Aktīvie lietotāji: 377 Kopējais novērojumu skaits: 362287
Tu neesi reģistrējies
Zivjērgļu „webkameras” ligzdā izšķīlies pirmais mazulis
Pievienots 2012-09-07 15:06:39

Šajās dienās ir izšķīlies pirmais mazulis zivju ērgļa ligzdā, kas tiek novērota ar interneta kameras palīdzību. Ligzda atrodas Kurzemes pusē netālu no Skrundas ligzdošanas teritorijā, kas ērgļu pētniekiem zināma jau kopš 2006. gada.

Pēc kameras datiem konstatēts, ka pirmā ola ligzdā varētu būt izdēta jau 18. aprīlī. Kā visi plēsīgie putni, arī zivjērglis perēt sāk pēc pirmās olas izdēšanas, līdz ar to mazuļi izšķiļas ar laika intervālu. Perēšana ilgst aptuveni piecas nedēļas, perē galvenokārt mātīte, bet to ik pa laikam nomaina arī tēviņš. Mazuļus silda, baro un sargā tikai mātīte, tēviņa galvenais uzdevums ir pienest barību. Mazuļi lidot prasmi apgūst aptuveni 8-10 nedēļu vecumā.

Translācija iespējama, pateicoties Igaunijas - Latvijas programmas finansējumam, datu pārraidi nodrošina „Latvijas Mobilais Telefons", sistēmas piegādi un uzstādīšanu veica „Komerccentrs Dati grupa", serveri nodrošina EENet, būtisku atbalstu darbu plānošanā ir sniegusi Igaunijas Ornitoloģijas biedrība.

Kopš šī ligzdošanas teritorija ir zināma, ligzda vienmēr bijusi apdzīvota, un mazuļi no tās nav izvesti tikai vienā - 2009. gadā. Gados, kad ligzdots sekmīgi, no šīs ligzdas izlido divi līdz trīs mazuļi un vienā gadā ligzdu atstāja pat četri jaunie ērgļi. Zivjērglis ir gājputns un pie mums ierodas marta beigās – aprīļa sākumā. Šogad tēviņš, kas pirmais pārrodas no ziemošanas vietām, pie ligzdas manīts jau 31. martā. Tikko atlidojis, tas sāk pielabot ligzdu, papildinot tās vainagu ar sausiem zariem. Mātīte ierodas kādu nedēļu vēlāk.

Ērgļu ligzdā notiekošo interesenti var vērot un komentēt forumos dabas novērojumu portālā dabasdati.lv un Latvijas Facebook mājas lapā LatviaLikes. Laipni aicināti!

Projekta „Ērgļi pāri robežām” ietvaros divas videonovērošanas kameras ir izliktas arī pie zivjērgļu ligzdām Igaunijā. Vienā no tām ērgļi uzsāka ligzdošanu, pirmo olu izdējot 7. maijā, gandrīz trīs nedēļas vēlāk nekā ligzdā Latvijā. Projekta kamerām varat sekot līdzi arī www.looduskalender.ee, kur ar saviem vērojumiem un komentāriem par ligzdās notiekošo varat piedalīties arī forumā (angļu valodā).

Plašāka informācija:

Jānis Ķuze
Projekta „Ērgļi pāri robežām” vadītājs
Latvijas Dabas fonds
Tālr. Nr.: +371 29192799
E-pasts: janis.kuze@ldf.lv        
www.ldf.lv

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
© dabasdati.lv
Saglabāts