Aktīvie lietotāji: 377 Kopējais novērojumu skaits: 362287
Tu neesi reģistrējies
Noticis projekta „Ērgļi pāri robežām” noslēguma seminārs un fotogrāfiju izloze
Pievienots 2013-10-22 12:54:40

Š.g. septembra beigās notika projekta „Ērgļi pāri robežām" noslēguma seminārs. Tā kā projekts tika ieviests gan Igaunijā, gan Latvijā, arī noslēguma seminārs notika divās daļās abās valstīs. Pirmā semināra daļa notika Latvijas - Igaunijas robežpilsētā Valgā, bet otra - Smiltenes novadā Latvijā.

Noslēguma semināra laikā projekta darbinieki no Latvijas un Igaunijas pastāstīja par galvenajiem projekta laikā iegūtajiem rezultātiem un secinājumiem - par jūras ērgļu un zivjērgļu monitoringu Igaunijas - Latvijas programmas teritorijā, datiem, kas iegūti ar tiešsaistes kameru palīdzību un GPS raidītājiem, kas abās valstīs tika piestiprināti abu sugu putniem. Īpaša uzmanība gan projektā, gan projekta noslēguma seminārā tika veltīta sabiedrības un iesaistīto pušu izglītošanas aktivitātēm. Kā viena no tādām jāmin ceļojošā izstāde „Ērgļi pāri robežām", ko veidoja 33 lielformāta foto attēli, kas atainoja jūras ērgļu un zivjērgļu dzīvi un sniedza nelielu ieskatu putnu pētnieku darbā. Projekta laikā šāda izstāde paralēli apceļoja gan Latviju, gan Igauniju. Latvijā tā viesojās 10 vietās, bet Igaunijā - 18. Ikvienam, kas devās apskatīt izstādi, bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko attēlu. Ja balsotājs bija norādījis arī savu kontaktinformāciju, viņš projekta noslēgumā piedalījās izlozē. Kopumā tika izlozētas 32 fotogrāfijas - 16 saņēma Latvijas balsotāji un 16 - Igaunijas. Latvijas bilžu ieguvēju saraksts skatām šeit. Lūdzam balsotājus, kas vēl nav saņēmuši savas fotogrāfijas, zvanīt uz Latvijas Dabas fondu pa tālruni 67830999.

Projekta noslēgumā visas dažādās vietās nodotās balsis tika saskaitītas kopā. Populārā fotogrāfija gan Latvijā, gan Igaunijā pārliecinoši ir bijusi igauņu dabas fotogrāfa Remo Savisāra (Remo Savisaar) fotografētais jūras ērglis, kas izstādē tika atainots tā dabiskajā izmērā (šīs sugas spārnu izpletums var sasniegt 2,5m). Publika īpaši bija iemīļojusi arī Arnes Adera (Arne Ader) fotografēto jūras ērgli jūras piekrastē, kā arī Silvera Gūtmana (Silver Gutman) fotografēto jūras ērgli ziemā. 

 

 

Jūras ērglis. Foto: R. Savisārs (R.Savisaar).

 


Maija Ušča, Latvijas Dabas fonds

Projektu "Ērgļi pāri robežām" īsteno Latvijas Dabas fonds (projekta vadošais partneris Latvijā) un Igaunijas Ornitoloģijas biedrība (projekta partneris Igaunijā). Projektu finansē Igaunijas - Latvijas programma.
Komentāri
Rakstu arhīvs

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība 2008 - 2017
© dabasdati.lv
Saglabāts