Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Haliaeetus leucocephalus - Bald Eagle
Locked
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Lianaliesma »

Jā, notikumi šai ligzdā nav viennozīmīgi. Žēl, ka neviens ornitologs neizsaka savu redzējumu par šo situāciju, lai arī Latvijā baltgalvas ērgļi nedzīvo un to paradumi nav pazīstami.

Nav jau runa par to, ka te kāds nesaprastu, ka tā ir daba. Tas, ka vērotājiem ir žēl mazos, nemaina to, ka varam tikai vērot un mums nekas cits neatliek, kā pieņemt dabā notiekošo. Tāpat, kā starp citu, arī cilvēku dzīvēs ir smagas saslimšanas un atliek vien pieņemt tādus faktus.

Runa ir par ko citu. Tāds badīgums tomēr nav ikkatra ērglēna dabā un izskatās, ka tas nodara sliktu pašam mazulim, mazulis pats to neapzinās, kas ir visskumjāk. Tā varētu būt kāda novirze. Gribētos zināt, vai par to ir pētījumi.


Image
3/23/17..Dale Hollow Eagle Cam ~ Zoomed In On DH3
deeagle55
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Sandra L. »

Mazajam mocības tomēr vēl nav beigušās. Brīžiem paceļ galvu un atkal atkrīt atpakaļ.
Image
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by skarleta »

20.15
Ligzda bija piezūmēta ļoti tuvu ,tika pētīti mazie
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 47481
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote:
Runa ir par ko citu. Tāds badīgums tomēr nav ikkatra ērglēna dabā un izskatās, ka tas nodara sliktu pašam mazulim, mazulis pats to neapzinās, kas ir visskumjāk. Tā varētu būt kāda novirze. Gribētos zināt, vai par to ir pētījumi.
lianaliesma, ja ir kādi pētījumi, tad tie ir jāmeklē ASV resursos.

Man gan, tāpat kā Mārim, neliekas, ka lielais ir pārmērīgi rijīgs. Tā liekas uz mazā nabadziņa fona.
Vecākie izskatās apmēram tāpat kā šie divi http://dabasdati.lv/forums/viewtopic.ph ... 22#p110122
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by skarleta »

Pensilvānijas štats


14.50
:)
Image
Baska
Posts: 56
Joined: 02 Mar 2017 21:25

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Baska »

Hanover, Pensilvānijas štats

Cute duo.
Image

Image

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Lianaliesma »

Pennsylvania Bald Eagles
http://www.pgc.pa.gov/Wildlife/Wildlife ... mera2.aspx


22.18 Latv.l. Te nu gan ir daudz ko ēst
Image


Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by skarleta »

Te zivtiņas lido viena pēc otras :)
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Feja »

https://www.youtube.com/watch?v=XrIlTmaBJW4
24.00 (L.l.) Bija barošana, mazais pat īsti vairs neperetendēja uz to, jo spēki ir izsmelti. Drusku pacilājās.
DH1 atkal izpurināja knipuci kā pelavmaisu. :shock: Nu šito agresiju, kaut pats pārēdies.
Image

Domāju, ka nu gan ir viss. Lielais mazo piebeidza līdz galam, mocības beigušās :roll: Arī moderatori čatā to apstiprina.
Image

1.50 (L.l.) Vecāks kaut ko atnes, protams lielais pie ēšanas un mazākais dabūn knābienu pakausī. Nu tusnis ir viens briesmīgs nejaucēns.
Tagad jāsāk uztraukties par DH2. Lielais paēdis, neliekas mierā un vēlreiz noliek brāli/māsu ar knābieniem pa galvu pie vietas.
Nu šo vismaz viņš nevar paņemt aiz kakla un purināt. Nav īsti sekots līdzi, cik daudz pa dienu vecāki atnes barību, bet čatā nemitīgi raksta, ka varētu būt vairāk,
kaut abiem guzas nemaz tik mazas neizskatās, bet lielais jau pagiadām nav piebarojams.
Image
Lai mammai ar tēti veicās barības sagādē, abi bērni būtu paēduši, un lai vidējam mazulim mierīga dzīve, un kopā izaug par skaistiem ērgļiem! ;)
Last edited by Feja on 24 Mar 2017 10:22, edited 1 time in total.
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Feja »

https://www.facebook.com/DaleHollowEagleCam
No FB / Dale Hollow Eagle Cam - paskaidrojums pēc nemitīgiem cilvēku nosodījumiem, pārmetumiem un lūgumiem ( ko lasīju arī čatā), kāpēc mazais DH3 netika glābts. Ar GT var ideju saprast. Ne vienmēr tas ir tik vienkārši, īpaši amerikāņiem.

