Šobrīd aktīvie lietotāji: 381 Kopējais novērojumu skaits: 339776
Jums ir viesa statuss

Tiešraides kameras 2015

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

 • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
 • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
 • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
 • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
 • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
 • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
 • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
 • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
 • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
 • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
 • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
 • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
 • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
 • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
 • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
 • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
 • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
 • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
 • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
 • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

 • Jūras ērglis

  Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

  2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

  Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

  Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

  Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

  Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Melnais stārķis

  Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

  Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze

   

  Zivjērglis

  Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

  Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

   

  Lielais dumpis

  Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

  Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

  Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

  Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

  Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

  Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

  Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

  Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

  Teksts: Jānis Reihmanis

   

  Vistu vanags

  Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

  Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

  Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

  Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

   

  Atbalstītāji

   

  Datu pārraide: 

    

  4G rūteri:

   

  Serveris:

  Sistēmas konfigurēšana:

  Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


  Finansiālais atbalsts: 

  PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Projekts COASTLAKE:                                     

  Projekts COASTLAKE:                                   

  Projekts COASTLAKE:                    

   

   

  Pēdējie novērojumi
  Egretta alba - 2016-10-22 mazais_ezis
  Anas crecca - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Pluvialis squatarola - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Anas penelope - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Anas strepera - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Anas acuta - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  - 2016-06-03 nekovārnis
  - 2016-06-03 nekovārnis
  Bombycilla garrulus - 2016-10-22 ūdensvistiņa
  Hylobius pinastri - 2016-06-03 nekovārnis
  Sturnus vulgaris - 2016-10-22 ūdensvistiņa
  - 2016-06-03 nekovārnis
  - 2016-06-03 nekovārnis
  Turdus iliacus - 2016-10-22 ūdensvistiņa
  Turdus pilaris - 2016-10-22 ūdensvistiņa
  Larus marinus - 2016-10-22 Igors
  Halichoerus grypus - 2016-10-22 Igors
  Lymnocryptes minimus - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Calidris alba - 2016-10-22 Igors
  Calidris alpina - 2016-10-22 Igors
  Pluvialis squatarola - 2016-10-22 Igors
  Charadrius hiaticula - 2016-10-22 Edgars Smislovs
  Gomphus vulgatissimus - 2016-06-03 nekovārnis
  Erythromma najas - 2016-06-03 nekovārnis
  Pieris napi - 2016-06-03 nekovārnis
  Turdus merula - 2016-10-22 dekants
  Anser fabalis - 2016-10-22 dekants
  Gallinula chloropus - 2016-10-22 dekants
  Anas crecca - 2016-10-22 dekants
  Columba livia domestica - 2016-10-22 dekants
  Mergus merganser - 2016-10-22 dekants
  Corvus frugilegus - 2016-10-22 dekants
  Cygnus olor - 2016-10-22 dekants
  Alcedo atthis - 2016-10-22 dekants
  Pica pica - 2016-10-22 dekants
  Branta leucopsis - 2016-10-22 dekants
  Anas penelope - 2016-10-22 dekants
  Gallinago gallinago - 2016-10-22 dekants
  Panurus biarmicus - 2016-10-22 dekants
  Carduelis carduelis - 2016-10-22 dekants
  Aythya marila - 2016-10-22 dekants
  Buteo buteo - 2016-10-22 dekants
  Aythya ferina - 2016-10-22 dekants
  Ardea cinerea - 2016-10-22 dekants
  Egretta alba - 2016-10-22 dekants
  Mergus albellus - 2016-10-22 dekants
  Aythya fuligula - 2016-10-22 dekants
  Accipiter gentilis - 2016-10-22 dekants
  Periparus ater - 2016-10-22 dekants
  Lophophanes cristatus - 2016-10-22 dekants
  Acanthis flammea - 2016-10-22 dekants
  Passer montanus - 2016-10-22 dekants
  Passer domesticus - 2016-10-22 dekants
  Fringilla coelebs - 2016-10-22 dekants
  Troglodytes troglodytes - 2016-10-22 dekants
  Poecile palustris - 2016-10-22 dekants
  Chloris chloris - 2016-10-22 dekants
  Garrulus glandarius - 2016-10-22 dekants
  Sitta europaea - 2016-10-22 dekants
  Phoenicurus ochruros - 2016-10-22 dekants
  Phylloscopus collybita - 2016-10-22 dekants
  Linaria cannabina - 2016-10-22 dekants
  Columba palumbus - 2016-10-22 dekants
  Pyrrhula pyrrhula - 2016-10-22 dekants
  Lanius excubitor - 2016-10-22 dekants
  Dendrocopos major - 2016-10-22 dekants
  Dendrocopos minor - 2016-10-22 dekants
  Accipiter nisus - 2016-10-22 dekants
  Turdus viscivorus - 2016-10-22 dekants
  Sturnus vulgaris - 2016-10-22 dekants
  Cyanistes caeruleus - 2016-10-22 dekants
  Regulus regulus - 2016-10-22 dekants
  Certhia familiaris - 2016-10-22 dekants
  Cygnus cygnus - 2016-10-22 dekants
