Aktīvie lietotāji: 162 Šodien ievadītie novērojumi: 8 Kopējais novērojumu skaits: 2023788
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

 

2015. gada tiešraides kameras ŠEIT!

 

    

 

    

 

    

JAUNUMI:


Jūras ērglis

Jūras ērgļa ligzda atrodas Lubāna ezera tuvumā, ligzdošanas rajonā, kas ir zināms kopš 2010. gada. Ligzda, ko varam vērot savos ekrānos, ir atrasta tā paša gada rudenī. Turpmākajos divos gados mazuļi tajā netika izaudzināti – 2011. gadā ligzda bija ērgļu apdzīvota, tomēr tukša (domājams, ka ligzdošana nemaz netika uzsākta), savukārt 2012. gadā jūras ērgļi tajā ligzdoja nesekmīgi – kontrolējot ligzdu jūnijā, laikā, kad tajā vajadzētu būt mazuļiem, tajā tika konstatētas tikai olu čaumalas. 2013. gadā ligzdā beidzot tika izaudzināti divi mazuļi un tā paša gada rudenī putni sāka gatavoties jau nākamajai ligzdošanas sezonai – ligzda tika papildināta ar zariem un pušķota ar svaigām skujām.

Ziemas aukstākajā laikā ērgļu pāris bija aizklīdis barības meklējumos citur – iespējams, uz rajoniem, kur bija pieejams atklāts ūdens ar zivīm un ūdensputniem, vai arī kādu vietu, kur bija atrodams kāds kritis dzīvnieks. Šogad pie ligzdas tie pirmo reizi atgriezās 10. februārī, laikā, kad ligzda jau bija aprīkota ar novērošanas kameru. Drīz uzzinājām, ka tēviņš ir gredzenots – sākotnējie gredzenu krāsu nolasījumi ļāva spriest, ka putns ir Lietuvas izcelsmes un šķīlies 2007. gadā, tātad, ir salīdzinoši jauns (jūras ērgļi parasti sāk ligzdot piecu gadu vecumā). 3. martā izdevās nolasīt arī kreisās kājas gredzena numuru (V506) un tādējādi noskaidrojām, ka šis ērglis ir gredzenots kā mazulis ligzdā 2007. gada 4. jūnijā Lietuvas ziemeļaustrumu daļā Sartai ezera apkārtnē, aptuveni 120 kilometru attālumā no savas tagadējās ligzdošanas vietas. 

Ērgļu mātīte ir negredzenota, tādēļ šī putna izcelsme mums nav zināma. Abi putni ir labi atšķirami ne tikai pēc gredzeniem (vai to trūkuma), bet arī pēc izmēra – līdzīgi kā vairumam citu plēsīgo putnu, arī šai sugai mātītes ir lielākas un pat par ceturtdaļu smagākas par tēviņiem. Šī atšķirība ir ļoti labi redzama brīžos, kad abi putni ir viens otram blakus.

Latvijā jūras ērgļi olu dēšanu parasti sāk marta pirmajā dekādē (dējumā ir 1-3 olas), tādēļ šo pāri varam uzskatīt par vēliem ligzdotājiem - pirmā no divām olām ligzdā tika iedēta tikai 24. martā. Vidējais perēšanas laiks šai sugai ir 38 dienas, līdz ar to varam sagaidīt, ka pirmais mazulis varētu izšķilties aptuveni 1. maijā. 

Dabasdatu foruma lietotāji jūras ērgļus nosaukuši par Lubānu (mātīti) un Sartas (tēviņu; atbilstoši tā lietuviskajai izcelsmei).

Novērošanas sistēmas izvietošanu pie šīs ligzdas ir atbalstījusi VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” un e-Paraksts, kā arī „Apavi 40+”. Atbalstu sistēmas uzbūvēšanā un uzturēšanā ir sniedzis Jānis Rudzītis, Jānis Kažotnieks un Elvijs Kantāns, kā arī viesu nams „Zvejnieki” Rēzeknes novada Nagļu pagasta Īdeņā. Sistēmas uzbūvēšanai nepieciešamais aprīkojums ir iegādāts Igaunijas – Latvijas programmas ESTLAT projekta „Ērgļi pāri robežām” ietvaros. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

Teksts: Jānis Ķuze

Zivjērglis

Zivjērgļa ligzda, ko varam vērot savos datora ekrānos, atrodas Latvijas dienvidaustrumu daļā – Viesītes novadā. Tā ir zināma kopš 2008. gada, taču jau iepriekš zināmie ērgļu novērojumi liek domāt, ka tie te ligzdoja jau dažus gadus iepriekš. Ligzdošanas sekmes šajā teritorijā ir bijušas samērā labas – tikai vienu gadu (2009. gadā) ligzdošana nav bijusi sekmīga, pārējos gados izvests vismaz viens mazulis. 2013. gadā zivjērgļi šajā ligzdā izaudzināja trīs mazuļus; jāpiebilst, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem.

