🔒Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
eglīte
Posts: 63
Joined: 17 Nov 2015 10:16

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by eglīte »

Cik skaisti vakar Durbe noslēdza padarītos darbus! Tik raksturīgi sev- atnesot egles zariņu. Kā īsta sieviete, bez skaistuma ligzdā nevar.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47396
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

eglīte, sveicināta forumā :D Prieks, ka pievienojies.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
brachux
Posts: 61
Joined: 27 Jun 2013 14:01

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by brachux »

Kamera ok, problēma eenet pusē.
eglīte
Posts: 63
Joined: 17 Nov 2015 10:16

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by eglīte »

Paldies, VĒROTĀJA, par sveicieniem! Esmu viena no tiem daudzajiem, kas dzīvoja visiem notikumiem līdzi jau kopš pavasara. Pat gulēt ejot, miega dziesmas vietā- ieskats ērgļu ligzdiņā. Darbā tikai tad jūtos komfortabli, kad fonā skan meža balsis no ligzdas apkaimes. Pati brīnos, ka manas dzīves ļoti nopietna sastāvdaļa ir Ērgļu ģimenīte. Kā suns un kaķis mājās, tā Durbetīne, Roberts un Durbe. Iemīlēti.
andriksons
Posts: 11
Joined: 03 Nov 2015 11:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by andriksons »

eglīte wrote:Paldies, VĒROTĀJA, par sveicieniem! Esmu viena no tiem daudzajiem, kas dzīvoja visiem notikumiem līdzi jau kopš pavasara. Pat gulēt ejot, miega dziesmas vietā- ieskats ērgļu ligzdiņā. Darbā tikai tad jūtos komfortabli, kad fonā skan meža balsis no ligzdas apkaimes. Pati brīnos, ka manas dzīves ļoti nopietna sastāvdaļa ir Ērgļu ģimenīte. Kā suns un kaķis mājās, tā Durbetīne, Roberts un Durbe. Iemīlēti.
Pievienojos Eglītes teiktajam.
...un man vēl tāpēc, ka ligzda ir netālu no bērnības mājām. Kad braucu ciemos uz turieni, vienmēr paveroties gaisā, kādu no ērgļiem var ieraudzīt...
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by NoraR »

Šeit Jāņa Ķuzes jaunākais raksts "Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī" - http://dabasdati.lv/lv/article/par-nori ... da-rudeni/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47396
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

NoraR wrote:Šeit Jāņa Ķuzes jaunākais raksts "Par norisēm jūras ērgļu ligzdā rudenī" - http://dabasdati.lv/lv/article/par-nori ... da-rudeni/
Paldies, Nora :D
Paldies Jānim par izzinošo rakstu :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Jānis Ķuze
Posts: 222
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Jānis Ķuze »

Sveiki!
Man tāds lūgums - vai kādam no jums Ziemassvētku mantiņu kastē nav noglabātas mākslīgās egļu skujas, kas izskatās maksimāli līdzīgas mūsu vietējai eglei un nevis sudrabeglei vai kādai citai interpretācijai par egļu tēmu:)? Ja nav, varbūt kādam/kādai ir rokdarbnieka talants, lai uztaisītu 20-30 cm garu skujotu zariņu? Materiālam jābūt ūdensdrošam un drošam pret izbalēšanu, visdrīzāk, kādai plastmasai. Priecāšos, ja varēsiet līdzēt - nedaudz jāatsvaidzina Durbes ligzdas kameras maskējums.
Man kļūdaini likās, ka tādu lietu šajā sezonā varēs atrast katrā veikalā, tomēr nav tik vienkārši - skujas ir, bet pēc skata galīgi neriktīgas..
Diāna Janušone
Posts: 404
Joined: 17 Apr 2015 09:34

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Diāna Janušone »

Jānis Ķuze wrote:Sveiki!
Man tāds lūgums - vai kādam no jums Ziemassvētku mantiņu kastē nav noglabātas mākslīgās egļu skujas, kas izskatās maksimāli līdzīgas mūsu vietējai eglei un nevis sudrabeglei vai kādai citai interpretācijai par egļu tēmu:)? Ja nav, varbūt kādam/kādai ir rokdarbnieka talants, lai uztaisītu 20-30 cm garu skujotu zariņu? Materiālam jābūt ūdensdrošam un drošam pret izbalēšanu, visdrīzāk, kādai plastmasai. Priecāšos, ja varēsiet līdzēt - nedaudz jāatsvaidzina Durbes ligzdas kameras maskējums.
Man kļūdaini likās, ka tādu lietu šajā sezonā varēs atrast katrā veikalā, tomēr nav tik vienkārši - skujas ir, bet pēc skata galīgi neriktīgas..

