Kā sauc šo augu?

Post Reply
kurmis
Posts: 7
Joined: 02 Aug 2013 16:12

Kā sauc šo augu?

Post by kurmis »

Netālu no Aizvīķiem (Latvijas DR, pie Lietuvas robežas) ejot skatīt Diždāmes pilskalnu celiņa malā, mežmalā auga vesela audze ar zaļiem mūžzaļiem(?) puskrūmiem(?) līdz pat 1,5 m lielam augstumam ar tukšām pākstīm kā pākšaugam. Tas bija novembrī. Katrā ziņā savas dzīves vietas tuvumā tādu neesmu ievērojis. Var jau būt, ka tas ir parasts mūsu floras augs, bet manas zināšanas nav pietiekoši labas, bet es cenšos... :) Ziņkāre neliek miera un gribas uzzināt šī auga nosaukumu. Var kāds man palīdzēt?
Attachments
GH143983.jpg
GH143976.jpg
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Kā sauc šo augu?

Post by roosaluristaja »

Nejūtos augu megaeksperts, bet manuprāt šī varētu būt krāsu irbulene (Genista tinctoria). Tā nav vietējā suga, bet kultūrbēglis. Taču, ja augi auga blakus celiņam un augsne bija sausa, teorētiski tā varētu tur no kaut kurienes ieviesties.
May be es kļūdos, protams. Šim augam ir raksturīgi dzelteni ziedi. Nākamajā vasarā varētu pārbaudīt.
kurmis
Posts: 7
Joined: 02 Aug 2013 16:12

Re: Kā sauc šo augu?

Post by kurmis »

Liels paldies! Laikam jau tā arī būs. Cik atceros, tad tur krūmāju malā bija tāda kā smilšaina augsne un tas bija celiņa pašā malā, bet pa to gan neviens cits, kā tikai pilskalna meklētāji vai tuvējo māju cilvēki, nebrauc un nepārvietojas, jo tur citu objektu nav.
asteroids
Posts: 1
Joined: 22 Jan 2015 14:50
Contact:

Re: Kā sauc šo augu?

Post by asteroids »

liekas ka ir. Genista tinctoria
Post Reply

Return to “Nezināms”