  Turdus pilaris - 2016-10-22 dekants
  Anser albifrons - 2016-10-22 dekants
  Hirundo rustica - 2016-10-22 dekants
  Turdus philomelos - 2016-10-22 dekants
  Carduelis spinus - 2016-10-22 dekants
  Aegithalos caudatus - 2016-10-22 dekants
  Corvus corax - 2016-10-22 dekants
  Bucephala clangula - 2016-10-22 dekants
  Anas platyrhynchos - 2016-10-22 dekants
  Melanitta fusca - 2016-10-22 dekants
  Gavia stellata - 2016-10-22 dekants
  Podiceps cristatus - 2016-10-22 dekants
  Gavia arctica - 2016-10-22 dekants
  Phalacrocorax carbo - 2016-10-22 dekants
  Clangula hyemalis - 2016-10-22 dekants
  Anthus petrosus - 2016-10-22 dekants
  Plectrophenax nivalis - 2016-10-22 dekants
  Larus ridibundus - 2016-10-22 dekants
  Pluvialis squatarola - 2016-10-22 dekants
  Parus major - 2016-10-22 dekants
  Fringilla montifringilla - 2016-10-22 dekants
  Larus marinus - 2016-10-22 dekants
  Corvus cornix - 2016-10-22 dekants
  Larus canus - 2016-10-22 dekants
  Larus argentatus - 2016-10-22 dekants
  Erithacus rubecula - 2016-10-22 dekants
  Fulica atra - 2016-10-22 dekants
  Turdus iliacus - 2016-10-22 dekants
  Rallus aquaticus - 2016-10-22 dekants
  Glaucidium passerinum - 2016-10-22 dekants
  - 2016-10-22 gunitak
  Parus major - 2016-10-22 gunitak
  Cygnus columbianus bewickii - 2016-10-22 gunitak
  Cygnus cygnus - 2016-10-22 gunitak
  Cygnus olor - 2016-10-22 gunitak
  Cyanistes caeruleus - 2016-10-22 gunitak
  Orthetrum cancellatum - 2016-06-03 nekovārnis
  Corvus cornix - 2016-10-22 gunitak
  Libellula quadrimaculata - 2016-06-03 nekovārnis
  Dendrocopos major - 2016-10-22 gunitak
  Colobochyla salicalis - 2016-06-03 nekovārnis
  Glaucidium passerinum - 2016-10-22 Rallus
  Scolopax rusticola - 2016-10-22 Rallus
  Phleogena faginea - 2016-10-21 Līga Strazdiņa
  - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Pica pica - 2016-10-22 gunitak
  Pica pica - 2016-10-22 gunitak
  Hypocrea gelatinosa - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Dacrymyces stillatus - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Pica pica - 2016-10-22 eksperts 3
  Bombycilla garrulus - 2016-10-22 eksperts 3
  Turdus pilaris - 2016-10-22 eksperts 3
  Garrulus glandarius - 2016-10-22 eksperts 3
  Corvus corax - 2016-10-22 eksperts 3
  Passer montanus - 2016-10-22 eksperts 3
  Columba livia domestica - 2016-10-22 eksperts 3
  Phlebia radiata - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Sturnus vulgaris - 2016-10-22 Acenes
  Parus major - 2016-10-22 Agnis
  Cyanistes caeruleus - 2016-10-22 Agnis
  Passer montanus - 2016-10-22 Agnis
  Chloris chloris - 2016-10-22 Agnis
  Chloris chloris - 2016-10-22 Agnis
  - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Xylaria hypoxylon - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Stemonitis sp. - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Circus cyaneus - 2016-10-22 vigulis
  Calocera cornea - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Xylaria polymorpha - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Aegithalos caudatus - 2016-10-22 Agnis
  Bucephala clangula - 2016-10-22 Agnis
  Peziza varia - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Phalacrocorax carbo - 2016-10-22 Agnis
  Accipiter nisus - 2016-10-22 Putnu_Būris
  Calidris alba - 2016-10-08 Putnu_Būris
  Egretta alba - 2016-10-08 Putnu_Būris
  Columba palumbus - 2016-10-08 Putnu_Būris
  Bucephala clangula - 2016-10-08 Putnu_Būris
  Corvus frugilegus - 2016-10-22 Agnis
  Chlorociboria aeruginascens - 2016-10-21 Līga Strazdiņa
  Parus major - 2016-10-22 alexborzenko
  Mergus merganser - 2016-10-22 Agnis
  Stropharia aeruginosa - 2016-10-20 Līga Strazdiņa
  Garrulus glandarius - 2016-10-22 alexborzenko
  Passer domesticus - 2016-10-22 alexborzenko
  Passer montanus - 2016-10-22 alexborzenko
  Columba livia domestica - 2016-10-22 alexborzenko
  Larus argentatus - 2016-10-22 alexborzenko
  Podiceps cristatus - 2016-10-22 alexborzenko
  Fulica atra - 2016-10-22 alexborzenko
  Mergus merganser - 2016-10-22 alexborzenko
  Anas platyrhynchos - 2016-10-22 alexborzenko
  Bucephala clangula - 2016-10-22 alexborzenko
  Turdus merula - 2016-10-22 Agnis
  Aythya fuligula - 2016-10-22 alexborzenko
  Larus ridibundus - 2016-10-22 alexborzenko
  Larus marinus - 2016-10-22 alexborzenko
  Larus canus - 2016-10-22 alexborzenko
  Ardea cinerea - 2016-10-22 alexborzenko
  Larus argentatus - 2016-10-22 alexborzenko
  Bucephala clangula - 2016-10-22 alexborzenko
  Corvus cornix - 2016-10-22 alexborzenko
  Parus major - 2016-10-22 alexborzenko
  Turdus merula - 2016-10-22 alexborzenko
  Anas platyrhynchos - 2016-10-22 alexborzenko
  Coccothraustes coccothraustes - 2016-10-22 alexborzenko
  Cygnus olor - 2016-10-22 alexborzenko
  Ardea cinerea - 2016-10-22 alexborzenko
  Podiceps cristatus - 2016-10-22 Agnis
  Larus marinus - 2016-10-22 Agnis
  Parus major - 2016-10-22 Agnis
  Larus ridibundus - 2016-10-22 Agnis
  Larus canus - 2016-10-22 Agnis
  Cygnus olor - 2016-10-22 Agnis
  Passer domesticus - 2016-10-22 Agnis
  Corvus monedula - 2016-10-22 Agnis
  Cygnus olor - 2016-10-22 Agnis
  Anas platyrhynchos - 2016-10-22 Agnis
  Parus major - 2016-10-22 Agnis
  Columba livia domestica - 2016-10-22 Agnis
  Lycaena virgaureae - 2016-08-13 Matrus
  Polyommatus icarus - 2016-08-13 Matrus
  Coenonympha pamphilus - 2016-08-13 Matrus
  Thymelicus lineola - 2016-08-13 Matrus
  Argynnis paphia - 2016-08-13 Matrus
  Corvus cornix - 2016-10-22 Agnis
  Leptidea sinapis - 2016-08-13 Matrus
  Larus argentatus - 2016-10-22 Agnis
  Lycaena tityrus - 2016-08-13 Matrus
  Araneae - 2016-10-22 Diāna Janušone
  Nezināms
  @ nekovārnis
  Nezināms Nezināms Nezināms Nezināms
  Pēdējie komentāri
  felsi 21.oktobris, 21:37

  Paldies!


  dziedava 21.oktobris, 21:31

  Dižskābaržu fleogena - sēne


  Vīksna 21.oktobris, 21:09

  Paldies !


  dziedava 21.oktobris, 20:47

  Droši vien gļotsēne Hemitrichia clavata


  dziedava 21.oktobris, 20:44

  Būtu interesanti, kā šitās attīstās. Izskatās kaut kā nepazīstami.


  dziedava 21.oktobris, 20:43

  Vairoga skropstene


  Ansis 21.oktobris, 20:12

  Lielziedu vijolīte jeb dārza atraitnīte - Viola ×wittrockiana


  Vīksna 21.oktobris, 18:47

  Paldies !


