Aktīvie lietotāji: 188 Šodien ievadītie novērojumi: 123 Kopējais novērojumu skaits: 381763
Tu neesi reģistrējies

Tiešraides kameras 2015

2016         2017

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

 • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
 • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
 • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
 • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
 • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
 • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
 • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
 • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
 • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
 • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
 • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
 • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
 • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
 • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
 • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
 • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
 • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
 • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
 • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

 • Jūras ērglis

  Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

  2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

  Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

  Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

  Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

  Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Melnais stārķis

  Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

  Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Zivjērglis

  Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

  Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

   

  Lielais dumpis

  Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

  Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

  Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

  Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

  Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

  Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

  Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

  Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Reihmanis

   

  Vistu vanags

  Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

  Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

   

  Atbalstītāji

   

  Datu pārraide: 

    

  4G rūteri:

   

  Serveris:

  Sistēmas konfigurēšana:

  Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


  Finansiālais atbalsts: 

  PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Projekts COASTLAKE:                                     

  Projekts COASTLAKE:                                   

  Projekts COASTLAKE:                    

   

   

  Pēdējie novērojumi
  Larus ridibundus - 2017-04-24 ER
  Motacilla alba - 2017-04-24 ER
  Grus grus - 2017-04-24 ER
  Anas crecca - 2017-04-24 ER
  Anser anser - 2017-04-24 ER
  Certhia familiaris - 2017-04-24 Kurmata
  Padus avium - 2017-04-24 andis.kalvans
  Cygnus cygnus - 2017-04-24 ER
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-24 ER
  Aegithalos caudatus - 2017-04-24 ER
  Dendrocopos minor - 2017-04-24 ER
  Fulica atra - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 Kurmata
  Rallus aquaticus - 2017-04-24 ER
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 dīķakuilis
  Corvus cornix - 2017-04-24 ER
  Turdus iliacus - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 vigulis
  Prunella modularis - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 dīķakuilis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 Kurmata
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 dīķakuilis
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 Kurmata
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 dīķakuilis
  Poecile palustris - 2017-04-24 Kurmata
  Prunella modularis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Sitta europaea - 2017-04-24 Kurmata
  Locustella luscinioides - 2017-04-24 ER
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 ER
  Poecile palustris - 2017-04-24 ER
  Turdus merula - 2017-04-24 ER
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 ER
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 ER
  Parus major - 2017-04-24 ER
  Haliaeetus albicilla - 2017-04-24 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-24 ER
  Sus scrofa - 2017-04-24 laaga
  Dendrocopos minor - 2017-04-24 ER
  Turdus iliacus - 2017-04-24 ER
  Vulpes vulpes - 2017-04-24 vigulis
  Phylloscopus trochilus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Larus ridibundus - 2017-04-24 ER
  Passer domesticus - 2017-04-24 vigulis
  Columba palumbus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 dīķakuilis
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 dīķakuilis
  Poecile palustris - 2017-04-24 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-24 dīķakuilis
  Poecile montanus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 dīķakuilis
  Certhia familiaris - 2017-04-24 dīķakuilis
  Sitta europaea - 2017-04-24 Kurmata
  Inachis io - 2017-04-23 Arnis2
  Columba palumbus - 2017-04-24 ER
  Polygonia c-album - 2017-04-23 Arnis2
  - 2017-04-24 Osis
  Dendrocopos major - 2017-04-24 ER
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-24 ER
  Prunella modularis - 2017-04-22 Osis
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 runagoze
  Larus ridibundus - 2017-04-23 runagoze
  Turdus merula - 2017-04-24 ER
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 ER
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-24 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 ER
  Parus major - 2017-04-24 ER
  Sylvia atricapilla - 2017-04-24 ER
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 ER
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 Kurmata
  Parus major - 2017-04-24 Kurmata
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-24 Kurmata
  Aegithalos caudatus - 2017-04-24 ER
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 ER
  Garrulus glandarius - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 ER
  Sitta europaea - 2017-04-24 ER
  Prunella modularis - 2017-04-24 ER
  Anas crecca - 2017-04-24 ER
  Motacilla alba - 2017-04-24 dīķakuilis
  Motacilla alba - 2017-04-24 dīķakuilis
  Rallus aquaticus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Motacilla alba - 2017-04-24 ER
  Grus grus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Anthus pratensis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Certhia familiaris - 2017-04-24 Kurmata
  Sylvia atricapilla - 2017-04-24 ER
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 dīķakuilis
  Certhia familiaris - 2017-04-24 ER
  Dendrocopos major - 2017-04-24 Kurmata
  Prunella modularis - 2017-04-24 Kurmata
  Corvus cornix - 2017-04-24 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 dīķakuilis
  Locustella luscinioides - 2017-04-24 dīķakuilis
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-24 dīķakuilis
  Grus grus - 2017-04-24 ER
  Garrulus glandarius - 2017-04-24 ER
  Turdus merula - 2017-04-24 ER
  Accipiter gentilis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Anthus trivialis - 2017-04-24 Kurmata
  Coccothraustes coccothraustes - 2017-04-24 ER
  Columba oenas - 2017-04-24 ER
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 Kurmata
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 dīķakuilis
  Certhia familiaris - 2017-04-24 dīķakuilis
  Lophophanes cristatus - 2017-04-24 ER
  Prunella modularis - 2017-04-24 ER
  Prunella modularis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Turdus merula - 2017-04-24 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 ER
  Columba palumbus - 2017-04-24 Kurmata
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-24 Kurmata
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Spinus spinus - 2017-04-24 ER
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-24 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-24 Kurmata
  Corvus corax - 2017-04-24 ER
  Poecile montanus - 2017-04-24 ER
  Emberiza citrinella - 2017-04-24 ER
  Columba oenas - 2017-04-24 ER
  Dendrocopos minor - 2017-04-24 dīķakuilis
  Parus major - 2017-04-24 dīķakuilis
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 dīķakuilis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-24 dīķakuilis
  Dendrocopos major - 2017-04-24 Kurmata
  Tetrastes bonasia - 2017-04-24 dīķakuilis
  Buteo buteo - 2017-04-24 dīķakuilis
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 dīķakuilis
  Parus major - 2017-04-24 ER
  Corvus cornix - 2017-04-24 ER
  Poecile palustris - 2017-04-24 ER
  Grus grus - 2017-04-24 ER
  Rallus aquaticus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Garrulus glandarius - 2017-04-24 Kurmata
  Rallus aquaticus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Dendrocopos major - 2017-04-24 dīķakuilis
  Corvus corax - 2017-04-24 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-24 dīķakuilis
  Poecile montanus - 2017-04-24 dīķakuilis
  Pica pica - 2017-04-24 ER
  Vanellus vanellus - 2017-04-24 ER
  Parus major - 2017-04-24 Kurmata
  Dryocopus martius - 2017-04-24 ER
  Dendrocopos minor - 2017-04-24 Kurmata
  Dendrocopos major - 2017-04-24 ER
  Columba palumbus - 2017-04-24 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-24 ER
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 Kurmata
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 Kurmata
  Turdus merula - 2017-04-24 ER
  Sitta europaea - 2017-04-24 ER
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-24 Kurmata
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-24 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 ER
  Certhia familiaris - 2017-04-24 Kurmata
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 ER
  Certhia familiaris - 2017-04-24 Kurmata
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 dīķakuilis
  Poecile montanus - 2017-04-24 Kurmata
  Fringilla coelebs - 2017-04-24 dīķakuilis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-24 Kurmata
  Garrulus glandarius - 2017-04-24 dīķakuilis
  Dendrocopos minor - 2017-04-24 dīķakuilis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-24 dīķakuilis
  Garrulus glandarius - 2017-04-24 dīķakuilis
  Prunella modularis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Tadorna tadorna - 2017-04-24 liencene
  Prunella modularis - 2017-04-24 dīķakuilis
  Dendrocopos major - 2017-04-24 dīķakuilis
  Erithacus rubecula - 2017-04-24 dīķakuilis
  Tetrastes bonasia - 2017-04-24 dīķakuilis
  Strix uralensis - 2017-04-24 Gaidis Grandāns
  Ardea cinerea - 2017-04-23 Pūcis
  Charadrius dubius - 2017-04-23 Pūcis
  Strix uralensis - 2017-04-23 Gaidis Grandāns
  Sarcoscypha austriaca - 2017-04-23 Melissa
  Strix uralensis - 2017-04-23 Gaidis Grandāns
  Climacium dendroides - 2017-04-23 Melissa
  Aythya ferina - 2017-04-23 Kambars
  - 2017-04-23 nekovārnis
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Kambars
  Prunella modularis - 2017-04-23 Kambars
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Kambars
  Fringilla coelebs - 2017-04-15 runagoze
  Pica pica - 2017-04-15 runagoze
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-15 runagoze
  Chloris chloris - 2017-04-15 runagoze
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-15 runagoze
  Garrulus glandarius - 2017-04-15 runagoze
  Erithacus rubecula - 2017-04-15 runagoze
  Poecile palustris - 2017-04-15 runagoze
  Buteo buteo - 2017-04-15 runagoze
  Corvus cornix - 2017-04-15 runagoze
  Cygnus olor - 2017-04-15 runagoze
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-15 runagoze
  Circus aeruginosus - 2017-04-15 runagoze
  Periparus ater - 2017-04-15 runagoze
  Strix aluco - 2017-04-15 runagoze
  Anas platyrhynchos - 2017-04-15 runagoze
  Dryocopus martius - 2017-04-15 runagoze
  Turdus merula - 2017-04-15 runagoze
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 Kambars
  Sturnus vulgaris - 2017-04-15 runagoze
  Parus major - 2017-04-15 runagoze
  Passer montanus - 2017-04-15 runagoze
  Alauda arvensis - 2017-04-15 runagoze
  Columba palumbus - 2017-04-15 runagoze
  Vanellus vanellus - 2017-04-15 runagoze
  Corvus corax - 2017-04-15 runagoze
  Sitta europaea - 2017-04-15 runagoze
  Turdus philomelos - 2017-04-15 runagoze
  Grus grus - 2017-04-15 runagoze
  Emberiza citrinella - 2017-04-15 runagoze
  Dendrocopos major - 2017-04-15 runagoze
  Carduelis carduelis - 2017-04-15 runagoze
  Lophophanes cristatus - 2017-04-15 runagoze
  Motacilla alba - 2017-04-15 runagoze
  Ciconia ciconia - 2017-04-15 runagoze
  Strix uralensis - 2017-04-23 Gaidis Grandāns
  Ciconia nigra - 2017-04-23 Līga Strazdiņa
  Gallinago gallinago - 2017-04-23 eddpuika
  Podiceps cristatus - 2017-04-14 Kambars
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 AinisP
  Motacilla alba - 2017-04-23 AinisP
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 AinisP
  Picus canus - 2017-04-23 AinisP
  Sitta europaea - 2017-04-23 AinisP
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 AinisP
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 AinisP
  Corvus cornix - 2017-04-23 AinisP
  Tringa ochropus - 2017-04-23 AinisP
  Turdus merula - 2017-04-23 AinisP
  Meloe violaceus - 2017-04-23 asaris
  Circus aeruginosus - 2017-04-23 Kambars
  Ardea cinerea - 2017-04-23 Kambars
  Climacium dendroides - 2017-04-23 dziedava
  Viola odorata - 2017-04-23 dziedava
  Hepatica nobilis - 2017-04-23 Kambars
  Sitta europaea - 2017-04-23 Kambars
  Turdus iliacus - 2017-04-23 Kambars
  Buteo buteo - 2017-04-23 Kambars
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Rolis