Videonovērošanas sistēma pie ligzdas tika uzbūvēta 21. martā, vēl pirms putnu atgriešanās no ziemošanas vietām. Piekāpjot, tika konstatēts, ka ligzda ziemas laikā ir daļēji nobrukusi, tādēļ tika nolemts to nostiprināt ar mākslīgi veidotu pamatu. Pirmais zivjērglis (domājams, mātīte) pie ligzdas tika novērots 3. aprīlī (tas bija agrākais šogad zināmais šīs sugas novērojums Latvijā), kas turpmāko nedēļu gaidīja pārrodamies savu partneri. Kamēr īstais ligzdas saimnieks kavējās, ligzdā viesojās sveši, domājams, caurceļojoši zivjērgļi - 5. aprīlī novērots putns, kas bija gredzenots, uz kreisās kājas tam bija sarkans gredzens ar baltiem cipariem 083, kas liecināja, ka šis zivjērglis bija gredzenots kā mazulis ligzdā 2010. gadā aptuveni 40 km DA virzienā no šīs ligzdas. 7. aprīlī ligzdā iegriezās putns, kuram uz kreisās kājas bija metāla gredzens, savukārt 9. aprīlī ligzdā tika novērots putns, kuram metāla gredzens bija uz labās kājas. Tās pašas dienas vakarā ligzdā pārradās negredzenots tēviņš un sākās intensīvs darbs pie ligzdas būvēšanas.

Igauņu dabas ziņu portāla looduskalender foruma lietotāji zivjērgļus nosaukuši par Laumu un Pērkonu.

Novērošanas sistēmas izvietošanu pie šīs ligzdas ir atbalstījusi VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” un e-Paraksts, kā arī „Apavi 40+”. Atbalstu sistēmas uzbūvēšanā ir sniedzis Jānis Rudzītis, Aina Everte, Aldis Veinštoks, Jānis Paegļkalns, Vigonts Kuklis. Sistēmas uzbūvēšanai nepieciešamais aprīkojums ir iegādāts Igaunijas – Latvijas programmas ESTLAT projekta „Ērgļi pāri robežām” ietvaros. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

Melnais stārķis

Melnā stārķa ligzda atrodas Kurzemes ziemeļu daļā. Tā ir zināma kopš 2012. gada, kad ligzdā izaudzināti trīs mazuļi, tikpat daudz jauno putnu ligzdu atstāja arī gadu vēlāk. 

Šogad (laikā līdz 13.04) melnais stārķis ligzdā ir redzēts tikai 5. un 6. aprīlī, abos gadījumos viens putns. 

Novērošanas sistēmas izvietošanu pie šīs ligzdas ir atbalstījusi VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” un e-Paraksts, kā arī „Apavi 40+”. Atbalstu sistēmas uzbūvēšanā un uzturēšanā ir sniedzis Jānis Rudzītis un Helmuts Hofmanis. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

Teksts: Jānis Ķuze 


 


Pēdējie novērojumi
Ichneumonidae sp. - 2024-08-31 VitaS
Ardea alba - 2024-08-31 Normunds R
Accipiter nisus - 2024-08-31 Normunds R
- 2024-09-01 Gaidis Grandāns
Buteo buteo - 2024-09-01 Normunds R
Nyctalus leisleri - 2023-08-30 Kristine2020
Nyctalus leisleri - 2024-08-31 Kristine20201
Nezināms
Ignotus
@ VijaS
Pēdējie komentāri novērojumiem
Gaidis Grandāns 31.augusts, 23:15

Vai patiešām šī suga nevis upes tārtiņš?


VijaS 31.augusts, 22:38

Salīdzinot ar otru šodien ķidāto lākturīti, šai kājiņas sanāk nedaudz garākas, un arī galviņas nav izjukušas, tomēr kopumā pēc visām pazīmēm abi novērojumi ir līdzīgi. Arī šī man sanāk Persona lākturīte, kaut gan sporas atkal ir nedaudz par mazu, tieši tāpat, kā otrā novērojumā.


dziedava 31.augusts, 21:30

Paldies, Astra! Tātad tai sugai vajag vairāk gaismas nekā tipiskajām kritalu sugām


Ziemelmeita 31.augusts, 20:54

Jā,tieši tā vieta ir gaiša.


dziedava 31.augusts, 20:46

Interesanti, Astra, bet tad vieta samērā apgaismota?