  Ivars L. 21.oktobris, 14:44

  Tā kā parastā labirintpiepe.


  roosaluristaja 21.oktobris, 08:35

  Iespējams Phellinus robustus. Šai sugai ir raksturīgs rūsganbrūns himenofors, kas te tā kā ir redzams. Tipiski viņa aug uz ozoliem, bet var būt arī uz citiem lapu kokiem, t.sk. zirgkastaņas. Bet, vai tā patiešām ir, droši apgalvot nevaru.


  Martins 20.oktobris, 22:27

  Melnā klajumspāre


  Vīksna 20.oktobris, 21:52

  Arī apses daudz tur izzāģēja.


  Vīksna 20.oktobris, 21:36

  Tas ir izzāģētais Rundāles pils parks, kur pa starpu stādīti jaunie kociņi, gan vēl mazi, arī kāda eglīte.Vienā parka stūrī priežu audze. Egle varbūt viena vecā, bet citā vietā. Ošus,arī resnos izzāģēja, vēl celmu kādu var atrast. Varam sestdien tur piebraukt no otras puses, parkā pabrīdināšu, jo tur strādāju.


  Ivars L. 20.oktobris, 21:07

  Nezināšu. Daži varianti ir: Climacocystis borealis (vai egles tai mežaudzē ir?, ļoti reti Eiropā atrasta arī uz lapu kokiem, piemēram ošiem, apsēm. Vajadzētu redzēt dabā.), Tyromyces fissilis (šo dabā pats nemaz neesmu redzējis). Varbūt kādam citam ir kāda ideja .


  felsi 20.oktobris, 20:48

  Paldies!


  felsi 20.oktobris, 20:47

  Paldies!


  Edgars Smislovs 20.oktobris, 19:59

  Visdrīzāk datums nav pareizi norādīts...


  Edgars Smislovs 20.oktobris, 17:24

  Paldies! :)


  gunitak 20.oktobris, 16:47

  Nezinu, nav nolasīti


  Sintija Martinsone 20.oktobris, 11:46

  Es 16. oktobrī netālu no šīs vietas arī redzēju divas.


  Matrus 20.oktobris, 11:34

  Vai pieaugušajiem gulbjiem gredzeni nebija?


  Ivars L. 20.oktobris, 10:28

  Visas ir parastās apmalpiepes. Izskatās, ka kritala sākumā nav gulējusi uz zemes, un tās vecās plakanās piepes sākumā augušas kritalas apakšā, bet tad kritala nokritusi, pagriežoties, un tāpēc uz tām vecajām tagad aug jaunas citā virzienā.


  Igors 20.oktobris, 10:22

  Vismaz pēc bildēm, visi L.e. homeyeri piezīmes.


  IevaM 19.oktobris, 21:25

  Smukas bildes!


  felsi 19.oktobris, 21:05

  Blakus var redzēt citādākas piepes, vai tās ir apmalpiepes vai tomēr citas?


  felsi 19.oktobris, 21:00

  Paldies!


  dziedava 19.oktobris, 20:58

  skaldlapīte


  felsi 19.oktobris, 20:22

  Pievienoju piepes attēlu kāda tā ir 19.10


  felsi 19.oktobris, 20:21

  Pēdējā attēla piepe 19.10


  felsi 19.oktobris, 20:19

  Pievienoju piepes izmērus.


  forelljjanka 19.oktobris, 17:33

  Cik var saprast no Collins ,ir gan parastais!Divām citām tur apskatītajām sugām M atšķiras gan ar raibumiem(abas citas drīzāk svītrotiem vēderiem),gan ar astes spavu svītrām un krāsojumu.


  roosaluristaja 19.oktobris, 08:57

  Tā vajadzētu būt. Krāsa ir ļoti zīmīga. Citiem Latvijā sastopamajiem piepjveidīgajiem objektiem tāda nav. Izaugusi spraugā, tāpēc forma tāda ne visai tipiska šai sugai.


  Wija 19.oktobris, 08:07

  Varbūt šī ir Purpura sīkpiepe?


  felsi 18.oktobris, 21:20

  Paldies! Izmērīšu un ziņošu.


  Martins 18.oktobris, 20:48

  Ja kāds ir specs vai ar lielu entuziasmu - vajadzētu pārbaudīt vai šis tiešām ir parastais fazāns. Latvijā (ne tikai Rīgas ZOO) nebrīvē tur vairāku sugu fazānus.


  Irbe 18.oktobris, 14:47

  Apsveicu! Glīts putniņš!


  Irbe 18.oktobris, 14:45

  Nabags! Kā viņš barojas?


  ivars 18.oktobris, 12:18

  Nē, nesēdēja.


  dziedava 18.oktobris, 09:40

  Šie baltie ķērpji ir lekanoras Lecanora sp. Te derētu apotēciju izmērs - ja līdz 1 mm, tad varētu būt Lecanora carpinea, bet ja līdz 3 mm, tad varbūt Lecanora allophana.


  Ivars L. 17.oktobris, 22:31

  Pirmā versija - sniegbaltā baltene Skeletocutis nivea, bet pārliecībaii šoreiz noderētu arī piepes izmēri.


  felsi 17.oktobris, 22:11

  Paldies par nosaukumiem!


  felsi 17.oktobris, 21:00

  Paldies! Ja 2 dažādas sugas, tad sadalīšu.


  forelljjanka 17.oktobris, 20:56

  Pamanīju "kārsto"diskusiju.Lapegles celms tas nu gan nav,lapeglei tak ir bieza ,jo bieza, tumši violeta miza,tāda resnuma kokam pie pamatnes!Manuprāt ,kāds lapu koks,pīlādzis,kļava,goba,melnalksnis...


