Diskusijas

User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Njāaa.... :( :o
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

MĀRIS wrote: Šī bildīte būs precīzāka - 29. aprīlis. 12.00. :shock: :P
Ai, it kā jau to pašu arī sabakstīju, bet kaut kur man īstā diena pazuda tulkojumā, kamēr bakstīju :roll:
Bet īsti atšķirības jau nav, tikai tas, ka šodien sniegs, bet sestdien lietus :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Vārdu sakot - neesat jau daudzi tāda "gaisa gabala" braukt gribētāji. Un varam to saorganizēt jebkurā dienā, kad būs siltāks, saulaināks. Viss taču mūsu pašu rokās. Cik sapratu Sunshine citos laikos arī labprāt piedalītos. :roll: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

MĀRIS wrote:Vārdu sakot - neesat jau daudzi tāda "gaisa gabala" braukt gribētāji. Un varam to saorganizēt jebkurā dienā, kad būs siltāks, saulaināks. Viss taču mūsu pašu rokās. Cik sapratu Sunshine citos laikos arī labprāt piedalītos. :roll: :P
Laikam sliecos piekrist... :roll:
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Latvijas laukos šis ir ļoti interesants laiks. :)
Vakar, neskatoties uz lietu un sniegam kaut ko veidīgu no gaisa, pa savas lauku mājas logiem vien saskatīju veselas 8 putnu sugas:
- pelēkās dzilnas vairāki pāri
- lielās gauras viens pāris
- meža pīles viens pāris
- baltais stārķis, protams, jau perē, otrs gādā barību, bet apkārt lidinās vēl svaigi ieradušies ligzdas tīkotāji
- zvirbuļu bataljons
- zīlīšu pulks
- mājas strazdu armija
- čaklie dzilnīši, kas ābeles stumbru kā dzeņi kaļ un "attārpo"
Jāsaka, ka manas mājas ir meža malā, bet bērnībā pirms lielās meloriācijas un ciršanas ēras bija meža vidū.

Kaimiņš stāsta, ka pirms dažiem gadiem pāris kilometru tālāk pirms meža izciršanas bijusi arī melno stārķu ligzda, bet tā kā pati redzējusi neesmu, kaimiņam īsti neticu...

Kādi ir jūsu personiskie novērojumi?
Interesanti, ko izdodas redzēt arī dabā. :)

Bildītē - lielās gauras un mājas strazds. :)
Image
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Diskusijas

Post by skarleta »

Cik skatos ,tad mana draudzene vēl nav piereģistējusies (vai apstiprināta) Dabas datu forumā ,viņai būtu daudz ko mums parādīt :) ,nevaru nociesties nepateikusi ,ka tā interesantā ligzdiņa no niedru pūkām tiek apdzīvota :P
Image

Tā ir draudzenes bilde :)
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Diskusijas

Post by Sandra L. »

skarleta wrote:Cik skatos ,tad mana draudzene vēl nav piereģistējusies (vai apstiprināta) Dabas datu forumā ,viņai būtu daudz ko mums parādīt :) ,nevaru nociesties nepateikusi ,ka tā interesantā ligzdiņa no niedru pūkām tiek apdzīvota :P
Tā ir draudzenes bilde :)
Redz, ko interesantu var novērot! Ja iespējams, seko ligzdai un informē mūs ar kādu bildīti! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

