Aktīvie lietotāji: 175 Šodien ievadītie novērojumi: 1739 Kopējais novērojumu skaits: 1862728
Tu neesi reģistrējies
language choice: lv language choice: en language choice: ru language choice: lt

Tiešraides kameras 2015

2016         2017

    

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#juraserglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#melnaisstarkis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

Atbalsti projektu

#zivjerglis

       

Forums

Ziņo novērotās sugas

 

#lielaisdumpis

Jaunumi

  • Jūras ērgļu ligzda interesē ne tikai tās saimniekus, 30.12.2015.
  • Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī, 20.11.2015.
  • Latvijas Dabas fonds aicina uz lekciju par tiešraides kamerām pie aizsargājamo putnu ligzdām, 12.10.2015.
  • Jūras ērgļu ligzdas kameru apklusina zibens spēriens, 18.08.2015.
  • Par gaidāmo melnā stārķa mazuļa aprīkošanu ar raidītāju, 03.07.2015.
  • Lielo dumpju ligzdošanas sezona beigusies - 30. jūnijā tika noņemta kamera no lielo dumpju ligzdas.
  • Māris Strazds par gaidāmo melno stārķu mazuļu gredzenošanu un gredzenošanas nozīmi putnu pētniecībā un aizsardzībā, 12.06.2015.
  • Niedru lijas uzbrukums lielo dumpju ligzdai, 02.06.2015.
  • Par jaunumiem jūras ērgļu ligzdā, 30.05.2015.
  • Ligzdošanas norises lielā dumpja ligzdā, 29.05.2015.
  • Māris Strazds par aktuālo melno stārķu ligzdā, 26.05.2015.
  • Interneta tiešraidē vērojama lielā dumpja ligzda, 14.05.2015.
  • Vēl divas tiešraides kameras pie dienas plēsīgo putnu ligzdām, 21.04.2015.
  • Jūras ērgļu ligzdā izšķīlies mazulis, 15.04.2015.
  • Melno stārķu ligzdā viss notiek, 10.04.2015.
  • Tiešraidē iespējams vērot melnos stārķus, 04.04.2015.
  • Šobrīd jūras ērgļu tiešraidei nav iespējams sekot līdzi, jo ir izlādējušies akumulatori, un saules baterijas šādos laikapstākļos nepaspēj tos uzlādētēt. Gaidām saulainākas dienas! (02.04.2015.)
  • Vārna izēd jūras ērgļa olu, 18.03.2015.
  • Ar interneta tiešraides kameru novērotajā jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola, 09.03.2015.
  • Ciemiņi jūras ērgļu ligzdā, 18.02.2015.
  • Interneta tiešraidē var vērot jūras ērgļu dzīvi, 11.02.2015. 

  • Jūras ērglis

    Kamerā vērojamā ligzda atrodas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē. 2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

    2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā. Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko uzsākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu, - līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

    Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti, - šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

    Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

    Februāra pirmajā pusē varam vērot, kā abi pāra putni nododas ligzdas būvēšanas darbiem. Ja ligzdošana tiks uzsākta, viena līdz trīs olas varētu tikt izdētas februāra beigās vai marta sākumā, retos gadījumos pat vēl aprīļa sākumā. Perēšana ilgst 38 dienas, mazuļi izšķiļas ar laika intervālu, jo perēšana tiek uzsākta uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas. Jaunie putni lidotspēju sasniedz aptuveni divarpus mēnešu vecumā.

    Šīs ligzdas mātīte ir gredzenota – uz tās labās kājas ir gredzens ar krāsu kombināciju „zils virs balta”, kas nozīmē, ka šis putns ir gredzenots Igaunijā. Uz kreisās kājas ir gredzens K404 ar krāsu kombināciju „zils virs sarkana”. Igauņu kolēģi ziņo, ka šis putns ir gredzenots 1999. gada 18. jūnijā Sāremā salas dienvidu galā, gredzenotājs Veljo Volke. Ērgļu pāra tēviņa izcelsme mums nav zināma, jo putns nav gredzenots.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Vairāk informācija par jūras ērgli lasāma šeit.

    Teksts: Jānis Ķuze

     

    Melnais stārķis

    Melnā stārķa ligzda atrodas Zemgalē (reģionā starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi), tā ir būvēta nelielas upītes krastā augošā vecā ozolā. Lai gan ligzda ir atrasta 2013. gadā, par tās iemītniekiem mēs vairāk uzzinājām tikai gadu vēlāk, kad ligzdā tika izaudzināti divi mazuļi. Novērojumi pie ligzdas liecināja, ka abi pieaugušie putni bija bez gredzeniem, tātad par to izcelsmi nekas nebija zināms.