Update on DH-3. As most everyone knows, DH-3, the last born of the three eagles in the Dale Hollow Nest is not growing or thriving like the other two Eaglets. Dale Hollow Eagle Cam is receiving many calls wanting someone to intervene and rescue DH-3 from this nest.
Keep in mind that everyone involved in the Dale Hollow Eagle Cam wants DH-3 to survive and we all are very emotional over the condition of this Eaglet. However, human intervention is NOT possible for two main reasons:
1) Federal Law does not allow human intervention.
2) Human intervention is physically impossible.
-This nest is in a remote area that requires a 2 mile walk to reach the nest as no vehicles such as a ladder truck or bucket truck could reach.
-The nest tree is on a shear bluff that humans can barely walk on.
-The nest is 125 feet above the ground and 300 feet above the water.
-A tree climber would not be physically able to reach their hand into this nest as the physical size of this nest is too large to reach up and over the nest.
-The camera is in a tree trunk that is a long way from the nest.
-Wildlife experts inform us that human intervention would likely result in damage to the nest; would endanger the lives of the remaining four eagles; would risk the life of the tree climber; and rescue would not guarantee the eagle would survive in captivity.
-There is no physical way to reach this nest without severely damaging the nest or destroying it.
-The climber who installed the camera was in the trunk of a tree a long way from the nest for over six hours and never put a hand on the nest and only installed the camera during the "inactive" late-summer months when Eagles were not using the nest.
-All USFWS guidelines were followed to install this camera and to intervene at this point is s strict violation of USFWS laws governing Eagle Cameras.
We continue to pray for DH-3 and we trust nature to balance out the joy with the sadness as this nest has truly been an education to thousands of people all across the world. The joy of two or more surviving Eagles is what we are trying to concentrate on. Thank you for watching and we fully understand if you choose not to watch. DHEC


Čatā vēl rakstīja, ka šo ligzdu atklājis 7 gadus atpakaļ kāds zvejnieks. Neviens nezin, cik patiesībā tā ir veca un cik ērgļu pāri to apdzīvojuši. Vai tikai patreizējie, vai arī citi. Kamera gan laikam pirmo gadu. Šovakar nedaudz aizrāvos.... :D
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by MĀRIS »

Feja wrote: Nu šito agresiju, kaut pats pārēdies.
Mīlīši. Dabā tā nav nekāda pārspīlēta agresija. Ja kaut nedaudz pietrūkst barības ligzdā, mazuļiem automātiski ieslēdzas izdzīvošanas mehānismi - kautiņi. Un šeit nedarbojas neviens loģiskais likums, darbojas tikai viens - ēd, vai arī tevi apēdīs. Un ne tikai. Lielais tusnis jau mazo neuztver kā radinieku, brāli, tādas jūtas viņiem diez vai pastāv, drīzāk kā treniņmaisu. Kāpēc?! Tāpēc, ka es varu! Mans jaunākais puišelis spēlēja datorā GTA spēli, un vienkārši klapēja vienu mašīnu. Es viņam jautāju - kāpēc Tu to dari, Tev kādi bonusi krājas. Atbilde mani vienkārši šokēja - "ES TO VARU"! Šeit neviens nemāca, ka tā nav labi, vecāki šajās cīņās neiesaistās, un izdzīvo tikai spējīgie izdzīvot.
Sanāca kaut kāds murgs, bet lai paliek. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Sarmīte
Posts: 9009
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Sarmīte »