  Vīksna 17.oktobris, 19:46

  Paldies !


  dziedava 17.oktobris, 19:14

  Sandi, man nav bijusi darīšana ar šādām sēnēm, bet izskatās līdzīga briežu šķiedrgalvītei Inocybe cervicolor. Varbūt paskaties, vai apraksts atbilst: https://www.latvijasdaba.lv/senes/inocybe-cervicolor-pers-quel/


  dziedava 17.oktobris, 17:48

  Nu tad jau nav variantu. :) Žēl, ka Bēne tik tālu no Pilsrundāles, varētu pie viena kolektīvi aplūkot piepi un celmu. :)


  maariite 17.oktobris, 17:42

  tiešām nesēdēja visu dienu ķeselē ?


  Ivars L. 17.oktobris, 17:32

  Mums tuvākās Trametes elegans atradnes ir kaut kur Āfrikas ziemeļu daļā, tā aug tikai dienvidu puslodē, it īpaši apvidos ar izteiktiem sausuma periodiem.


  dziedava 17.oktobris, 14:58

  Neesmu droša, ka visos foto viena suga, īpaši 3. foto izskatās savādāks (nav sīko atzariņu uz stumbriem). Pārējie +/- līdzīgi Usnea hirta, bet tas arī tikai minējums, varbūt ir vēl kādi ļoti līdzīgi.


  dziedava 17.oktobris, 14:43

  P.S. Abas minētās ķērpju sugas LV esot bieži.


  dziedava 17.oktobris, 14:42

  Izskatās ķērpis, kāds no Lecidella sp. No šīs ģints ķērpjiem uz baltalkšņiem (lapukokiem) LV zināmas divas sugas - L. euphorea un L. elaeochroma, bet pēdējai laponim it kā raksturīga melna apmale, kas šais foto nav ievērojama. Tā ka es balsotu par Lecidella euphorea, bet neesmu nopietns ķērpju zinātājs.


  dziedava 17.oktobris, 14:19

  Versija jau būtu ļoti jauka - cik saprotu, LV Trametes gibbosa konstatēta 1x - 1970.g., bet herbārija nav. Vēl pēc Ulda linka ievēroju Trametes elegans, kas arī ļoti līdzīga, bet LV nav konstatēta, un pēc apraksta ne ar ko nav labāka par T. gibbosa versiju (tāpat uz lapukokiem).


  Anete PB 17.oktobris, 13:48

  Pārāk bieži vairs tur nestaigāju, bet vieta ir atrodama - ja būs maršrutā, tad pieiešu aplūkot, kā izskatās :)


  roosaluristaja 17.oktobris, 13:30

  Es atbalstu Trametes gibbosa versiju. Lai gan man arī substrāts izskatās pēc skujkoka celma, bet piekrītu, ka pēc fotogrāfijas to par 100% nevar apgalvot. Galvenais moments te ir savdabīgā labirintveida poru forma. Tāda mūsu apvidos augošajām piepēm ir reti sastopama. Tā ir tipiska Daedalea un Daedaleopsis pārstāvjiem. Šajās ģintīs ir ļoti maz sugu un neviena no tām manuprāt neder. Nedaudz līdzīgas poras var būt dažām Lenzites sugām, bet, cik es varēju sameklēt interneta avotos, neviena no tām neizskatās līdzīga šīm. Un pēdējais faktiski, kas paliek, ir Trametes gibbosa. Ja palasa sugas aprakstu šajā manuprāt pietiekoši sakarīgajā apkopojumā http://mycoweb-stv.ru/aphyllophorales/spisok_vidov/index. un ievērtē attēlus, atbilstība ir diezgan pārliecinoša.


  Ivars L. 17.oktobris, 12:20

  Nesmīdiniet manas kurpju šņores! Lai kas tā būtu par sēni, precīzi koka sugu pēc šī celma fotogrāfijas noteikt nav iespējams.


  dziedava 17.oktobris, 11:55

  Paldies, Didzi, tieši Tevi šī celma sakarā iedomājos :) Ivar - DD neņem pretī to h-t-m-l, to es jau zinu :)


  Ivars L. 17.oktobris, 11:44

  Jaunām mala ir bieza: http://mycoweb.ru/Notes/Trametes_gibbosa.


  didzisj 17.oktobris, 11:36

  Spriežot pēc mizas un piedāvātajiem variantiem, es teiktu lapegles celms.


  dziedava 17.oktobris, 11:19

  Pievienoju vēl vienu tuvāku celma foto, varbūt kāds pazīst koku sugas pēc celmiem :)


  dziedava 17.oktobris, 11:17

  Šitai vēl tādas lielas apmalītes, malas nav šauri plānas. Tas netraucē tai pašai Trametes gibbosa versijai? Varbūt ir vēl kāda suga ar labirintporām? Par lapegli, kā jau teicu, droša neesmu, var būt arī lapukoks. Bet lapegle šķita ticamākā versija.


  Ivars L. 17.oktobris, 10:57

  Nē jau, speciāli iet nevajag!:) Bet, ja tas ir regulārs pastaigu maršruts, tad vienkārši - bilde pretstatā (tuvāk, tālāk), un jāapskatās, kādā reāli krāsā - balta, dzeltenīga vai tomēr pelēcīga, un vai neaug uz egļu violetpiepes.


  Anete PB 17.oktobris, 10:27

  Paldies, Ivar, par atcerēšanos un versijām; cik saprotu, jāiet ciemos pie kritalas un atkal jābildē? :) Ko tieši vajag nofotografēt vai apskatīt un pabakstīt, lai būtu noderīga papildus informācija?


  Ivars L. 17.oktobris, 09:23

  Absolūta priekšroka esot dižskābardim, bet retumis varot augt arī uz citiem lapu kokiem - kļavas, liepas, ozoli, gobas, bērzi, apses u.c. Uz skujukokiem gan nav atrasta. Tā ka ja esi pārliecināta par lapegli, tad es nezinu.


  Rallus 17.oktobris, 08:32

  Paldies par novērojua ziņošanu. Informācija pārsūtīta Latgales ZOO speciālistiem. Par novērojuma tālākām niansēm varētu būt saziņa ar autori e-pastā. Kopsavilkums tad šeit attiecībā uz sugas piederību, cik var spriest pēc apstākļiem.


