Aktīvie lietotāji: 152 Šodien ievadītie novērojumi: 3 Kopējais novērojumu skaits: 992591
Tu neesi reģistrējies
Jūras ērgļu webkamera 2012/2013
Pievienots 2017-03-10 10:50:00

Sveiks! Jaunā tiešsaistes video lapa ATRODAS ŠEIT!

Martā sāka darboties interneta kamera, kas izvietota pie Latvijas lielākā plēsīgā putna - jūras ērgļa - ligzdas. Visiem dabas draugiem tagad pieejamā ērgļa ligzda atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā, netālu no Kaņiera ezera. Lai gan šis ligzdošanas iecirknis ir zināms jau sen, ligzda melnalksnī ir jauna - tā uzbūvēta 2012. gada sākumā pēc tam, kad nokrita iepriekšējais ligzdas koks - ozols. Ligzdošanas uzsākšanas ziņā pērn šī bija viena no vēlākajām jūras ērgļa ligzdām Latvijā - ola tika izdēta tikai aprīļa beigās, bet jaunais putns ligzdu atstāja augusta sākumā.

Šī gada sākumā ērgļi ligzdu apmeklē neregulāri - līdz šim te redzēti vismaz četri dažādi putni - divi nepieauguši jūras ērgļi (no tiem viens gredzenots Lietuvā 2010. gadā) un divi pieaugušie putni, tai skaitā mātīte, kas ir gredzenota. No pieejamiem attēliem gredzenus droši līdz šim nav izdevies salasīt, tomēr domājams, ka tas ir jau zināmais šī pāra putns, kas gredzenots Sātiņu zivju dīķu apkārtnē 1997. gadā. Ligzdas apkārtnē regulāri dzirdama pieaugušo putnu klaigāšana, kas var liecināt par citu ligzdu - netālu atrodas arī mākslīgās ligzdas platforma, kas var būt izvēlēta par ligzdošanas vietu.

Projekta „Ērgļi pāri robežām" ietvaros videonovērošanas kamera ir izlikta arī pie jūras ērgļa ligzdas Igaunijā (šī ērgļu pāra ģimenes dzīvei bija iespēja sekot līdzi arī 2009. un 2010. gadā).

Ligzdās notiekošo iespējams komentēt dabasdati.lv (latviešu valodā) un looduskalender.ee (angļu valodā) forumos.

Translācija ir iespējama, pateicoties Igaunijas - Latvijas programmas finansējumam, datu pārraidi nodrošina „Latvijas Mobilais Telefons", sistēmas piegādi un uzstādīšanu veica „Komerccentrs Dati grupa", serveri nodrošina EENet Igaunijā, būtisku atbalstu darbu plānošanā ir sniegusi Igaunijas Ornitoloģijas biedrība. Par atbalstu sistēmas uzstādīšanā īpašs paldies Jānim Rudzītim no SIA „Mondot".

 

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2021
© dabasdati.lv
Saglabāts