MĀRIS wrote:
Feja wrote: Nu šito agresiju, kaut pats pārēdies.
Mīlīši. Dabā tā nav nekāda pārspīlēta agresija. Ja kaut nedaudz pietrūkst barības ligzdā, mazuļiem automātiski ieslēdzas izdzīvošanas mehānismi - kautiņi. Un šeit nedarbojas neviens loģiskais likums, darbojas tikai viens - ēd, vai arī tevi apēdīs. Un ne tikai. Lielais tusnis jau mazo neuztver kā radinieku, brāli, tādas jūtas viņiem diez vai pastāv, drīzāk kā treniņmaisu. Kāpēc?! Tāpēc, ka es varu! Mans jaunākais puišelis spēlēja datorā GTA spēli, un vienkārši klapēja vienu mašīnu. Es viņam jautāju - kāpēc Tu to dari, Tev kādi bonusi krājas. Atbilde mani vienkārši šokēja - "ES TO VARU"! Šeit neviens nemāca, ka tā nav labi, vecāki šajās cīņās neiesaistās, un izdzīvo tikai spējīgie izdzīvot. :roll:
Sanāca kaut kāds murgs, bet lai paliek.
Zinu,ka nerakstu īstā vietā,bet negribu,Māri,piekrist.Tā ir agresija un vērojot putnus,nāku pie pārliecības,ka viņiem ir raksturi.Iegūti vai iedzimti,neņemos spriest.Nu nav pilnīgi jebkurš ērglēns gatavs piebeigt otru,ja guza ir tāda,ka savas kājeles neredz.Mums ir piemēri kaudzēm,kur viss notiek pilnīgi savādāk.Jā,gandrīz vienmēr līderis ir vecākais putns,taču tas nenozīmē,ka katrs metīsies otram virsū.E9 paveicās,ka bija viens,taču ēdiens reizēm bija,reizēm nebija.Viņš tomēr pat vecākiem nemetās virsū,pagrieza muguriņu un gulēja ar tukšu punci.Tas ir raksturs,kurš arī tagad ir redzams.Viņš ir nosvērtības un prātīguma piemērs.Tāda pat bija igauņu ligzda,ēdamais pārsvarā netrūka,bet mazais ērglēns tiešām bija maziņš uz lielo fona.Kad baroja tad baroja visus,jo bija ļoti gudra mamma.
Es negribu apgalvot,ka man ir taisnība,bet domāju,ka šajā ligzdā ar lielo bērnu tomēr viss nav kārtībā.
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Viky »

Feja wrote:https://www.facebook.com/DaleHollowEagleCam
No FB / Dale Hollow Eagle Cam - paskaidrojums pēc nemitīgiem cilvēku nosodījumiem, pārmetumiem un lūgumiem ( ko lasīju arī čatā), kāpēc mazais DH3 netika glābts. Ar GT var ideju saprast. Ne vienmēr tas ir tik vienkārši, īpaši amerikāņiem.

Update on DH-3. As most everyone knows, DH-3, the last born of the three eagles in the Dale Hollow Nest is not growing or thriving like the other two Eaglets. Dale Hollow Eagle Cam is receiving many calls wanting someone to intervene and rescue DH-3 from this nest.
Keep in mind that everyone involved in the Dale Hollow Eagle Cam wants DH-3 to survive and we all are very emotional over the condition of this Eaglet. However, human intervention is NOT possible for two main reasons:
1) Federal Law does not allow human intervention.
2) Human intervention is physically impossible.
-This nest is in a remote area that requires a 2 mile walk to reach the nest as no vehicles such as a ladder truck or bucket truck could reach.
-The nest tree is on a shear bluff that humans can barely walk on.
-The nest is 125 feet above the ground and 300 feet above the water.
-A tree climber would not be physically able to reach their hand into this nest as the physical size of this nest is too large to reach up and over the nest.
-The camera is in a tree trunk that is a long way from the nest.
-Wildlife experts inform us that human intervention would likely result in damage to the nest; would endanger the lives of the remaining four eagles; would risk the life of the tree climber; and rescue would not guarantee the eagle would survive in captivity.
-There is no physical way to reach this nest without severely damaging the nest or destroying it.
-The climber who installed the camera was in the trunk of a tree a long way from the nest for over six hours and never put a hand on the nest and only installed the camera during the "inactive" late-summer months when Eagles were not using the nest.
-All USFWS guidelines were followed to install this camera and to intervene at this point is s strict violation of USFWS laws governing Eagle Cameras.
We continue to pray for DH-3 and we trust nature to balance out the joy with the sadness as this nest has truly been an education to thousands of people all across the world. The joy of two or more surviving Eagles is what we are trying to concentrate on. Thank you for watching and we fully understand if you choose not to watch. DHEC


Čatā vēl rakstīja, ka šo ligzdu atklājis 7 gadus atpakaļ kāds zvejnieks. Neviens nezin, cik patiesībā tā ir veca un cik ērgļu pāri to apdzīvojuši. Vai tikai patreizējie, vai arī citi. Kamera gan laikam pirmo gadu. Šovakar nedaudz aizrāvos.... :D
Es tikai nesaprotu vienu, kāpēc ASV vienos štatos ir atļauts iejaukties ligzdās dzīvē, bet citos nav!?
R&J ligzdā mazo glāba?! Glāba! H&M ligzdā NE8 glāba!? Glāba!