Ziemelmeita 31.augusts, 20:33

Kritala bija samērā mitrā vietā, Gaujas vecupes krastā. Tālāk ir daudz veci platlapju koki.


dziedava 31.augusts, 19:58

Paldies, Raivo! Katrā ziņā meža kritalu suga tā nav. Astra, kādā vietā bija Tava kritala?


dziedava 31.augusts, 19:48

Noteikti kocīte, visdrīzāk C.nigra, lai arī pamaza augumā


dziedava 31.augusts, 19:46

Tiešām, interesanti, kāda ir atslēga tādai piekrišanai augt šajā vietā?! :))


Mežirbe777 31.augusts, 19:45

Jā, turpat ir arī dzīvi koki ar dobumiem (liepas, kļavas, oši) , sena mājvieta, vecsaimniecība. Lai gan tos kokus rūpīgi neskatīju, mērķis bija H.coralloides apskate + šis kā papildus bonuss, divi retumi uz vienas kritalas.


VijaS 31.augusts, 19:30

Fantastiski! :)


Edgars Smislovs 31.augusts, 19:26

Putns kreisajā pusē, manuprāt, atgādina baltspārnu zīriņu, iespējams ir vēl bildes, vai arī var pagaišināt esošos attēlus?


adata 31.augusts, 19:23

Ar šo ir pilna mēslu kaudze! Nepaslinkoju, uzkāpu augšā, arī tur ir ik pēc soļa, arī otrā kaudzes pusē, gan iedobītēs, gan virspusē, vairāk gan uz siena stiebriem, retāk uz sausām mēslu pikām.


dziedava 31.augusts, 18:55

O, interesants stāsts :)


adata 31.augusts, 18:23

Jā, īsas. Var acis izmežģīt meklējot. Šī "izšāvusies" nez pa kuru laiku, vienā mirklī jau sporu stadijā! Uz blakus celma vēroju citu, ik pēc diennakts, neko nemanīju, te pēkšņi- ir! Kopējais garums kādi 7-8mm. Ir paraugs, paspēju pirms lietus.


Ziemelmeita 31.augusts, 17:33

Es savējo milzu vilkpienaini arī atradu uz kritalas.


dziedava 31.augusts, 17:07

Ir ļoti līdzīga un nav citu (man zināmu) variantu. Kritalas nav tipiskas šai sugai, tāpēc domāju, kas konkrētajā vietā varētu būt tāds specifisks, kāpēc tā tur tomēr uzauga. Blakus dzīvi koki ar dobumiem?


dziedava 31.augusts, 17:01

Jā, diemžēl bija par sausu, nenobrieda normāli :(


Mežirbe777 31.augusts, 17:00

Kritalai ir pēdējā sadalīšanās stadija, brūk kopā gabalu gabalos. Augļķermeņa ārējais izskats ļoti līdzinās i-neta foto šai sugai. Ja tā nav L.flavofuscum, tad kādi vēl ir varianti?


dziedava 31.augusts, 16:56

Tā kritala svaiga? Jo milzu vilkpienaine parasti aug uz dzīvu koku rētām, ne kritalām.


dziedava 31.augusts, 16:46

Interesanta, jo īsas kājiņas, vajadzētu mikroskopēt.


Ilgonis 31.augusts, 16:27

Paldies Julita


VijaS 31.augusts, 15:24

Brīvi gali šur tur ir, bet noteikti ne tik daudz, lai sanāktu C. intricata. Turklāt tīkliņš ir diezgan saplīsis, tas arī varbūt rada brīvu galu efektu.


dziedava 31.augusts, 15:15

Es teiktu, ka Persona, ja nav daudzie brīvie gali, tikai sporas pamazas - C.intricata (kam tie brīvie gali vajadzīgi) 5-7,5 mkm sporas, kamēr Persona lākturītei 6-7 mkm.


dziedava 31.augusts, 15:02

Mazglos nav daudz brīvo galu?


VijaS 31.augusts, 14:47

Paraudziņā visas galviņas noārdījušās, palikuši kausiņi un vietām nelieli tīkliņa fragmenti. Cik nu izdevās samērīt, kājiņas varētu būt ap 0,7-1mm, galviņu diametrs ap 0,5mm.