  Dacia_D 17.oktobris, 08:22

  Jāpiebilst, ka redzētais bruņurupucis bija ļoti maziņš, aptuvenk 3-4cm garš.


  roosaluristaja 17.oktobris, 08:20

  Thelephora palmata


  dziedava 17.oktobris, 00:35

  Trametes gibbosa tiešām ir līdzīga, tātad eksistē vēl piepes ar tādām porām - tā laba ziņa. :) Bet parkā dižskābaržu nav, un arī tas celms nevar būt dižskābardis, jo tam tomēr specifiska miza - tik daudz pat es tā kā varētu noteikt. :)


  Ivars L. 16.oktobris, 23:17

  Laikam "izpīpēju", kas tā par piepi. Vai tai parkā gadījumā neauga arī dižskābarži, un šis nevarētu būt tā celms? Jo piepe laikam būs Trametes gibbosa, kas tās izplatības areāla ziemeļos augot strikti uz dižskābaržiem.


  felsi 16.oktobris, 22:09

  Paldies! Labāku attēlu nav, jo tās ieraudzīju tikai pie attēlu apstrādes.


  felsi 16.oktobris, 22:03

  Paldies!


  CerambyX 16.oktobris, 21:37

  Manuprāt, Lapzemes stērste.


  nekovārnis 16.oktobris, 20:55

  Man jau ar šķiet, ka ārpus Daugavpils novada tādam projektam nevajadzētu vēl būt. Ja tiktu uzsākta savaļas bruņrupuču meklēšana, tad šķiet, ka šādi purva ezeriņi būtu tieši laikā. Atšķirībā no bebru dīķiem te bruņrupucim varētu būt grūtāk atrast labas sauļošanās vietas un varētu mēģināt ierīkot speciālas - novērotājam izdevīgās vietās.


  dziedava 16.oktobris, 20:42

  Jā, gļotsēne, kāda no badhāmijām. Izskatās spīdīgā pūšļu badhāmija Badhamia utricularis, bet droši nevar pateikt. Tai bumbiņām vajadzētu karāties ļenganos kātiņos. Vietām tādi kātiņveidīgie it kā ir manāmi, citur atkal nemana.


  roosaluristaja 16.oktobris, 20:22

  Meža pūce. Rūsganā morfa.


  dziedava 16.oktobris, 20:19

  Kaut kā nebija tik pazīstamas piepes sajūta (tās es gan varu neatšķirt, bet parasti šķiet pazīstamas;)), turklāt šķita salīdzinoši plāna. Posas piepes parasti tādas kā kalni, bet šī plakana liela. Bet nu nemāku teikt, šķita galīgi neredzēta. Un droši, ka uz oša.


  dziedava 16.oktobris, 20:16

  Kā jau minēju, tur apkārt aug arī lapegles, un pirmā doma bija tieši lapegle, bet droši es nezinu. Poru forma man arī likās specifiska, bet nezinu, vai, teiksim, lapeglēm, nav vēl kādas man nezināmas piepes.


  roosaluristaja 16.oktobris, 20:14

  Daugavpils Zoo ir reintrodukcijas projekts. Zoodārzā viņi tos audzē ar mērķi vēlāk izlaist brīvā dabā. Bet vai viņi jau veic palaišanu brīvā dabā un, kur to dara, nezinu. It kā jau nebūtu diez ko loģiski vest uz Teirumnīku ezeru, kas ir tipisks purva ezers, kurā manuprāt bruņurupucim diez ko daudz nav ko ēst. Daugavpils tuvumā gan jau piemērotu vietu netrūkst un loģiski būtu uzsākt reintrodukciju tur.


  nekovārnis 16.oktobris, 20:00

  Interesants novērojums! Pēc pēdējo atklājumu biruma vairs pat neizbrīna:) Vai bruņrupucim nebija sarkanu ausu, vai var izslēgt to sugu? Un jautājums zinātājiem - vai šobrīd notiek kāda purva bruņrupuču reintrodukcija Latvijā, un ja notiek tad kuru novadu robežās?


  Ivars L. 16.oktobris, 19:48

  Tā pati kļavu apaļpore vien ir.


  Ivars L. 16.oktobris, 19:13

  Ar līdzīgu mizu var būt arī ozola, liepas, gobas, kļavas celms. Fonā arī vieni vienīgi lapu koki, un sabirušās lapas - liepu, kļavu. Un poru forma tai piepei...


  felsi 16.oktobris, 19:03

  Pievienoju piepi 16.10.16, kas izveidojās.


  felsi 16.oktobris, 17:52

  Paldies!


  felsi 16.oktobris, 17:49

  Paldies, zvērēt nevaru, bet bērzs tas, man liekas, nebija. Pievienoju koksnes bildes, ko atradu.


  felsi 16.oktobris, 17:36

  Auga uz bērza.


  felsi 16.oktobris, 17:33

  Paldies par skaidrojumu!


  felsi 16.oktobris, 17:31

  Paldies!


  roosaluristaja 16.oktobris, 16:39

  Tas celms tajā attēlā, kur redzama miza, izskatās pēc skujkoka, bet uz skujkokiem parastā labirintpiepe pēc idejas neaug.


  Ivars L. 16.oktobris, 15:45

  Domāju, ka jaunas parastās labirintpiepes.


  Ivars L. 16.oktobris, 15:44

  Varbūt vienkārši parastā posas piepe Fomes fomentarius?


  Ivars L. 16.oktobris, 15:37

  Varbūt tomēr ne mīkstpiepe, bet sniegbaltā sierpiepe Tyromyces chioneus.


  Ivars L. 16.oktobris, 15:30

  Tiešām, tiešām priedes kritala? Varbūt tomēr bērza? Jo izskatās tā kā pēc melnās cietpiepes, kas aug uz bērziem.


  Ivars L. 16.oktobris, 15:14

  Uz kā aug?


  roosaluristaja 16.oktobris, 14:22

  Nekāds 8.ais pasaules brīnums jau tas nebūtu, tomēr gribētos uzzināt, kā Jūs sugu noteicāt? Varbūt tomēr bija dzeltenkakla, kas ir daudz biežāk sastopama un rudeņos un ziemās bieži pārvietojas uz viensētām un nelielām apdzīvotām vietām?


  roosaluristaja 16.oktobris, 14:10

  Arī šī nav apmalpiepe, bet posaspiepe. Šīs sugas pēc ārējā izskata ir ļoti variablas. Tomēr Fomitopsis pinicola gandrīz vienmēr cepurītes ārmalā ir oranžsarkanīga josla. Savukārt Fomes fomentarius raksturīga pazīme ir ļoti sīkas poras, kas te redzamas otrajā attēlā. Cepurītes forma šajā gadījumā nav ļoti tipiska posaspiepei, bet tās forma dažādiem eksemplāriem var būt visai atšķirīga.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:58

  Nesen izdīgušas zelta brūnsardzenes.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:56

  Zaļā (pēc citas versijas "zilzaļā") virpainīte.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:53

  purpura sīkpiepe


  felsi 16.oktobris, 13:47

  Paldies!