Ja neņemot vērā visus šiet uzskaitītos fiziskos šķēršļus kāpēc nevar tikt pie ligzdas, ja būtu iespējams tikt, bet to nedarītu tikai kaut kāda likuma dēļ....Nu tas būtu pilnīgs absurds!

Es uzskatu, ja reiz cilvēkiem tiek dota iespēja vērot ligzdas, tad mēs arī automātiski uzņemamies sava veida atbildību par šiem putniem.
REDZĒT UN NEPALĪDZĒT, LŪK TAS IR NECILVĒCĪGI!
Cilvēki jau tā gana daudz ir nodarījuši postījumus dabai, bet kad rodas iespēja palīdzēt, taču to nedara....... :roll:

Ejot/braucot pa ielu, ja mēs ieraugām, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, mēs taču palīdzam, nevis nodomājam ''Tāda dzīvē(daba), neko nepadarīsī''.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Sandra L. »

Viky wrote: Es tikai nesaprotu vienu, kāpēc ASV vienos štatos ir atļauts iejaukties ligzdās dzīvē, bet citos nav!?
R&J ligzdā mazo glāba?! Glāba! H&M ligzdā NE8 glāba!? Glāba!
ASV citos štatos arī nāves sods ir atļauts, citos - nē. :?
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by MĀRIS »

Raganiete wrote:Zinu,ka nerakstu īstā vietā,bet negribu,Māri,piekrist.Tā ir agresija un vērojot putnus,nāku pie pārliecības,ka viņiem ir raksturi.
Viennozīmīgi piekrītu, bet tas neizslēdz dabas likumu - ēd, vai arī tiec apēsts /rupjā formā/.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Lianaliesma »

Raganiete wrote: Zinu,ka nerakstu īstā vietā,bet negribu,Māri,piekrist.Tā ir agresija un vērojot putnus,nāku pie pārliecības,ka viņiem ir raksturi.Iegūti vai iedzimti,neņemos spriest.Nu nav pilnīgi jebkurš ērglēns gatavs piebeigt otru,ja guza ir tāda,ka savas kājeles neredz.Mums ir piemēri kaudzēm,kur viss notiek pilnīgi savādāk.Jā,gandrīz vienmēr līderis ir vecākais putns,taču tas nenozīmē,ka katrs metīsies otram virsū.E9 paveicās,ka bija viens,taču ēdiens reizēm bija,reizēm nebija.Viņš tomēr pat vecākiem nemetās virsū,pagrieza muguriņu un gulēja ar tukšu punci.Tas ir raksturs,kurš arī tagad ir redzams.Viņš ir nosvērtības un prātīguma piemērs.Tāda pat bija igauņu ligzda,ēdamais pārsvarā netrūka,bet mazais ērglēns tiešām bija maziņš uz lielo fona.Kad baroja tad baroja visus,jo bija ļoti gudra mamma.
Es negribu apgalvot,ka man ir taisnība,bet domāju,ka šajā ligzdā ar lielo bērnu tomēr viss nav kārtībā.
Piekrītu, Raganiete. Ir smalkas nianses putnu uzvedībā, kas atšķir vienu ērglēna uzbrukumu brālim/māsai no cita. Ir atšķirīgi putnu raksturi, kā ne vienreiz vien esam vērojuši. Tāpat ir atšķirīga putnu vecāku pieredze un apķērība, gadu gaitā uzlabojot savas vecāku prasmes. Raksturu atšķirības - tā ir normāla parādība, bet ja agresija beidzas ar paša ērglēna-uzbrucēja miršanu, tas jau vairs nav norma, tam ir kaut kāds patoloģisks iemesls (es jau atkal par to pašu :lol: ).

P.S. Jācer, ka šoreiz tā nenotiks, lai gan vecākā ērglēna apetīte ir neizmērojama.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by La Marie »

Laba dieniņa visapkārt! :)

Es visu laiku centos neiesaistīties emocionālajās domu apmaiņās, bet klusējot vēroju notiekošo. Kad paliek par smagu Dale Hollow, ir taču citas ligzdas. Minesotā, piemēram, trīs tik jauki cālēni un barība krājas vairākos līmeņos. :)

Pagājušajā gadā biju dikti kreņķīga uz vecāko H&M15 cāli, jaunākais E8 bija mans sirdsāķītis. :D Es cepos, cepos, bet kaut kā prātīgākie mūsu foruma vērotāji mani atdzesēja. Un ļoti labi un pamatoti tas bija. :) Smadzenes nomierinājās - daba tomēr ir gudrāka par mums, homo sapiens, patīk tas mums vai nē. Cīņu šajā ligzdā tagad uztveru kā dabas rūpes par to, lai veselīgākajiem eksemplāriem būtu lielākas iespējas turpināt sugu.