    Šogad putni ligzdā atgriezās jau marta beigās, kad sāka tās atjaunošanas darbus, veidojot ligzdas vainagu, kā arī šai sugai raksturīgo ligzdas izklājumu no sūnām. Abi putni ir negredzenoti, tomēr apgalvot to, ka tie ir tie paši stārķi, kas ligzdu apdzīvoja pērn, mēs nevaram.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Jānis Kažotnieks, Māris Strazds un Torbens Langers (Torben Langer). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Jānis Ķuze

     

    Zivjērglis

    Ligzda atrodas Vidzemē, zivjērgļu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma kopš 2011. gada. Sākotnēji netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Tajā gadā ligzdošana, visticamāk, nav bijusi sekmīga. Tā paša gada rudenī netālu tika uzbūvētā mākslīgā ligzda, ko zivjērgļi aizņēma 2013. gadā, savukārt sekmīga ligzdošana ligzdā tika reģistrēta vēl gadu vēlāk, kad tajā tika izaudzināti trīs mazuļi. 2014. gadā tika konstatēts, ka tēviņš ir gredzenots ar krāsaino gredzenu, kas ļāva noskaidrot tā izcelsmi – ērglis ir šķīlies kā mazulis ligzdā 2008. gadā 97 km attālumā no šīs vietas. Otrs pāra putns – mātīte – nav gredzenots, līdz ar to tā izcelsme mums nav zināma.

    Šogad viens putns ligzdas apkārtnē novērots jau 30. martā. Aprīļa vidū abi ērgļi bija aizņemti ar ligzdas atjaunošanu.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana), Aigars Kalvāns un Mārtiņš Kalniņš no AS „Latvijas valsts meži”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Aigars Kalvāns un Jānis Ķuze

     

    Lielais dumpis

    Lielā dumpja ligzda atrodas niedrājā Engures ezerā. Engures ezers ir viena no labākajām šīs sugas ligzdošanas vietām. Līdzīgi kā citas plašas, seklas un ar niedrēm aizaugušas ūdenstilpnes (piem., Kaņiera, Papes, Lubāna ezeri) tā ievērojamās niedrāju platības nodrošina piemērotus apstākļus lielākam skaitam dumpju. 2015. gadā pirmais vokalizējošais lielo dumpju tēviņš Engures ezerā dzirdēts jau 2. martā.

    Ligzda, pie kuras uzstādīta novērošanas sistēma, pirmo reizi atrasta 2015. gada 24. aprīlī, kad tajā jau bija iedētas trīs olas. Pēc tam izdēta vēl viena ola, tādejādi pilns dējums ir četras olas. Sugai raksturīga perēšanas uzsākšana līdz ar pirmās olas izdēšanu. Līdz ar to arī šķilšanās un cāļu vecums ligzdā atšķiras par 2-3 dienām. Caurmērā vienā ligzdošanas sezonā lielais dumpis dēj 3 – 7olas, kas tiek perētas aptuveni 25 – 26 dienas.

    Šīs tiešraides kameras darbības sezona būs īsāka nekā pierasts redzēt, piemēram, lielo plēsīgo putnu gadījumā. Tas tādēļ, ka dumpja mazuļi jau aptuveni divu nedēļu vecumā sāk atstāt ligzdu un bieži uzturas ārpus tās.

    Tiešraides kameras darbību nodrošina Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu un tā vadītāju Robertu Šiliņu projekta COASTLAKE LIFE12 NAT/LV/000118 ietvaros.

    Tiešraides kameras darbību izveidot palīdzēja Jānis Ķuze. Jānis Rudzītis no SIA „Rewind” nodrošina sistēmas konfigurēšanu un uzturēšanu. Datu pārraides risinājumi sadarbībā ar SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un SIA „Mikrotik”. Serveri nodrošina EENET Igaunijā. Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas palīdzēja izvietot arī Māris Maskalāns un Zane Kuriloviča.

    Projektu  “Lielā dumpja biotopa atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā” (LIFE COASTLAKE) finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF).

    Ligzdā notiekošajam iespējams sekot un to komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā  angļu valodā.

    Vairāk informācija par lielo dumpi lasāma šeit.

    Teksts: Jānis Reihmanis

     

    Vistu vanags

    Ligzda atrodas Rīgas pilsētā. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk tajā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī šajā ligzdā. 2013.gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt šogad nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

    Pēc kameras uzstādīšanas tika piedzīvotas tehniska rakstura problēmas, kā rezultātā laika periodā no 3. līdz 14. aprīlim tā nebija pieejama. Olas ligzdā tika iedētas šajā laikā.

    Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (sistēmas konfigurēšana). Serveri nodrošina EENET Igaunijā.

    Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

    Teksts: Jānis Ķuze un Aigars Kalvāns

     

    Atbalstītāji

     

    Datu pārraide: 

      

    4G rūteri:

     

    Serveris:

    Sistēmas konfigurēšana:

    Jānis Rudzītis, SIA „Rewind”


    Finansiālais atbalsts: 

    PRIVĀTI ZIEDOTĀJI

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Projekts COASTLAKE:                                     

    Projekts COASTLAKE:                                   

    Projekts COASTLAKE:                    

     

     

    Pēdējie novērojumi
    Garrulus glandarius - 2024-04-20 zane_ernstreite
    Pyrrhula pyrrhula - 2024-04-20 zane_ernstreite
    Tetrao urogallus - 2024-04-20 MT
    Anas platyrhynchos - 2024-04-20 Ziemelmeita
    Tetrao urogallus - 2024-04-20 MT
    Gallinago gallinago - 2024-04-20 sandis
    Motacilla alba - 2024-04-20 sandis
    Nezināms
    Ignotus
    @ Vīksna
    Pēdējie komentāri novērojumiem
    ekologs 20.aprīlis, 15:47

    Nevarētu būt Gonia ornata?