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:44

  Manuprāt, jā. Tiesa Postia/Oligoporus pārstāvjus es diži nepārzinu. Varbūt ir kāda baigi līdzīgā suga.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:41

  Stereum rugosum


  felsi 16.oktobris, 13:32

  Paldies!


  felsi 16.oktobris, 13:32

  Paldies! Labošu.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:27

  Jā, vajadzētu tā būt.


  roosaluristaja 16.oktobris, 13:20

  Šeit divos augšējos attēlos nav apmalpiepes kaut kādās stadijās, bet īstās posaspiepes. Apakšējos attēlos gan ir apmalpiepes.


  nekovārnis 16.oktobris, 11:46

  Kaut kas nojucis DD novērojumu atlasē - atverot kādu konkrētu novērojumu no atlasītajiem atgriezties vairs nevar, jāmeklē viss no jauna.


  roosaluristaja 16.oktobris, 08:04

  Hmm, bilde nav no skaidrākajām, bet tie putni, ko droši var noteikt, nepārprotami ir pelēkie strazdi. Ja nu tiešām tur bija arī sila, var labot atpakaļ.


  roosaluristaja 16.oktobris, 08:01

  Jawohl.


  Mierss 15.oktobris, 19:44

  Es jau nesaku, ka tā ir tā pati zoss. Vienkārši interesanti, ka katru gadu apmēram vienā un tajā pašā atlido viena zoss. Šī jau ir ceturtā reize. Pievienošu 2013. gada bildi.


  roosaluristaja 15.oktobris, 19:23

  Jauna baltpieres zoss. Ir pilnīgi izslēgts, ka šis ir tas pats putns, kas 2013.ajā gadā. Tas jau sen ir tālēs zilajās un ieguvis pieauguša putna apspalvojumu.


  roosaluristaja 14.oktobris, 21:42

  Domāju, ka pavecs raganusviests


  Vīksna 14.oktobris, 21:39

  Paldies !


  roosaluristaja 14.oktobris, 21:39

  Fomitopsis pinicola


  roosaluristaja 14.oktobris, 21:34

  citronu bisporella.


  roosaluristaja 14.oktobris, 21:33

  zilzaļā hlorociborija.


  roosaluristaja 13.oktobris, 19:17

  Nu nav šis nekāds humilis. Par to manuprāt nesen jau bija runa.


  gunitak 13.oktobris, 18:42

  Paldies par noteikšanu. Bildi ar cekulpīlēm dzēšu ārā no šī novērojuma, atstāju gaigalu. Labots arī redzēto putnu skaits, atbilstoši sugai.


  Ivars L. 13.oktobris, 17:55

  Phlebia rufa aug uz lapu kokiem.


  Ivars L. 13.oktobris, 09:54

  Kāda no flēbijām. Ne pārāk labs leņķis tuvplānam, bet iespējams ka Phlebia rufa.


  dziedava 13.oktobris, 00:34

  Paldies, interesants novērojums par krāsošanos! Būs no savas puses jāpapēta par šo tēmu, kad būs laiks.


  roosaluristaja 12.oktobris, 22:37

  Bariņā ir cekulpīles, tas putns, kas bildē viens pats - gaigala.


  Vīksna 12.oktobris, 22:24

  Paldies !


  zemcha 12.oktobris, 22:18

  Neko dižāku neizspiedu no tām bildēm. Vienā rakursā šķiet, ka tas baltais gredzens apiet apkārt, bet nu stepes lijai tomēr gredzenam jābūt daudz pārliecinošākam.


  roosaluristaja 12.oktobris, 21:51

  kausveida purpurlāsene.


  dziedava 12.oktobris, 19:56

  Tikai hipotēze - varētu būt vēl ļoti jaunas vizuļojošās tintenes Coprinus micaceus. Sākumā viņām pāri plīvurs, kas saplīst sīkos gabaliņos. Te nav tik laba cepurītes tuvplāna, vajadzētu būt klātam ar sīkiem "spīgulīšiem", kas palikuši no plīvura. Ja dārzā, tad jau var pavērot, kā aug lielākas - nu vajadzētu šitām izaugt lielākām. Ja neaugs, tad gan būs kas cits.


  Vīksna 12.oktobris, 19:34

  Veca meža josla ar labām kritalām, kur vēl kāds ozols.Derētu saglabāt.


  Vīksna 12.oktobris, 19:27

  Derētu šo stūrīti jaunā meža ceļa galā(ceļš nav kartē), kur ozoli saglabāt.Blakus vēl mitraine ar sūnu ciņiem.


  Vīksna 12.oktobris, 19:21

  Laikam privātais mežs, bet derētu apskatīt. Tuvāk ceļam ozoli jau mērīti un kartē iezīmēti.Labas kritalas.


  roosaluristaja 12.oktobris, 16:10

  parastā sētaspiepe.


  roosaluristaja 12.oktobris, 16:03

  zelta brūnsardzene.


  zemcha 12.oktobris, 15:50

  Par pirkstu skaitu nav šaubu! :) Laiks bija sūdīgs un bildes tikpat sūdīgas, sagriezīšu vairāk gaismas un kontrastus. Baltais kakla gredzens ir, bet diezgan neizteiksmīgs vai nu dēļ sliktās bildes kvalitātes un sliktā laika vai kādu citu iemeslu pēc grūti pamanāms . Principā jau pļavu lijai arī vizuāli ir tāds gaišs loks aiz "auss", tikai neturpinās viscaur ap kaklu. Ok, ielikšu citas fočenes, tad paskatīsies.


  Ivars L. 12.oktobris, 11:40

  Sveika Anete! Zināšanas pamazām uzkrājas, un vecākiem novērojumiem rodas jaunas versijas.:) Šim ir vēl divas jaunas: Lindblada diplomitopore Cinereomyces lindbladii, vai , ja tās aug uz vecām egļu violetpiepēm Trichaptum abietinum (bildē īsti nevar saskatīt, kas tur apakšā ir), tad šī varētu būt arī Antrodiella parasitica.


