Aktīvie lietotāji: 377 Kopējais novērojumu skaits: 362287
Tu neesi reģistrējies
Zivjērgļu mazuļiem pirmais lidojums!
Pievienots 2012-09-07 13:55:15

Zivjērgļu ligzdā, kurā notiekošajam varam sekot līdzi Dabasdati.lv tiešraidē, mazuļi jau devušies pirmajā lidojumā. Ļoti iespējams, ka šie ir pirmie lidspēju sasniegušie zivjērgļu mazuļi Latvijā, jo no visām pie mums zināmajām ligzdām, tieši šajā ligzdošanu ērgļi uzsāka visagrāk. No trim ligzdā uzaugušajiem mazuļiem līdz pirmdienas rītam pirmajā lidojumā bija devušies divi – lielākais mazulis ligzdu atstāja piektdien, kad ligzdu kontrolēja ērgļu pētnieki nolūkā veikt mazuļu gredzenošanu un kameras pieregulēšanu. Lai arī izlidojis traucējuma rezultātā, šis mazulis lidoja droši un domājams, ka savā pirmajā lidojumā šajā vai tuvākajās dienās būtu devies arī netraucēts. Divas dienas pavadījis ligzdas tuvumā, tas pašā ligzdā atgriezās svētdien, un kopš tā laika ligzdu ir pametis vēl vairākas reizes. Pirmajā lidojumā ir devies arī otrs lielākais mazulis, tam rūpīgi gatavojas arī mazākais, kas intensīvi vingrina spārnus.


Vecākā zivjērgļu mazuļa atgriešanās ligzdā pēc pirmā lidojuma.

Lai arī jau lidojoši, jaunie zivjērgļi ligzdā pavadīs vēl aptuveni mēnesi, kura laikā tie ligzdu izmantos par atpūtas vietu un barības galdu, uz kura notiesāt vecāku noķertās zivis.

Ligzdā notiekošo varat komentēt dabasdati.lv forumā, kā arī forumā angļu valodā interneta vietnē www.looduskalender.ee

 

Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonds

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
© dabasdati.lv
Saglabāts