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Rolis
  Turdus iliacus - 2017-04-23 Rolis
  Chloris chloris - 2017-04-23 Rolis
  . - 2017-04-23 Rolis
  . - 2017-04-23 Rolis
  . - 2017-04-23 Rolis
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Kurmata
  Turdus philomelos - 2017-04-23 ER
  Turdus merula - 2017-04-23 ER
  Scolopax rusticola - 2017-04-23 ER
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Kurmata
  Turdus merula - 2017-04-23 ER
  Scolopax rusticola - 2017-04-23 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 ER
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 ER
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 ER
  Podiceps grisegena - 2017-04-23 ER
  Podiceps cristatus - 2017-04-23 ER
  Podiceps grisegena - 2017-04-23 ER
  Podiceps cristatus - 2017-04-23 ER
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 ER
  Scolopax rusticola - 2017-04-23 ER
  Scolopax rusticola - 2017-04-23 ER
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Saulcite
  Turdus merula - 2017-04-23 ER
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 ER
  Columba palumbus - 2017-04-19 vmf31
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Kurmata
  Aythya fuligula - 2017-04-23 Acenes
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Vladimirs S
  Parus major - 2017-04-23 Vladimirs S
  Turdus merula - 2017-04-23 Vladimirs S
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Vladimirs S
  Dryocopus martius - 2017-04-23 Vladimirs S
  Certhia familiaris - 2017-04-23 Vladimirs S
  Corvus cornix - 2017-04-23 Vladimirs S
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Vladimirs S
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Regulus regulus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Vladimirs S
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 Vladimirs S
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Vladimirs S
  Spinus spinus - 2017-04-23 Acenes
  Motacilla alba - 2017-04-23 Acenes
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 Acenes
  Turdus merula - 2017-04-23 vigulis
  Scolopax rusticola - 2017-04-22 Wiesturs
  Erithacus rubecula - 2017-04-22 Wiesturs
  Anas platyrhynchos - 2017-04-22 Wiesturs
  Bucephala clangula - 2017-04-22 Wiesturs
  Turdus philomelos - 2017-04-22 Wiesturs
  Dendrocopos major - 2017-04-23 Acenes
  Buteo buteo - 2017-04-22 Fuatra
  Picus canus - 2017-04-23 Acenes
  Mergus merganser - 2017-04-23 Acenes
  Dendrocopos medius - 2017-04-23 Acenes
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Vladimirs S
  Pica pica - 2017-04-23 Vladimirs S
  Regulus regulus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Chloris chloris - 2017-04-23 Vladimirs S
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 Vladimirs S
  Larus argentatus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 Vladimirs S
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Vladimirs S
  Upupa epops - 2017-04-23 Vladimirs S
  Prunella modularis - 2017-04-23 Vladimirs S
  Corvus cornix - 2017-04-23 Vladimirs S
  Certhia familiaris - 2017-04-23 Vladimirs S
  Dryocopus martius - 2017-04-23 Vladimirs S
  Turdus merula - 2017-04-23 Vladimirs S
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 Vladimirs S
  Parus major - 2017-04-23 Vladimirs S
  Mergus merganser - 2017-04-23 Vladimirs S
  Columba palumbus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Spinus spinus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Anthus trivialis - 2017-04-23 Vladimirs S
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Vladimirs S
  Dendrocopos major - 2017-04-23 Vladimirs S
  Coccothraustes coccothraustes - 2017-04-23 Vladimirs S
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 Vladimirs S
  Motacilla alba - 2017-04-23 Vladimirs S
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Agnis
  Bombycilla garrulus - 2017-04-23 Agnis
  Spinus spinus - 2017-04-23 Agnis
  Pica pica - 2017-04-23 Agnis
  Fringilla montifringilla - 2017-04-23 Agnis
  Columba palumbus - 2017-04-23 Agnis
  Passer montanus - 2017-04-23 Agnis
  Columba livia domestica - 2017-04-23 Agnis
  Larus ridibundus - 2017-04-23 Agnis
  Corvus corax - 2017-04-23 Agnis
  Chloris chloris - 2017-04-23 Agnis
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 Agnis
  Oenanthe oenanthe - 2017-04-23 Agnis
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 Agnis
  Corvus cornix - 2017-04-23 Agnis
  Passer domesticus - 2017-04-23 Agnis
  Larus argentatus - 2017-04-23 Agnis
  Motacilla alba - 2017-04-23 Agnis
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 Agnis
  Corvus cornix - 2017-04-23 Agnis
  Dendrocopos major - 2017-04-23 Agnis
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Agnis
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Agnis
  Parus major - 2017-04-23 Agnis
  Turdus merula - 2017-04-23 Agnis
  Dendrocopos minor - 2017-04-23 Agnis
  Turdus pilaris - 2017-04-23 Acenes
  Corvus cornix - 2017-04-23 DainisKR
  Aquila pomarina - 2017-04-22 eksperts 3
  Linaria cannabina - 2017-04-23 vigulis
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Acenes
  Accipiter gentilis - 2017-04-22 eksperts 3
  Anser albifrons - 2017-04-22 eksperts 3
  Anser serrirostris - 2017-04-22 eksperts 3
  Grus grus - 2017-04-23 DainisKR
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 DainisKR
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 anthicus
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 anthicus
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 anthicus
  Erinaceus europeus - 2017-04-23 anthicus
  Anser fabalis - 2017-04-21 eksperts 3
  Actitis hypoleucos - 2017-04-21 eksperts 3
  Corvus cornix - 2017-04-21 eksperts 3
  Turdus pilaris - 2017-04-21 eksperts 3
  Larus ridibundus - 2017-04-21 eksperts 3
  Corvus monedula - 2017-04-21 eksperts 3
  Grus grus - 2017-04-21 eksperts 3
  Motacilla alba - 2017-04-21 eksperts 3
  Fringilla coelebs - 2017-04-21 eksperts 3
  Ardea cinerea - 2017-04-21 eksperts 3
  Erithacus rubecula - 2017-04-21 eksperts 3
  Buteo buteo - 2017-04-21 eksperts 3
  Corvus cornix - 2017-04-21 eksperts 3
  Larus canus - 2017-04-21 eksperts 3
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-21 eksperts 3
  Anas platyrhynchos - 2017-04-21 eksperts 3
  Emberiza citrinella - 2017-04-21 eksperts 3
  Aythya fuligula - 2017-04-21 eksperts 3
  Turdus philomelos - 2017-04-21 eksperts 3
  Bucephala clangula - 2017-04-21 eksperts 3
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 vigulis
  Aegithalos caudatus - 2017-04-23 In
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 Pūcis
  Pica pica - 2017-04-23 Pūcis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Pūcis
  - 2017-04-23 Wija
  Calliergon cordifolium - 2017-04-23 Wija
  Perdix perdix - 2017-04-14 eksperts 3
  Turdus merula - 2017-04-23 vigulis
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 vigulis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 vigulis
  Aegithalos caudatus - 2017-04-23 vigulis
  Sterna hirundo - 2017-04-23 Arnis2
  Tadorna tadorna - 2017-04-23 Arnis2
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 vigulis
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 vigulis
  Gallinula chloropus - 2017-04-23 Arnis2
  Podiceps cristatus - 2017-04-23 Pūcis
  Fulica atra - 2017-04-23 Pūcis
  Picus canus - 2017-04-23 maariite
  Corvus monedula - 2017-04-23 vigulis
  Aquila pomarina - 2017-04-23 Mari
  Corvus cornix - 2017-04-23 dīķakuilis
  Aythya fuligula - 2017-04-23 dīķakuilis
  Fulica atra - 2017-04-20 GunAmmo
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 dīķakuilis
  Podiceps cristatus - 2017-04-20 GunAmmo
  Anser anser - 2017-04-23 dīķakuilis
  Aythya ferina - 2017-04-23 dīķakuilis
  Fulica atra - 2017-04-23 dīķakuilis
  Climacium dendroides - 2017-04-23 GunAmmo
  Apodemus flavicollis - 2017-04-23 Ikerti
  Falco tinnunculus - 2017-04-23 runagoze
  Circus aeruginosus - 2017-04-23 runagoze
  Vanellus vanellus - 2017-04-23 dīķakuilis
  Anser anser - 2017-04-23 dīķakuilis
  Anas crecca - 2017-04-23 dīķakuilis
  Tringa totanus - 2017-04-23 dīķakuilis
  Podiceps grisegena - 2017-04-23 dīķakuilis
  Gallinago gallinago - 2017-04-23 dīķakuilis
  Anser anser - 2017-04-23 dīķakuilis
  Anser anser - 2017-04-23 dīķakuilis
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 vigulis
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Ardea cinerea - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Regulus regulus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Chloris chloris - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Nucifraga caryocatactes - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Poecile palustris - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Buteo buteo - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Poecile montanus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Corvus cornix - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Circus aeruginosus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Gallinago gallinago - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Dryocopus martius - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Turdus merula - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Parus major - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Larus ridibundus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Alauda arvensis - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Columba palumbus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Vanellus vanellus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Corvus corax - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Bucephala clangula - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Podiceps cristatus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Motacilla alba - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Grus grus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Turdus philomelos - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Motacilla alba - 2017-04-23 Pūcis
  Larus argentatus - 2017-04-23 Pūcis
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 maariite
  Cardamine hirsuta - 2017-04-23 Siona
  Corvus corax - 2017-04-23 vigulis
  Aegithalos caudatus - 2017-04-23 vigulis
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 vigulis
  Pica pica - 2017-04-23 vigulis
  Buteo buteo - 2017-04-23 IevaM
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 vigulis
  Pica pica - 2017-04-23 vigulis
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 vigulis
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 vigulis
  Buteo buteo - 2017-04-23 IevaM
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Anas penelope - 2017-04-23 ūdensvistiņa
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 Pūcis
  Numenius arquata - 2017-04-23 IevaM
  Buteo buteo - 2017-04-23 IevaM
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 Pūcis
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 maariite
  Ciconia ciconia - 2017-04-20 Andrejs
  Sylvia atricapilla - 2017-04-23 runagoze
  Phylloscopus trochilus - 2017-04-23 runagoze
  Fomitopsis pinicola - 2017-04-23 runagoze
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 runagoze
  Natrix natrix - 2017-04-23 Andrejs
  Vulpes vulpes - 2017-04-22 Andrejs
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Pūcis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-20 Andrejs
  Bucephala clangula - 2017-04-23 Pūcis
  Capreolus capreolus - 2017-04-23 anthicus
  Passer montanus - 2017-04-23 DanaH
  Inachis io - 2017-04-23 nekovārnis
  Spinus spinus - 2017-04-23 DanaH
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 Pūcis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Pūcis
  Larus argentatus - 2017-04-23 DanaH
  Lanius excubitor - 2017-04-23 mazais_ezis
  Ursus arctos - 2017-04-23 Ķikuts
  - 2017-04-23 nekovārnis
  Pica pica - 2017-04-23 DanaH
  Actitis hypoleucos - 2017-04-23 Platacis
  Parus major - 2017-04-23 dekants
  Chloris chloris - 2017-04-23 dekants
  Falco tinnunculus - 2017-04-23 bišudzenis
  Regulus ignicapilla - 2017-04-23 MJz
  Columba palumbus - 2017-04-23 bišudzenis
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 MJz
  - 2017-04-23 nekovārnis
  - 2017-04-23 bišudzenis
  Grus grus - 2017-04-23 MJz
  Hydrocoloeus minutus - 2017-04-23 DanaH
  Bucephala clangula - 2017-04-23 IevaM
  Aythya ferina - 2017-04-23 DanaH
  Egretta alba - 2017-04-23 DanaH
  Podiceps grisegena - 2017-04-23 DanaH
  Gonepteryx rhamni - 2017-04-23 nekovārnis
  Cicindela hybrida - 2017-04-23 nekovārnis
  Turdus pilaris - 2017-04-23 isolintu
  Chloris chloris - 2017-04-23 isolintu
  Circus aeruginosus - 2017-04-23 DanaH
  Carduelis carduelis - 2017-04-23 isolintu
  Haliaeetus albicilla - 2017-04-23 DanaH
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 bišudzenis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 AAvj
  Capreolus capreolus - 2017-04-23 Pūcis
  Rallus aquaticus - 2017-04-23 DanaH
  Climacium dendroides - 2017-04-23 nekovārnis
  Serinus serinus - 2017-04-23 Arnis2
  Ciconia ciconia - 2017-04-23 vigulis
  Lanius excubitor - 2017-04-23 maariite
  Buteo buteo - 2017-04-23 Cumulus
  Corvus corax - 2017-04-23 vigulis
  Padus avium - 2017-04-23 andis.kalvans
  Actitis hypoleucos - 2017-04-23 Putnu_Būris
  Remiz pendulinus - 2017-04-23 Cumulus
  Dendrocopos medius - 2017-04-23 Cumulus
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Cumulus
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Cumulus
  Gallinago gallinago - 2017-04-23 Cumulus
  Circus aeruginosus - 2017-04-23 Cumulus
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 Cumulus
  Poecile montanus - 2017-04-23 Cumulus
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 Cumulus
  Alauda arvensis - 2017-04-23 Cumulus
  Dendrocopos minor - 2017-04-23 Cumulus
  Grus grus - 2017-04-23 Cumulus