  Ivars L. 12.oktobris, 11:27

  Tā kā vairāk pēc Basidioradulum radula izskatās. Pēc iekrāsošanās veida - šitam tā kā iekrāsojas pamatne pie stabiņiem (vai kā tos sauc) un tiem stabiņiem daļa pie pamatnes, galam paliekot baltam, kamēr Irpex lacteus iekrāsojas viss vai pat vairāk tā kā adatiņas, bet pamatne paliek balta. Tā gan nav oficiāla pazīme, bet tikai mans novērojums, kas nav ņemams pārāk nopietni.:) Arī Googlē pie attēliem izskatās abas sugas tiek pamatīgi putrotas, samestas vienā katlā.


  dziedava 12.oktobris, 10:42

  Šai gan tāda versija neienāca prātā - nav tik izteiktu zobiņu


  dekants 12.oktobris, 10:31

  Pļavu lijas mātīte. Redzami 4 pirksti, nav baltā kakla gredzena.


  Ivars L. 12.oktobris, 10:24

  Šitā arī varētu būt piena grābeklene Irpex lacteus.


  dziedava 12.oktobris, 09:58

  Paldies!


  Ivars L. 12.oktobris, 08:57

  Melnā cietpiepe Phellinus nigricans


  dziedava 12.oktobris, 00:47

  Es arī šīs abas hipotēzes izskatīju, bet līdz skaidrībai nenonācu.


  Ivars L. 12.oktobris, 00:42

  Vai Irpex lacteus.


  Ivars L. 12.oktobris, 00:36

  Laikam gludā cietpiepe Phellinus laevigatus.


  Ivars L. 12.oktobris, 00:35

  Varbūt Basidioradulum radula?


  Vīksna 11.oktobris, 22:40

  Paldies ! Maz laika darba pārtraukumā, kaut ko ātrumos izskrienu, pat daudz ko neievēroju.Vispār tur laba vieta ar resniem ozoliem, vietām kritalām un ziemzaļajām kosām. Tikai laikam privātajam pieder.


  Vīksna 11.oktobris, 22:33

  Paldies !


  Martins 11.oktobris, 22:11

  Nu tas ir labs novērojums. Rāpuļiem albīni īpatņi ir ļoti reti.


  dziedava 11.oktobris, 21:55

  Droši vien daudzveidīgā ksilārija Xylaria polymorpha


  felsi 11.oktobris, 21:08

  Labas bildes!


  roosaluristaja 11.oktobris, 20:59

  Lentārijas. Varbūt Lentaria epichnoa


  Vīksna 11.oktobris, 19:50

  Šodienas 2 bildes skaidrākas pievienoju. Sēnes uz ozola.


  Vīksna 11.oktobris, 19:47

  Vēl ir visas 3 čemurenes. Apkārtmērs tomēr pamērot sanāca 2 m, pat kādu cm virs.


  roosaluristaja 11.oktobris, 16:58

  rūsganā mežastrupaste (Myodes glareolus).


  roosaluristaja 11.oktobris, 16:51

  No kaijām pirmajā bildē ir viens kajaks, viens lielais ķīris un viens vēl kaut kas (laikam arī kajaks), otrajā - tikai viens šīgada lielais ķīris. Ja ir vēlme šo nosaukt par kajaka novērojumu, attēli jāsadala. Var pārdēvēt par lielo ķīri, tad abas bildes der, jo ķīri ir abās.


  ElīnaBite 11.oktobris, 15:08

  Jā, arī mājinieku un mans minējums bija par albīnismu. Interesanti katrā ziņā un man prieks, ka ir šāds portāls, kur padalīties ar šādiem dabas brīnumiem ar citiem.


  roosaluristaja 11.oktobris, 15:04

  Rozīga, tāpēc ka tas ir leicisks īpatnis. Viņam ir problēmas ar pigmentāciju. Par leicismu un albīnismu var palasīties tekstus, pajautājot tantei Guglei. No galvas nespēšu izskaidrot šos fenomenus. Vispār tas ir interesants novērojums. Google pat nepiedāvā pavērot leicisku glodeņu attēlus. P.S. Sistemātiski glodene nav čūska, bet bezkāju ķirzaka.


  Saulcite 11.oktobris, 08:44

  Ja nebūtu 2. bildes laikam tā ari neieraudzītu.


  gunitak 11.oktobris, 05:19

  Paldies par atbildi!


  felsi 10.oktobris, 23:34

  Paldies!


  felsi 10.oktobris, 23:33

  Paldies!


  felsi 10.oktobris, 23:33

  Paldies!


  felsi 10.oktobris, 23:26

  Paldies! Man liekas, ka priedes kritala, bez mizas.


  Ivars L. 10.oktobris, 23:12

  Antrodija Antrodia spp. Ja zinātu kritalas koka sugu, varētu mēģināt noteikt precīzāk.


  felsi 10.oktobris, 22:45

  Paldies!


  felsi 10.oktobris, 22:44

  Paldies!


  nekovārnis 10.oktobris, 22:24

  Paldies!:)


  CerambyX 10.oktobris, 22:14

  Parastā ziempūcīte


  Matrus 10.oktobris, 21:16

  Paugurknābja gulbis, mātīte, dzimusi 2001. gadā vai agrāk (vismaz 15 gadus vecs putns!), no 2004. līdz 2015. (vismaz 8 gadus) ligzdoja Skultes karjerā. Pēdējo reizi šogad novērota Māras dīķī 07.02.2016. Ziņu par ligzdošanu šajā gadā nav.


  Matrus 10.oktobris, 21:14

  Paugurknābja gulbis, LREP231, tēviņš, dzimis 2011.g. Pēdējo reizi novērots Daugavā pie Ķengaraga 01.-12.05.2016. Paugurknābja gulbis, LREV455, mātīte, dzimusi 2013.g. vai agrāk. Pēdējo reizi novērota 07.06. un 20.09.2016. Daugavā pie Ķengaraga.


  CerambyX 10.oktobris, 16:52

  Melnspārnu kaija


  CerambyX 10.oktobris, 13:58

  Somijā it kā sastopams tikai Helsinku apkārtnē, Zviedrijā tikai mazliet tālāk uz Z no Upsalas - tā ka īsti ziemeļnieks šī suga noteikti nav :)


  kamene 10.oktobris, 11:51

  Kāda no pūkcepureņu sugām, visdrīzāk lielā pūkcepurene Orthotrichum speciosum.


  dziedava 10.oktobris, 10:47

  Plakanā skrāpīte


  Ivars L. 10.oktobris, 10:12

  Bjerkandera adusta


  Ivars L. 10.oktobris, 10:04

  Fomitopsis pinicola


  Rallus 10.oktobris, 06:01

  Paldies par noteikšanu. Cik var nojaust - šī ir izteiktāk dienvidu suga.