    CerambyX 20.aprīlis, 14:49

    Ok, paskatīšu - noteikti dažus varēs vēl 'ielabot' :)


    nekovārnis 20.aprīlis, 14:35

    Uģi, ja Tev vēl kāds "noteiktāks" Leiopus kaut kur aizķēries tad varbūt pārliec. Domāju šiem fenoloģiju/izplatību taisīt (cik nu varēs:)) gan kopējo - kā līdz šim, gan (daudz/maz noteiktajiem) atsevišķi.


    nekovārnis 20.aprīlis, 13:20

    Pyrochroa sp. Melngalvas vai sarkangalvas ugunsvabole.


    meža_meita 20.aprīlis, 11:02

    Liels paldies Ansim!


    ekologs 20.aprīlis, 09:50

    Skrejvabole (Pterostichus niger) :)


    felsi 20.aprīlis, 09:29

    Varbūt tie gali notrūkuši, jo gļotsēne pārziemojusi no rudens, man tādi bijuši dažām trihijām.


    VijaS 20.aprīlis, 07:54

    Jā, gali tiešām jocīgi, tādus agrāk, šķiet, neesmu redzējusi. Paņemšu.


    Irbe 19.aprīlis, 23:47

    Klijāns


    dziedava 19.aprīlis, 22:41

    Es vairs no gluduma neko nesaprotu, vairākām man it kā gludi, bet ja saspringst, it kā ir asumi, nu nevar saprast.


    dziedava 19.aprīlis, 22:39

    Visvairāk mulsina elateru gali, tādi dīvaini. Paņem svētdien līdzi, ja nu būšu.


    felsi 19.aprīlis, 22:38

    Man liekas, ka pareizi.


    VijaS 19.aprīlis, 22:34

    Neatgādina tipiskās nolīdzinātās pilienītes, un elateras gludas. Cerams, noteicu pareizi.


    felsi 19.aprīlis, 22:11

    Pievienoju mikroskopiju.


    VijaS 19.aprīlis, 21:21

    Jā, taisnība, krāsas piefiksēju. :) Man šī izrādās pirmā greizā pilienīte, visas iepriekšējās ( nu labi, nav jau tādu daudz :D) ir bijušas spuraingreizās. Jauna suga manā sarakstā. :D


    dziedava 19.aprīlis, 21:16

    Te ir arī tās tipiskās krāsas, par ko es Tev kkad runāju - sporas dzeltenīgas, elateras sarkanīgas.


    VijaS 19.aprīlis, 21:09

    Paldies, Julita! :) Priecājos, ka sanāca kas cits sākotnēji domātās T. varia vietā. :)


    dziedava 19.aprīlis, 20:54

    Piekrītu


    ekologs 19.aprīlis, 20:40

    Dižzirneklis (Pisaura mirabilis) :)


    Osis 19.aprīlis, 20:38

    Paldies Edgar!


    VijaS 19.aprīlis, 20:16

    Elateras ar bumbuļiem, bet citādi gludas. Man sanāk greizā pilienīte.


    Amanda 19.aprīlis, 20:04

    Niedru lija


    VijaS 19.aprīlis, 18:48

    Tieši tā, elateras šai sugai ir ļoti raksturīgas. :)


    ivars 19.aprīlis, 17:53

    Niedru stērste.


    dziedava 19.aprīlis, 16:26

    Apskatīju paraudziņu, nemikroskopēju. Pēc ārējā izskata plus Tavas mikroskopijas izskatās pareizi noteikts.


    Osis 19.aprīlis, 16:21

    Paldies Margarita!


    ligausis 19.aprīlis, 16:03

    O! Tas gan interesanti.


    Irbe 19.aprīlis, 14:49

    Žubīte M


    Linards Dedzis 19.aprīlis, 14:20

    Paldies Ansi par sugu noteikšanu! :)


    dziedava 19.aprīlis, 12:14

    Pirmā piegājienā man ar šķita, ka nav tās joslas, ņēmu vēl un atradu. Nu īsti jau nav citu variantu ar tumšām sporām. Nu vai arī mums jauna suga zinātnei :))


    IlzeP 19.aprīlis, 10:32

    Paldies! Bildē tomēr labāk redzams, nekā video. Domāju, ka jūras ērglis.


    IlzeP 19.aprīlis, 10:30

    Kamēr Diāna skatās, ielaboju datumus. Vai pareizi?


    IlzeP 19.aprīlis, 10:29

    Paldies, laikam jau būs gan.


    Vīksna 19.aprīlis, 10:27

    Vispār šajā nelielajā mežā bija tikai dažas vecākas audzes, pārsvarā izcirtumi, jaunaudzes. Bet 2 gados vēl pāri 20 izcirtumus uztaisīja ar privātiem kopā.Tikko aprīlī vēl privātie nozāģēja.Tā te vairākus mežus izzaģē, veco mežu vairs nav, vai nu dažos metros kāds koks.


    sandis 19.aprīlis, 00:27

    Jā, šī ir tā pati apse. Es šīs arī mikroskopēju ar domu par Physarum ovisporum, bet - tu arī redzēji sporu attēlus, tur to gaišo svītru pāri sporai neredz. Droši vien jau tā pati suga, kas Tev, jāmēģina vismaz dažām sporām to gaišo svītru dabūt.


    guta7 18.aprīlis, 23:53

    Paldies, Astra, par palīdzību!