  Haliaeetus albicilla - 2017-04-23 Cumulus
  Columba palumbus - 2017-04-23 Cumulus
  Panurus biarmicus - 2017-04-23 Cumulus
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Cumulus
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 vigulis
  Anser anser - 2016-07-25 Aigars
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 vigulis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 vigulis
  Gonepteryx rhamni - 2017-04-23 nekovārnis
  Padus avium - 2017-04-23 andis.kalvans
  Aythya ferina - 2017-04-23 DanaH
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 bišudzenis
  Mergus merganser - 2017-04-23 Putnu_Būris
  Botaurus stellaris - 2017-04-23 DanaH
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 vigulis
  Podiceps cristatus - 2017-04-23 DanaH
  Aythya fuligula - 2017-04-23 DanaH
  Turdus iliacus - 2017-04-23 gatis
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Cumulus
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Cumulus
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 Cumulus
  Regulus regulus - 2017-04-23 Cumulus
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Cumulus
  Certhia familiaris - 2017-04-23 Cumulus
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 Cumulus
  Columba oenas - 2017-04-23 Cumulus
  Dendrocopos minor - 2017-04-23 Cumulus
  Turdus merula - 2017-04-23 Cumulus
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Cumulus
  Sitta europaea - 2017-04-23 Cumulus
  Corvus corax - 2017-04-23 Cumulus
  Dryocopus martius - 2017-04-23 Putnu_Būris
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Putnu_Būris
  Turdus philomelos - 2017-04-19 gatis
  Gonepteryx rhamni - 2017-04-23 nekovārnis
  Pica pica - 2017-04-23 girtsbar
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Salix purpurea subsp. purpurea - 2017-04-22 Vīksna
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Padus avium - 2017-04-22 Vīksna
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Mergus merganser - 2017-04-23 girtsbar
  Bucephala clangula - 2017-04-23 girtsbar
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 girtsbar
  Caltha palustris - 2017-04-22 Vīksna
  Salix purpurea subsp. purpurea - 2017-04-22 Vīksna
  Thuidium tamariscinum - 2017-04-22 Vīksna
  Corvus cornix - 2017-04-23 girtsbar
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 girtsbar
  Lathraea squamaria - 2017-04-22 Vīksna
  Melampsora populnea - 2017-04-22 Vīksna
  Mercurialis perennis - 2017-04-22 Vīksna
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Ciconia ciconia - 2017-04-23 girtsbar
  Salix sp. - 2017-04-22 Vīksna
  Sterna hirundo - 2017-04-23 DanaH
  Salix starkeana - 2017-04-22 Vīksna
  Tadorna tadorna - 2017-04-23 DanaH
  Melanitta fusca - 2017-04-23 DanaH
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 DanaH
  Vanellus vanellus - 2017-04-23 SintijaK
  Aquila pomarina - 2017-04-23 IevaM
  Ciconia ciconia - 2017-04-23 girtsbar
  Alauda arvensis - 2017-04-23 girtsbar
  Strix aluco - 2017-04-23 grieze
  Pica pica - 2017-04-23 dekants
  Certhia familiaris - 2017-04-23 dekants
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 dekants
  Chloris chloris - 2017-04-23 dekants
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 dekants
  Passer montanus - 2017-04-23 dekants
  Phoenicurus ochruros - 2017-04-23 dekants
  Columba livia domestica - 2017-04-23 dekants
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 dekants
  Bucephala clangula - 2017-04-23 vigulis
  Pandion haliaetus - 2017-04-23 vigulis
  Turdus pilaris - 2017-04-23 bišudzenis
  Passer montanus - 2017-04-23 grieze
  Passer montanus - 2017-04-23 vigulis
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 vigulis
  Turdus philomelos - 2017-04-23 vigulis
  Regulus ignicapilla - 2017-04-23 IevaM
  Scilla siberica - 2017-04-23 Arnis2
  Pica pica - 2017-04-23 grieze
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Motacilla alba - 2017-04-23 dekants
  Parus major - 2017-04-23 dekants
  Nymphalidae sp. - 2017-04-23 dekants
  Inachis io - 2017-04-23 dekants
  Egretta alba - 2017-04-23 dekants
  Chloris chloris - 2017-04-23 dekants
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 dekants
  Sitta europaea - 2017-04-23 dekants
  Anthus pratensis - 2017-04-23 dekants
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 dekants
  Alauda arvensis - 2017-04-23 dekants
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 dekants
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Carduelis carduelis - 2017-04-23 dekants
  Rallus aquaticus - 2017-04-23 dekants
  Motacilla alba - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 dekants
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Rallus aquaticus - 2017-04-23 dekants
  Panurus biarmicus - 2017-04-23 dekants
  Remiz pendulinus - 2017-04-23 dekants
  Alauda arvensis - 2017-04-23 dekants
  Corvus cornix - 2017-04-23 dekants
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 dekants
  Coccothraustes coccothraustes - 2017-04-23 dekants
  Chloris chloris - 2017-04-23 dekants
  Pica pica - 2017-04-23 dekants
  Turdus merula - 2017-04-23 dekants
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 dekants
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 dekants
  Columba livia domestica - 2017-04-23 dekants
  Plagiomnium undulatum - 2017-04-23 IevaM
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 bišudzenis
  Poecile montanus - 2017-04-23 Kurmata
  Pica pica - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Spinus spinus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 SintijaK
  Columba livia domestica - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Bucephala clangula - 2017-04-23 sandrux
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 sandrux
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 grieze
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 grieze
  Corvus cornix - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Gonepteryx rhamni - 2017-04-23 grieze
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Kurmata
  Alauda arvensis - 2017-04-23 vigulis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 grieze
  Garrulus glandarius - 2017-04-23 grieze
  Turdus pilaris - 2017-04-23 vigulis
  Anas acuta - 2017-04-23 grieze
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 Kurmata
  Parus major - 2017-04-23 Kurmata
  Scolopax rusticola - 2017-04-23 Kurmata
  Ciconia ciconia - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Columba palumbus - 2017-04-23 grieze
  Regulus regulus - 2017-04-23 grieze
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Corydalis solida - 2017-04-23 IevaM
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 SintijaK
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 Kurmata
  Sitta europaea - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 grieze
  Spinus spinus - 2017-04-23 grieze
  Sitta europaea - 2017-04-23 grieze
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 grieze
  Sylvia atricapilla - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Parus major - 2017-04-23 grieze
  Certhia familiaris - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Motacilla alba - 2017-04-23 grieze
  Corvus corax - 2017-04-23 SintijaK
  Bucephala clangula - 2017-04-23 SintijaK
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 grieze
  Climacium dendroides - 2017-04-19 dziedava
  Certhia familiaris - 2017-04-23 Kurmata
  Tadorna tadorna - 2017-04-23 grieze
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 SintijaK
  Periparus ater - 2017-04-23 Kurmata
  Parus major - 2017-04-23 SintijaK
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Motacilla alba - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Rhytidiadelphus triquetrus - 2017-04-20 sandis
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 grieze
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 grieze
  Remiz pendulinus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Ciconia ciconia - 2017-04-23 grieze
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 SintijaK
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 grieze
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 SintijaK
  Tringa ochropus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Porzana parva - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Motacilla alba - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Coccothraustes coccothraustes - 2017-04-23 Martins
  Grus grus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Grus grus - 2017-04-23 Kurmata
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 Kurmata
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-15 Martins
  Cygnus cygnus - 2017-04-22 Martins
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Lanius excubitor - 2017-04-22 Martins
  Mergus merganser - 2017-04-22 Martins
  Dendrocopos minor - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Pica pica - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Phoenicurus ochruros - 2017-04-23 dekants
  Accipiter nisus - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 dekants
  Passer montanus - 2017-04-23 dekants
  Passer domesticus - 2017-04-23 dekants
  Motacilla alba - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 dekants
  Turdus merula - 2017-04-23 dekants
  Coccothraustes coccothraustes - 2017-04-23 dekants
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 dekants
  Anthus pratensis - 2017-04-23 dekants
  Pica pica - 2017-04-23 dekants
  Chloris chloris - 2017-04-23 dekants
  Corvus cornix - 2017-04-23 dekants
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 dekants
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 dekants
  Parus major - 2017-04-23 dekants
  Motacilla alba - 2017-04-23 dekants
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 dekants
  Ardea cinerea - 2017-04-23 dekants
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 dekants
  Larus ridibundus - 2017-04-23 dekants
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 dekants
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 dekants
  Egretta alba - 2017-04-23 dekants
  Tadorna tadorna - 2017-04-23 dekants
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 Toms
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Parus major - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Columba palumbus - 2017-04-23 Toms
  Turdus merula - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Turdus iliacus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Dryocopus martius - 2017-04-23 Mareks Kilups
  Tringa totanus - 2017-04-23 grieze
  Pica pica - 2017-04-23 ElizeS
  Gallinago gallinago - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Vulpes vulpes - 2017-04-23 Arnis2
  Phoenicurus ochruros - 2017-04-23 grieze
  Grus grus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 dekants
  Panurus biarmicus - 2017-04-23 dekants
  Motacilla alba - 2017-04-23 dekants
  Phalacrocorax carbo - 2017-04-23 dekants
  Prunella modularis - 2017-04-23 dekants
  Emberiza schoeniclus - 2017-04-23 dekants
  Spinus spinus - 2017-04-23 dekants
  Carduelis carduelis - 2017-04-23 dekants
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 dekants
  Sturnus vulgaris - 2017-04-23 grieze
  Cygnus cygnus - 2017-04-23 dekants
  Fringilla montifringilla - 2017-04-23 dekants
  Ardea cinerea - 2017-04-23 dekants
  Larus ridibundus - 2017-04-23 dekants
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 dekants
  Anthus trivialis - 2017-04-23 dekants
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 dekants
  Parus major - 2017-04-23 dekants
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Vanellus vanellus - 2017-04-23 ElizeS
  Upupa epops - 2017-04-23 grieze
  Corvus corax - 2017-04-23 ElizeS
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 ElizeS
  Emberiza citrinella - 2017-04-23 ElizeS
  Motacilla alba - 2017-04-23 ElizeS
  Parus major - 2017-04-23 ElizeS
  Dryocopus martius - 2017-04-23 ElizeS
  Prunella modularis - 2017-04-23 Kurmata
  Turdus philomelos - 2017-04-23 Kurmata
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Kurmata
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Kurmata
  Dendrocopos minor - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Dendrocopos major - 2017-04-23 Kurmata
  Upupa epops - 2017-04-23 grieze
  Alces alces - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Fringilla coelebs - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Poecile palustris - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 grieze
  Parus major - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Kurmata
  Dendrocopos medius - 2017-04-23 Mareks Kilups
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Cyanistes caeruleus - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Dryocopus martius - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Prunella modularis - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Erithacus rubecula - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Spinus spinus - 2017-04-23 Kurmata
  Pyrrhula pyrrhula - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Lophophanes cristatus - 2017-04-23 Kurmata
  Turdus viscivorus - 2017-04-23 Kurmata
  Turdus merula - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Tetrastes bonasia - 2017-04-23 bišudzenis
  Anas platyrhynchos - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Parus major - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Dryocopus martius - 2017-04-23 bišudzenis
  Fringilla montifringilla - 2017-04-23 grieze
  Dendrocopos medius - 2017-04-23 bišudzenis
  Troglodytes troglodytes - 2017-04-23 Latvju_zēns
  - 2017-04-23 bišudzenis
  Phylloscopus collybita - 2017-04-23 Latvju_zēns
  Poecile montanus - 2017-04-23 Kurmata
  Nezināms
  @ Vīksna
  Nezināms Nezināms Nezināms Nezināms
  Pēdējie komentāri
  blinkija 24.aprīlis, 00:31

