Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Coracias garrulus - European Roller
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by d.e. »

Nav svešais, tas ir NN ! Man ir bilde ar to pašu laiku 17.21:28, kur salasāms dzeltenais NN , radikal uzkārās, pēc brīža ielikšu.
Image
Last edited by d.e. on 20 Jun 2016 18:19, edited 2 times in total.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

d.e. wrote:Nav svešais, tas ir NN !
Nestrīdēšos. Mani tas kadrs ar gredzenu samulsināja un arī Ala satraukums :)
Bet ja tā, tad var uztvert, ka Als izstūma NN ārā... un tad atkal viss izskatās savādāk :D
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by d.e. »

Murkjelis wrote:
d.e. wrote:Nav svešais, tas ir NN !
Nestrīdēšos. Mani tas kadrs ar gredzenu samulsināja un arī Ala satraukums :)
Bet ja tā, tad var uztvert, ka Als izstūma NN ārā... un tad atkal viss izskatās savādāk :D
Ceru, ka ALs neizdzina laukā NN , varbūt šis tā uzmanību izrāda knābojoties. :lol:
Kaut gan principā, ja NN ir tēviņš, varbūt Als sēž būrī brēkdams un dzen prom, nevis aicina ? :?
Jēziņ, kas te ko var saprast ... :lol:
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

d.e. wrote:Nav svešais, tas ir NN ! Man ir bilde ar to pašu laiku 17.21:28, kur salasāms dzeltenais NN , tik kompis uzkārās, pēc brīža ielikšu.
Tur jau viss tajā sekundē notika. VLC pat pa kadriem sadalot nevar īsti saprast. Jā, NN gredzenu pirms tam var labi redzēt. Un tad viņa krīt lejā. Un tad pie būra ir jau tas, kuram gredzens nav salasāms. Un atkal neviena. Es saku - tie putni izgaist kā spoki :)
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Es saku - mums vajag profesionāļa skatienu! :D :D
Paldies Sakārnītim, ka norimās. A to mana senā sirds šito putnu ātrumu vairs neturētu :D
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by d.e. »

Vispār sāk likties, ka NN ir 2 gredzeni dzeltens uz kreisās, metāla uz labās :D
Image

Ja salīdzina ar Murkjeļa bildi, kur nav redzams dzeltenais gredzens, tad šķiet, ka kreisā kāja ir pacelta augšā un tāpēc tas nav skaidri saskatāms, putns pret būri atspēries ar labo kāju, kurai it kā redzams (vai man rēgojas) metāla gredzens.
Image
Last edited by d.e. on 20 Jun 2016 19:31, edited 1 time in total.
IevaM
Posts: 46
Joined: 04 Dec 2008 16:16

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by IevaM »

Kaut kas vienreizējs. Jau likās, ka šeit ligzdošanas sezona būs beigusies, bet tomēr varbūt ne?...
Šodien nomainījām akumulatorus, netālu no būra redzējām vienu zaļo vārnu (visticamāk ALs, turpina "sargāt" būri), bet apmēram 1 km uz rietumiem redzējām vēl vienu zaļvārnu. Gredzenus nezinu, nebija iespējas redzēt.
Par NN neko daudz pateikt nevaru, protams, ka tā ir mūsu (Edmunds un es) geredzenota, bet par detaļām - kur un kurā gadā jāpagaida, kad Edmunds būs pie datora.