Mēs nevaram domāt un uztvert dabas procesus kā cilvēku sabiedrībā tas notiek. Ja piedzimst slims mazulis (saslimst dzīves laikā), to ārstē ar visiem iespējamajiem līdzekļiem. Jo bagatāka valsts un vecāki, jo mazulim iespējama labāka aprūpe un eventuāli ilgāks mūžš. Cik nu es saprotu savvaļas dabas procesus, slimam mazulim hospitālis un ārstēšana netiek piedāvāta. Tas nav sugas izdzīvošanas interesēs. Līdzsvara noturēšanai slimais dzīvnieks/putns kļūst par barību citiem... Savvaļas sanitāri, kā piemēram vilki, piekūni, vanagi, grifi, kondori utt., rūpējas par sugu un vides kvalitāti...

Grūti cilvēkam, bet dabas procesi ir bezkaislīgi. :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Lianaliesma »

Viky wrote:
Ja neņemot vērā visus šiet uzskaitītos fiziskos šķēršļus kāpēc nevar tikt pie ligzdas, ja būtu iespējams tikt, bet to nedarītu tikai kaut kāda likuma dēļ....Nu tas būtu pilnīgs absurds!

Es uzskatu, ja reiz cilvēkiem tiek dota iespēja vērot ligzdas, tad mēs arī automātiski uzņemamies sava veida atbildību par šiem putniem.
REDZĒT UN NEPALĪDZĒT, LŪK TAS IR NECILVĒCĪGI!
Cilvēki jau tā gana daudz ir nodarījuši postījumus dabai, bet kad rodas iespēja palīdzēt, taču to nedara....... :roll:

Ejot/braucot pa ielu, ja mēs ieraugām, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, mēs taču palīdzam, nevis nodomājam ''Tāda dzīvē(daba), neko nepadarīsī''.
Principā es arī sliecos uz palīdzēšanu, lai gan tas tiešām būtu absurdi - iejaukties savvaļas dzīvnieku un putnu dzīvē ar savu cilvēka saprašanu. Bet - tā kā tiešraidē vērojam tik to vienu ligzdu (un miljons citās notiek, kā notiek), man gribētos palīdzēt...
Tajā pat laikā mani neatstāj doma - ka nevaram tomēr tēlot dieviņus. Šādā veidā daba netieši regulē savvaļas dzīvnieku un putnu samērīgu skaitu pa teritoriju, organizē visiem paēšanu, utt. visus šos aspektus cilvēki pat nespēj apzināt. Tā ir Zemes vienotā ekoloģiskā sistēma, kas ir vieda un ko mēs saucam par dabu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by MĀRIS »

La Marie wrote: Grūti cilvēkam, bet dabas procesi ir bezkaislīgi. :roll:
:P :P :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Baltgalvas ērgļu kameras Amerikas kontinentā, 2016-2017

Post by Viky »

lianaliesma wrote:
Viky wrote:
Ja neņemot vērā visus šiet uzskaitītos fiziskos šķēršļus kāpēc nevar tikt pie ligzdas, ja būtu iespējams tikt, bet to nedarītu tikai kaut kāda likuma dēļ....Nu tas būtu pilnīgs absurds!

Es uzskatu, ja reiz cilvēkiem tiek dota iespēja vērot ligzdas, tad mēs arī automātiski uzņemamies sava veida atbildību par šiem putniem.
REDZĒT UN NEPALĪDZĒT, LŪK TAS IR NECILVĒCĪGI!
Cilvēki jau tā gana daudz ir nodarījuši postījumus dabai, bet kad rodas iespēja palīdzēt, taču to nedara....... :roll:

Ejot/braucot pa ielu, ja mēs ieraugām, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, mēs taču palīdzam, nevis nodomājam ''Tāda dzīvē(daba), neko nepadarīsī''.
...... Tā ir Zemes vienotā ekoloģiskā sistēma, kas ir vieda un ko mēs saucam par dabu.
Taču cilvēce jau dadzus gadus ar savu darbību, vai bezdarbību, šo ekoloģisko sistēmu izjauc.
Mēs(cilvēki) paņemam no dabas vairāk, nekā dodam pretī.
Locked

Return to “Baltgalvas ērglis”