  Rallus 10.oktobris, 05:58

  Iepriekš Gaujas NP šī suga nav konstatēta - pēc monogrāfijas "Bioloģiskā daudzveidība Gaujas Nacionālajā parkā" (2007)


  CerambyX 10.oktobris, 00:38

  Kļavu zobspārnis


  CerambyX 10.oktobris, 00:38

  Nu naktstauriņiem tie nosaukumi nav tik precīzi, lai tos varētu izmantot, kā noteikšanas pazīmi :) Epirrita sugas ir diezgan izteikti polifāgi un barības augs tur neko īpašu nenosaka.


  dziedava 09.oktobris, 23:28

  Ja netausta, bet skatās "uz aci", iespējams ļoti kļūdīties attiecībā uz konsistenci, pufīgumu, mīkstumu utml. Šitos objektus visus vajag taustīt un spaidīt!


  Ivars L. 09.oktobris, 23:14

  Nu, šitā bilde jau gandrīz kopija, bet vai tā šādā stāvoklī tiešām ir "pufīga"?


  Gaidis Grandāns 09.oktobris, 23:14

  Rolands M. Šo arī notaksēja kā aveņu gļotsēni! Tā kā līdz kolemmām vēl jāpaciešas...:)


  dziedava 09.oktobris, 22:24

  Galu galā šī var izrādīties visparastākā aveņu gļotsēne Tubifera ferruginosa :)) Visādās pārejas stadijās var gadīties neredzēta un ne uzreiz atpazīstama. Šis, piem., ir gana ticams avots, foto ļoti līdzīgs: http://www.discoverlife.org/mp/20p?see=I_MWS123025&res=640&l=english Kāpēc uzreiz neienāca prātā - nezinu, - nepierasta / neredzēta krāsu attiecība.


  CerambyX 09.oktobris, 21:48

  Pagaidām tāds tuvākais kandidāts manuprāt ir Acleris lipsiana, bet nu nav vēl tāda 100% pārliecība :)


  roosaluristaja 09.oktobris, 21:42

  Gan jau, ka dažādās vietās to var izdarīt. Piemēram, šajā rakstā. http://mycoweb.narod.ru/fungi/ODG/ODG14. Atceros, ka pagāšgada piepju ekskursijas laikā Diāna Meiere arī minēja, ka vairums speciālistu mūsdienās par Ph.ignarius uzskata tikai tās piepes, kas aug uz vītoliem vai kārkliem. Protams, tas nav vienīgais un nesatricināmais viedoklis. Ir pētnieki, kas to atbalsta un, kas tam oponē. Turklāt sistemātikā, ka zināms, pēdējā laikā viss mainās straujāk kā rezultāti sieviešu volejbolā. Vakar vairums pieturējās pie viena uzskata, šodien pie cita, bet rīt jau atbalstīs kādu trešo versiju.


  nekovārnis 09.oktobris, 21:32

  Paldies, šis jau tāds aprūsējis ar:)


  CerambyX 09.oktobris, 21:29

  Kāds no Acleris tinējiem, jāpapēta... Tur gan sugu daudz un daļa tādas visai mainīgas pēc skata.


  CerambyX 09.oktobris, 21:21

  Conocephalus dorsalis


  CerambyX 09.oktobris, 21:20

  Metrioptera brachyptera


  CerambyX 09.oktobris, 21:17

  Kazeņu vērpēja kāpurs


  CerambyX 09.oktobris, 21:11

  Tur tā būtu rūpīgi jāpapēta katra bilde atsevišķi, bet vismaz dažos kadros, manuprāt, ir redzams arī pa kādam vītītim (vai varbūt viens un tas pats putns) - ar izteiksmīgāku uzacs svītru, dzeltenīgāku apspalvojumu, garākiem spārniem un gaišākām kājām. Gandrīz vai drīzāk jāpadomā, kurā no kadriem varētu būt čuņčiņš... :)


  dziedava 09.oktobris, 21:04

  Tas oranžais apkārt izskatās pēc plazmodija paliekas vai jauniem augļķermeņiem - kaut kas ļoti gļotsēnīgs.


  CerambyX 09.oktobris, 21:04

  Galīgi neesmu spečuks šajās lietās, bet piekritīšu Julitai, ka šis veidojums man arī nu nepavisam pēc ķērpja neizskatās... :)


  dziedava 09.oktobris, 21:02

  Jā, jautājums, vai Gaidis to objektu ar rokām pabakstīja vai tikai ar acīm novērtēja?


  felsi 09.oktobris, 20:57

  Paldies! Es jau palasījos par šo piepi.


  Ivars L. 09.oktobris, 20:56

  Bet gļotsēnes nav "pufīgas", kā to raksturoja Gaidis, bet gan ķēpīgas.


  dziedava 09.oktobris, 20:50

  Par laimi šī egļu piepe var augt arī uz priedēm. :)


  dziedava 09.oktobris, 20:47

  Ivara 1. linkam galā jāpieliek 4 burti - h-t-m-l tad atvērsies, bet, lai arī vizuāli līdzīgs, es tomēr palieku pie tā, ka Gaidim ir gļotsēne, tas ķērpis tomēr ir ķērpīgāka, t.i., citāda izskata. Gaida versijai apkārt ir gļotsēnīga apmale - kollemām tādas nav. Būtu jauki, ja Gaidis varētu paskatīties, kā tai vietā izskatās šai laikā.


  felsi 09.oktobris, 20:39

  Paldies!


  Ivars L. 09.oktobris, 20:10

  Sveiks! Kur jaunākās Phellinus igniarius sistemātikas atziņas var izlasīt? Cik jaunas tās ir?


  Ivars L. 09.oktobris, 20:05

  Tā kā pavisam jaunas sīkās baltenes Skeletocutis amorpha.


  felsi 09.oktobris, 19:31

  Paldies! Pēc laika vēl piestaigāšu.


  felsi 09.oktobris, 19:30

  Paldies par nosaukumiem!


  Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2016
  © dabasdati.lv
  Saglabāts