  Paldies par informāciju par šī gada Titurgas ezera pāri!


  Vīksna 24.aprīlis, 00:23

  Pūkainai vijolītei arī lapas nav tik apaļas, lapa garāka , gandrīz kā ceriņa, tikai noapaļotu galu.


  Kambars 23.aprīlis, 23:48

  Paldies!!!


  nekovārnis 23.aprīlis, 23:48

  Paldies! Pievienošu ar šādu nosaukumu, lai nepazūd starp nenoteiktajiem:)


  dziedava 23.aprīlis, 23:39

  Paldies! Tu, cilvēks, bildē no visām pusēm ziedu, lapas, bet beigās tāpat noteicošais izrādās kaut kādi matiņi un stīgas ;) Domāju, ka stīgas šīm nebija gan, jo diezgan ņēmos, lai atsegtu lapas; vajadzēja pamanīt, ja būtu.


  dziedava 23.aprīlis, 23:37

  Jā, var viegli pielabot, ja vajag! :)


  Kambars 23.aprīlis, 23:36

  Ligzdo seklos ezeros un zivju dīķos.


  nekovārnis 23.aprīlis, 23:28

  Jautājums administrātoriem par sugas nosaukuma ievadīšanu. Latīnisko nosaukumu šim zirneklim esmu atradis - vajadzētu būt Micaria fulgens. Problēma ar latvisko nosaukumu, kuru šai sugai nevaru atrast. Dabasdatos ir pievienots cits šīs ģints pārstāvis kā Spīdīgais skudru zirneklis (Micaria pulicaria), pēc loģikas prasās šo pievienot vismaz kā Skudru zirneklis Micaria fulgens (pēc izskata un izturēšanās patiesi atgādina skudru:)). Vai viegli būs pielabot nosaukumu, ja parādīsies kas precīzāks.


  roosaluristaja 23.aprīlis, 23:27

  Nav gan nekādu garantiju, ka viņš šeit ir ligzdošanai piemērotā biotopā.


  Kambars 23.aprīlis, 23:24

  Paldies!!!


  Kambars 23.aprīlis, 23:23

  Paldies!!!


  asaris 23.aprīlis, 23:23

  Brūnkaklis.


  Ansis 23.aprīlis, 23:23

  Ar olīvzaļu jauno zaru mizu būs sarkanais kārkls.


  Ansis 23.aprīlis, 23:17

  Mīkstā dumbrene


  Ansis 23.aprīlis, 23:14

  Vajadzētu būt smaržīgajai vijolītei - tai uz ziedneša ir lejup vērsti matiņi. Tomēr drošākā pazīme atšķiršanai no pūkainās vijolītes (Viola hirta), būtu pārliecināties, ka augam nav stīgu.


  dekants 23.aprīlis, 23:05

  Peļkājīte


  grieze 23.aprīlis, 22:38

  Kā zināms no Prof. Jāņa Vīksnes, merci var ligzdot pat 9-stāvu mājas balkonā. tā kā nekas īpašs šai sugai. Manuprāt, nav arī agruma rekords


  nekovārnis 23.aprīlis, 22:28

  Zilā eļļas vabole, Meloe violaceus


  Siona 23.aprīlis, 22:02

  Paldies! :) Iespējams, ka tagad cilvēki vairāk pievērsīs uzmanību arī "nezālēm" dobē un būs vēl kādi novērojumi :)


  asaris 23.aprīlis, 21:58

  Plukšķis.


  AAvj 23.aprīlis, 21:56

  Dzeltenkakla klaidoņpele


  Tauriņu Vērošana 23.aprīlis, 21:25

  Acainais raibenis


  roosaluristaja 23.aprīlis, 21:14

  Nav meža, bet lauku.


  dziedava 23.aprīlis, 20:55

  Super, apsveicu! :) Paldies arī Valdai Ērmanei, kas savējo neatlaidās noteikt līdz galam, lai arī citus stimulētu meklēt. :)


  Saulcite 23.aprīlis, 20:47

  Pirmo reizi tik agri redzu pīlēnus.


