainojos telefonā esmu kļūdaini norādījusi!


ekologs 23.marts, 14:54

Bērzu pavasarsprīžmetis (Archiearis parthenias).


Amanda 23.marts, 09:23

Jūras ērgļi


Amanda 23.marts, 09:22

Jūras ērglis


Amanda 23.marts, 09:21

Jūras ērglis


Ziemelmeita 23.marts, 08:18

Paldies,Ansi, par labojumiem un sūnu noteikšanu.


Ansis 23.marts, 08:06

Uzminēji! :)


Ansis 23.marts, 07:56

2. foto ir Šrēbera rūsaine - Pleurozium schreberi


dziedava 23.marts, 06:49

Paldies, Ansi, tad jau laikam abas lāpstītes bija tai vietā zināmas, ja no nekādiem foto varēja noteikt :)


Agnese 22.marts, 23:06

Paldies, Renāte!


Ziemelmeita 22.marts, 21:42

Paldies,Renāte!


adata 22.marts, 21:27

Paldies, Renāte!


adata 22.marts, 21:26

Jā, Ilze, Jums taisnība. Apjuku domājot, jo nomedīt var arī lapsa vai kāds plēšputns.


meža_meita 22.marts, 21:11

Izskatās pēc kādas leprārijas, klijainās henotēkas laponis ir košāks, zaļāks. Bez augļķermeņiem grūtāk nosakāms.


zemesbite 22.marts, 21:05

Paldies, Julita!


Jaykay5 22.marts, 20:54

Hello Ance, I saw a similar ring on C columbianus in England, 2023/24 and again January 2025 - P5763 - and it was from Belgium: https://odnature.naturalsciences.be/bebirds/en/report-a-ring/ laba vēlējumi, John K


meža_meita 22.marts, 20:40

Pirmajā attēlā domājams, ka zaļā kalīcija Calicium viride, otrā ķemmīšu henotēka Chaenotheca trichialis.


IlzeP 22.marts, 20:27

Cik saprotu, "nomedīts" bija domāts mednieka (cilvēka) medījumam.


IlzeP 22.marts, 20:25

Agrākais novērojums 2. aprīlī.


Eggy 22.marts, 20:14

Vai šeit varētu būt vairāk par divām Zosu sugām? Piemēram, saskatu Baltpieres un Baltvaigu Zosis, taču ir saskatāmas arī dažas,kuras ir galīgi tumšas. Telefonā izgāju cauri vairākām bildēm, kurās pietuvinot dažādība ir labi saskatāma. Šodien pielavījos Zosīm daudz tuvāk, bet tik un tā fotogrāfēju caur binokli.


megemege 22.marts, 19:24

Vija, bija cieta.


VijaS 22.marts, 18:48

Nebija ļoti cieta? Atgādina sēni, melno celmlodīti.


Karmena 22.marts, 11:22

Paldies par sugas noteikšanu, Rūta!


Amanda 22.marts, 10:20

Melnais meža strazds


nekovārnis 22.marts, 08:31

Paldies, Rūta! :)


Vīksna 21.marts, 21:40

Tur diezgan pavasarsprīžmeši bija, tikai nobildēt nu tā, vēl 2 telefoniem saulē bildēts. Ar dārgo ultru slikti sanāk kukaiņi, bet lētākais ar makro lēni fokusē, tuvu jātur.


Vīksna 21.marts, 21:27

Paldies !


CerambyX 21.marts, 20:14

Pēc ķemmveidīgajiem taustekļiem spriežot - apšu pavasarsprīžmetis


CerambyX 21.marts, 20:11

O, šī laba suga - super atradums! Tiešām priekš tīklblakts ir netipiski ātra/veikla :D


Ziemelmeita 21.marts, 20:10

Paldies,Edgar, par visiem labojumiem.


ekologs 21.marts, 20:04

Paldies, Ilze! :)


Gaidis Grandāns 21.marts, 19:59

Ticams, ka mazais dzenis.


VijaS 21.marts, 17:42

Paldies, Ivar! Bija tādas aizdomas :)


Ivars Leimanis 21.marts, 17:38

Gaišā dūmaine


Ivars Leimanis 21.marts, 17:37

Krāšņā sarene


Ragaste 21.marts, 17:22

Diemžēl man ir jāatsauc savs sākotnējais priekpilnais ziņojums =( , jo šī suga jau ir minēta publicētajos LV sugu sarakstos. Bet šis tik un tā ir pirmais novērojums, ar kuru šīs sugas nosaukums parādījās Dabasdatu sugu izvēles sarakstā. =)


Vīksna 21.marts, 17:04

Paldies !


Ragaste 21.marts, 13:03

Šī ir Leucozona laternaria, jo vairodziņš krūšu apakšā ir melnā krāsā. Leucozona glaucia tas ir dzeltens.


Codex Seraphinianus 21.marts, 12:19

Domāju, ka Omocestus haemorrhoidalis


IlzeP 21.marts, 11:56

Paldies, Rūta!


Codex Seraphinianus 21.marts, 11:33

Es domāju, ka ir šīs sugas nimfa (agra stadija, tēviņš). Noteicu pēc punktojuma un gaišajām joslām. Izskatās, ka arī cerkas ir tādas pielocītas vēdera galam (cik nu pēc bildes var pateikt).


Codex Seraphinianus 21.marts, 11:29

Pēc dējēkļa var noteikt starp šo un T. cantans.


Codex Seraphinianus 21.marts, 11:24

Garspārnu forma


Codex Seraphinianus 21.marts, 11:20

Garspārnu forma


Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2025
© dabasdati.lv
Saglabāts