    JurisKluss 18.aprīlis, 22:53

    Paldies


    Ziemelmeita 18.aprīlis, 22:51

    Veca melnā samtpiepe


    Amanda 18.aprīlis, 22:42

    Baltā cielava


    Linards Dedzis 18.aprīlis, 21:43

    Paldies par labojumu Ansi!


    guta7 18.aprīlis, 21:03

    Paldies par sūnu noteikšanu!


    dziedava 18.aprīlis, 20:13

    Tas objekts bija ciets?


    dziedava 18.aprīlis, 19:54

    mana hipotēze Lamproderma pulchellum, mikrofoto: https://www.facebook.com/groups/SlimeMold/permalink/3646995462226952


    mufunja 18.aprīlis, 18:19

    Paldies Julita. ES viņu redzēju.


    dziedava 18.aprīlis, 17:58

    Marina, varbūt var noderēt Edvīna Lamproderma lapa, varbūt nezini tādu: https://artsdatabanken.no/Pages/329136/Haglslim


    Edgars Smislovs 18.aprīlis, 17:57

    Jāpapildina piezīmes, bez detalizēta noteikšanas apraksta vai/un foto, nav pierādāms


    Ziemelmeita 18.aprīlis, 17:57

    Paldies.Ansi. Parastais ar krāšņo man jūk, tāpat matainais ar kadiķu,


    Ziemelmeita 18.aprīlis, 17:51

    Paldies,Ansi,


    Ansis 18.aprīlis, 17:48

    Ar ārzemju un iNaturālista speciālistiem jābūt uzmanīgiem. Viņi pazīst savas zemes sugas, bet Latvija tiem sveša.


    aivaram 18.aprīlis, 17:31

    Tagad visi var! Atvainojos!


    ivars 18.aprīlis, 17:29

    Jūras.


    IlzeP 18.aprīlis, 17:14

    Bez atļaujas nevar.


    Ziemelmeita 18.aprīlis, 17:07

    Paldies,Ansi, par noteikšanu.


    Ziemelmeita 18.aprīlis, 17:05

    Paldies,Ansi. Ne tā bilde pielikusies, bet nu lai paliek, suga ir nomainīta.


    adata 18.aprīlis, 16:39

    Ļoooti glīta!


    Diāna 18.aprīlis, 16:39

    Manuprāt, šī nav plaisājošā rūtaine! Nevaru zureizpateikt, kas cits, bet rūtainei nav raksturīga struktūra un kopskats.


    Diāna 18.aprīlis, 16:29

    Jā, Julita, nepiedomāju, ka automātiski ielasās datumi, skatīšos, vai varu labot


    aivaram 18.aprīlis, 16:04

    https://drive.google.com/file/d/1eVV6pU-QytpbBoLdQABEKI3HwkGjWD4u/view?usp=drive_link Cerams tagad var redzēt no auto videokameras!


    dziedava 18.aprīlis, 15:32

    Šī ir mūsu apse? Savējās mikroskopēju, sporas traumētas, tomēr var samanīt gaišu joslu pāri (visiem paraugiem), kas raksturīga Physarum ovisporum. Ja Tu savām atrodi gaišu joslu pāri, tad būs tā pati suga, jo skatos, ka Tev rakstīts - sporas tumšas. Alternatīva ar šo sporu izmēru ir P.licheniforme, bet tad sporām vienai pusei jābūt gaišākai (savām to nenovēroju).


    dziedava 18.aprīlis, 15:13

    Skaists tīkliņš! :)


    dziedava 18.aprīlis, 14:59

    Šī izskatās intriģējoši - vai nav kāda no pēcsniedzīšu lampītēm!


    IlzeP 18.aprīlis, 12:30

    Vai nav tomēr vālīšu?


    dziedava 18.aprīlis, 11:54

    Paldies, Diāna, ka ieziņoji! :) Tikai datumi tad sanāk 2.-9. aprīlis laikam?


    dziedava 18.aprīlis, 11:05

    Varētu būt saķepusi, veca sprodzīte Arcyria sp. Nez vai to varēs noteikt.


    dziedava 18.aprīlis, 10:18

    Iekšējās struktūras te ir ļoti smalkas, dzelksnītēm Badhamia sp. baltais tīkls iekšpusē būtu ar resnākiem pavedieniem. Sporas izskatās tumšas. Jāskatās, vai sporām nav pāri balti līnija kā plaissporu pumpurītei Physarum ovisporum. Tās līnijas nav viegli pamanāmas, jāieskatās. Te, piemēram ir vairākām sporām: https://dabasdati.lv/lv/image/2dfb876922600dd4a7f4de1b61331232/803924/


    ivars 18.aprīlis, 09:30

    Sagaišinot bildes, teiktu, ka gaišs peļu klijāns: https://failiem.lv/u/ryunwbwywp


    IlzeP 18.aprīlis, 08:55

    Kādas idejas par šo putnu?