VijaS 31.augusts, 14:39

Nē, viegli kārpainas, bet bez rakstiņa.


dziedava 31.augusts, 14:28

Ja nav tumša rakstiņa un palielas, tad lieku šajā grupā. Ar rakstiņu tad košo grupa un koniskās vēl atsevišķi.


dziedava 31.augusts, 14:22

Ja neskatās uz varietātēm, tad suga ir šī. Fuligo ietver vēl citas sugas un sanāk nekonkrētāk.


dziedava 31.augusts, 14:15

Vija, šis jau nav skatīts? Didymium serpula jau nav? Ja Diderma, tad Diderma effusum jau šai apkārtnei ir, bet vēl var būt Diderma deplanatum (kapilīcijs kārpains, ne gluds) vai D.saundersii, kas ir ļoti plāna - līdz 0,2 mm augsta.


Irbe 31.augusts, 14:12

Gaišs peļu klijāns


VijaS 31.augusts, 14:03

Nu tā nosacīti :). Stāv vaļējā kastītē uz salvetes, katru dienu nedaudz piepilinu ūdens, tad uz kādu laiku paliek mazliet tā kā gaišāka, bet līdz nākamajai dienai atkal šķiet tumšāka. Tā, ka normāla sporu stadija un pati jau sāktu vērties vaļā, neesmu sagaidījusi. Arī šodien ķidājot, tā bumbiņa bija cieta un leca prom, grūti bija atkniebt kādu gabaliņu. Nav jau tā, ka pelējums intensīvi mestos virsū, bet jau kādu laiku vienā malā diezgan padaudz baltu pavedienu staipās, kaut mitrinu uzmanīgi, lai nebūtu arī pārāk slapjš. Par laimi, sporas izskatās labā stāvoklī, nav izmēru atšķirības, kā mēdz būt neattīstītām.


adata 31.augusts, 13:40

Sanāk, izdevās atdzīvināt?


adata 31.augusts, 13:22

Kolekcijai arī vairāk domāju, nu jā, aizsūtīšu kaut kad sezonas beigās.


dziedava 31.augusts, 12:29

Un ja labs materiāls, var ievākt vnk kolekcijai, noderēs.


dziedava 31.augusts, 12:28

Oo, super, atkal izaugusi! Varbūtība ļoti liela, ka tā pati. Bet ievākt var un paraudziņu paglabāt. Nosūtīt pēc iespējām, kad varbūt vēl kas labs atrodas, bez steigas. :) Jo pārbaudīt labprāt, ka tiešām tā pati. Bet domāju, ka ir.


adata 31.augusts, 12:12

Julita, vai šim būtu vērtīgi aizsūtīt paraudziņu? Izskatās labs materiāls.


Amanda 30.augusts, 20:28

Varbūt ķīķa jaunais putns.


zalktene12 30.augusts, 20:25

Diemžēl šodien vairs neatradu kur bija tas plazmodijs... Vajadzēja labāk iegaumēt precīzo atrašanās vietu.


a.b 30.augusts, 20:17

Bija tādas aizdomas. Paldies !


Kristers K 30.augusts, 19:11

Jūras ķīvīte


a.b 30.augusts, 17:10

Paldies.


BI 30.augusts, 17:03

Gredz. 05.07.2020. mazulis, Dabas liegums "Lielie Kangari"


Ilze Ķuze 30.augusts, 16:15

Paldies, Andri! Es ar putnu zinātājiem nestrīdos. :D


Mimi Serada 30.augusts, 16:03

Pievienoju vēl vienu bildi. Viņš nelidoja, tikai skrēja no manis prom


AAvj 30.augusts, 16:02

Ļoti maziņš un ļoti apmaldījies tas rubenis tad bijis


Ilze Ķuze 30.augusts, 15:51

Noteica Andris Dekants pēc foto.


Linards Dedzis 30.augusts, 14:43

Jā paldies! Tas bija 2023.gads nevis 2024.gads. Metīšām ievietoju nepareizo gadu.


VitaS 30.augusts, 14:33

Lapkoku praulgrauzim šķersgriezumā ir nedaudz kantaini, vismaz vienā galā.


IlzeP 30.augusts, 13:55

Upes? Gribētos gan seju labāk redzēt.


VijaS 30.augusts, 13:10

Nelīdzenā pilienīte vai nolīdzinātā bumbulīte, visticamāk. :)


Paula.Kļaviņa 30.augusts, 12:46

Iespējams, svirlītis.


Paula.Kļaviņa 30.augusts, 12:44

Kāds no tārtiņiem.


Paula.Kļaviņa 30.augusts, 12:41

Iespējams, Mežirbe.


Mimi Serada 30.augusts, 11:56

Paldies,Uģi!


adata 30.augusts, 10:18

Brīnišķigi skaists atradums!


zemesbite 30.augusts, 09:42

Paldies, Uģi! Marmora rožvabole un blāvā briežvabole apkārtnē ir sastopamas. Kādreiz pie šī oša atradu beigtu lapkoku praulgrauzi, acīmredzot, ka atnesis kāds putns.


