Aktīvie lietotāji: 377 Kopējais novērojumu skaits: 362287
Tu neesi reģistrējies
Zivjērgļu mazuļi - jau mēnesi veci
Pievienots 2012-09-12 12:37:01

Skrundas zivjēgļa ligzdā, ko šogad varam vērot interneta kamerā, trīs mazuļu vecums jau sasniedzis vienu mēnesi. Jaunie zivjērgli jau ir pietiekoši spēcīgi, lai nostāvētu uz kājām. Spārnu lidspalvas vēl ir makstīs, tomēr mazuļi jau sāk vicināt spārnus, gatavojoties pirmajam lidojumam. Tagad vecākiem rūpju ir gana daudz. Mātīte nepārtraukti atrodas pie ligzdas – lietainā un aukstā laikā mazuļi ir jāsilda, karstā un saulainā – jārada ēna, lai mazuļi nepārkarstu. Savukārt tēviņam galvenais pienākums ir gādāt zivis, kuras tas, visticamāk, ķer Ventā vai kādā no tuvumā esošiem dīķiem. Dienā tēviņš uz ligzdu atnes vidēji četras zivis, kuras mātīte izbaro mazuļiem, kā arī paēd pati.


Zivjērgļu mātīte ar trīs mazuļiem.

Paies vēl aptuveni trīs nedēļas līdz jaunie zivjērgļi sasniegs lidspēju. Tas nozīmē, ka mazuļi ligzdu pirmo reizi mūžā varētu pamest ap 15. jūliju. Taču arī jau lidojošie jaunie zivju ērgļi vēl ilgi atgriezīsies ligzdā, ko tie izmantos par barības galdu, lai notiesātu vecāku sagādātās zivis.

Zivjērgļu ligzdu internetā varam vērot, pateicoties Igaunijas – Latvijas programmas finansētajam projektam „Ērgļi pāri robežām”. Adrese: http://www.dabasdati.lv/lv/eagles/webcam2/

 

Aigars Kalvāns, Latvijas Dabas fonds

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
© dabasdati.lv
Saglabāts