    DaceKKK 17.aprīlis, 23:48

    Tā nojautu, ka no Bērnu slimnīcas. Biju nofotografējusi ari S04, Bieriņos un Māras dīķī. Šis pa Ziepniekkalna mežu dzīvojas.


    Irbe 17.aprīlis, 21:57

    Sarkanrīklīte


    Edgars Smislovs 17.aprīlis, 21:43

    Ievērojmi agrāk kā citus gadus un uzreiz trīs putni, ticams ka būs kas sajaukts.


    zane_ernstreite 17.aprīlis, 21:21

    Paldies, Ilze un Margarita, par precizējumu!


    fufuks 17.aprīlis, 20:30

    izskatās, ka ir divas, jo tā Kuldīgas joprojām ir Padurē.


    Irbe 17.aprīlis, 20:22

    Lielās gauras


    Osis 17.aprīlis, 20:04

    Paldies Artur, Uģi!


    mufunja 17.aprīlis, 18:35

    Liels paldies,Julita :)


    dziedava 17.aprīlis, 18:19

    Ja aizsūtīšu, tad, cerams, noskaidrosim. Bet tuvakajā laikā man nebūs laika sūtīt. Jā, mājās nenobriest tik labi, vislabāk, ja var pagaidīt, kā attīstās dabā.


    AtisL 17.aprīlis, 17:55

    Tieši šajā punktā pagājušajā gadā bija arī ligzda.


    mufunja 17.aprīlis, 17:55

    Man tas ir vienkārši briesmīgi. Es nevaru atrast fotoattēlu. Julita, nofotografē to un atsūti man, lūdzu.


    dziedava 17.aprīlis, 17:40

    Vienalga vajag novērojumu ielikt šajā vietā, lai var ielikt manas mikroskopijas rezultātus un sugu. Es aizsūtīšu mikroskopijas foto


    mufunja 17.aprīlis, 17:38

    Viņa šeit nav:(


    mufunja 17.aprīlis, 17:36

    Vija, Julita, mans variants Trichia varia :) varbūt es kļūdos.


    mufunja 17.aprīlis, 17:28

    Viņi ir divi no vienas vietas. Es nofotografēju savu paraugu mājās.Es tev iedevu nepareizo.


    Ivetta 17.aprīlis, 17:17

    Paldies, Uģi!


    dziedava 17.aprīlis, 17:13

    Bet kas ir tas, ko es mikroskopēju? Tam vajag novērojumu. Ļoti līdzīgs izskatījās šim


    mufunja 17.aprīlis, 17:07

    Es domāju, ka viņus nevajadzētu vest mājās. Mājās tie pilnībā nenogatavojas.Tas var būt iemesls, kāpēc sugu nevar noteikt. Kā ar Tr.alpina ((


    mufunja 17.aprīlis, 16:58

    Bet mēs precīzi noskaidrosim, kāda veida suga tā ir


    mufunja 17.aprīlis, 16:55

    Diemžēl es sajaucu lapas. Es jau rakstīju, ka man joprojām ir šis paraugs.:(


    dziedava 17.aprīlis, 16:12

    Cik saprotu, Edvīns noteikšanai grib paraudziņu :(, tātad tuvākā laikā skaidrības nebūs.


    dziedava 17.aprīlis, 15:57

    Marina, bet šim taču man bija paraugs. Tas, kas man bija ar šo datumu, bija ar brūniem plankumiem. Ja ir vēl citi vākumi no šīs vietas, tad tie var būt citas sugas. Man esošais bija L.pseudomaculatum


    Ziemelmeita 17.aprīlis, 15:55

    Paldies,Artur, tā sanāk bez brillēm skatoties.


    ekologs 17.aprīlis, 15:51

    Krupis šis nav. Parastā varde (Rana temporaria) gan :)


    Irbe 17.aprīlis, 15:37

    Šķiet, ka melnās pīles, 2M, 4T


    ekologs 17.aprīlis, 14:08

    Skrejvabole (Carabus nemoralis) :)


    VijaS 17.aprīlis, 13:16

    Izmērīju. 4,5-6mkm. Pēc elaterām man vairāk velk uz T. scabra, bet vai ar to vien pietiek...


    mufunja 17.aprīlis, 12:56

    Julita, pievienoju fotogrāfiju. Es neredzu brūnu plankumus. https://dabasdati.lv/lv/observation/ehptrhd0sfj0t3t2cbb6r14dg4/ Es to salīdzināju ar šīm fotogrāfijām.


    dziedava 17.aprīlis, 12:46

    Jauna suga LV jebkurā gadījumā, jautājums tikai - kura


    dziedava 17.aprīlis, 12:45

    Bez L. pulveratum Edvīnam ir hipotēze arī L. spinulosporum https://www.facebook.com/groups/SlimeMold/permalink/3645569669036198/


    mufunja 17.aprīlis, 12:10

    Nu jā, es arī viņus neredzēju


    dziedava 17.aprīlis, 11:57

    Es neredzu plankumus. Tad es pagaidām nezinu, kas tā ir par sugu, ja nav brūnu plankumu.


    mufunja 17.aprīlis, 11:44

    Julita,es pievienoju fotogrāfijas.


    dziedava 17.aprīlis, 11:18

    Elateru platums nav izmērīts? Skatos, ka medainajai Tev tādi paši zīmulīši


    Ivars Leimanis 17.aprīlis, 11:12

    :) komentārs bija domāts pie jaunās atradnes. :))


    Ivars Leimanis 17.aprīlis, 11:10

    Tik un tā interesants. Dabasdatos vien 2.novērojums, un spriežot pēc Tavas sūnu listes, Latvijā līdz šim tikai 10 atradnes.