Ziemelmeita 30.augusts, 09:31

Paldies,Ansi!


Ivetta 30.augusts, 08:32

Paldies, Uģi!


dziedava 30.augusts, 07:56

Paldies, Uģi!


CerambyX 30.augusts, 01:11

Manuprāt pēc šiem foto būs tā grūti pateikt, bet izmērs šķiet par mazu. Atkarībā no koka sugas var būt arī marmora rožvabole, blāvā briežvabole vai varbūt pat vēl kāda cita suga.


CerambyX 30.augusts, 00:43

Nē, Dolomedes šis nebūs - kāda cita suga


zemesbite 29.augusts, 22:12

Varētu būt lapkoku praulgrauzis?


Irbe 29.augusts, 21:39

Drošvien bij domāta akmeņčakstīte


dziedava 29.augusts, 19:10

Tev droši vien taisnība


Ziemelmeita 29.augusts, 17:09

Paldies,Andri, pirmo reizi redzu tik raibu parasto vardi.


ekologs 29.augusts, 15:46

Manuprāt, Mintho rufiventris. Sugu izvēlnē tādu nav.


Paula.Kļaviņa 29.augusts, 10:34

Iespējams, sila cīrulis.


Irbe 29.augusts, 10:31

Niedru stērste


Ziemelmeita 29.augusts, 07:49

Paldies,Uģi!


Amanda 28.augusts, 23:18

Melngalvas ķauķis


adata 28.augusts, 16:37

Te ar novērojuma datumu kaut kas nav labi.


ivars 28.augusts, 12:34

Pavisam ķīķis.


Ziemelmeita 28.augusts, 12:26

Sēne Monilinia fructigena. Bojā ābeles, izraisa parasto augłu puvi.


kamene 28.augusts, 10:15

Paldies, Vija!


laumae 28.augusts, 09:44

Paldies, Uģi!


VijaS 28.augusts, 09:40

Tāda pelēcīga - varbūt jauna šūnaine?


VijaS 28.augusts, 09:33

Jā, tādu jau var. Ja pa nakti nobriedusi vēl vairāk un sākusi putēt, tad pavisam labi.


IlzeP 28.augusts, 08:20

Šādā stadijā var ievākt?


Mežirbe777 27.augusts, 22:15

Paldies Ivar! Nevarēju izšķirties starp R.sorocarpa un R.bifurca.


Ivars Leimanis 27.augusts, 22:11

Jā, R.glauca.


Ivars Leimanis 27.augusts, 22:10

R.sorocarpa


VijaS 27.augusts, 21:56

4.-5. bildes - apmēram diennakti vēlāk. Droši vien lietus traumēta, aizskalota.


VijaS 27.augusts, 21:49

5.-6. bildes - 26. augustā, piecas dienas vēlāk.


dziedava 27.augusts, 21:47

:D atkarīgs no laika apstākļiem. Labā laikā vasarā jā, viss motiek ātri. :) Izskatās pēc saplacinātās kūlītes. Ja būs ievākta, varēs droši pateikt.


IlzeP 27.augusts, 21:25

Vakarā jau šāda - tumša (4. foto). Šīm ir vēl trakāk nekā "piektdien dzima, sestdien auga, svētdien jāja precinieki".


Ilgonis 27.augusts, 19:33

Paldies, nebija rakstīts par pelēkām porām


Irbe 27.augusts, 19:13

Varbūt ķīķis


Irbe 27.augusts, 19:07

Lauku baloži


VijaS 27.augusts, 18:53

Jā, formas mēdz būt dažādas. :)


Ilgonis 27.augusts, 18:48

Paldies, tā laikam ir ka apmalpiepes arī var būt plānas


Ivetta 27.augusts, 18:44

Paldies, Marek!


Osis 27.augusts, 16:34

Paldies Uģi!!


IlzeP 27.augusts, 16:17

Paldies, Vija!


IlzeP 27.augusts, 15:47

Paldies, Uģi!


mufunja 27.augusts, 14:44

Vija,laikam jā


Lauku Mickas 27.augusts, 14:44

Liela kolonija, kas dzīvo šeit jau vismaz 80 gadus.


VijaS 27.augusts, 13:44

Recekļainā hipokreja?


VijaS 27.augusts, 13:42

Paldies, Ansi!


VijaS 27.augusts, 11:27

Ja ir ievākta, tad var pārbaudīt, bet kopumā izskatās pēc nokarenās pumpurītes.