skarleta wrote:Cik skatos ,tad mana draudzene vēl nav piereģistējusies (vai apstiprināta) Dabas datu forumā ,viņai būtu daudz ko mums parādīt :)
Draudzene ir apstiprināta un pat personiskā vēstulē informēta par to.
https://dabasdati.lv/forums/memberlist. ... le&u=10561
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Paturpinot La Marie:
interesants laiks ir arī Rīgā :)
Drusku sāpīga tēma gan par Spilves lidlauka apkārtni. Sāpīga, jo lidlauka pusē teritoriju cenšas uzturēt kārtībā, bet šaipus...nu, nosauksim to smalki par Kanāliņu, tātad šaipus kanāliņam, proti, ielas pusē ir mēmas un skumjas šaušalas. Nezinu, cik paaudzēm ir jānomainās, lai attiecīgs cilvēces kontingents izbeidzas un divkājainie aiz sevis savāc, nevis uzskata par normu mest savus mēslus visur, kur pagadās. Bet tur varētu būt tik skaisti... Lai nu kā - Spilves pļavās dzīvojas sudrabkaijas pārsvarā. Bet viendien bija salidojis milzīgs bars ar kraukļiem. Citreiz atkal pļavu par interesantu atrod vārnas. Kanāliņā dzīvo ļoti skaists gulbju pāris. Plunčājas pīles. Aizpeld pa kādam bebram. Un vēl pāris reizes esmu manījusi kādu ūdens putniņu ar melnu muguru. Lāgā nevarēju saskatīt, bet "izpīpēju", ka tas varētu būt laucis. Viengad kaut kur tajā apkārtnē ligzdoja baltie stārķi, bet pēdējā laikā nav manīti. Ir pilns ar žagatām, redzēti vanadziņi un čum un mudž no visādiem sīkputniņiem. Tagad atkal ļaudis pieķērušies klāt mazdārziņiem - šķūrē vienu stūri nost. Nezinu, osta laikam. Lai nu kā tie mazdārziņi pa 80% ir tīrais "bomžatņiks". Tādā ziņā nebūtu žēl, bet pārējo radību iztramdīs. Uz brīdi. Paskat kā Kanāliņā un Spilves pļavās daudzi pielāgojušies un sadzīvo ij ar trokšņiem, ij tehniku. Ja tikai cilvēki tā nešmucētos :(
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

La Marie wrote:

Kādi ir jūsu personiskie novērojumi?
Interesanti, ko izdodas redzēt arī dabā. :)
Pus-laukos situācija ļoti līdzīga kā Latvijas finiera barotavas tēmā. Ir sajūta, ka kopš iestājies aukstais laiks, situācija pagriezās atpakaļ uz ziemu. No barotavas jau bija pazuduši lauku zvirbuļi, zilzīlītes, dzilnīši, taču nu jau kādu nedēļu ir atpakaļ. Pat putnu dziesmas vairs neskan kā pavasarī, bet tā pavisam ziemīgi.

Taču kādam aukstais laiks traucē, kādam nē. Netālajā priedē ligzdo vārnas, bet šodien apstaigājot dārzu atradu melnā meža strazda oliņas čaumalas pusi. Vai patiešām būtu jau izšķīlies? Citus gadus pamanu uz kuru pusi meža strazdi lido un kur būvē māju, šogad nekādas norādes nebija. Tikai tā olas pusīte nez kur uzradusies.

Vakar mans draugs pupuķis bija atlidojis savu būri apraudzīt. Varbūt viņi ir divi, nezinu, vienlaicīgi divus pagaidām neesmu redzējusi.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Murkjelis wrote: ... Ja tikai cilvēki tā nešmucētos :(
Jā, Murkjeli, to rajonu kā īpaši piemēslotu ar visādiem sadzīves atkritumiem, sadauzītiem stikliem ieskaitot, esmu pamanījusi jau sen. Kādreiz man bija hobijs ar velo braukāties un geokešus pa nekurieni meklēt. Spilvas apkārtne izceļas, kaut arī citur nav daudz labāk. Pavasaros tas ļoti uzkrītoši, kamēr jaunā zālīte apaug pāri.
Vienā brīdī novērtēju savu nodarbi kā nedrošu, vienatnē vairs nemētājos apkārt... :?