Sezona, protams, ir jau ļoti vēla. Agrās ligzdas ap Jāņiem mēdz jau šķilties...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Made »

Pirms tam Als bija vizītē 17:11-17:14. Palūkojās mājiņā, pknābāja skreju, un apsēdās uz zara, gandrīz 3 minūtes knosījās un pucējās (nebiju agrāk to novērojusi) :)
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Made »

vai šie ir izplestie spārni?
Image
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

d.e. wrote: Ja salīdzina ar Murkjeļa bildi, kur nav redzams dzeltenais gredzens, tad šķiet, ka kreisā kāja ir pacelta augšā un tāpēc tas nav skaidri saskatāms, putns pret būri atspēries ar labo kāju, kurai it kā redzams (vai man rēgojas) metāla gredzens.
[/url]
Jā! Tā varētu būt vienkārši otra kāja. Man tas neienāca prātā.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Made, jā, es šo pozu domāju.
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Jamsis »

Murkjelis wrote:
d.e. wrote: Ja salīdzina ar Murkjeļa bildi, kur nav redzams dzeltenais gredzens, tad šķiet, ka kreisā kāja ir pacelta augšā un tāpēc tas nav skaidri saskatāms, putns pret būri atspēries ar labo kāju, kurai it kā redzams (vai man rēgojas) metāla gredzens.
[/url]
Jā! Tā varētu būt vienkārši otra kāja. Man tas neienāca prātā.
Tā ir labā kāja :) , kreisā pacelta skrejas augstumā.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47392
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Vērotāja »

Šķiet, visiem Ādažu putniem uz labās kājas ir metāla gredzentiņš. Domāju, ka d.e. spriedums par gredzenu ir pareizs, var redzēt izplūdušu paceltu kreiso kāju, bet labo atspiestu pret mājiņu.

Ala metāla gredzens ir redzams divās bildēs:
Ligzdas gariņa 31.maija bildē

Image

Murkjeļa 2.jūnija bildē

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Paldies, mīļās, vērīgās :)

Ko jūs gribat, man problēmas sev kreiso no labās rokas atšķirt :D
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Ligzdas gariņš »

21.jūnijs.
Labs rītiņš!
cik jauki ka tomēr parādās jauni vārneļi pie gorizonta ;)
šorīt 8.25 aizkadrā bij dzirdama pupuķa runa,bet kadrā neparādījās gan,runājās,runājās....
kamēr zaļais vārns atlidoja un savā valodā noteica: tinies ka tu prom no mana namiņa tālāk po dobru po zdorovomu /laikam ALs/ :D
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by dabasSkaņas »

Par gredzeniem - protams, ka katrai mūsu gredzenotai zaļajai vārnai ir ne tikai pa gabalu nolasāmais plastmasas krāsu vai burtu gredzens(-i), bet arī standarta vieglmetāla gredzens. Ar visu, kas pienākas (LATVIA RIGA, sērijas burts un vienreizējs numurs), lai par putna atrašanu varētu paziņot arī no ārzemēm. 2010. gadā sākām likt dzeltenos gredzenus ar diviem melnajiem burtiem - un vienmēr tikai uz kreisās kājas. Lai var atšķirt no tādiem pašiem Lietuvā liktiem gredzeniem pat bez droši nolasīta uzraksta. Tur mans kolēģis plastmasas gredzenus zaļvārnām liek tikai uz labās kājas. Tāpēc arī Ādažu poligona būra ārējā kamera ir tieši kreisajā pusē. Un tāpēc metāla gredzenus parasti pat nevar redzēt.

Te, zemāk ir piemērs - bilde ar nupat tiešraidē pamanīto [NN] bērnībā, gredzenošanas dienā 30.06.2013., Garkalnē. Pērn šis putns ir redzēts pie ligzdas vienā no Silakroga būriem. Tēviņš vai otrādi, to es nezinu. Taču spriežot pēc vakardienas video ieraksta, drīzāk jau sāncensis, ja jau ALs šo tik rupji sagaidīja.