VijaS 27.augusts, 11:19

Ja tā, tad tas ir gļotsēnes plazmodijs. Būtu jau ļoti labi, ja vēlāk varētu paskatīties, par ko attīstās.


VijaS 27.augusts, 11:18

Pieņemu, ka domāts tas oranžais, kas ir uz augiem? :)


VijaS 27.augusts, 08:51

Jā, pēc tam sāku skatīties, ka kaut kas īsti nebūs - pārāk baltas, un bez gļotas. Varbūt kaut kas no cukurītēm, jāpēta.


dziedava 27.augusts, 07:56

Kaut kas cits izrādās arī aug uz sfagniem? :)


KM 26.augusts, 23:41

Pievienoju pārējos foto, kas man bija no šīs atradnes.


ekologs 26.augusts, 22:48

Lapgrauzis (Galeruca tanaceti).


IlzeP 26.augusts, 22:16

Paldies, Ilmār!


Mareks Kilups 26.augusts, 22:03

paldies!


BI 26.augusts, 21:33

Domājams, ka Polijas putns. Ir vairāki novērojumi ar šādiem dzelteniem karodziņiem.


mufunja 26.augusts, 20:52

Julita, es pievienoju vēl bildes. Es nesaprotu, kā noteikt, kāda krāsa.


mufunja 26.augusts, 20:28

Paldies Julita


nekovārnis 26.augusts, 20:11

Iespējams Carabus ģints skrejvaboles kāpurs.


Ziemelmeita 26.augusts, 20:07

Paldies,Marek, par tik izsmeļošu skaidrojumu.


dziedava 26.augusts, 20:07

Sanāk netālu no 2. atradnes, bet tomēr mazliet citā vietā.


dziedava 26.augusts, 20:04

Paldies! Ir līdzīga suga P.braunianum, bet tai diametrs ir 0,3-0,5 mm, tā ir arī mazliet brūnāka, tad šī tā nebūs. Skaisti, apsveicu! :)


nekovārnis 26.augusts, 20:04

P.quadrifoveolatus mazāka - apm.1 cm gara. P.melanarius un P.niger izteikti lielas - 1,5 - 2 cm. P.niger slaidāka. P.melanarius priekškrūšu vairogs vairāk simetrisks, nav tik izstiepts.


mufunja 26.augusts, 19:58

aizmirsu. 0,60-0,65 mm


dziedava 26.augusts, 19:17

Šo es tagad nepateikšu, jāiedziļinās. Kapilīcijs balts vai dzeltenīgs?


dziedava 26.augusts, 19:15

Kāds ir galviņas diametrs? Vienmēr vajag pierakstīt arī diametru


dziedava 26.augusts, 19:12

Jā, šī ir no tām, ko pa gabalu nepateiksi, ka jauna suga ;). Apsveicu!


mufunja 26.augusts, 19:11

krāšņs


mufunja 26.augusts, 19:01

Julita,pievienotas fotogrāfijas.


VijaS 26.augusts, 18:35

Ir, jā :). Mitra laikam drusku savādāk izskatījās, samulsināja.


Ivetta 26.augusts, 18:24

Paldies, Uģi !


roosaluristaja 26.augusts, 18:01

27.04. būtu līdzšinējais agruma rekords. Suga ir tālais migrants un pat šajā agrajā gadā pirmie novērojumi bija 01.05. Absolūtais rekords līdz šim 30.04. It kā atšķirība nav liela, bet tālie migranti parasti atlido vairāk vai mazāk konstantos datumos.


dziedava 26.augusts, 17:04

Tā nav Zeligera hercogīte? Vija, to taču Tu pazīsti.


roosaluristaja 26.augusts, 13:53

Interesants objekts. Sēne ir veca, kas rada zināmas problēmas noteikšanā. Ir divas iespējamas versijas, bet pret abām ir pretargumenti. Ticamākais variants - veca Fistulina hepatica (bet nu īsti kaut kā neizskatās), neticamākais variants - veca Piptoporus quercinus (ļoti reta suga, arī īsti neizskatās)


Irbe 26.augusts, 12:53

Foto cekuldūkuris


Ziemelmeita 26.augusts, 11:00

Paldies,Uģi.


Osis 26.augusts, 08:54

Paldies Ruslan!


dziedava 26.augusts, 08:04

Šai būtu jānobriest un jāmikroskopē, lai droši noteiktu, jo ir jau vēl līdzīgas sugas.


dziedava 26.augusts, 08:03

Pa kreisi ir pumpurīte, bet pa labi varētu būt vēl kāda cita suga, ko te nevar labi saskatīt, un kas varētu būt vēl jauna, kam jānobriest.


meiravietis 26.augusts, 00:12

Paldies par skaidrojumu!


roosaluristaja 25.augusts, 23:01

Tā nav sēne, bet paliekas no abiniekiem. Par to ir bijušas vairākas diskusijas


Ilgonis 25.augusts, 19:50

Paldies, šo negaidīju


VijaS 25.augusts, 19:28

5.-6. bildes - 25. augusts. Nu gan ir sakaltis.