    Vīksna 17.aprīlis, 10:59

    Paldies !


    mufunja 17.aprīlis, 10:50

    Paldies, Julita, es paskatīšos


    dziedava 17.aprīlis, 10:47

    Lampītēm vienmēr vajag atcerēties pirmkārt mikroskopēt perīdiju - vai ir ar plankumiem, jo tas ir galvenais, pēc kā sašķirot iespējamās sugas. Lamproderma pseudomaculatum perīdijs ir ar brūniem plankumiem, nevis vienmērīgs


    zane_ernstreite 17.aprīlis, 09:27

    Paldies, Uģi! Sapinos meistarībā ))


    IlzeP 17.aprīlis, 09:09

    Saiti uz video gan neredzam


    dziedava 17.aprīlis, 07:56

    Paldies, Sandi, par precizējumu, steigā nepadomāju, ka ģinti arī var svinēt :)


    guta7 17.aprīlis, 07:48

    Būtu jauki, ja varētu ieziņot precīzu sugas nosaukumu Pleurotus calyptratus.


    Ziemelmeita 17.aprīlis, 07:47

    Paldies,Margarita.


    Irbe 17.aprīlis, 07:43

    Melnais mežastrazds


    adata 17.aprīlis, 07:43

    Paldies. Margarita, par putniem! Dzilnītim tik dažādi var būt tie saucieni!


    dziedava 17.aprīlis, 07:33

    Nu nav jau nekāds brīnums, man arī uz brīdi šķita, ka bija vasara :D. Gļotsēnēm pat kalendāra [šķiet] nav.


    sandis 17.aprīlis, 00:48

    Mjāā.. :)


    sandis 17.aprīlis, 00:37

    Te jau ne tikai suga, bet arī ģints jauna! Apsveikumi arī no manis, prieks, ka arī šo izdevās noteikt līdz galam!


    felsi 16.aprīlis, 21:56

    Lēnām veidojas apvalciņš, briestot izdala nepatīkamu smaržu, vairāk nenovērošu.:)


    Irbe 16.aprīlis, 21:50

    Dzilnītis


    felsi 16.aprīlis, 21:48

    Pievienoju mikroskopiju. Arī liekas, ka no vasaras atnākusi:)


    Irbe 16.aprīlis, 21:46

    Šķiet, sarkanrīklīte


    Irbe 16.aprīlis, 21:40

    Paceplītis, dziedātājstrazds, zīlīte, čunčiņš


    Ziemelmeita 16.aprīlis, 21:35

    Paldies, Margarita un Ilze.


    felsi 16.aprīlis, 21:32

    Ej tu sazini, kas gļotsēnēm prātā! Man maijā vai jūnijā ir bijusi vīnoķekaru dzelksnīte:)


    adata 16.aprīlis, 21:30

    Nu gan jauki! Arī tādas mēdz būt gļotsēnes!


    felsi 16.aprīlis, 21:29

    Paldies!


    Irbe 16.aprīlis, 21:28

    Jūras ērglis?


    felsi 16.aprīlis, 21:28

    Super, diži apsveikumi!


    mufunja 16.aprīlis, 21:18

    Paldies Julita par paveikto darbu. Esmu tik priecīga,ka izdevās noteikt sugu.


    Irbe 16.aprīlis, 21:18

    Būs vien mājas strazds, melnais mežastrazds neligzdo dobumā.


    dziedava 16.aprīlis, 21:12

    Velk uz vasaras sugu, bet kas tad tagad bija par laika apstākļiem, ja ne vasara? :))


    dziedava 16.aprīlis, 21:11

    Sandi - Andris Baroniņš plazmodiju atrada 30. augustā un 1. septembrī, Inguna plazmodiju atrada 11. jūlijā un 13. aprīlī. Izskatās - kad grib, tad aug ;)


    IlzeP 16.aprīlis, 21:11

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 21:11

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 21:10

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 21:10

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 21:09

    Sakārtota sistemātika


    ekologs 16.aprīlis, 21:09

    Manuprāt Skrejvabole (Limodromus assimilis).


    IlzeP 16.aprīlis, 21:08

    Sakārtota sistemātika


    dziedava 16.aprīlis, 21:07

    Par šo liels prieks! Jo plazmodiji negrib nobriest, bet nobriedušais izskatījās tikai plēvīte, bet ar to pietika :)


    dziedava 16.aprīlis, 21:06

    Mikrofoto un Edvīna apstiprinājums: https://www.facebook.com/groups/SlimeMold/permalink/3642994485960383/


    IlzeP 16.aprīlis, 21:02

    Varbūt kādam ir viedoklis. Esot 2 sugas - Skeletocutis nivea, sniegbaltā baltene un Skeletocutis semipileata, pusklājeniskā baltene. Mums te Dabasdatos ir abas kopā. Kura (kuras?) ir Dabasdatos saziņotās - (51) novērojums?


