Aktīvie lietotāji: 377 Kopējais novērojumu skaits: 362287
Tu neesi reģistrējies
Zivjērgļu ligzdošanas sezona tuvojas beigām
Pievienots 2012-09-07 13:55:01

Šīs nedēļas sākumā zivjērgļu ligzda, kurā notiekošajam varam sekot līdzi interneta tiešraidē, jau brīžiem stāvēja tukša – savos pirmajos lidojumos bija devušies visi trīs mazuļi. Ligzdošanas sezona tuvojas noslēgumam un šobrīd droši varam apgalvot, ka kameras ir ļāvušas iepazīt zivjērgļu dzīvas noslēpumus krietni daudziem putnu draugiem – ligzdas Latvijā un Igaunijā vienlaikus vēroja 2000-3000 interesentu no visas pasaules, kas tajās notiekošo aktīvi komentēja interneta vietnes looduskalender.ee forumā. Ērgļu ligzdās notiekošo varējām vērot no paša sezonas sākuma jau kopš putnu atlidošanas un ligzdas atjaunošanas darbu uzsākšanas, „aiz kadra” palika tikai Latvijā Skrundas ligzdā ligzdojošo putnu pats sezonas sākums, jo tie ligzdošanu uzsāka ļoti agri. Igaunijas zivjērgļu ligzdā ērgļi ligzdošanu uzsāka gandrīz mēnesi vēlāk, tādēļ tur aktīva putnu darbošanās notiks vēl līdz augusta vidum.


Skrundas ligzdā pieaugušo mazuļu barošana notiek pamatīgas kņadas pavadībā.

 


Igaunijas ligzdā krietni jaunākie mazuļi ēdienreizes pagaidām ietur klusāk.

Latvijas ligzdā mazuļus vēl kādu laiku redzēsim, ko nevar teikt par to vecākiem - iespējams, ka jauno ērglēnu māte jau drīz dosies ceļā uz ziemošanas vietām un tad mazuļiem par sevi būs jāparūpējas pašiem. Ar barības sagādāšanu vēl palīdzēs tēvs, kas uz ziemošanas vietām Āfrikā dosies nedaudz vēlāk. Igaunijas – Latvijas programmas finansētā projekta „Ērgļi pāri robežām” ietvaros šovasar pa diviem pieaugušajiem zivjērgļiem Latvijā un Igaunijā tiks aprīkoti ar GPS raidītājiem, kas ļaus mums izsekot to gaitām uz ziemošanas vietām Āfrikā un atpakaļ. Ērgļu migrācijas ceļojumiem varēsim sekot arī caur dabasdati.lv, tādēļ sekojiet jaunumiem!

 

Urmas Sellis, Jānis Ķuze

Attēli: Fleur (looduskalender.ee forums)

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
© dabasdati.lv
Saglabāts