Sveiki!
Varētu mēģināt īstās egles zariņu kaut kādā veidā impregnēt, es varētu painteresēties kā to izdarīt, ja neizdosies zariņu atrast. Tas gan laikam nebūs pārāk ekoloģiski, visticamāk.
Zinu, ka skuju mūžu paildzina sasūcinot tās ar glicerīnu, bet no nobiršanas gan tas droši, ka nepasargā.
Jāveic eksperimenti :)

Sazinājos ar draudzeni, kura nodarbojās ar floristiku, viņai esot pieejami ~10 cm gari egļu zariņi, kuri izskatoties kā īstas egles kopija, bet tikai 10 cm, kas laikam ir par mazu.
Last edited by Diāna Janušone on 17 Nov 2015 17:20, edited 1 time in total.
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

Tiem, kas pārprata manu komentāru - nevis tāpēc, ka ligzdas tuvumā, bet tāpēc, ka tas ir ozols.
Atļaujos nocitēt Leo rakstīto: "Ozols traucē, apzāģēs apakšējos zarus, iztīrīs visus krūmus tam apkārt un miers. Brauks, ars un sēs līdz ar ozola stumbru, pāri saknēm. Neaizdomājoties, ka šāda neskarta dzīvības sala ir vislielākā vērtība ar ķīmiju piegāztajā , pēc lauksaimnieku saprašanas " agrotehniski un saimnieciski pareizi apstrādātajā zemē "."
Jūs to akceptējat, ka tik ne ligzdošanas laikā?
Emotion, runa ir par citu ozolu - dzīvu, ne sasperto. Leo augstāk rakstīja, ka tas atrodas aiz meža, ko redzam kameras kadrā.
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Liz01 »

labvakar :D
Durbe un Robert ir pirmajā lapā Looduskalender Image
Durbe and Robert are on the first page of Looduskalender

http://www.looduskalender.ee/
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Viky »

Liz01 wrote:labvakar :D
Durbe un Robert ir pirmajā lapā Looduskalender Image
Durbe and Robert are on the first page of Looduskalender

http://www.looduskalender.ee/
Diāna Janušone
Posts: 404
Joined: 17 Apr 2015 09:34

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Diāna Janušone »

Paldies Liz01, prieks, ērgļi īstas slavenības! :) ;)
Kā man patīk mirkļi, kad viņi abi vienu zaru kopā mēģina ieriktēt pareizajā ligzdas būvprojekta vietā, kārtīgs komandas darbs :P
User avatar
mega2
Posts: 56475
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by mega2 »

18.NOVEMBRIS.7:53 Labrīt! Sveiciens svētkos! Tik tikko pieslēdzās kamera-spriežot pēc skaņas,stipri līst lietus.... :( Vēja un lietus šalkoņa traucē saklausīt putnu balsis.... :roll:
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Maz-ko-zinu »

Labrīt! Fantastisks skats ligzdā. Ja redzētu foto, domātu, ka attēls ar specefektiem veidots. Bet tās tikai ūdens lāses uz objektīva.
Sarmīte
Posts: 8991
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Sarmīte »

Labrīt! Jaukus svētkus visiem! Tādā lietū laikam savus mīluļus ligzdā nesagaidīsim.
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Tālis »

Svētkos! :)

Savdabīgi ietērpts skats.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Florans
Posts: 50
Joined: 18 Nov 2015 14:14
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Florans »

Sveiki! Arī es nolēmu pievienoties forumam , kaut noveroju putni dzīvi jau otru sezonu.
Florans
Posts: 50
Joined: 18 Nov 2015 14:14
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Florans »

Jānis Ķuze wrote:Sveiki!
Man tāds lūgums - vai kādam no jums Ziemassvētku mantiņu kastē nav noglabātas mākslīgās egļu skujas, kas izskatās maksimāli līdzīgas mūsu vietējai eglei un nevis sudrabeglei vai kādai citai interpretācijai par egļu tēmu:)? Ja nav, varbūt kādam/kādai ir rokdarbnieka talants, lai uztaisītu 20-30 cm garu skujotu zariņu? Materiālam jābūt ūdensdrošam un drošam pret izbalēšanu, visdrīzāk, kādai plastmasai. Priecāšos, ja varēsiet līdzēt - nedaudz jāatsvaidzina Durbes ligzdas kameras maskējums.
Man kļūdaini likās, ka tādu lietu šajā sezonā varēs atrast katrā veikalā, tomēr nav tik vienkārši - skujas ir, bet pēc skata galīgi neriktīgas..
Atbildot uz Jāņa Ķūzes lūgumu: man ir plastikāta makslīgas egles zari garums no 38 cm līdz 60 cm, bet par izbalēšanu neesmu pariecināta. Jā tādi derēs , būšu preicīga palīdzēt.
Attachments
foto 1.jpg
User avatar
mega2
Posts: 56475
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by mega2 »

14;36 Durbe ligzdā galīgi slapja salijusi..... :o 14:41 aizlidoja...... :( Ups,esmu kļūdījusies,tā nemaz nav bijusi Durbe,bet pirmais iespaids,ielidojot ligzdā bija,jo--abās kājās gredzeni,knābis pilnībā dzeltens,tas ka nebija tik kupla,kā parasti,jo spalvas slapjas.Sāka pārlikt zarus un arī egļu zariņu...Nezinu,kā LK meitenes varēja saskatīt gredzena N,bet vai tad tagad negredzeno ar vienu gredzenu???Šis izskatījās jau diezgan pieaudzis ērglis un arī laikam meklē vietu ligzdošanai :lol:
Last edited by mega2 on 18 Nov 2015 17:34, edited 1 time in total.
Locked

Return to “Jūras ērglis”