    IlzeP 16.aprīlis, 20:47

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 20:41

    Sakārtota sistemātika


    IlzeP 16.aprīlis, 19:56

    Sakārtota sistemātika (suga tā pati)


    Vīksna 16.aprīlis, 19:45

    Paldies !


    IlzeP 16.aprīlis, 18:56

    Sakārtots saraksts


    IlzeP 16.aprīlis, 18:56

    Sakārtots saraksts


    mufunja 16.aprīlis, 18:31

    Paldies Sandis. Un paldies par kompāniju. Tas bija lieliski.:):)


    IlzeP 16.aprīlis, 18:17

    Sakārtots sugu saraksts. Šeit nav īstā vieta, kur rakstīt, bet skatos, ka KĀDS ADMINISTRATORS DEAKTIVĒ SUGU DUPLIKĀTUS, PIRMS TAM NEPĀRNESOT NOVĒROJUMUS. Līdz ar to attiecīgie novērojumi datu atlasē neparādās. Šī suga, piemēram, bija sarakstā 2x ar identiskiem latviskajiem un latīniskajiem nosaukumiem; nācās vienu pārsaukt par "pagaidu" un uz brīdi aktivizēt, lai "pārnestu" novērojumus.


    kimkim 16.aprīlis, 18:08

    Šķiet, ka peļu klijāns


    sandis 16.aprīlis, 18:06

    Oho, tik svaigs! Nez, šī pavasara suga vai tikai silto dienu apmānīts eksemplārs?


    sandis 16.aprīlis, 18:04

    Apsveicu "pēcsniedzīšu ekspedīciju" ar taustāmo rezutātu, Marinu ar kārtējo jauno sugu un paldies par iespēju klātienē redzēt šo atradni (un ievākt arī sev paraudziņu)!


    IlzeP 16.aprīlis, 18:01

    Bija sarakstā 2x, apvienotas


    IlzeP 16.aprīlis, 17:55

    Noteica Inita


    Ivars Leimanis 16.aprīlis, 16:34

    Šī arī, tomēr, izskatās pēc Lewinskya speciosa.


    Ivars Leimanis 16.aprīlis, 16:21

    Šī tomēr ir Lewinskya speciosa.


    ekologs 16.aprīlis, 13:24

    Dižais mājas zirneklis (Eratigena atrica) :)


    BI 16.aprīlis, 12:49

    Mazulis, tēviņš, 19.05.2022. Bērnu slimnīca


    dziedava 16.aprīlis, 11:15

    Cerēju, ka te būs kas cits, bet perīdijs ir ar brūniem plankumiem, un tur pēc šādām sporām sanāk tikai viens variants.


    Mareks Kilups 16.aprīlis, 08:18

    paldies!


    eme 16.aprīlis, 08:02

    Jā, laikam tiešām sevi ķauķis. Nevarēja saklausīt pauzes dziesmas daļās, tāpēc vairāk likās līdzīgs vakarlēpim.


    dziedava 15.aprīlis, 23:32

    Raivo, neatradām gan. Te bij tāda "īsā" piestāšana pa ceļam uz Latgali. Ja nu atrodam :). Varam citugad mēģināt kopīgiem spēkiem meklēt, tagad jau Marina mūs apmācīja - kur un kā jāskatās :)


    Mežirbe777 15.aprīlis, 23:25

    Tajā mežā vēl kāda nivicolous suga neatradās? Tajā dienā biju citos mežos, būtu zinājis, palīdzētu meklēšanā. ML teritorijās gļotsēņu sugu daudzveidība ir daudz lielāka, nekā tajā mežā. :))


    dziedava 15.aprīlis, 22:46

    Neubertam 49.lpp. pēc zīmējumiem sanāk B, C, kas ir C.ellae, nekā labāka nav


    dziedava 15.aprīlis, 22:41

    Starp citu, C.ellae sinonīms ir C.nannegae :))


    dziedava 15.aprīlis, 22:39

    Sporu izmēri mums var teikt sakrīt, jo es rēķinu līdz 0,5 un man sanāca 8,5-9 mkm


    dziedava 15.aprīlis, 22:38

    Tiesa, arī pēc Neuberta C.ellae diametrs ir 0,3-0,4 mm, bet te man bija 0,4-0,5 mm (Tev vēl vairāk)


    dziedava 15.aprīlis, 22:36

    Nannengu bija bail skatīties :D, par šādām man pirms tam jau bija piezīmes sarakstītas. Bet nu šis ir tas starpvariants.


    dziedava 15.aprīlis, 22:34

    Par līdzīgu bija diskusija arī pie Sanda. Gļotsēne ne tik gara un ne tik īsa . Starp C.nigra un C.ellae. Neatceros, cik gara bija Sandim, bet viņam teicu, ka gan jau C.nigra. Tagad šo skatos piezīmēs, kas pēc frančiem C.ellae līdz 1 mm, bet pēc Neuberta līdz 1,6(2) mm, kas visu maina.