  Siona 23.aprīlis, 19:47

  Paldies gan Ansim, gan Valdai! :)


  Ansis 23.aprīlis, 19:44

  Izskatās, ka šī ir skarbā ķērsa !


  Siona 23.aprīlis, 19:19

  Jā, to es varu gan :) Man arī likās, ka šie ir kaut kādi plikstiņveidīgie, tāpēc kārtīgu uzmanību nepievērsu.. iespējams, ka arī pērn šie te auga, jo kaut kas plikstiņveidīgs bija pārņēmis manas dobes.. Pati gan nevaru nomainīt sugu no nezināmā uz īsto, kaut kādu iemeslu dēļ dabas dati neļauj man mainīt..


  Vīksna 23.aprīlis, 19:00

  Sīkķērsa ar matiņiem, nepareizi uzrakstīju.


  Vīksna 23.aprīlis, 18:58

  Man izskatās tāda pati. Pils teritorijā grūti ko nosargāt, bet Jūs savu dobi gan variet..Varbūt vēl kāds var atrast ar ķērsai līdzīgām lapām sīku nezāli, jo zied vēl citi augi kā drojenītes. Pati sīkplikstiņu ar sīkķērsu gandrīz sajaucu pēc bildēm, jo augļi līdzīgi, bet lapas savādākas un sīkplikstiņš ar atstāvošiem matiņiem.


  Siona 23.aprīlis, 18:44

  Tieši Jūsu novērojuma dēļ nobildēju šo "nezāli" :) , jo likās, ka ļoti, ļoti līdzīga, citādi uzmanību nepievērstu un tuvākajā laikā arī būtu izravējusi.. Tiešām ir tā pati suga?


  Vīksna 23.aprīlis, 18:29

  Būs vēl jāmeklē šī ķērsa.Tikko Tukuma pusē atrasta, arī dobē.


  Vīksna 23.aprīlis, 18:22

  Rundāles pilī jau paspēja izravēt ko tādu, kas sanāca skarbā ķērsa(sīka, matainām lapām) 1 gr. aizsargājamā.


  Ikerti 23.aprīlis, 17:45

  Droša, nebēga prom.


  Grislis 23.aprīlis, 14:46

  Vairāk izskatās pēc virsāja grīšļa Carex ericetorum.


  Matrus 23.aprīlis, 13:31

  Paldies par gulbja kontroli! EV650 ir mātīte, dzimusi 2013. gadā Salaspilī, datu bāzē ir 29 kontroles. Šopavasar Māras dīķī novērota kopš 27.03.2017., bet nav zināms kur ir pavadījusi 2016./17. g. ziemas sezonu.


  Matrus 23.aprīlis, 13:26

  Paldies par gulbja kontroli! Tēviņš, dzimis 2007. gadā vai agrāk, pēdējo ziemu pavadījis Dārziņu attekā (pēc 5 gadu prombūtnes), bet pēdējo reizi novērots Daugavā pie Ķengaraga 12.03.2017.


  Matrus 23.aprīlis, 13:18

  Paldies par gulbja kontroli! Mātīte, dzimusi 2011. gadā vai agrāk, 2013. un 2014. gados ligzdoja Piķurgas uzpludinājumā Ulbrokā, 2016. gadā ligzdoja Gaiļezerā. Šogad tur kāds cits pāris (jau uz ligzdas), bet gredzeni nav zināmi. EP173 pēdējo reizi novērots 06.11.2016. Gaiļezerā ar 2 jaunajiem putniem.


  Matrus 23.aprīlis, 13:14

  Paldies par gulbju kontrolēm! Šogad šī ligzdošanas vieta ir brīva, jo pēdējos gados (2014.-2016.) ezerā ligzdojošā pāra tēviņš (EM597) pērn ir gājis bojā (atrasts 07.08.2016. Daugavas malā pie Salaspils, domājams, ka ielidojis vados). Attiecīgi šis pāris (EV984+EM804) līdz šim nebija zināms (kā pāris), tēviņš dzimis 2010. gadā, pēdējo reizi novērots Daugavā pie Ķengaraga 04.05.2015. Savukārt, mātīte ir dzimusi 2012. gadā vai agrāk, arī nav novērota no 20.03.2015., kad apgredzenota turpat Ķengaragā.


  Matrus 23.aprīlis, 12:59

  Paldies par gulbju kontrolēm, papildināju datu bāzi! Iespējams, kā šie gulbji mēģinās arī šajā ezerā ligzdot, kaut gan šodien ligzdošanas vieta bija pamatīgi applūdusi, savukārt Gaiļezerā pāris jau pie ligzdas.


  Vīksna 23.aprīlis, 12:58

  Manu augu variet izdzēst, jo sanāk dubultā.


  gatis 23.aprīlis, 12:40

  Forši, ka pie mums ir plukšķis! :)


  gatis 23.aprīlis, 12:38

  Otrajai, jāpārlabo


  gatis 23.aprīlis, 12:38

  Paldies! Trešajai bildei kaut kāda kļūda, ka palielinājumā rāda augu :)


  roosaluristaja 23.aprīlis, 12:37

  plukšķis


  roosaluristaja 23.aprīlis, 12:36

  dziedātājstrazds


  Vīksna 23.aprīlis, 12:17

  Šajā vietā grāvis vēl nav indēts, izcirsts tikai vietām, bet uz meža pusi, gar mežu gan, tāpat kā tuvējie ceļi noindēti.


  Vīksna 23.aprīlis, 12:14

  Paldies !


  dziedava 23.aprīlis, 12:11

  Kaņepeņu - apšu rūsa Melampsora populnea


  Vīksna 23.aprīlis, 11:52

  Nezinu vai pareizi. Vispār maz pazīstu, pēc pūpoliem,zariem reizēm liekas tik atšķirīgi, vēl divmāju augi.


  Vīksna 23.aprīlis, 11:29

  Paldies Julita, man jau pietiek mājās un darbā par ko satraukties.


  dziedava 23.aprīlis, 11:07

  Valda, nevajag satraukties, tas ir tikai viens komentētājs. Liec, kas pašai liekas vērtīgs vai ko vajag noskaidrot.


  dziedava 23.aprīlis, 11:06

  Sibīrijas zilsniedzīte Scilla siberica


  dziedava 23.aprīlis, 11:05

  Viļņainā skrajlape Plagiomnium undulatum, raksturīgas garas lapiņas, šo var iemācītīes pazīt.


  dziedava 23.aprīlis, 11:02

  Igauņu ķērpju grāmatā minēts, ka Baeomyces rufus aug arī uz trupošām kritalām, tā ka es šobrīd sliecos uz šo versiju.


  Vīksna 23.aprīlis, 10:47

  Šīs gan kapsētas malā, bet ir parkos, vecās mājvietās, mežā, kur varbūt agrāk mājvieta vai kapsēta bijusi. Un šobrīd zied, ko gribēju parādīt. Ja nepatīk bilde, var arī miglainu zvirbuli aizsūtīt. Skudra, muša, bite - parasts. Pat nezinu ko vairs likt, vai vispār neko nelikt.


  Vīksna 23.aprīlis, 10:31

  Paldies !


  Vīksna 23.aprīlis, 10:28

  Uz kapu kopiņas viņi nebija, bet kapsētas malā. Tur arī deviņvīruspēki aug vismaz 30 vai vairāk gadu, tāpat kā vēl šis tas.Pie adventīvs vismaz daļēji varētu būt. Tuvējie grāvji, ceļi, mežmalas vismaz puse vai vairāk te noindēti.Un citur neesmu redzējusi, bet vārnas katru nedēļu un vairāk redzu, arī zīlītes, zvirbuļus.Ja sāks tā piekasīties, varbūt vispār neko vairs nelikt.Pienene, vizbulītes, ievas arī parasti, sūnas pilni meži, bet es varbūt nezinu kā sūnas sauc.


  AfroBrazilian 23.aprīlis, 10:27

  Tetrix subulata


  sandis 23.aprīlis, 09:49

  Paldies, Ansi - gan par sugu noteikšanu, gan paskaidrojumiem!


  sandis 23.aprīlis, 09:46

  Viss kārtībā, statusu nomainīšu. No tā punkta ar lietotni ziņoju vairākas sugas (ar un bez sporogoniem), bet bildes vēlāk pievienoju nedaudz citādā secībā.


  Siona 23.aprīlis, 09:38

  Jā, es arī biju ļoti pārsteigta! Tādus sūkļu daudzumus pati arī nebiju redzējusi :)


  Nora 23.aprīlis, 08:30

  Nevajag neko darīt, viss tiks savests kārtībā un cerams, ka filtrs atsāks darbību!


  roosaluristaja 23.aprīlis, 07:18

  Kas par ārprātu te ir noticis ar interesantajiem novērojumiem? Man pašlaik nav laika un cīņas spara šitos visus ķekšus izņemt.


  Edgars Smislovs 23.aprīlis, 05:13

  Sudrabkaija


  OKK 23.aprīlis, 02:25

  Tie nav interesanti novērojumi


  OKK 23.aprīlis, 02:22

  Fotografēt augus uz kapu kopiņām un kapos?. Ja arī tie ir vietējie Latvijas augi, tad - stādīti vai adventīvie augi... Nofotografē augus Rīgas centrā...


  dziedava 22.aprīlis, 23:58

  Sēnes - parastās piestenītes


  dziedava 22.aprīlis, 23:57

  Oho, kaut kas neredzēts!


  dziedava 22.aprīlis, 23:55

  Suga pareiza, bet foto nav redzami minētie sporogoni. Tiešām bija vai kļūda statusā?


  asaris 22.aprīlis, 23:42

  Lielākā daļa lielie ķīri.


  asaris 22.aprīlis, 23:41

  Arī paugurknābja gulbji.


  asaris 22.aprīlis, 23:40

  Mājas strazdi.


  asaris 22.aprīlis, 23:39

  Bilde gan neskaidra, bet vai tiešām pelēkā cielava vai tomēr parastākā baltā cielava?


  asaris 22.aprīlis, 23:37

  Paugurknābja gulbis.


  nekovārnis 22.aprīlis, 23:13

  Arī kāda ziedmuša


  nekovārnis 22.aprīlis, 23:10

  Iespējams Melanogaster ģints ziedmuša, bet tur vairākas līdzīgas ģintis.