Ziemelmeita 25.augusts, 17:08

Paldies, izdzēsīšu to bildi.


roosaluristaja 25.augusts, 17:06

Lapiņsēne pirmajā attēlā ir pieklīdusi no citas operas


VijaS 25.augusts, 15:53

Jā, tieši par šito sasmējos :D


dziedava 25.augusts, 15:52

Nu re, Tev pašai sapelējis baltais :)


Ziemelmeita 25.augusts, 10:41

Paldies,Uldi, par labojumiem.


Ilgonis 25.augusts, 10:30

Paldies par labojumu!


Ilgonis 25.augusts, 10:19

Paldies par labojumu, es laikam bumbuli pie kāta pazaudēju


Ilgonis 25.augusts, 10:15

Paldies par noteikšanu , smaržoja pēc sēnes, man laikam pietrūka violētā krāsa


roosaluristaja 25.augusts, 07:14

Ļoti līdzīga ir kampara tīmeklene, kurai ir nepatīkama smaka


Amanda 24.augusts, 23:52

Paldies par informāciju.


BI 24.augusts, 23:30

Gredz. pieaudzis tēviņš 28.07.2015. Lāčkrogs, Jaunmuiža


Ivars Leimanis 24.augusts, 22:19

Nu kāda peltigera.


Amanda 24.augusts, 21:30

Bildē mājas čurkste.


Mežirbe777 24.augusts, 20:11

Tik tiešām. Abas sugas auga cieši kopā. L.reptans pievienota atsevišķā novērojumā.


Ansis 24.augusts, 19:43

Vidējā bildē pārliecinošāk ir redzama Lepidozia reptans.


Ilgonis 24.augusts, 19:23

Paldies par labojumu!


dziedava 24.augusts, 18:54

Te tas pats, vrb pušķainā, droši pateikt nevar


dziedava 24.augusts, 18:53

Ja gara, virs 1cm, tad varētu būt pušķainā, bet citādi jāmikroskopē.


dziedava 24.augusts, 18:51

Galviņas diametrs jau nepārsniedz 1mm?


dziedava 24.augusts, 18:50

Izskatās īpatnēji, kā milzu vilkpienaine, bet tā ir kritala. Varbūt tā ir pavisam svaiga, nesen kritusi kritala?


megemege 24.augusts, 16:58

Paldies , Ansi!


gunitak 24.augusts, 16:20

Papuves raibenis


CerambyX 24.augusts, 16:16

Taisnība


Ilgonis 24.augusts, 15:34

Paldies par komentāru. Pārāk irdena, otra tāda pat, es esmu sastapis vecas sērpiepes, viņas paliek baltas bet ne irdenas. Pirms gada arī tajā pusē pie ozola saknēm bija līdzīga biezputra, palika nenoteikta.


adata 24.augusts, 15:17

Varētu būt veca sērpiepe. Man ar tāda ir gadījusies.


VijaS 24.augusts, 11:44

Paldies, Julita! Bildes pārvietoju :)


dziedava 24.augusts, 11:28

Vija, tad 2. un 3. foto vajag pārlikt pie Reticularia liceoides, es vismaz tur sveķenīti neredzu


Ilgonis 24.augusts, 09:45

Paldies, mani atturēja ziedlapas forma - pacēlums vidū, tagad vēlreiz paskatot vēsturi redzu ka tā ir diezgan mainīga


roosaluristaja 24.augusts, 07:28

Pēc šādiem foto sugu nav iespējams pateikt. Bet principā Latvijā ziemeļu baltkrūtainais ezis ir sastopams daudz biežāk nekā brūnkrūtainais (pēdējais reāls tikai ziemeļu daļā Igaunijas pierobežā)


Ilgonis 23.augusts, 23:23

paldies Amanda


Gaidis Grandāns 23.augusts, 23:10

Drīzāk lielais apšu vērpējs?


Amanda 23.augusts, 22:46

Nebūs dzērve, būs zivju gārnis.


alexborzenko 23.augusts, 22:32

Paldies!