    VijaS 15.aprīlis, 22:31

    Līdz konkrētākai hipotēzei nenonācu, atslēga Nannengā vispār izskatās briesmīgi...


    VijaS 15.aprīlis, 22:22

    Īsi gali un smalki dzelonīši; elateras kopumā smukas. Bet par sporām bija pārsteigums, ka neatradu, paraudziņš nemaz tik bezcerīgs neizskatījās.


    dziedava 15.aprīlis, 22:18

    Klau, ko Tu neuzrakstīji, ka šis ir mikroskopēts? Es tikko arī mikroskopēju to pašu :)


    dziedava 15.aprīlis, 22:16

    Elateras, starp citu, ļoti interesantas. Ar īsiem galiem. Būtu jāpapēta, kam vispār tā var būt. Bet nu sēnes sporas apēdušas gan


    pustumsa 15.aprīlis, 21:54

    Paldies!


    dziedava 15.aprīlis, 21:48

    Piekrītu Didymium crustaceum :)


    Ziemelmeita 15.aprīlis, 21:46

    Paldies,Ansi,par labojumu.


    VijaS 15.aprīlis, 21:44

    Augļķermeņi it kā neizskatās bojāti, bet mikroskopijā abos sagatavotajos stikliņos sanāk dzeltens ķīselis ar elaterām, sporas neatrodu. Atstāju nenoteiktu.


    felsi 15.aprīlis, 21:31

    Pievienoju mikroskopiju.


    gunitak 15.aprīlis, 19:52

    Ļoti labi. Otrā bildē pāris. Ieliekot statusu P, novērojums aizies ligzdojošo putnu atlantam.


    Ziemelmeita 15.aprīlis, 19:50

    Gulbis tas bija, putnu redzēju. Riņķoja ne pārāk augstu. Es mazo nepazīstu, bet klausoties gulbju balsis putni lv., vislīdzīgākais likās tieši mazā gulbja sauciens, tapēc radās šaubas vai ziemeļu vai mazais gulbis.


    mufunja 15.aprīlis, 19:48

    Nejauša fotogrāfija


    IlzeP 15.aprīlis, 19:43

    Niedru liju mātītes jau ir brūnas.


    IlzeP 15.aprīlis, 19:41

    Varbūt mazais? Bet man nav pieredzes... Droši, ka gulbis?


    gunitak 15.aprīlis, 19:36

    Statuss (P)


    gunitak 15.aprīlis, 19:06

    Varbūt niedru stērste?


    IlzeP 15.aprīlis, 19:05

    Paldies, ieziņošu atsevišķi. Hmm, būs rīt arī jāiet uz Linezeru - vakar ķerra, šodien lielgalvis... kas būs rīt? :)


    Edgars Smislovs 15.aprīlis, 19:02

    Viena tik tiešām lielgalvja M.


    IlzeP 15.aprīlis, 18:54

    Vai vēl kādam viena no M neizskatās pēc brūnkakļa?


    Gradin 15.aprīlis, 18:41

    Es teiktu, ka laucis


    mufunja 15.aprīlis, 18:08

    Vēl viens noslēpums :)


    dziedava 15.aprīlis, 18:05

    Pagaidām atstāšu kā līdz galam nenoteiktu.


    dziedava 15.aprīlis, 18:04

    Vēl var būt Badhamia rugulosa, bet tai pagaidām neatradu foto salīdzināšanai. Ļoti reta


    dziedava 15.aprīlis, 18:01

    Šo es mikroskopēju un man īsti nekas nesanāk. Ne nivicolous, ne parasta suga. Izskatās, ka Physarum sp. Mazliet līdzīgs Physarum sulphureum, bet sporām nav tumšāku kārpu grupas. Physarum decipiens it kā ir bez kājiņas, bet šiem ir kājiņas. Man šķiet, ka Edvīns teica, ka Physarum decipiens patiesībā ir sugu grupa un tur vajadzētu veikt inventarizāciju, varbūt tāpēc grūti noteikt.


    dziedava 15.aprīlis, 17:57

    Paldies, domāju, ka atradu! :)


    spiigana 15.aprīlis, 17:55

    Vajadzētu arī plēšputniem iespēju ielikt "nenoteikts". To, ka tas ir plēšputns, es redzu, bet konkrētāk identificēt ir problēmas. Un ne tikai šoreiz...


    felsi 15.aprīlis, 17:47

    Tā arī lēnām gatavojas :)


    mufunja 15.aprīlis, 17:44

    Julita, jums ir šis paraugs


    dziedava 15.aprīlis, 17:40

    Labi! Tur ir divas lapas, man izskatās, ka uz katras lapas ir cita suga :). Noteikšana nebūs ātra visiem tiem vākumiem, jo daudz paraugu un sarežģīti noteikt.


    mufunja 15.aprīlis, 17:35

    tie ir no vienas vietas


    mufunja 15.aprīlis, 17:34

    Es paskatījos uz savējiem, es noteikti tos sajaucu.(((


    Portālu atbalsta LVAF projekta "Dabas novērojumu portāla Dabasdati.lv uzturēšana un attīstība" ietvaros
    Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2024
    © dabasdati.lv
    Saglabāts