  Ansis 22.aprīlis, 22:14

  Zeligera hercogīte, ar pavisam jaunām sporu vācelītēm


  Ansis 22.aprīlis, 22:08

  Varētu būt vālenberga polija, kura bieži atrodama pie avotiem smilšakmens klinšu pakājē.


  Ansis 22.aprīlis, 22:06

  Kalnu divzobe


  Ansis 22.aprīlis, 22:05

  Viļņainā skrajlape, parasta, viegli atpazīstama suga


  Ansis 22.aprīlis, 22:03

  Vajadzētu būt kadiķu dzegužlinam (100% pārliecība šai ģintij iegūstama vienīgi pārbaudot mikroskopiskās pazīmes); vāverastīte nekad neaug uz zemes, meklējama uz augošu platlapju koku stumbriem, zariem


  Ansis 22.aprīlis, 21:56

  Parastā rožgalvīte, izžuvusi


  Ansis 22.aprīlis, 21:54

  Vajadzētu būt ciprešu hipna ēnas formai (aug koku stumbru noēnotās un nokrišņu mazāk apskalotās pusēs); platlapu knābīte (Eurhynchium angustirete) parasti aug uz zemes un ir krietni lielāka


  Ivars L. 22.aprīlis, 21:51

  Varētu būt Cladonia cariosa.


  Ansis 22.aprīlis, 21:48

  Sausienes skrajlape


  Ansis 22.aprīlis, 21:46

  Šī izskatās pēc hercogītes (tipiski aug trūdošu stumbru un celmu pašā virspusē; sporu vācelīte saliekta); tīmeklīte (Serpoleskea subtilis) parasti aug uz dzīviem kokiem, sporu vācelīte taisna, un šī ir ļoti sīka sūna


  dziedava 22.aprīlis, 20:22

  Lielajam lapas ir skaujošas, šim tādas neizskatās.


  maariite 22.aprīlis, 19:57

  pareizi. lielā spuraine.


  maariite 22.aprīlis, 19:57

  izskatās, ka ir īstā.


  maariite 22.aprīlis, 19:56

  pareizi. stāvaine :)


  maariite 22.aprīlis, 19:55

  man izskatās pēc kadiķu dzegužlina, bet 100% pārliecināta neesmu :/


  lichen_Ro 22.aprīlis, 19:25

  Lekanora. Nenosakāma :D Jāmēra sporas. Gyalecta ulmi ir uz Ulmus gints sugām, daudz retāk uz Quercus robur un Fraxinus excelsior :) G. ulmi ir retums, liels retums, pats neesmu atradis, bet esmu redzējis Sandras Ikaunieces atrasto Kurzemē :)


  lichen_Ro 22.aprīlis, 19:20

  Xanthoparmelia sp., Varbūt X. conspersa


  asaris 22.aprīlis, 19:17

  Vismaz cik norādīts latvijasdaba.lv baltkrūtainais ezis ir biežāk sastopams gan Latvijā kopumā, gan tieši lielajās pilsētās.


  Melissa 22.aprīlis, 19:15

  Šis būs parastais manuprāt.


  gunitak 22.aprīlis, 19:12

  Paldies par noteikšanu!


  sandis 22.aprīlis, 17:56

  Paldies! Bija aizdomas par šo sugu, bet iepriekš tās bija trāpījušās svaigas, cietas, ne šādā stāvoklī.


  roosaluristaja 22.aprīlis, 17:41

  Vajadzētu tā būt. Lielais laimiņš gan ir drusku līdzīgs. Neziedošus nespeciālistam ir pagrūti atšķirt.


  Melissa 22.aprīlis, 17:40

  Izskatās pēc čīkstenes.


  Melissa 22.aprīlis, 17:38

  Paldies!


  Melissa 22.aprīlis, 17:37

  Paldies!


  roosaluristaja 22.aprīlis, 17:35

  Manuprāt veca vilkpienaine. Tā gan ir gļotsēne nevis sēne.


  roosaluristaja 22.aprīlis, 17:30

  skaldlapīte


  sandis 22.aprīlis, 16:59

  Sila strazds


  asaris 22.aprīlis, 16:38

  Paldies!


  nekovārnis 22.aprīlis, 16:37

  Zemesblakts Scolopostethus thomsoni


  nekovārnis 22.aprīlis, 16:32

  Jā, skrejvabole - Nebria brevicollis


  mardzh 22.aprīlis, 15:58

  Paldies!


  asaris 22.aprīlis, 15:53

  Domāju, ka plukšķis.


  asaris 22.aprīlis, 15:50

  Varētu būt sarkankrūšu līķvabole, Oiceoptoma thoracica.


  Grislis 22.aprīlis, 15:42

  Būtu interesanti uzzināt - kādā biotopā atrasts.


  Grislis 22.aprīlis, 15:29

  Purva pienenei lapas mala gluda vai gandrīz gluda, tā ir reta, aug mitros, dabiskos biotopos (piem. jūrmalas pļavās) - tāpēc šī trotuāra malā augošā (lapas malu grūti saskatīt, bet liekas zobaina ) drīzāk ir parastā ārstniecības pienene.


  Grislis 22.aprīlis, 15:15

  Patiešām, izskatās kā Cardamine hirsuta! Ļoti interesanti. Vai parkā ārpus dobes dabiskākos apstākļos nav?


  nekovārnis 22.aprīlis, 12:26

  Paldies!:)


  nekovārnis 22.aprīlis, 12:25

  Kāda ziedmuša. Šobrīd nav grāmatas pa rokai, iespējams varēs vismaz līdz ģintij noteikt.


  nekovārnis 22.aprīlis, 12:19

  Lielais apšu stiklspārnis, Sesia apiformis


  OKK 22.aprīlis, 00:12

  Interesants novērojums, apsveicu! Noteiki, ka pārziemojis, jo no Āfrikas ziemā atlidot nevarēja.


  dziedava 21.aprīlis, 22:05

  Par Valdu B. nezinu, bet hipotēzi izvirzīja pati Valda Ērmane. :)


  Ansis 21.aprīlis, 21:57

  Pirmajā brīdī neatpazinu, bet tagad jāpiekrīt Valdai B., ka skarbā ķērsa. Raksturīga lapu plūksnu forma, matiņi uz lapām un stublāja, agra ziedēšana. Tad jau šis 3 sugas novērojums! Līdz šim bija zināma no Slīteres (J.Klinge 1886) un Ovišiem (I.Rēriha 1991). Sāmsalā un Hīumā ir daudz biežāk sastopama - Igaunijā esot 103 atradnes. Eiropā tā izplatīta galvenokārt jūras tuvumā, sausos mežos, pļavās, dabiskos biotopos, bet augot arī ceļmalās atmatās un citās cilvēka pārveidotās vietās kā nezāle. Ierakstīta Latvijas Sarkanajā grāmatā, 1.kat., un MK noteikumos kā īpaši aizsargājama un mikroliegumu suga. Saudzējiet savu Rundāles atradni.


  Vīksna 21.aprīlis, 21:18

  Paldies !


  Ansis 21.aprīlis, 20:57

  Pēc jaunajām bildēm spriežot, makstainais grīslis


  Vīksna 21.aprīlis, 20:37

  Paldies !


  nekovārnis 21.aprīlis, 20:32

  Skrejvabole Pterostichus niger


  Edgars Smislovs 21.aprīlis, 20:25

  Meža tilbīte.


  Vīksna 21.aprīlis, 20:16

  Ja tikai tas ir tas pats grīslis. Vēlāk vēl nobildēšu.


  Vīksna 21.aprīlis, 19:38

  Šeit grīslis, varbūt tas pats agri ziedošais, bet no 2016 gada.


  Ivars L. 21.aprīlis, 19:35

  OK, nu ir skaidrs. :)


  And_ra 21.aprīlis, 19:30

  Nu, jā. Tā droši vien būs korektāk bez foto :)


  lichen_Ro 21.aprīlis, 19:30

  Petractis sp. Jāgriež :) var būt Petractis clausa, kas ir zināms Igaunijā :)


  lichen_Ro 21.aprīlis, 19:26

  Apjumkums ir pareizs.. Ir jāatzīst, ka uz brīdi, kad tika rakstīts noteicējs, informācija pamatā tika balstīta uz personīgo (tā brīža) pieredzi un Skandināvu literatūras. Noteicējos raksta, ka C.chlorella ir atrodama biežāk uz ozoliem un daudz retāk uz eglēm (tā tika minēta, kā nejaušs substrāts). Uz to brīdi, Latvijā šī suga bija minimāli zināma, un es to biju redzējis 2 reizes -Pededzē uz ozoliem un vēlāk Lubānā (arī uz ozoliem). Vēlāk, veicot apsekojumus Vecumu mežos, pilnīgi nejauši uzdūros uz šo sugu uz egles (tādas, kādu biju iepriekš aprakstījis). Pašlaik esmu atradis sešās vietās šo sugu tieši uz eglēm, kas manuprāt liecina (vismaz daļēji), ka šī suga tomēr biežāk ir atrodama tieši uz eglēm. Par C. phaeocephala - to, starp citu, var atrast arī uz vecām koku celtnēm Z pusē (šķūņi, mājas utt.), bet tiešām veciem.. Tēvam pagalmā aug uz aptuveni 150 g. vecas celtnes :) Bet, ja godīgi - tā ekoloģija nav viennozīmīga.. abām sugām var būt ļoti līdzīga. arī morfoloģiski tās ir ļoti līdzīgas (atšķiras pēc lapoņa veida un sporu formas).


  Vīksna 21.aprīlis, 19:13

  Ap 6 cm augs, pasīkiem ziediem, matainām lapām.Diemžēl izravēja no dobēm kādus 4 augus un vairāk neatradu, bet vēl pameklēšu.