Ilgonis 23.augusts, 21:53

Paldies, tātad uz horizontālām virsmām viņa ir šāda.


dziedava 23.augusts, 21:44

Nu atkarīgs, cik tas pelējums skāris sporas. Var būt visādi. Tieši purvu dzelksnītei ir tik ļoti īpaši raksturīgas sporas, ka pietiek, ja kaut pāris sporas puslīdz saprotamas palikušas.


Ziemelmeita 23.augusts, 21:02

Jā, łoti grezna.


Ivetta 23.augusts, 20:48

Paldies, Uģi!


Ivetta 23.augusts, 20:44

Paldies, Marek!


adata 23.augusts, 20:35

Kāda grezna cepure!


adata 23.augusts, 20:28

Re, kā! Es gan domāju, ka sapelējis noteikšanai vairs neder! Pāris soļu attālu bija vēl tāda sūnās iegrimusi, bet arī veca un ar pelējumu.


adata 23.augusts, 20:24

Ā, tāda doma bija, paldies, Julita! Bet tāpat paņēmu pavērot.


Bekuvecis 23.augusts, 20:16

Nu nebūs gan...


dziedava 23.augusts, 20:08

Sapelējis, bet pēc sporām varētu pateikt, vai ir :)


Ilgonis 23.augusts, 19:53

Paldies, man arī tā sanāca bet nebiju drošs


sandis 23.augusts, 18:41

Aha, kopš 2020. g. esmu arī melnās redzējis


sandis 23.augusts, 18:33

Ja Tev arī tā šķiet, nomainu sugu.


sandis 23.augusts, 18:31

Domāju, ka šūnaine tā nav. Šūnainēm arī netipisks substrāts - liepa, ne skujkoks. Starp citu, gan jau tā pati suga uz tās kritalas arī šogad uzaugusi.


IlzeP 23.augusts, 16:14

Uldis bija ātrāks :)


nekovārnis 23.augusts, 15:55

Paldies, Uģi! :)


VijaS 23.augusts, 15:29

Jā, attīstība acīmredzami traucēta. Izsmērēju pa stikliņu divus augļķermeņus, bet sporas tā arī neatradu. Par to, ka lāsenīte, jau šaubu it kā nebūtu, bet pārbaudīt, vai nav varietāte, būs neiespējami. Paraudziņu nesaglabāšu.


mufunja 23.augusts, 14:52

Paldies Julita


dziedava 23.augusts, 14:44

Domāju, ka ir arī S.fusca. Pamaza, bet var būt 6-20 mm, tā ka iekļaujas. Vēl tuvu ir S.fusca var. nigrescens, bet tā garumā līdz 7 mm un sporas varētu būt arī lielākas. Jebkurā gadījumā suga ir S.fusca (jautājums var būt par varietāti).


mufunja 23.augusts, 14:03

Julita, es nevaru saprast, kas tas ir. Līdzīgi kā Stemonitis fusca.


mufunja 23.augusts, 13:07

iezīmēja zīmes


dziedava 23.augusts, 12:53

galvenais pēc tam atrast :)


dziedava 23.augusts, 12:52

Jā, slapjš, salijis, Vijai taisnība, daudz variantu.


mufunja 23.augusts, 12:47

Es arī to noliku mežā.


mufunja 23.augusts, 12:45

Atstājis to mežā. Ceru, ka nogatavosies un neviens to neēdīs.


VijaS 23.augusts, 12:42

Šis jau pat tāds dzeltenīgāks izskatās - laikam pilnībā nevar izslēgt arī zaļgano pumpurīti.


dziedava 23.augusts, 12:36

Jāvēro attīstība - Gada gļotsēne lāsenīte vai paciņu ragansviests :). Abi šai laikā aug


dziedava 23.augusts, 12:34

Paldies, Renāte! :) Askos (priekšpēdējais foto) ir askusporas (pēdējais foto). Pilieni ir askusporās :). Ja tādas garas caurspīdīgas sporas ar pilieniem cieši saliek kopā (askā), rodas iespaids, ka ir tikai pilieni, pašu sporu nav ;)


meža_meita 23.augusts, 12:16

Skaisti toverīši! Malacis! Kāpēc askos ir pilieni nevis sporas?


dziedava 23.augusts, 12:04

Sprodzīšu pētniece Iryna Yatsiuk: "Basically, if you use classic morphological key, there will be only 2 similar options: insignis and minuta, and this one isn't 100% fit to any of them." Diskusija: https://www.facebook.com/groups/SlimeMold/permalink/3732425793683918/


dziedava 23.augusts, 11:41

Mazliet šaubīgi, jo sporas pamazas, bet krāsa bāla, izmērs pamazs priekš A.denudata. Varbūt kāda no vēl neaprakstītām sugām


Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2024
© dabasdati.lv
Saglabāts