Mans minējums par kameru būra tuvāko nākotni - izredzes uz ligzdu šogad sarūk ar katru dienu arvien straujāk. Skaidrs, ka ALam pietiek vienīgi pacietības un neatlaidības, taču pietrūkst paša galvenā. Viņas. Kas ir visai dīvaini un mazliet nelāgi, jo šis ir viens no labākajiem būriem poligonā. Arī tas, ka pie šī būra ik pa laikam parādās un pazūd kāda cita pieaugusī zaļā vārna, sāk izskatīties aizdomīgi (ļaujot spriest, ka vēl kādam pārim šovasar nav ligzdas vai vēl kādam ligzdas turētājam nav pāra). Pagaidām te arī apstāšos un neteikšu par šīs sezonas sekmēm to, ko vēl nezinu.

Taču skaidrs ir viens, dažs labs svešs putns pie šī būra var parādīties arī turpmāk, pie tam uz vasaras otro pusi pat biežāk. Proti, vēl kādai ligzdošanai izjūkot vai sekmīgai ligzdošanai noslēdzoties, zaļās vārnas kļūs brīvas un noteikta būra vietai nepiesietas, un sāks ceļot pa apkaimi. Pirms migrācijas daudzas dosies uz poligonu pat no Garkalnes, lai te barotos. Un tad būs interesanti redzēt, kas vēl apciemos šo būri. Jau tagad līdz sezonas vidum te ir pamanīti vairāk putnu nekā es būtu sagaidījis.

Kā vienmēr, milzīgs paldies visiem skatītājiem par jūsu laiku un vērību! Pat šādas nesekmīgas ligzdas vēsture, izrādās, var būt tik interesanta un vērtīga.
Attachments
P1470352_s.JPG
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by d.e. »

dabasSkaņas, liels paldies par atbildi un profesionāļa skatījumu vakardienas notikumiem !

Vakar pieļāvu domu, ka NN ir Alam konkurents, nevis draudzene...bet saprast jau grūti vai ALs aicināja NN uz būri vai sargāja to no NN.
Ja neskaita epizodi, kad ALs "saknābojās" pie būra loga ar NN, pārējā laikā viņi abi visu laiku kadrā kopā bija manāmi un izskatījās kā pāris. Turpināsim vērot notikumus ! ;)
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

15:44 - 15:46
Būrītī atzīmejās Als

Image

Bet pēc dažām minūtēm sāka līt un būrītī atzīmējās Kaut Kas

Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Made »

Murķelim kārtējie aplausi :) kuš, kuš, ka neizbiedē.. :roll:
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2016

Post by Murkjelis »

Made wrote:Murķelim kārtējie aplausi :) kuš, kuš, ka neizbiedē.. :roll:
:P Izskatās pēc Saules Zaķīša. No kurienes nav ne jausmas. Īstenībā pie Ādažu kameras reizi pa reizei vērojot šos interesantos ..., nu ļaujiet man to prieku, saukt tos par fantomiem :D, man nāk prātā bērnībā dzirdētās leģendas. Tantei kādreiz padomju laikos Dārziņos bija vasaras mājiņa. Mēs tur arī šad tam mēdzām viesoties, arī palikt pa nakti. Un tur netālu bija aviācijas kara bāze :?: Īsti nezinu kā to lidostu sauca, bet bieži lidoja tās šausmīgi skaļās kara lidmašīnas. Tā lēnām. Zemu. Skaļi. Vispār pabaisas atmiņas. Lai būtu kā būdams, bet kā jau pie vakarēšanas pieņemts mēdza stāstīt visādus notikumus un man palicis prātā, ka vietējie reizumis naktīs esot redzējuši savādas gaismas. Bet ne tā kā no lidmašīnām. Bet klusas. Bez skaņas. Haotiski apļojot debesīs. Nu, jāteic, ka es tur neko vairāk par zvaigznēm tā arī neieraudzīju. Kaut gan, protams, skatīties gāju :D No gaismiņām tumšās debesīs nemaz nebūtu bijis bail..., ko nevarēja teikt par Lielo Zirnekli ķemertiņā gaišā dienas laikā :lol:
Tas tā - liriska atkāpe, kamēr vārnuči nerādās :)
Post Reply

Return to “Zaļā vārna”