  Ivars L. 21.aprīlis, 18:47

  Lai gan, Roland, esmu apjucis, jo tavā ķērpju indikatorsugu noteicējā ir rakstīts otrādāk - C.phaeocephala mežos pamatā uz skuju kokiem, bet C.chlorella atklātākās vietās uz ozolu uc platlapju mizas. Kur kļūda - šeit vai noteicējā?


  Ivars L. 21.aprīlis, 18:07

  O, paldies, Roland, par labojumu, bet īpaši par ekoloģiju!:)


  lichen_Ro 21.aprīlis, 17:21

  C.glaucellum :) C.quercinum, parasti ir redzams plāns laponis :)


  lichen_Ro 21.aprīlis, 17:20

  Šī būs C.phaeocephala :) C.chlorella meklējama drīzāk boreālos mežos uz egēm, kad tā ir nokaltusi, stāvoša, bet daļa no mizas ir jau nokritusi, uz koksnes. Tai laponis ir pulverveida, bet C.phaeocephala laponis ir granulars, tāds kā šeit :) + C.chlorella mīl mitrumu - C.phaeocephala mīl sauli :)


  Ivars L. 21.aprīlis, 16:43

  Iesākumam - kāda no somenītēm Calypogeia spp.


  Ivars L. 21.aprīlis, 14:45

  Sapratu, tie ir caurumi mizā.:))))


  dziedava 21.aprīlis, 14:36

  Nezinu, vai ar "tumšie, gludie" tu domā to pašu, bet tur tika fotografēta miza, kas pacelta gaisā, un vietās, kur miza bija ieplaisājusi, t.i., mizas nebija, caurspīdēja vietām tik viendabīgs fons, ka es arī krietnu laiku brīnījos, kas tas var būt :)


  dziedava 21.aprīlis, 14:32

  Par bumbuļiem piekrītu, varbūt ir kaut kam raksturīgi..


  Ivars L. 21.aprīlis, 14:31

  Kas tie tumšie, gludie, izlocītie laukumi?


  Ivars L. 21.aprīlis, 14:29

  Gan L.elaechroma gan L.euphorea (tādus šobrīd esmu apskatījis) apotēciji ir sarkanbrūni līdz melni. Un lapoņa malu tavās bildēs diezgan labi redzu. Bet es arī nesaku 100%, ka šī ir Lecidella.


  dziedava 21.aprīlis, 14:27

  Šis man arī vairāk kā Gyalecta ulmi izskatās.. Vienīgi nezinu, vai apse der.. Un interesanti, ka te apotēciji uz apotēcijiem.. nez kam vispar tā var būt?


  Ivars L. 21.aprīlis, 14:21

  Bildēs var samanīt, ka tie apotēciji, kas nav atvērušies ir tādi aizvērušos zvaigžņu staru veidā. Bet piekrītu - tāds ļoti pārliecinošs Petractis nav. Tad vēl ļoti īpatnēji man šķiet bildē redzamie kaut kādā apotēciju stadijā to viducī esošie bumbuļi, kādus iepriekš pieminētajām sugām nekur interneta bildēs nemanīju.


  Platacis 21.aprīlis, 14:18

  Nākamajā dienā tai pašā vietā redzēju vēl divus, no kuriem viens bija upes, bet otrs arī dīvainītis, kā arī vēl 2 upes tārtiņus citviet, un arī vēl ne vasarīgos tērpos. Tā kā šis bija pirmais, šogad, redzētais tārtiņš, tad nepietiekami meklēju pazīmes, vairāk paļāvos uz tumšo (lielo un apaļīgo) masku, druknumu, zemo stāju un to, ka acī neredz dzelteno apli. Knābja krāsu varbūt var skatīties jūras krastā, bet šeit tas knābis visu laiku tiek dūbļos mērkts, bet nu, kājas jau viņam nevajadzēja tik ļoti noķelāt. Tā baltā strīpa virs pieres tāda blāva nevis balta, nezinu, kāds var izskatīties smišu tārtiņš tērma maiņas procesā. Katrā ziņā dzeltenais riņķis pat teleskopā no tiem ~50m netika saskatīts. Droši vien jau ka bija upes!


  sandis 21.aprīlis, 14:18

  OK, nestrīdos. Tas bija otrs variants.


  Ivars L. 21.aprīlis, 14:16

  Skatīju arī Gyalecta ulmi un G.jenesis, bet īsti neatbilst. G. ulmi arī, ja uz akmeņiem, tad laikam jau uz kaļķainiem, bet šis - granīts kaut kāds. G.jenensis - apotēciji gaiši oranži. Vēl gan ir virkne citu gialektu biezā slānī. Var jau būt, ka nav ne Petractis ne Gyalecta - pieminēju tik tās manis piemeklētās līdzīgākās.


  dziedava 21.aprīlis, 14:07

  Hmm, man šķiet, ka Lecidella ir jābūt melnākai, mans tā kā brūnāks drīzāk, un nav tādu izteiktu lapoņa norobežotu malu kā Lecidella. Es [kā nespeciālists] teiktu drīzāk nē.


  dziedava 21.aprīlis, 13:56

  Jā, šis skaists un interesants! :) Petractis sp. LV laikam vēl nav konstatēts, un vai tiem nevajag būt vairāk tādiem kā zvaigžņotiem plīsumiem, kā šai lapā 1. attēla izceltajā daļā: http://www.afl-lichenologie.fr/Photos_AFL/Photos_AFL_P/Petractis_clausa.htm Tā ka es vairāk domāju, ka Gyalecta, bet tur laikam ir varianti. Gyalecta ulmi Rolanda aprakstā ir minēts uz akmeņiem, līdzīgs ir arī Gyalecta jenensis, kas pēc LV ķērpju grāmatas minēts uz kaļķakmens un dolomīta klintīm. Bet nu es tik tā - nespeciālista niekošanās ;)


  Ivars L. 21.aprīlis, 13:44

  Domāju, ka šī varētu būt kāda Lecidella, kas aug uz apšu mizas.


  Melissa 21.aprīlis, 12:45

  Vēljoprojām neesmu atradusi veidu kā identificēt šo sēni.Cik saprotu,tad šī sēne ir reta abos gadījumos un būtu vērts to noskaidrot,kamēr vēl aug. Uz Dabas Muzeju negribas vairs vest. Pirms 2 gadiem atradu balsamia platyspora savas mājas puku dobē.Speciāli braucu no Rūjienas uz Rīgu,nodevu to izpētei...bet oficiālu atbildi tā arī nesańēmu.Uzstājīgi jautāju veselu garu gadu,bet atbildē sańēmu-jūsu uzstājība ir apsveicama...Tā arī viss pazuda ar galiem...Žēl..


  AAvj 21.aprīlis, 12:40

  Satraukums ir par tieši pļavu lijas novērojumu. Pēc jūsu apraksta, tā varētu būt arī stepes vai lauku lija. Pļavas lijai, jo sevišķi tēviņam ir labi redzama melna līnija sekundāro lidspalvu sekundāru galos. Ja tā nav redzēta, tad nav pamata apgalvot, ka novērota pļavu lija. Mātītēm atšķiršana ir daudz sarežģītāka un niansētāka, jo šī līnija nav labi pamanāma.


  IevaM 21.aprīlis, 11:11

  Pēc apraksta "garā aste un baltā josla astē bija tas, kas mums lika domāt, ka tā ir kāda no lijām" diemžēl nevar noteikt sugu. Ierosinātu tomēr labot uz lija sp.


  nekovārnis 21.aprīlis, 10:42

  Varētu būt īsspārnis Ocypus nitens


  dziedava 21.aprīlis, 10:36

  Redzēju šī novērojuma oriģinālo foto. Piekrītu Valdas telefoniski izteiktajai hipotēzei, ka tā izskatās pēc ārkārtīgi retās skarbās ķērsas Cardamine hirsuta - gan pēc augtenes, gan izmēriem, gan, galvenais - pēc lapu un stublāju apmatojuma, kas lielajā attēlā ir labi saskatāms. Valda, lūdzu, izkadrē un pieliec te attēlus, kur labi redzami matiņi uz stumbra un lapām. Būtu labi, ja paskatītos vēl kāds augu eksperts, jo šis tad tiešām būtu ievērojams atradums.


  Edgars Smislovs 21.aprīlis, 10:26

  Lūk šis ir Interesants novērojums.


  tuvikēns 21.aprīlis, 10:25

  Nu tā. Ja man vajadzētu noraksturot, ko es redzēju, tad no visām bildēm ko skatīju, šī būtu visprecīzākā - būtībā tas bija tas, ko arī es nofočētu :) Putns lidoja samērā zemu, tas bija samērā ārti: garā aste un baltā josla astē bija tas, kas mums lika domāt, ka tā ir kāda no lijām. http://ornitofaunistika.com/lvp/cirpyg.htm skatīt attālu ar aprakstu: "Pļavu lija Circus pygargus. Vītiņu pļavas Liepājas ezera austrumu krastā, 7-Mai-2011, attēlā M. © Ainars Mankus."


  dziedava 21.aprīlis, 10:18

  Jā, tas ir tīklspārnis no Hemerobiidae, iespējams, Hemerobius perelegans


  nekovārnis 21.aprīlis, 10:08

  Īsti neorientējos zeltactiņās, bet vai šī nebija no brūnajām - Hemerobiidae sp?


  nekovārnis 21.aprīlis, 10:02

  Tūkstoškājis Diplopoda sp.