Vērotāj, man pie mājām ir arī daži ļoti veci koki ar dobumiem - pupuķi tur nedzīvo, bet jau divas vasaras esmu no kaķa nagiem un suņu uzbāzības glābusi meža pūces cāļus, kas nez kāpēc uz zemes atradās. Cēlām tos atpakaļ zaros, kur negantnieki netiek klāt. Nākamajā rītā mazais atkal sēž zālītē. :) Lielās pūces arī netālu bija un uzpasēja mazo.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Labvakar !
Mjā... šogad pavasaris manuprāt galīgi nesteidzas, ne ar siltumu, ne ar olām, putnu ligzdās, ne ar ko citu ! ;)
Varbūt daži no putniem putni jūt, ka pavasaris ir vēls un tāpēc nesteidzas...khmmm, es tā gribētu cerēt ! :)
Paldies, La Marie, Skarleta, Murķjeli, Vērotāja, par interesantajiem novērojumiem ! :)
Manā Purvciema/Teikas robežas ligzdā vārnas plivinās nonstopā, bet nezinu gan vai tur kāds ir izšķīlies, ligzgda ir augstāk par mani...
Ļoti fascinē Skarletas "pūkligzdiņa", neko tādu dzīvē neesmu manījusi ! ;)
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Ir nācies pavadāt mazmeitas ratiņus pa Uzvaras parka to daļu, kur Mārupīte liec līkumu starp Slokas ielu un Uzvaras bulvāri. Parkā vispār daudz vārnu, kaiju, strazdu, Mārupītē labs bariņš pīļu un arī viena laikam tak lauču ģimene. Pirmoreiz ieraudzīju un domāju, ka caurceļo, bet vēlāk arī turpat vien bija un likās pat, ka mēģina apdzīvot vienu niedru puduri. Melnas ar baltu svītru pāri galvai uz knābi. Pleznas neredzēju, tad nešaubītos. Vai var būt līdzīgi putni ar baltu svītru?
Sanita
Posts: 21
Joined: 25 Apr 2017 12:01

Re: Diskusijas

Post by Sanita »

Sveiki! Man ir liels prieks jums visiem pievienoties . Paldies par palīdzību Skarletai un Vērotājai :). Kā redzu ,manas bildes šeit ir ātrāk nekā tiku apstiprināta foruma :) Prieks redzēt !!!! Ligzdiņa tiešām tiek apdzīvota :) Lūk šodienas novērojumi un bildes . Piebilde: lai tiktu pie šīm bildēm , nedaudz sabojāju šķūnīša jumtu :)))
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Sanita wrote:Sveiki! Man ir liels prieks jums visiem pievienoties . Paldies par palīdzību Skarletai un Vērotājai :). Kā redzu ,manas bildes šeit ir ātrāk nekā tiku apstiprināta foruma :) Prieks redzēt !!!! Ligzdiņa tiešām tiek apdzīvota :) Lūk šodienas novērojumi un bildes . Piebilde: lai tiktu pie šīm bildēm , nedaudz sabojāju šķūnīša jumtu :)))
Prieks, ka pievienojies, Sanita :D

Bildes mēs forumā ievietojam caur šo servisu https://radikal.ru/
Izvēlēties failu - zagruzit na server - un to adresi, kura parādīsies, iekopēt savā komentārā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Sanita
Posts: 21
Joined: 25 Apr 2017 12:01

Re: Diskusijas

Post by Sanita »

Image
Sanita
Posts: 21
Joined: 25 Apr 2017 12:01

Re: Diskusijas

Post by Sanita »

Image
Sanita
Posts: 21
Joined: 25 Apr 2017 12:01

Re: Diskusijas

Post by Sanita »

Lūk kur pārītis kopā :)Image
Sanita
Posts: 21
Joined: 25 Apr 2017 12:01

Re: Diskusijas

Post by Sanita »

Abi cītīgi vāc pūkas un pilnveido ligzdiņu .Pirms pāris dienām vēl bija divas atveres, šobrīd viena jau ir gandrīz ciet.
Image
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”