Latvijas Dabas muzejs un žurnāls „Vides Vēstis” aicina kukaiņu un dabas fotogrāfus amatierus piedalīties fotokonkursā „Kukaiņi tuvplānā”. Darbu iesūtīšanas termiņš 2012. gada 7. oktobris.
Latvijas Dabas muzejā jau 11 gadus tiek rīkots fotokonkurss „Mans putns”, kas gadu gaitā kļuvis par neatņemamu Putnu dienu sastāvdaļu. Šogad sadarbībā ar žurnālu “Vides Vēstis” un Anitru Toomu radusies ideja pievērst pienācīgu uzmanību arī pārsteidzoši plašajai sīko un daudzveidīgo dzīvnieku – kukaiņu – pasaulei, rīkojot fotokonkursu „Kukaiņi tuvplānā”.

Pelēkās dakšastes kāpurs. Foto: U. Piterāns
Fototehnikai aizvien attīstoties un pilnveidojoties, dabas vērotājiem nu ir iespēja iemūžināt pat vissīkākos objektus dabā. Tā kā vasara ir labākais laiks, kad kukaiņus var redzēt un fotografēt visā to daudzveidībā, tiek rīkota sacensība fotogrāfiem amatieriem, kuriem tīkama kukaiņu pasaule. Tiem cilvēkiem, kuriem ne tikai izdodas kukaiņus pamanīt, bet arī pietiek pacietības skriet tiem līdzi vai uzmanīgi pielavīties un ir spējas ar fotoaparātu noķert interesantus kadrus.
Fotogrāfijas konkursam jāiesniedz līdz 2012. gada 7. oktobrim Latvijas Dabas muzejā, K.Barona ielā 4, LV-1050 ar norādi – fotokonkursam “Kukaiņi tuvplānā”. Darbus var sūtīt pa pastu (pasta zīmogs 5. oktobris) vai arī personīgi nogādāt Latvijas Dabas muzejā. Tie tiks vērtēti četrās kategorijās: vaboles, tauriņi, citi kukaiņi, dažādas kukaiņu attīstības stadijas (kūniņas, kāpuri, olu dējumi).
Autoru darbi būs apskatāmi izstādē Latvijas Dabas muzejā no 2012. gada 24. oktobra līdz 30. decembrim. Labākie darbi tiks publicēti arī žurnālā “Vides Vēstis”, bet galvenā balva ir dāvanu karte Ls 350 vērtībā veikalā www.vertucatalog.lv.
Fotokonkursa pilns nolikums pieejams mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv
Konkurss veidots sadarbībā ar AS „Latvijas Zaļais punkts”.
Sīkāka informācija par konkursu: Jānis Dreimanis tālr.: 6 7356041, e-pasts: jānis.dreimanis@ldm.gov.lv vai Anitra Tooma e-pasts: anitra@vak.lv .