  Saulcite 21.aprīlis, 09:44

  Man ir dzeņu nolādējums-lai ko rakstītu vienmēr ir cits dzenis:)))


  OKK 21.aprīlis, 06:26

  "Un cik daudz komentāru, emociju aiztaupītos, ja pēc pirmā komentāra "Šī ir pļavas ķirzaka", klusu un nemanāmi būtu nomaimīts sugas nosaukums...<<<<<<<<< " Jāsaka, muļķīgs komentārs


  OKK 21.aprīlis, 05:48

  "Sūnu administratori nav vienojušies par kritērijiem un es vienpersoniski nespēju uzņemties atbildību, kas ir, kas nav rets. "<<<<< Uzņemies atbildību. "Sūnu administratori" neeksistē, tāpat kā Santa Klaus


  OKK 21.aprīlis, 05:33

  Julita, ja "Par šo konkrēto sugu man no Anša ir iegūta sekojoša informācija: "Frullania tamarisci ir zināmas 38 atradnes, vairums no tām bij. Slīteres rezervātā.", tad 100% tā ir tik interesanta, lai nokļūtu DD Interesanto...


  forelljjanka 20.aprīlis, 20:33

  Vēl var pie sevis purpināt:Eh,laikam šoreiz neatradīšu...:DD


  AAvj 20.aprīlis, 20:30

  Klau, bet kādas pazīmes ir redzētas, kas atšķir šo pļavu lijas itkā tēviņu no jebkura cita putna. Varbūt var aprakstīt kā tas izskatījās?


  asaris 20.aprīlis, 20:28

  Attēlos vidējais dzenis.


  Vīksna 20.aprīlis, 19:49

  Darbā pusdienas pārtraukumā varu aizbraukt ar riteni, droši vien nobildēšu vēl.


  dziedava 20.aprīlis, 19:21

  Ā, nu jā, ko līdzīgu es arī mēdzu praktizēt uz tauriņiem, bet ne tik radikāli - ja ļoti vajag, bet nekādi nav, tad noteikti jāizslēdz aparāts (ar kuru jau ilgi mērķēts) un jāizliekas, ka es tik tāpat pastaigājos, un nav jau tas tauriņš tik svarīgs. :D Panākumi atkarīgi no tā, cik dabiski izdodas izlikties :))


  nekovārnis 20.aprīlis, 19:11

  Vienkārši ievēroju galveno "atrašanas likumu" - ja gribi kaut ko interesantu atrast un noknipsēt izjauc un sapako fotobisi:D


  dziedava 20.aprīlis, 17:54

  Tad tomēr atradi! :)


  roosaluristaja 20.aprīlis, 17:45

  Tā gan, bet 31.marts bez attēla vai vismaz sīka novērojuma apraksta šai sugai neizklausās ticami. Iespējams sajaukta ar lauku liju.


  And_ra 20.aprīlis, 17:41

  Bet te ir vēl viens agrāks novērojums https://dabasdati.lv/lv/observation/5fe44df84b216c3536a7efbe99576ae5/


  Ansis 20.aprīlis, 17:41

  Šo vajadzēt pēc kāda laika vēlreiz nofotografēt, jo tik agri (un neredzot kopskatu) sugu nevar uzminēt.


  Ansis 20.aprīlis, 17:34

  Pēc silueta, neredzot lapas, augļus un dzeloņu formu, rozes sugu noteikt nevar. Vai šī ir jau noteiktā sezonā?


  Ansis 20.aprīlis, 17:25

  Vajadzētu bildi, kur labi saskatāmi zobiņi pie stublāja mezglu vietām. Tītuma kosai tie gari, pļavas kosai īsi; tad vēl tīruma kosai vienā stāvā ir līdz 15 zaru, pļavas kosai zaru vairāk - līdz 20. Pēc pēdējās pazīmes izskatās pēc pļavas kosas.


  gunitak 20.aprīlis, 17:24

  Paldies!


  And_ra 20.aprīlis, 17:22

  It kā tēviņš. Diemžēl nav nofotografēts. Redzētais salīdzināts ar bildēm literatūrā un netā, t.sk. Dabasdatos.


  Ansis 20.aprīlis, 17:15

  Diždazim (Arctium) lapas ir bez dzeloņiem. Bildē varētu būt purva usne (Cirsium palustre).


  Ansis 20.aprīlis, 17:08

  Varētu būt augstā skrajlape, jo tai bieži ir stāvi stublāji; dumbra skrajlapei dzinumi parasti guloši


  Ansis 20.aprīlis, 17:02

  Kadiķu dzegužlins


  Ansis 20.aprīlis, 17:00

  Tas ir spurainais sfagns.


  dziedava 20.aprīlis, 16:58

  Paldies, līdzīga tiešām.


  Ansis 20.aprīlis, 16:58

  Fotogrāfijā nav dobais cīrulītis (kas reta suga, zināms no nedaudzām vietām Kurzemē un Zemgalē), bet blīvguma cīrulītis. Jāskatās uz pieziedlapu formu - ja tām gals robains, tad blīvguma cīrulītis, ja pieziedlapas veselas, tad kāds no retajiem cīrulīšiem - vidējais vai dobais. Dobais cīrulītis liela auguma ar daudziem ziediem, bet vidējam cīrulītim parasti 5-10 ziedi. Šo pēdējo var mēģināt Turaidas apkārtnē atrast.


  Ivars L. 20.aprīlis, 16:36

  Šķiet, ka nav Arthonia spadicea.


  Ivars L. 20.aprīlis, 16:35

  Pertusaria leioplaca var līdzināties.


  kamene 20.aprīlis, 14:20

  Tamariska frulānija noteikti ir interesanta kā reta DMB speciālā suga ar izplatības īpatnībām Latvijā - jo tālāk no jūras, jo retāka un A daļā vispār nav.


  Ivars L. 20.aprīlis, 13:53

  38 ir maz . Man kā neekspertam Tamariska frulānija ir daudz, daudz, daudz interesantāka par kociņsūnu ar sporogoniem, it īpaši tāda, kas atrasta ārpus Slīteres.


  roosaluristaja 20.aprīlis, 13:25

  Vienīgais, kas šim augam it kopējs ar dzelteno vizbuli, ir zieda krāsa. Tā ir zeltstarīte. Droši vien meža.


  roosaluristaja 20.aprīlis, 13:22

  Kosas es diez ko nepārzinu, bet nedomāju, ka šī ir tīruma. Tīruma ir divi dažādi stublāji un zaļais manuprāt vēl nevar būt izdīdzis.


  roosaluristaja 20.aprīlis, 13:19

  pakrēslīte


  roosaluristaja 20.aprīlis, 13:00

  Nez vai pēc šāda attēla sugu droši var noteikt. Pēc tumši violetajiem ziediem un vispārējā auga izskata varētu būt smaržīgā.


  roosaluristaja 20.aprīlis, 12:56

  tīruma kosa?


  roosaluristaja 20.aprīlis, 12:52

  sārtā bezlape.


  OKK 20.aprīlis, 12:27

  Un cik daudz komentāru, emociju aiztaupītos, ja pēc pirmā komentāra "Šī ir pļavas ķirzaka", klusu un nemanāmi būtu nomaimīts sugas nosaukums...


  OKK 20.aprīlis, 12:19

  Julita Kluša: "Agri, tas ir kā - es skatos uz ķirzaku vienu, divas, divdesmit, simts reizes, un tad man [bez visām pazīmēm] pēkšņi nāk apskaidrība - o, pļavas ķirzaka! :)) Tā, ja? Es laikam tādu līmeni vēl neesmu sasniegusi, lai sugas noteiktu ar apskaidrības palīdzību, iesākumam vienmēr noder pazīmes, un paldies tiem, kas tās raksta. :)" - 1) Tas nav nekāds "pardabisks līmenis", ja runa ir tikai par 2 radnecīgu sugu atpazīšnu, piemēram "Pļavas ķirzaka - Sila ķizaka", jā tas notiek tieši tā - ķirzaka aizskrien - un uzreiz ir skaidrs pēc skaņām - vai tā bija sila vai pļavas ķirzaka, jā... Tagad man jājūtas vainīgam, ka es pēc skaņas varu noteikt - tā ir sila vai pļavas ķirzaka? Un strīdos pēc fotofrāfijas? Bet - redzēju Tavā mājaslapā, ka Tu esi Latvijā atradusi dobo cīrulīti. Mēģināšu viņu atrast Ķemeros


  dziedava 20.aprīlis, 11:44

  Sūnu administratori nav vienojušies par kritērijiem un es vienpersoniski nespēju uzņemties atbildību, kas ir, kas nav rets. Par šo konkrēto sugu man no Anša ir iegūta sekojoša informācija: "Frullania tamarisci ir zināmas 38 atradnes, vairums no tām bij. Slīteres rezervātā. Ķemeros to atradis Johans Mikutovičs 1906.g.; herbāriju neesmu redzējis, bet Vēršupes krastos tai vajadzētu būt. Ja neņemam vērā, ka uz viena oša pie Ventspils šosejas (Smārdes pagastā) frullāniju atrada Uvis 2015.g., tad Tev izdevies lokalizēt Ķemeru atradni pēc 111 gadiem." Manās acīs skaitlis 38 ir ļoti liels, pat ja tas viss ir lielākoties lokāli vienā vietā; es tiešām nezinu, ko tām sūnām skaitīt par interesantiem nov. un ko ne :(


  Ivars L. 20.aprīlis, 11:37

  Hmm. Piezīmēs minētais liek domāt, ka šis ir interesants novērojums. Vai DD sūnu administratoriem ir kādi īpaši kritēriji sūnu interesantajiem novērojumiem? Vai tomēr neskatoties uz šīs sugas retumu, īpašo jutīgumu, tā ir visai parasta un ne visai interesanta suga arī pārējiem dabas draugiem, kas nav profesionāli briologi?


  roosaluristaja 20.aprīlis, 11:33

  Attiecībā uz šo ķirzaku gribētu izteikt nelielu piebildi par latīnisko nosaukumu, par ko te jau vairākkārt ir runāts. Nu jau kādus desmit gadus tiek lietots Zootoca vivipara nevis Lacerta. Oldskūls ir laba lieta, ja runājam, teiksim, par death metal grupām, bet šajā gadījumā manuprāt būtu pēdējais laiks sākt lietot visā pasaulē pieņemto terminu.


  dziedava 20.aprīlis, 11:29

  Agri, tas ir kā - es skatos uz ķirzaku vienu, divas, divdesmit, simts reizes, un tad man [bez visām pazīmēm] pēkšņi nāk apskaidrība - o, pļavas ķirzaka! :)) Tā, ja? Es laikam tādu līmeni vēl neesmu sasniegusi, lai sugas noteiktu ar apskaidrības palīdzību, iesākumam vienmēr noder pazīmes, un paldies tiem, kas tās raksta. :)


  Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
  © dabasdati.lv
  Saglabāts